Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

a mi buczy :( w sumie jak cos leci to tego nieslychac ale jak zcisze to slychac buczenie woofera, jak wylacze radio jest cisza

a czy to przypadkiem nie jest norma.... tzn. ja mam to samo ale u mnie robia bardziej zaklucenia swiatelka,..., gdy leci muza to nic nie slychac. Nie przysluchiwalem sie nigdy ale ja bym powiedzial ze u mnie tyl wlasnie buczy a nie woofer ale jak napisalem nigdy sie nie przysluchiwalem...

Przy okazji kiedys pytalem kolegi tutaj tez z forum i ma ten sam problem...

czy jest ktos tutaj kto sobie wyrezal bose i nic mu nie buczy przy przyciszonej muzie na min. wlaczonych swiatlach itp... :mysli:

u mnie jest cisza.

Ale mówimy o dwóch innych sprawach.

Pierwsza występuje niezależnie czy jest pełne bose czy tylko tył podpięty i wtedy (tak jak u Czakiego) buczy woofer. U mnie też tak było, po poprawieniu styków ucichło. Z tego co wiem to u Kercziego do dziś buczy.

Druga sprawa to lekkie buczenie tylnych głośników przy podłączeniu pełnego BOSE.

Ten problem u mnie występował. Puszczałem 2 razy kable sygnałowe aż się wkurwiłem i zmostkowałem przedni sygnał z tylnym przy zmacniaczu. I tak regulacji przód tył nie używam. Gra teraz czyściutko.

Tylko tak jak mówiłem trzeba wyraźnie rozgraniczyć te dwa problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna różnica między wiązkami przeciągniętymi do radia to ekran (oczywiście w przypadku BOSE). Być może tutaj trzeba szukać rozwiązania... Może znajdzie się ktoś chętny kto na próbę przewali 4 kable luzem przez kanapę, wyciągnie odpowiednie piny we wtyczkach radia/RNS-E i BOSE, podłączy tam na chwilę luźną wiązkę i tym samym sprawdzi czy buczenie zniknie?

wzmakschemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktywnym tyle nie ma jako takiego ekranu. Masa jest skręcona z żyłą sygnałową tak jak kabelki od szyny CAN. Jak przerabialiśmy audio u kolegi piter220v to zrobiliśmy tak samo z żyłami sygnałowymi przodu - skręciliśmy każdą żyłę sygnałową z masą i pociągnęliśmy tak kabelki przez środek (kanały kablowe pod tunelem i pod kanapą). Wszystko działa pięknie i nic nie buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, czy czymś się różni wzmacniacz Bose np z A6 TT Lancia Lybra ? z wyglądu są identyczne, ale co w środku siedzi ?

Tutaj przykładowe aukcje z tymi wzmakami:

TT

http://allegro.pl/audi-tt-bose-wzmacniacz-amplifier-8n8-035-223-audi-i1256960618.html

A6

http://allegro.pl/audi-a6-subwoofer-bose-wzmacniacz-orginal-i1251474488.html

Lybra

http://allegro.pl/lancia-lybra-2000-2-0-16v-wzmacniacz-bose-i1254274890.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że audi TT i A6 to wszystkie te same ja mam od A6 i pasi choć ma zamienione wyjścia głośników + i -

co do lanchi to niewiem ale podejrzewam że zupełnie inny rozkład pinów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wzmak 25-pin to proszę:

1 - AF + (from telephone/navigation)

2 - AF - (from telephone/navigation)

6 - Signal earth (from radio)

7 - Rear right signal (from radio)

8 - Rear left signal (from radio)

9 - Front right signal (from radio)

10 - Front left signal (from radio)

11 - Earth (terminal 31)

12 - AF mute (from telephone)

13 - Battery + (terminal 30)

14 - Subwoofer (+)

15 - Subwoofer (-)

16 - Front left loudspeaker (-)

17 - Front left loudspeaker (+)

18 - Front right loudspeaker (+)

19 - Front right loudspeaker (-)

20 - Rear left loudspeaker (+)

21 - Rear right loudspeaker (-)

22 - Front centre loudspeaker (+)

23 - Front centre loudspeaker (-)

24 - Terminal 15

25 - Positive switched (from radio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Bartku :notworthy:[br]Dopisany: 19 Październik 2010, 17:10_________________________________________________Coś mi tu nie pasi:

20 - Rear left loudspeaker (+)

21 - Rear right loudspeaker (-)

Brakuję "-" do 20 i "+" do 21, i co to jest AF ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AF to połączenie z modułem telefonu (sterownik z układu w TT, więc można to sobie podarować)

Głośniki tylne w TT są zmostkowane - mają wspólny + i -. Nie wiem jak to będzie grać - w TT nie ma wysokotonowych głośników z tyłu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Bart

podlaczony tyl i przod przez BOSE ale niestety tyl buczy, slychac silnik w glosnikach itp

probowalismy chyba kazdego mozliwego rozwiazania i nadal to samo

kabel sygnalowy podwojnie ekranowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał, ze wzmacniacz bose z A6 pasuję do A4, tylko trzeba przepiać któreś piny. Może ktoś wrzucić rozpiskę pinów dla A6 ? Z tego co się orientuję to są jakieś 2 rodzaje tych wzmacniaczy - normalne jak w A4 i z dodatkową drugą wtyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo car audio i te wszystkie kabelki nie są moją mocną stroną.

