Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Plan na podpięcie BOSE jest dość prosty. Przekładasz piny z obecnej kostki 23-pin do kostki BOSE 32-pin (opis masz w pierwszym poście tego wątku).

Teraz kładziemy brakujące kable - chyba najwygodniej będzie to zrobić prawą stroną auta i zamiast lecieć do każdej z kostek 20-pin w słupkach A - podłączamy się do przewodów idących do radia:

- 2 x 0.35mm sygnałowe do radia (najlepiej w ekranie)

- 6 x 1.0mm do głośników (lewe, prawe i central)

Teoretycznie zasilanie i masa dla BOSE mają grubsze przewody (w Audi Sound System jest 2.5mm a w BOSE 4mm) no i komplet kabli sygnałowych jest w ekranie - no cóż, jeśli komuś chce się bawić i kłaść całą wiązkę od nowa to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za wyjaśnienie. Czyli nie trzeba ciągnąć przewodu sygnałowego pod głośnik centralny. Wg tego co piszesz Bartek, wynika, że ciągnięte kable głośnikowe mogę polutować z przednimi kablami głośnikowymi za radiem.

Teraz w sprawie pinów. W pierwszym poście pisze, że pod wtyczkę 4E0 971 636, 32 pinową potrzebuję:

- dwa piny duo ISO - do czego one są ?

- cztery piny ISO - domyślam się, że są potrzebne pod te dwa sygnałowe, po dwa od strony radia i dwa pod wzmacniacz

A czy od strony radia potrzebuję jakichś dodatkowych pinów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za wyjaśnienie. Czyli nie trzeba ciągnąć przewodu sygnałowego pod głośnik centralny. Wg tego co piszesz Bartek, wynika, że ciągnięte kable głośnikowe mogę polutować z przednimi kablami głośnikowymi za radiem.

dokładnie

Teraz w sprawie pinów. W pierwszym poście pisze, że pod wtyczkę 4E0 971 636, 32 pinową potrzebuję:

- dwa piny duo ISO - do czego one są ?

- cztery piny ISO - domyślam się, że są potrzebne pod te dwa sygnałowe, po dwa od strony radia i dwa pod wzmacniacz

A czy od strony radia potrzebuję jakichś dodatkowych pinów ?

tu nie pomoge bo poprostu już nie pamiętam, a nie chce wprowadzić w błąd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś wie w którym miejscu jest połączenie głośnika centralnego z głośnikiem (no właśnie, z którym lewym czy prawym ? ) przednim :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny ma + z lewego głośnika (brązowo/zielony) i - z prawego głośnika (zielono/niebieski). Miejsca mostka niestety nie znam (nie grzebałem tam jeszcze - może Marek coś podpowie).

...aaa, jeszcze z tego co mówił czaki - kostka i piny głośnika centralnego BOSE a seryjnego różnią się (trzeba będzie zaopatrzyć się w ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to sa to normalnie zlutowane razem kable zaraz przy wtyczce do rns-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aaa, jeszcze z tego co mówił czaki - kostka i piny głośnika centralnego BOSE a seryjnego różnią się (trzeba będzie zaopatrzyć się w ASO).

O jakiej kostce myślisz :mysli: z tego co widzę to centralny jest podpinany bez kostki tylko na "wsuwki". Kostka nie podejdzie bo styki rozchodzą się na zewnątrz:

IMG_0943.jpg

Kto mi powie co to za przewód (ten z lewej) w wiązce od bose ?

IMG_0938.jpgIMG_0940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej kostce myślisz :mysli: z tego co widzę to centralny jest podpinany bez kostki tylko na "wsuwki". Kostka nie podejdzie bo styki rozchodzą się na zewnątrz:

Możliwe - ja tego nie widziałem. Cytuję kolegę - podsumowując, ori kostką się nie podłączysz ;)

Kto mi powie co to za przewód (ten z lewej) w wiązce od bose ?

Razem z wiązką BOSE masz spleciony przewód antenowy do prawej tylnej bocznej szyby w avancie (Ty to już masz u siebie więc możesz możesz to wywalić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie co to za przewód (ten z lewej) w wiązce od bose ?

