Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

no to prawidłowo, grubość kabla zasilającego dobiera się pod względem długości i poboru prądu maksymalnego, wtedy wiemy jaki przekrój zastosować, w ori nie ma nad czym się zastanawiać.

Musiałbym w sedanie posłuchać jak to się prezentuje, ma ktoś z klubowiczów w sedanie na terenie Katowic, Gliwic, lub B-B?

A z tym B&O byłaby fajny bajer, jak tweeter`ek z deski by się wychylił :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prawidłowo, grubość kabla zasilającego dobiera się pod względem długości i poboru prądu maksymalnego, wtedy wiemy jaki przekrój zastosować, w ori nie ma nad czym się zastanawiać.

Musiałbym w sedanie posłuchać jak to się prezentuje, ma ktoś z klubowiczów w sedanie na terenie Katowic, Gliwic, lub B-B?

A z tym B&O byłaby fajny bajer, jak tweeter`ek z deski by się wychylił :cool1:

no ja mam ori kable ale z tego co wiem to w bose zasilajace sa chyba mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszla i na mnie kolej pomeczyc sie z wymiana na BOSE :gwizdanie:

zakupilem juz glosniki amp i sub

teraz tylko troche czasu i reszte gratow zebrac i mozna dzialac, ale nie pogardzilbym pomoca od tych co juz sie w to bawili....

imag0032rz.jpg

czy do sedana tez musze miec owy uchwyt do zamocowania?

boseq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszla i na mnie kolej pomeczyc sie z wymiana na BOSE :gwizdanie:

zakupilem juz glosniki amp i sub

teraz tylko troche czasu i reszte gratow zebrac i mozna dzialac, ale nie pogardzilbym pomoca od tych co juz sie w to bawili....

imag0032rz.jpg

czy do sedana tez musze miec owy uchwyt do zamocowania?

boseq.jpg

to drugie zdjęcie to jest do AVANTA tylko tuba z tego co widzę na pierwszym zdjęciu masz wszystko co jest w SEDANIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz pytanie za 100pkt, jak i gdzie zamontowany jest środkowy przedni głośnik tzn. trzeba deskę ściągać żeby go założyć ? czy może występował nie tylko w Bose i np. jest już zamontowany ? oraz gdzie umieszczony jest mic ? bo z mikrofonem od tel nie ma nic wspólnego ? i jeszcze jedna sprawa... kto może mieć piny, bo koleś z Allegro "radiofabric" ma tylko mini ISO

P.s. Zamawiałem dzisiaj wtyczkę do wzmacniacza i czas oczekiwania to 2 tyg :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowy głośnik jest pod tą dużą kratką na środku deski rozdzielczej kierującej powietrze na szybę. Głośnik jest na pewno przy standardowej instalacji z aktywnym tyłem (u mnie był). Głowy nie dam, ale może być też zamontowany zawsze, gdyż jest spięty z przednimi głośnikami.

Wyciąga się go dość łatwo - dookoła tego wystającego przy kratce czujnika nasłonecznienia jest zaślepka, lekko podważasz i wyciągasz, pod spodem jest śrubka, po jej wykręceniu czujnik wyłazi, odpinamy kostkę od czujnika, pod czujnikiem jest kolejna śrubka - ta trzyma tą kratkę wentylacyjną, po odkręceniu podważamy czymś nieinwazyjnym i kratka wyłazi, pod nią jest ładnie widoczny głośnik przykręcony, o ile dobrze pamiętam dwoma śrubkami.

Mikrofon od Bose jest w lampce pod sufitem - jest tam na niego osobne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sedanie jest po tej samej stronie?

no właśnie w sedanie jest na prawym nadkolu z tyłu, ukryty pod tapicerką bagażnika. Przynajmniej w ori, bo mi właśnie elektryk oznajmił, że zamontował go za schowkiem pasażera :tongue4: W sumie może i dobrze, im mniej kabli pociągniętych w te i z powrotem tym lepiej.

A tak przy okazji rezania BOSE, czy ktoś dokłada suba do sedana a wcześniej wcale go nie miał? interesują mnie wszystkie szczegóły montażu, BOSE albo zwykły pod Audi Sound System podchodzi ponoć tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki proton za szczegółową instrukcję :hi: piny w aso to masakra :wallbash:

Podłączyłem luźno tubę Bose pod stary wzmacniacz i różnica mega, teraz tylko muszę znaleźć piny i poczekać na wtyczkę, i zabieram się za montaż :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z pinami ogólnie ostatnio jest kłopot. Szukam od tygodnia pinó do Centralnej Ele. i chyba pojade do ASO :confused4:

Podeslij co dokladnie ma byc.w gdansku mam sklep gdzie maja pelno pinow.Kupowalem u nich do MCE piny,ale nie pamietam teraz jakie to byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz taki sklep to chętnie kupiłbym po pare szt. najpopularniejszych pinów do Audi. Musze jescze popatrzyć co bym dokładnie potrzebowal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jeśli potrzebujecie piny to mam takie piszcie tylko do jakiej kostki i do czego :hi:

Moge potwierdzic, Dominik juz mnie pare razy zaopatrzyl :good:

teraz jeszcze Dominik musimy policzyc piny aby przod podlaczyc pod Bose :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi buczy :( w sumie jak cos leci to tego nieslychac ale jak zcisze to slychac buczenie woofera, jak wylacze radio jest cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi buczy :( w sumie jak cos leci to tego nieslychac ale jak zcisze to slychac buczenie woofera, jak wylacze radio jest cisza

a czy to przypadkiem nie jest norma.... tzn. ja mam to samo ale u mnie robia bardziej zaklucenia swiatelka,..., gdy leci muza to nic nie slychac. Nie przysluchiwalem sie nigdy ale ja bym powiedzial ze u mnie tyl wlasnie buczy a nie woofer ale jak napisalem nigdy sie nie przysluchiwalem...

Przy okazji kiedys pytalem kolegi tutaj tez z forum i ma ten sam problem...

czy jest ktos tutaj kto sobie wyrezal bose i nic mu nie buczy przy przyciszonej muzie na min. wlaczonych swiatlach itp... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też buczy tył - problem najprawdopodobniej leży po stronie masy. Postaram się dziś przewalić schematy - może coś znajdę (jakiś dodatkowy ekran czy coś...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...