Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przyszedł czas kiedy muszę zmienić fotelik. Córka ma 10 miesięcy i już nie mieści się do swojego fotelika. Do tej pory używałem Recaro Young Profi plus z bazą. Wiem, że na tej samej bazie można zamontować Recaro Young Expert plus. Zacząłem sie zastanawiać czy nie kupić jednak fotelika, który będzie umożliwiał przewożenie córki tyłem do kierunku jazdy. O ile w B7 mam Isofix to w aucie żony mogę przymocować fotelik tylko pasami. Jedyny fotelik jaki znalazłem, który można zamocować za pomocą pasów lub systemu Isofix, to BeSafe iZi Combi X3 Isofix. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym fotelikiem lub innym, który można zamocować na dwa sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Przyszedł czas kiedy muszę zmienić fotelik. Córka ma 10 miesięcy i już nie mieści się do swojego fotelika. Do tej pory używałem Recaro Young Profi plus z bazą. Wiem, że na tej samej bazie można zamontować Recaro Young Expert plus. Zacząłem sie zastanawiać czy nie kupić jednak fotelika, który będzie umożliwiał przewożenie córki tyłem do kierunku jazdy. O ile w B7 mam Isofix to w aucie żony mogę przymocować fotelik tylko pasami. Jedyny fotelik jaki znalazłem, który można zamocować za pomocą pasów lub systemu Isofix, to BeSafe iZi Combi X3 Isofix. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym fotelikiem lub innym, który można zamocować na dwa sposoby?

Prawie wszystkie mają taką możliwość :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może źle szukałem. Proszę o jeden przykład fotelika dla dzieci powyżej 10 kg, który montuje się tyłem do kierunku jazdy za pomocą systemu Isofix oraz ma możliwość zamocowania pasami bez użycia systemu Isofix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu akurat tyłem do kierunku jazdy :mysli:

Bo jest dużo bezpieczniej niż przodem, a przecież fotelik jest po to aby maksymalnie ograniczyć skutki wypadku. Zdaje się, że w Szwecji (nie wiem jak reszta Skandynawi) jest obowiązek wożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy do 3 lat i w statystykach wypadków wypadają najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na fakt ze niedawn sam musialem tez wybrac jakis fotelik do syna postawilem na Recaro Young Sport :) moge tylko polecic :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu akurat tyłem do kierunku jazdy :mysli:

Bo jest dużo bezpieczniej niż przodem, a przecież fotelik jest po to aby maksymalnie ograniczyć skutki wypadku. Zdaje się, że w Szwecji (nie wiem jak reszta Skandynawi) jest obowiązek wożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy do 3 lat i w statystykach wypadków wypadają najlepiej.

Skoro jest dużo bezpieczniej to pokaż mi gdzie te foteliki w testach wypadły lepiej od np Romer King Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie odbierajcie moich wiadomości jako wymądrzanie się. Wybieram kolejny fotelik dla córki i szukam w necie, czytam i się zastanawiam, a Was proszę o radę. Co dwie głowy to nie jedna.

Znalazłem takie informacje:

http://fotelik.info/pl/art/od_kiedy_fotelik_przodem_do_kierunku_ruchu,12.html

oraz taki katalog BeSafe:

http://www.marko-zabawki.pl/pliki/oferta/besafe/Katalog%20BeSafe%20na%20strone%20www.pdf

W obu opracowaniach jest napisane, żeby przewozić dzieci jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy. I to jest logiczne, bo nawet najlepszy fotelik ustawiony przodem do kierunku jazdy nie zabezpiecza głowy dziecka przy czołowym uderzeniu. Szyja dziecka musi sama utrzymać głowę.

W końcu to przecież najmłodsze dzieci muszą być przewożone tyłem do kierunku jazdy. Niewiele się różni dziecko 8 miesięczne od 9 miesięcznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie odbierajcie moich wiadomości jako wymądrzanie się. Wybieram kolejny fotelik dla córki i szukam w necie, czytam i się zastanawiam, a Was proszę o radę. Co dwie głowy to nie jedna.