Razem z wiązką BOSE masz spleciony przewód antenowy do prawej tylnej bocznej szyby w avancie (Ty to już masz u siebie więc możesz możesz to wywalić).

dokładnie. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie juz gra :)

Polozylem nowa wiazke tzn przeszcepilem ze starszego BOSE i dolozylem jeszcze dodatkowo jeden przewod w ekranie (3 przewody w jednym - brazowy, czarny i bialy) to ten do mikrofonu no i zostal mi jeden wolny - cienki brazowo-szary :mysli: i tak ze nie braklo :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten mod dotyczy zamiany Harmana na Bose? Jeżeli tak to nie wiem czy poprawa dźwięku w tym przypadku jest aż tak znaczna. Przy wymianie wzmaka firmowego Audi na BOSE - to rozumiem, ale z HK na BOSE :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego fly07.... Harman a Harman-Kardon to dwie zupełnie inne rzeczy :)

Zwykły wzmak ma napis Harman ale z prawdziwym HK nie ma to nic wspólnego (seryjny wzmaniacz wyprodukowała NOKIA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjnych wzmacniaczy nokia do b6 i b7 nieprodukowała, bylo tak natomiast w b5, to sa wzmacniacze harman jcb, tak jak glosniki ja mam takie danev :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjnych wzmacniaczy nokia do b6 i b7 nieprodukowała, bylo tak natomiast w b5, to sa wzmacniacze harman jcb, tak jak glosniki ja mam takie danev :)

Całkiem możliwe - mimo wszystko Harman JCB to nie HK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zamontowaniu bose występuje jakiś dziwny dźwięk jak włączę światła a jak nacisnę na hamulec dźwięk ustaje nie wiem gdzie szukać przyczyny :mysli: ktoś ma jakieś pomysły ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zamontowaniu bose występuje jakiś dziwny dźwięk jak włączę światła a jak nacisnę na hamulec dźwięk ustaje nie wiem gdzie szukać przyczyny :mysli: ktoś ma jakieś pomysły ???

A sygnały puszczałeś w ekranie ? Gdzie masz masę podpiętą, do radia czy do masy auta ?[br]Dopisany: 04 Styczeń 2011, 14:20_________________________________________________Proszę o informację jakie kolory mają przewody głośnikowe w wiązce Bose i który rodzaj pinów do nich idzie ?:

- Lewy przód:

- Prawy przód:

- Center:

- Lewy tył:

- Prawy tył:

oraz które kolory przewodów sygnałowych w wiązce Bose są wykorzystane, ponieważ chcę puścić wszystkie sygnały jedną nową wiązką i który rodzaj pinów do nich idzie:

- biały

- zielony

- czarny

- brązowy

- szary

- żółty

Sorki za takie pytania ale chciałbym mieć 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zamontowaniu bose występuje jakiś dziwny dźwięk jak włączę światła a jak nacisnę na hamulec dźwięk ustaje nie wiem gdzie szukać przyczyny :mysli: ktoś ma jakieś pomysły ???

A sygnały puszczałeś w ekranie ? Gdzie masz masę podpiętą, do radia czy do masy auta ?[br]Dopisany: 04 Styczeń 2011, 14:20_________________________________________________Proszę o informację jakie kolory mają przewody głośnikowe w wiązce Bose i który rodzaj pinów do nich idzie ?:

- Lewy przód:

- Prawy przód:

- Center:

- Lewy tył:

- Prawy tył:

oraz które kolory przewodów sygnałowych w wiązce Bose są wykorzystane, ponieważ chcę puścić wszystkie sygnały jedną nową wiązką i który rodzaj pinów do nich idzie:

- biały

- zielony

- czarny

- brązowy

- szary

- żółty

Sorki za takie pytania ale chciałbym mieć 100% pewności.

tak w ekranie każdy sygnał w odzielnym tylko przód, tył podpiąłem pod stare piny masę podpiąłem pod starą wiązkę a gdzie ona jest podpięta to nie wiem .

kolory kabli takie same jak w pierwszym poście na schemacie a co do pinów to nie wiem bo miałem gniazdo z kawałkiem instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakładałem Bose, to kable sygnałowe puściłem w skrętce bez żadnego ekranu, i nie mam żadnych zakłóceń :> .

Miałem już zwykły subwoofer, więc wykorzystałem wiązkę od niego i dołożyłem drugą taką samą w całości,którą wyprułem z wiązki wnętrza, kupionej kiedyś na części. Na tym chodzi przód i zero problemów wszystko gra czyściutko. Niby kolory kabli się dublują, ale nie było to problemem przy podłączaniu. Wiązkę puściłem obok tej którą już miałem. W tej dokładanej wiązce zostawiłem wszystkie przewody celowo, żeby plus i masę puścić do tuby przez obie wiązki, bo jak było wcześniej napisane Bose jest zasilane grubszymi kablami.

I potwierdzam wszystko gra o niebo lepiej, od zwykłego aktywnego systemu Audi.

Grało dużo lepiej nawet, gdy wymieniłem tylko same głośniki w drzwiach na Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...