Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

tylko jest jeszcze jeden problem,synek ma 8mies a w I poscie jest że niby od 9mies sie powinno ale on juz do Cabrio Fixa ledwo co sie miesci :kwasny:

Wiesz co no raczej nie przewidujesz przez ten miesiąc żadnego wypadku choć ja uważam że zawsze należy w takich sprawach dmuchać na zimne więc ja bym poczekał i jeszcze ten miesiąc się przemęczył :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GuregoruAutor wątku widzę że całkowicie odrzucasz foteliki z grupy 9-36 - szkoda bo by to załatwiało sprawę na dłużej

a doradź mi jeszcze czy Maxi Cosi Tobi czy Romer King Plus

tej drugiej firmy nie znam ale na różnych forach dobrze wypada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GuregoruAutor wątku widzę że całkowicie odrzucasz foteliki z grupy 9-36 - szkoda bo by to załatwiało sprawę na dłużej

Poczytaj wcześniej dlaczego (opisywałem)

a doradź mi jeszcze czy Maxi Cosi Tobi czy Romer King Plus

tej drugiej firmy nie znam ale na różnych forach dobrze wypada

Masz to 4 posty wcześniej to chyba nie muszę się powtarzać :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście

dzięki[br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 20:40_________________________________________________Guregoru mam pytanie

polecano mi w sklepie z fotelikami/wózkami - fotelik dla bobasów o wadze 9-18 Polskiej firmy Ramatti cena około 250 zł, w testach zderzeniowych dostał note 4 na 5.

w tym samym sklepie Maxi Cosi Tobi kosztował 850zł.

no i moje pytanie co to za firma i co za foteliki robi

czy te foteliki są Ok i czy są przede wszystkim bezpieczne

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramatti teoretycznie też dobrze wypadły w testach ale jak porównać jakość wykonania Ramatti i Maxi-Cosi to od razu wiadomo za co między innymi się płaci :gwizdanie: Ja bym brał Maxi-Cosi bo to sprawdzone foteliki (nie mówię że Ramatti są złe ale jakość materiałów z jakich jest wykonany fotelik jest o wiele gorsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odwiedziłem 7 profesjonalnych sklepów w Stolicy zajmujących się sprzedażą m.in. fotelików samochodowych dla dzieci.

szukałem najbezpieczniejszego fotelika dla smyka w kategorii 9-18

wnioski:

najlepszym fotelikiem ze wzg. na bezpieczeństwo, wygodę, funkcjonalność - jest maxi cosi tobi

najniższa cena jaką znalazłem 778zł

i już wiem co kupić :>

dzięki Guregoru

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. O jedną rzecz bym zapytał: w testach ADAC na 2010 w przedziale 9-18kg występuje fotelik Jane Exo, a nikt o nim tutaj nie wspomniał. Mało popularna w Polsce marka czy nie wart zachodu wynalazek? Pytam, bo nam z żoną bardzo on przypadł do gustu, tylko w youtubie zauważyliśmy, że ma dodatkowo top tether a czy nasze B7 są wyposażone w ten dodatkowy uchwyt?

Na marginesie polecam wam youtuba tam chyba każdy fotelik można obejrzeć na filmie, sposób montażu itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jane Exo to fotelik z systemem isofix. Jako że prawie wszystkie takie foteliki muszą posiadać trzeci punkt montażu potrzeba zapięcia na pas top tether. Nie wiem niestety czy B7 posiadają taki zamocowanie ale możesz to sprawdzić czy w bagażniku masz taki uchwyt. Jeżeli go nie masz możesz dokupić do tego fotelika nogę (eliminuje to używanie pasa top tether ale trzeba dodatkowo wywalić kasę na taką nogę). Jeżeli chodzi o isofix to pewnie wiesz co to jest i po co (jak nie to poczytaj w pierwszym poście). Dużym plusem tego fotela jest elektroniczne zabezpieczenie prawidłowego wpięcia uchwytów isofix no i w ADAC dostał jak dobrze pamiętam 4 gwiazdki. Fajne jest jeszcze to że przy stopniowym podnoszeniu pasów fotelika (jak dziecko rośnie) również pas krokowy przesuwa się w stronę zewnętrzną fotelika dzięki czemu wraz ze wzrostem dziecka ma ono więcej miejsca na siedzisku. [br]Dopisany: 01 Luty 2011, 20:47_________________________________________________No i w podstawie fotelika jest amortyzator, który podczas zderzenia ma za zadanie znacząco zmniejszyć siłę przeciążenia działającą na dziecko (chyba nawet podawali że dzięki temu amortyzatorowi siła przeciążenia podczas wypadku nie przekracza 4 G ale tego już nie jestem pewien na 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. To jest właśnie clue of the Q? Przeszukałem bagażnik B7 i nie znalazłem takiego uchwytu, a do zaczepów siatki przecież nie będę tego dopinał, bo podłoga jest ruchoma. A skoro trzeci punkt montażu jest niezbędny, to wychodzi mi na to, że nogę muszę nabyć. dzięki za wskazówki, bardzo pomocne. pzd

Jeszcze dopytam: czy tulejki na prowadnice systemu, które wszędzie występują powinny być z fotelikiem czy są do kupienia osobno w serwisie OOOO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopytam: czy tulejki na prowadnice systemu, które wszędzie występują powinny być z fotelikiem czy są do kupienia osobno w serwisie OOOO ?