Znalazłem takie informacje:

http://fotelik.info/pl/art/od_kiedy_fotelik_przodem_do_kierunku_ruchu,12.html

oraz taki katalog BeSafe:

http://www.marko-zabawki.pl/pliki/oferta/besafe/Katalog%20BeSafe%20na%20strone%20www.pdf

W obu opracowaniach jest napisane, żeby przewozić dzieci jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy. I to jest logiczne, bo nawet najlepszy fotelik ustawiony przodem do kierunku jazdy nie zabezpiecza głowy dziecka przy czołowym uderzeniu. Szyja dziecka musi sama utrzymać głowę.

W końcu to przecież najmłodsze dzieci muszą być przewożone tyłem do kierunku jazdy. Niewiele się różni dziecko 8 miesięczne od 9 miesięcznego

jasne masz racje od tego jest forum... ale pamietaj kazdy ma inne zdanie :)

ja osoboscie uwazam podobnie ze bezpieczniej tyłem do kierunku jazdy... ale sam kupilem Recaro i jeste wypas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie odbierajcie moich wiadomości jako wymądrzanie się. Wybieram kolejny fotelik dla córki i szukam w necie, czytam i się zastanawiam, a Was proszę o radę. Co dwie głowy to nie jedna.

Znalazłem takie informacje:

http://fotelik.info/pl/art/od_kiedy_fotelik_przodem_do_kierunku_ruchu,12.html

oraz taki katalog BeSafe:

http://www.marko-zabawki.pl/pliki/oferta/besafe/Katalog%20BeSafe%20na%20strone%20www.pdf

W obu opracowaniach jest napisane, żeby przewozić dzieci jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy. I to jest logiczne, bo nawet najlepszy fotelik ustawiony przodem do kierunku jazdy nie zabezpiecza głowy dziecka przy czołowym uderzeniu. Szyja dziecka musi sama utrzymać głowę.

W końcu to przecież najmłodsze dzieci muszą być przewożone tyłem do kierunku jazdy. Niewiele się różni dziecko 8 miesięczne od 9 miesięcznego

Nikt nie twierdzi że się wymądrzasz :no: Logiczne jest to faktycznie ale bierz poprawkę na to co jest napisane na stronie fotelik.info bo większość artykułów jest pisana przez przedstawicieli konkretnych firm, którzy piszą różne rzeczy żeby tylko zainteresować się danym produktem lub grupą produktów. Foteliki 9-18 RWF (montowane tyłem do kierunku jazdy) jest to kolejna luka na naszym rynku, która jest dość intensywnie zapełniania przez poszczególnych producentów (i jest to widoczne od około 2 lat). A pamiętaj, że jak jest na rynku coś nowego to trzeba to tak reklamować, żeby się dobrze sprzedawało. Nie twierdzę tutaj, że producenci nie mają racji tylko że jest to według mnie trochę przesadzone z ich strony. Jezeli chodzi o Szweckie przepisy to ciężko je porównywać z naszymi bo oni mają totalnego fioła na punkcie bezpieczeństwa (aż do przesady). Kiedyś nie było takich fotelików u nas dostępnych w ogóle i dzieci woziło się w normalnych, które spełniają swoje zadanie bardzo dobrze (oczywiście z tych dobrych firm). Wymóg przewozu tyłem do kierunku jazdy jest w nosidełkach (i tak było zawsze) i według mnie nie ma sensu twardo utrzymywać, że dalej też tak powinno się wozić dzieci bo jak by tak było to już dawno wszystkie foteliki były by tak produkowane.