Razem z tubą i wzmakiem dostałem upitoloną wiązkę w wtyczką 32 pin. Czy dobrze kombinuję, że mogę moją starą wiązkę, którą mam obecnie w aucie, wykorzystać do instalacji bose ? Tzn przewody od anteny, zasilania i tylnych głośników wykorzystać i zlutować z odpowiednikami pinami z wtyczki bose ? Wówczas do pociągnięcia zostały by tylko kable pod głośniki przednie i centralny, czy dobrze myślę ? Jeśli tak to czy wystarczyło by (aby nie pruć całego auta) te nowe kable pociągnąć w okolice radia i tam polutować z istniejącymi kabelkami od głośników przednich i centralnego ?

Czy jak bym sztukował / lutował kable ze starej wiązki do nowej od bose to czy potrzebuję jakieś dodatkowe piny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo car audio i te wszystkie kabelki nie są moją mocną stroną.

Razem z tubą i wzmakiem dostałem upitoloną wiązkę w wtyczką 32 pin. Czy dobrze kombinuję, że mogę moją starą wiązkę, którą mam obecnie w aucie, wykorzystać do instalacji bose ? Tzn przewody od anteny, zasilania i tylnych głośników wykorzystać i zlutować z odpowiednikami pinami z wtyczki bose ? Wówczas do pociągnięcia zostały by tylko kable pod głośniki przednie i centralny, czy dobrze myślę ? Jeśli tak to czy wystarczyło by (aby nie pruć całego auta) te nowe kable pociągnąć w okolice radia i tam polutować z istniejącymi kabelkami od głośników przednich i centralnego ?

Czy jak bym sztukował / lutował kable ze starej wiązki do nowej od bose to czy potrzebuję jakieś dodatkowe piny ?

Dobrze kombinujesz. Ale...

1. w wiązce do wzmaka nie ma żadnych anten...

2. jeszcze musisz sygnały z przodu pociągnąć...

Jeśli tak to czy wystarczyło by (aby nie pruć całego auta) te nowe kable pociągnąć w okolice radia i tam polutować z istniejącymi kabelkami od głośników przednich i centralnego ?

3. Nie. Bo teraz z RNS-E/radia wychodzą kable głośnikowe do głośników, a Ty potrzebujesz sygnały. Głośnikowe pójdą dopiero od wzmaka do przodu i musisz je ciągnąć.

Zrozumiał? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo car audio i te wszystkie kabelki nie są moją mocną stroną.

Razem z tubą i wzmakiem dostałem upitoloną wiązkę w wtyczką 32 pin. Czy dobrze kombinuję, że mogę moją starą wiązkę, którą mam obecnie w aucie, wykorzystać do instalacji bose ? Tzn przewody od anteny, zasilania i tylnych głośników wykorzystać i zlutować z odpowiednikami pinami z wtyczki bose ? Wówczas do pociągnięcia zostały by tylko kable pod głośniki przednie i centralny, czy dobrze myślę ? Jeśli tak to czy wystarczyło by (aby nie pruć całego auta) te nowe kable pociągnąć w okolice radia i tam polutować z istniejącymi kabelkami od głośników przednich i centralnego ?

Czy jak bym sztukował / lutował kable ze starej wiązki do nowej od bose to czy potrzebuję jakieś dodatkowe piny ?

Dobrze kombinujesz. Ale...

1. w wiązce do wzmaka nie ma żadnych anten...

2. jeszcze musisz sygnały z przodu pociągnąć...

Jeśli tak to czy wystarczyło by (aby nie pruć całego auta) te nowe kable pociągnąć w okolice radia i tam polutować z istniejącymi kabelkami od głośników przednich i centralnego ?

3. Nie. Bo teraz z RNS-E/radia wychodzą kable głośnikowe do głośników, a Ty potrzebujesz sygnały. Głośnikowe pójdą dopiero od wzmaka do przodu i musisz je ciągnąć.

Zrozumiał? :wink4:

Już jest jaśniej :) ale ...

