Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

adadur ma rację... nie warto kupować 9-18 KG

Tak samo ściema z tymi poduszkami, że dziecko wypadnie.

Źle mnie zrozumiałeś ... jak najbardziej polecam przejście przez 3 foteliki z tym że w ten drugi nie ma sensu inwestować grubej kasy - 1000 x lepsze wyjście to zapodać ISO-FIX jak go w aucie brakuje. "Drugi" fotelik bądź co bądź wyposażony jest w szelki a przy małym dziecko są one poprostu lepsze.

Można postawić na takie rozwiązanie jak Recaro Young Sport - fotelik z zakresu 9-36 kg gdzie w pierwszym okresie wykorzystujemy specjalną wkładkę. Miałem ten fotelik funkcjonalnie, jakościowo itd złego słowa o nim nie można powiedzieć ale ... w momencie kiedy dziecko miało ok. tych 10 kg i była wkładka wszystko było OK ale jak córa podrosła i przyszła zima to w foteliku zrobiło się ciasnawo a było to na etapie że wyjęcie wkładki nie wchodziło w grę. Reasumując to co miało wyjść praktycznie jakoś się nie sprawdziło.

---------- Post dopisany at 09:10 ---------- Poprzedni post napisany at 09:00 ----------

Pomiędzy 9 a 18 kg dzieciak bardzo szybko rośnie i przybiera na wadze, naprawdę nie warto przesadzać z wydatkiem w tej kategorii. Bardzo rzadko pasażer nasz ma te 9 kg ... a fotelik gr.3 z kolei zaczynają się od 15 kg. Na ostatni fotelik nie ma co żałować ... będzie z wami jeździ latami, będzie musiał przeżyć znacznie więcej niż dotychczasowe foteliki.

być może ale i tak nawet jak w ciągu roku zmienię jeden fotel na drugi .....9-18 na 15-36

...to jakie koszta poniosę ...(straty)...........

odsprzedając ten pierwszy oczywiście....

myślę ,że nie dużo...............

ile....?? kilka stuf :wink:....

patrząc na to ,że dalej rozmawiamy o komforcie i bezpieczeństwie ....to myślę ,że to żaden pieniądz

Nie posądzajcie mnie tylko o herezję by oszczędzać na bezpieczeństwie dzieciaka i kupować fotelik z biedrony ... po prostu z praktyki i doświadczenia uświadamiam tatusiów/mamy młodszych dzieciaków niż moje. Generalnie fotelik za 400-600 będzie zupełnie wystarczający niż inwestować w taki za 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nasza córcia jeździ w recaro young sport model 2013. Fotelik bardzo fajny i wygodny. Pozycja półleżąca nie różni się zbytnio od pozycji siedzącej ale w trasie 600 km córa nawet oka nie otworzyła. Co prawda ma dopiero 18 m-cy i lubi spać podczas jazdy ale podejrzewam, że jakby nie było wygodnie to by nie spała tyle. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z fotelika bo ma fajny design i Martyna się dobrze w nim czuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w końcu kupiłem fotelik:decayed:, wybór padł na Roemer'a 9-18 Safefix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nasza córcia jeździ w recaro young sport model 2013. Fotelik bardzo fajny i wygodny. Pozycja półleżąca nie różni się zbytnio od pozycji siedzącej ale w trasie 600 km córa nawet oka nie otworzyła. Co prawda ma dopiero 18 m-cy i lubi spać podczas jazdy ale podejrzewam, że jakby nie było wygodnie to by nie spała tyle. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z fotelika bo ma fajny design i Martyna się dobrze w nim czuje:)

Od tej kategorii absolutnie się nie zaleca pochylania fotelika stąd te regulacje takie "marne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nasza córcia jeździ w recaro young sport model 2013. Fotelik bardzo fajny i wygodny. Pozycja półleżąca nie różni się zbytnio od pozycji siedzącej ale w trasie 600 km córa nawet oka nie otworzyła. Co prawda ma dopiero 18 m-cy i lubi spać podczas jazdy ale podejrzewam, że jakby nie było wygodnie to by nie spała tyle. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z fotelika bo ma fajny design i Martyna się dobrze w nim czuje:)

Od tej kategorii absolutnie się nie zaleca pochylania fotelika stąd te regulacje takie "marne"

Czemu?

Lepiej, żeby głowa dziecku bezwładnie latała przód-tył jak śpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czasem się zastanawiam ,czy do spania nie powinien być dodatkowo jakiś pasek na rzepie zamocowany by główka nie latała właśnie za bardzo na boki ,czy przód-tył .....:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale główka nie lata tak czy owak.. Żeby głowka poleciała do przodu to trzeba naprawdę mocno zahamować. Na boki główka nie lata bo nie ma takiej możliwości. Wydaje mi się, że dziecko w tym przedziale wagowym nie powinno leżeć ze względów bezpieczeństwa, bo wątpię, że chodzi tutaj o zdrową pozycję tzn. kręgosłup albo coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam recaro young sport 2013. Super tkaniny łątwe w czyszczeniu, wygodny i prosty w obsłudze. W porównaniu z marketówkami to jest przepaść jakościowa. Nie mam porównania z innymi liczącymi się firmami bo nie sprawdzałem..Co do tego gwałtownego manewru to chyba żaden fotelik nie zapewnia trzymania główki w pozycji przód-tył. Pozostaje kwestia bezpieczeństwa, designu, wygody i oczywiście ceny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Roemer'a 9-18, jak dla mnie jakością wykonania o wiele lepszy niż Recaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chyba tez zdecyduję się na fotelik Roemer King Plus 9-18kg :wink: Jeszcze nie robiłem nigdzie przymiarki do auta i nie wiem teraz czy w B7 będzie dobrze siedział i chyba będę musiał się gdzieś wybrać i przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się waham między

RECARO monza nova z isofixem

recaro young sport model 2013

a może coś jeszcze innego w podobnych cenach ?

ja oglądałem Recaro na żywo i mi się nie podobał:thumbdown:, ale to tylko moja ocena optyczno leptyczna:decayed:,

wiele się zmieni jak pojedziesz do sklepu gdzie będziesz miał: recaro, roemer, cylex i kilka innych marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...