Inną sprawą jest to że większość dzieci (prawie wszystkie) nie lubią (i nie chcą) od pewnego wieku

(około roku) być przewożone tyłem do kierunku jazdy co sprawia wiele problemów rodzicom bo dziecko jest za małe i mu nie wytłumaczysz a wytrzymywać krzyki musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie. Dla tych co jeszcze szukają foteli dla swoich pociech mogę polecić Romer King Plus. fajny, obszerny, chyba wygodny i bezpieczny (w testach). Montowany na pasy, przodem do kierunku jazdy. Minus za ciężar. No i przygotujcie się na mały wyczyn żeby go zamontować w B7, ale podejrzewam że w tym aucie każdy fotelik będzie trudno zamontować, bo ono jest małe po prostu. pzd i dziękuję gruegoru za infromacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma niecałe 10 miesięcy i pewnie gdyby jeszcze się mieściła do nosidełka i mogła w nim pojeździć 2-3 miesiące to bym się nie zastanawiał i kupił jakiś dobry fotelik montowany przodem. A tak człowiek myśli i kalkuluje. W końcu na dobrym foteliku nie powinno się oszczędzać bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebny. Foteliki to jedna z niewielu rzeczy, które najlepiej jak nie muszą potwierdzić swojej jakości, a my w trakcie użytowania będziemy z tego powodu bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pzd i dziękuję gruegoru za infromacje

Nie ma sprawy :good:

Moja córka ma niecałe 10 miesięcy i pewnie gdyby jeszcze się mieściła do nosidełka i mogła w nim pojeździć 2-3 miesiące to bym się nie zastanawiał i kupił jakiś dobry fotelik montowany przodem. A tak człowiek myśli i kalkuluje. W końcu na dobrym foteliku nie powinno się oszczędzać bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebny. Foteliki to jedna z niewielu rzeczy, które najlepiej jak nie muszą potwierdzić swojej jakości, a my w trakcie użytowania będziemy z tego powodu bardzo zadowoleni.

No tutaj to już chyba troszkę panikujesz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pzd i dziękuję gruegoru za infromacje

Nie ma sprawy :good:

Moja córka ma niecałe 10 miesięcy i pewnie gdyby jeszcze się mieściła do nosidełka i mogła w nim pojeździć 2-3 miesiące to bym się nie zastanawiał i kupił jakiś dobry fotelik montowany przodem. A tak człowiek myśli i kalkuluje. W końcu na dobrym foteliku nie powinno się oszczędzać bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebny. Foteliki to jedna z niewielu rzeczy, które najlepiej jak nie muszą potwierdzić swojej jakości, a my w trakcie użytowania będziemy z tego powodu bardzo zadowoleni.

No tutaj to już chyba troszkę panikujesz :wink4:

dobry fotelik = dobra jakos :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie koledzy, bo musimy dla naszego Dominika wybrać jakiś fotelik.

Po lekturze tematu skłaniam się ku 4 fotelikom.

- Roemer Duo Plus

- Roemer King Plus (jaka różnica w porównaniu do Duo Plus?)

- Maxi Cosi Tobi

- Maxi Cosi Priori (XP) (jaka różnica w porównaniu do Tobi?)

Jeśli macie jakąś ciekawą propozycję w przedziale 9-25 Kg, to z chęcią się zapoznam z nią.

Co powiecie na Coneco Zenith Side Armor?

Jak jest coś tańszego a równie dobrego, to też zapoznam się z miłą chęcią.

Co wybrać, żeby dobrze i w miarę długo służyło? Ma się też zmieścić w moim B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie koledzy, bo musimy dla naszego Dominika wybrać jakiś fotelik.

Po lekturze tematu skłaniam się ku 4 fotelikom.

- Roemer Duo Plus

- Roemer King Plus (jaka różnica w porównaniu do Duo Plus?)

- Maxi Cosi Tobi

- Maxi Cosi Priori (XP) (jaka różnica w porównaniu do Tobi?)

Jeśli macie jakąś ciekawą propozycję w przedziale 9-25 Kg, to z chęcią się zapoznam z nią.

Co powiecie na Coneco Zenith Side Armor?

Jak jest coś tańszego a równie dobrego, to też zapoznam się z miłą chęcią.

Co wybrać, żeby dobrze i w miarę długo służyło? Ma się też zmieścić w moim B5.

Romer Duo Plus jest wyposażony w isofix i jest to ,nie jestem pewien ale chyba jedyny fotelik, który nie potrzebuje 3 punktu mocowania przy zapinaniu na isofix.

Romer King Plus jest standardowym fotelikiem zapinanym pasami samochodowymi.