1. Nie ma kabli do anten powiadasz :mysli: a ja mam w wiązce od bose taki jeden wystający kabelek zakończony dwoma lutami, dodatkowo jest odpinany po środku przewodu na złączkę. Wygląda jak by był w aucie z którego jest wiązka przylutowany do anten w szybach tylnych :mysli: bo tak na oko to na wysokości szyby odchodzi od wiązki. Nie mówię oczywiście o przewodzie do głośnika w subie :)

2,3 Czyli kable sygnałowe ciągnę wraz z kablami głośnikowymi od wzmacniacza do każdego z 3 głośników przednich osobno, tak ? Czy do głośników w drzwiach tylnych też trzeba ciągnąć dodatkowo sygnały, czy one już są w starej wiązce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo car audio i te wszystkie kabelki nie są moją mocną stroną.

Razem z tubą i wzmakiem dostałem upitoloną wiązkę w wtyczką 32 pin. Czy dobrze kombinuję, że mogę moją starą wiązkę, którą mam obecnie w aucie, wykorzystać do instalacji bose ? Tzn przewody od anteny, zasilania i tylnych głośników wykorzystać i zlutować z odpowiednikami pinami z wtyczki bose ? Wówczas do pociągnięcia zostały by tylko kable pod głośniki przednie i centralny, czy dobrze myślę ? Jeśli tak to czy wystarczyło by (aby nie pruć całego auta) te nowe kable pociągnąć w okolice radia i tam polutować z istniejącymi kabelkami od głośników przednich i centralnego ?

Czy jak bym sztukował / lutował kable ze starej wiązki do nowej od bose to czy potrzebuję jakieś dodatkowe piny ?

Dobrze kombinujesz. Ale...

1. w wiązce do wzmaka nie ma żadnych anten...

2. jeszcze musisz sygnały z przodu pociągnąć...

Jeśli tak to czy wystarczyło by (aby nie pruć całego auta) te nowe kable pociągnąć w okolice radia i tam polutować z istniejącymi kabelkami od głośników przednich i centralnego ?

3. Nie. Bo teraz z RNS-E/radia wychodzą kable głośnikowe do głośników, a Ty potrzebujesz sygnały. Głośnikowe pójdą dopiero od wzmaka do przodu i musisz je ciągnąć.

Zrozumiał? :wink4:

Już jest jaśniej :) ale ...

1. Nie ma kabli do anten powiadasz :mysli: a ja mam w wiązce od bose taki jeden wystający kabelek zakończony dwoma lutami, dodatkowo jest odpinany po środku przewodu na złączkę. Wygląda jak by był w aucie z którego jest wiązka przylutowany do anten w szybach tylnych :mysli: bo tak na oko to na wysokości szyby odchodzi od wiązki. Nie mówię oczywiście o przewodzie do głośnika w subie :)

2,3 Czyli kable sygnałowe ciągnę wraz z kablami głośnikowymi od wzmacniacza do każdego z 3 głośników przednich osobno, tak ? Czy do głośników w drzwiach tylnych też trzeba ciągnąć dodatkowo sygnały, czy one już są w starej wiązce ?

Anteny są wpięte do wzmacniacza antenowego a nie do zwykłego wzmacniacza.

2,3. Nie do końca rozumiesz.

Kabel sygnałowy to kabel pomiędzy jednostką nadającą (np. radio lub RNS) a wzmacniaczem. Podaje sygnał który wzmacniacz konwertuje i przekazuje na głośniki kablami głośnikowymi. Jako że teraz tył gra Ci ze wzmacniacza to tylne kable sygnałowe już masz w wiązce (lewy-tył, prawy-tył). Tak samo masz już tylne kable głośnikowe (kable wzmacniacz-głośniki).

Teraz musisz pociągnąć taki sam zestaw z przodu. Czyli. Sygnały prawy-prżód, lewy przód i kable głośnikowe pomiędzy wzmacniaczem a głośnikami (prawy-głośnik wzmak, lewy głośnik wzmak).

W chwili obecnej głośnik centralny masz podpięty pod jeden z przednich głośników. W BOSE ciągniesz do niego kable głośnikowe z wzmacniacza (możesz je zlutować potem za RNS-em z kablami które teraz idą do tego głośniczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już zatrybiłem :> thx's Marek, jak zawsze wszystko ładnie wyjaśniłeś :good:

A czy centralny też potrzebuje kabla sygnałowego czy tylko głośniki drzwiowe ?

Więc muszę pociągnąć od radia 2 lub 3 kable sygnałowe (LP, PP, Center?) od radia do wzmaka.

Te 3 kable głośnikowe pod LP, PP, Center mogę puścić od wzmaka do radia i za radiem polutować ze starymi kabelkami :good:

Rozumiem, że zasilanie będę mógł wykorzystać ze starej wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...