Ciężko stwierdzić bo raz dają a raz nie. Jak nie będzie to się odezwij na PW ale z tego co się orientuję to nie jest to tania rzecz pomimo że to tylko dwa kawałki plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veni, vidi ale nie vici :confused4: Odwiedziłem sklep, obejrzałem foteliki i się zasmuciłem, bo okazało się, że Jane EXO ma wszystkie pożądane cechy i jedno nieżyciowe rozwiązanie. Plusy: zintegrowana baza ISOFIX z fotelem, duży kąt nachylenia pozycji do spania, niełatwy do rozbrojenia mechanizm, ładne i miłe wykończenie, przystępna cena (w necie 800-850 PLN, w sklepie 900-950 PLN). I jeden jedyny minus: bardzo krótkie pasy bezpieczeństwa, a do tego z doszytymi na stałe ochraniaczami. To spowodowało, że nasz maluszek nie mógł się oprzeć plecami ponieważ przy maksymalnym obniżeniu zagłówka ochraniacze na pasach nie mieściły się pod zagłówkiem. większe dziecię sobie poradzi, bo zagłówek pójdzie do góry, ale 10-11 mscy (była w kurtce zimowej) byłoby na stałe odchylone. A przynajmniej nie udało nam się jej zmusić do przywarcia plecami do oparcia. Poza tym 3 latek chyba tylko w koszulce by się przypiął. Wkurzyłem się, ale nie kupiłem. no i szukam dalej. pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeden jedyny minus: bardzo krótkie pasy bezpieczeństwa, a do tego z doszytymi na stałe ochraniaczami. To spowodowało, że nasz maluszek nie mógł się oprzeć plecami ponieważ przy maksymalnym obniżeniu zagłówka ochraniacze na pasach nie mieściły się pod zagłówkiem. większe dziecię sobie poradzi, bo zagłówek pójdzie do góry, ale 10-11 mscy (była w kurtce zimowej) byłoby na stałe odchylone. A przynajmniej nie udało nam się jej zmusić do przywarcia plecami do oparcia. Poza tym 3 latek chyba tylko w koszulce by się przypiął. Wkurzyłem się, ale nie kupiłem. no i szukam dalej. pzd

Pierwszy raz się spotykam z taką opinią :mysli: Mierzyłem do tych fotelików wiele dzieci i nigdy nie było żadnego problemu (co do wszytych ochraniaczy to we wszystkich fotelikach ochraniacze są na stałe montowane (wszyte albo spięte dodatkowym pasem) u góry żeby podczas jazdy nie zjechały na dół). Jeżeli chodzi o wysokość zagłówka to może było coś źle ustawione :mysli: Pasy powinny być tak ustawione żeby były ok 1 cm wyżej niż bark (nie mogą być równo ani poniżej barków) a że w tym foteliku pasy przesuwają się razem z zagłówkiem to trzeba je wyregulować właśnie razem z zagłówkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze. to może spotkałem kogoś niekompetentnego w tym sklepie. jak sobie pomyślę to całkiem szybko przeszliśmy na ofertę maxi cosi i romer. hmmm czyżby światełko w tunelu? sprawdzę w SB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to ja opiszę swoje wrażenia:

1 fotelik - maxi cosi cabrio fix i to rewelacja bez najmniejszych zarzutów czarny także nawet z utrzymaniem czystości rewelka !

2 fotelik Romera - czerwono-szary trochę ciężki jak się go przekłada z auta do auta i trochę gorsza tapicerka do utrzymania czystości ale dziecko też jest większe i więcej chrupie w aucie :) odchylane do spania dałbym w skali do 10 dobre 8

3 fotelik concord transformer z isofixem - czarno-beżowy - tu kolejna rewelacja chociaż u mnie w b7 trochę zbyt pionowa pozycja u mojej żony w beetleu jest ok poza tym bardzo wygodny dla mojej córki - jest raczej wysoka ale szczupła

to tyle z moich doświadczeń :) generalnie jakbym miała polecić to 1 i 3 w ciemno z 2 zastanawialiśmy się nad maxi cosi chyba tobi wersja

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 fotelik concord transformer z isofixem - czarno-beżowy - tu kolejna rewelacja chociaż u mnie w b7 trochę zbyt pionowa pozycja u mojej żony w beetleu jest ok poza tym bardzo wygodny dla mojej córki - jest raczej wysoka ale szczupła

Fotelik Concord Transformer nie posiada systemu isofix :cool1: jest wyposażony tylko w złącza do isofixu, które są do niego przymocowane za pomocą pasów a nie na stałym stelażu dlatego system nazywa się TwinFix (jak dobrze pamiętam) i nie powinno się mówić że jest wyposażony w isofix bo jest to błędna informacja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz tu kolego o modelu sprzed 2010 roku i to prawda ja kupiłem model 2010 ze sztywnym ISOFIXEM te wcześniejsze faktycznie opisywane są jako znacznie gorsze ISOFIX ma przede wszystkim chronić przy uderzeniach bocznych czyli sztywne na chłopski rozum są znacznie lepsze ale nie chcę też krytykować ponieważ na paski nigdy nie używałem :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...