Główne różnice pomiędzy nimi to przede wszystkim budowa samej podstawy fotelika (ze względu na to że Duo Plus jak wspomniałem ma isofix), różne zagłówki (w King Plus zagłówek jest sztywny a w Duo Plus z materiału) i budowa skorupy siedziska bo King Plus troszkę lepiej zabezpiecza dziecko po bokach.

Jeżeli chodzi o porównanie Tobi i Priori XP z Maxi Cosi to są to dwa całkowicie różne modele foteli. Jest całkowicie inna konstrukcja, sposób zapinania i przede wszystkim Tobi wypadł lepiej w testach ADAC (jedna gwiazdka więcej).

I nie porównuj do tych fotelików foteli z Coneco bo nie ma co porównywać :wink4:[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 19:43_________________________________________________

Moj synek jezdzi jeszcze w nosidelku, ktore jest niby do 13 kilo, ale nie ma on jeszcze 5 miesiecy i juz jest ciasnawo. Nie widze mozliwosci, zeby mogl jezdzic w tym do 10-11 miesiaca, kiedy to moglby juz teoretycznie jezdzic przodem w jakims foteliku, a wakacje za pasem.

W zwiazku z powyzszym zastanawiam sie nad maxi cosi mobi 9-25: http://www.maxi-cosi.com/se-en/carseats/toddler/mobi

Teoria jazdy tylem ma naturalnie sens, ale zona ma wlasnie watpliwosci co do nudnosci u dziecka i tego, o czym wspominal juz Guregoru, czyli "że większość dzieci (prawie wszystkie) nie lubią (i nie chcą) od pewnego wieku (około roku) być przewożone tyłem do kierunku jazdy".

Wolalbym nie kupowac fotelika na pare miesiecy, zeby potem wymieniac na nowy. Lepiej kupic jakis fotelik 0-18 na przeczekanie?

Ja zamiast kupować Mobiego zastanowił bym się nad fotelem Maxi Cosi Opal. Niestety ciężko mi powiedzieć jak będzie się sprawował na dłuższą metę bo jest to nowość, ale porównując te dwa fotele na żywo mnie bardziej podpadł do gustu Opal ze względu na to, że jest o wiele bardziej funkcjonalny, mniejszy (Mobi ma jeszcze z tyłu nogę potrzebną przy zapinaniu tyłem do kierunku jazdy), i łatwiejszy w zapinaniu.

Niestety nie mają one również zrobionych jeszcze testów przez ADAC więc pod tym względem też ciężko coś powiedzieć :confused4: (choć ADAC w ogóle w roku 2010 nie badało foteli z przedziału 0-18 kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast kupować Mobiego zastanowił bym się nad fotelem Maxi Cosi Opal. Niestety ciężko mi powiedzieć jak będzie się sprawował na dłuższą metę bo jest to nowość, ale porównując te dwa fotele na żywo mnie bardziej podpadł do gustu Opal ze względu na to, że jest o wiele bardziej funkcjonalny, mniejszy (Mobi ma jeszcze z tyłu nogę potrzebną przy zapinaniu tyłem do kierunku jazdy), i łatwiejszy w zapinaniu.

Niestety nie mają one również zrobionych jeszcze testów przez ADAC więc pod tym względem też ciężko coś powiedzieć :confused4: (choć ADAC w ogóle w roku 2010 nie badało foteli z przedziału 0-18 kg)

Patrzylem na Maxi Cosi Opal, ale cenowo wychodzi 200pln drozej od maxi cosi mobi, ktory wyglada dobrze i ma wiekszy przedzial wagowy (czyli jakby synek bardzo nie protestował, to mogłby pojeździć w nim dłużej). Dzieki mimo wszystko za sugestie, podjade i obejrze oba na zywo, wtedy cos zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu szukam fotelika w przedziale wagowym 9-18 kg na rynku jest ich tyle że głowa boli. Przeglądałem testy fora i dalej nie wiem co kupić. Warunek jest taki ze chce fotelik mocowany systemem isofix a nie pasami. Mojej żonie bardzo podobał się fotelik kiddy infinity pro ale nie ma isofixa więc odpada co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...