Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

xsebo1 to miałeś szczęście widzieć tylko takie które były wyposażone w lepsze audio. Klimę dwustrefową miał każdy w standardzie ale wzmacniacz, głośniki z tyłu lub radio to już były opcje.

I tu się mylisz, były wersje bez klimy tylko z wentylacją... sorry za ot... :-)

Nieprawda, widzialem b6 bez klimy :hi:

Nie doczytałem do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , jak się nazywają te końcówki ( kontektory ) do tej wtyczki (1J0 962 623A ) do wzmacniacza. Kupiłem samochód no i nie gra mi tył. Dzisiaj rozkrecilem i zauwazylem ze te przewody od glosnikow sa odpiete z tej wtyczki i pospinane na kostki i poprzeciagne na przod. No i teraz pytanie skad wziaść te koncowki to bym zarobil kabel i zacisnal i wsadzil to wtyczki. Jakos fachowo sie one nazywaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ponawiam moje pytanie dotyczące montażu oryginalnej wiązki bose w b7 avant.

Otóż niedługo biorę się za montaż bose, mam całą nie pociętą wiązkę od wzmacniacza do radia oraz do wszsytkich słupków/drzwi oraz do mikrofonu w podsufitce.

Chcę wszsytko założyć tak jak w oryginale.
Nie wiem tylko którędy fabrycznie leci wiązka bose w B7 avant?
Wiem że od wzmacniacza prawym boczkiem później pod siedzeniem tylnim do tunelu srodkowego i do radia tylko co dalej?

Którędy leci wiązka do mikrofonu w podsufitce? Pierwsze razem z wiązką do radia a póżniej do lampki lewym czy prawym słupkiem?
I którędy lecą przewody do głośników/slupków A i B z lewj i prawej strony? Czy jest tak ze lecą od wzmacniacza do radia i tam rozdielają się na lewą i prawą stronę i są podciągnięte do słupków? Czy może już z tyłu pod kanapą wiązka rozdziela się na tą która idzie do radia i na te które idą do głośników w drzwiach?

Bardzo prosze o wyjaśnienie kgoś kto wie jak leci fabryczna wiązka bose w b7 avant?

Z góry wielkie dzięki


Nikt nie jest mi w stanie pomóc z tą wiązką Bose? Nikt nie wie jak leci fabrycznie ta wiązka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc podłączyć suba BOSE bo nie do końca wiem jak to zrobić dodam link do zdjęcia kostki 32 pin to co wiem opisałem, czego nie wiem oznaczyłem znakiem zapytania natomiast niepotrzebne skreśliłem x, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/40560251f7273fef.htmljeśli opisałem coś nie tak proszę mnie poprawić

na chwile obecna kostkę mam niebieska której zdjęcie z opisem ściągnełem z internetu ale nie wiem czy jest dobrze opisana http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e536e5a7ad2476ba.html

tutaj mam problem z sygnałem audio nie wiem który jest lewy a który prawy bo głosniki i zasilanie to kolorami pewnie.

ogolnie problem jest z:
1 sygnałem audio
2 masą sygnału
3 Remote 12+
jak by mi ktos opisał to czego nie wiem wtedy udało by mi sie to poskładac do kupy, przodu nie ruszam tylko tył sygnał chciał bym zmostkowac przód z tyłem

Aha i zasadnicze pytanie jak sprawdzić przed podpięciem czy sub działa bo kupiłem go za czteropak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc podłączyć suba BOSE bo nie do końca wiem jak to zrobić dodam link do zdjęcia kostki 32 pin to co wiem opisałem, czego nie wiem oznaczyłem znakiem zapytania natomiast niepotrzebne skreśliłem x, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/40560251f7273fef.htmljeśli opisałem coś nie tak proszę mnie poprawić

na chwile obecna kostkę mam niebieska której zdjęcie z opisem ściągnełem z internetu ale nie wiem czy jest dobrze opisana http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e536e5a7ad2476ba.html

tutaj mam problem z sygnałem audio nie wiem który jest lewy a który prawy bo głosniki i zasilanie to kolorami pewnie.

ogolnie problem jest z:

1 sygnałem audio

2 masą sygnału

3 Remote 12+

jak by mi ktos opisał to czego nie wiem wtedy udało by mi sie to poskładac do kupy, przodu nie ruszam tylko tył sygnał chciał bym zmostkowac przód z tyłem

Aha i zasadnicze pytanie jak sprawdzić przed podpięciem czy sub działa bo kupiłem go za czteropak?

Rozpiska kostki niebieskiej 23 PIN

http://www.audiforums.com/forum/members/oktoberfest-58826-albums-audi-23-pin-non-bose-symphony-rear-amp-pinout-3570-picture-audi-non-bose-b6-rear-amp-pinout-8771.jpg

15.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowy radio masa i czarny msasa wzmaka (sygnały kostka32pin) mam podłaczyć pod pin 2 (kostka 23pin)
dwa białe piloty (kostka 32pin) pod pin 9 (kostka23pin) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaje bijecie posty, zamiast czytac wszystko w tym wątku jest juz dawno rozpisane tylko sie czytac nie chce ,. sa schematy obu złączy i wystarczy porownac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie.

Dziś skończyłem montaż bose w moim b7. Wykonałem całą robotę od razu. Wymieniłem wszystkie głośniki i założyłem od razu mikrofon bose. Miałem oryginalną wiązkę wyciągniętą całą z innego auta więc zadniej druciarni nie było, wszystkie piny i kable jak w fabryce. Po montażu wszystko wygląda ok tzn. wszystko gra ale niestety mam przy włączeniu trzy sygnały informujące o braku mikrofonu bose. Problem jest taki że ja mam ten mikrofon i nie wiem czy coś źle połączyłem czy musze to zakodować żeby nie pikało bo na razie jeszcze nie zmieniłem żadnego kodowania?

Jeżeli ktoś ma wiedze na ten temat to proszę o info.

Edit 04 maj 2015
Ok dziś znalazłem przyczynę sygnalizacji przez bose braku mikrofonu. Jak zwykle banał, w sobotę wieczorem chciałem już odpalić system i nie podłączyłem mikrofonu w brązowej kostce na lewym słupku A więc po prostu mikrofon bose nie był podłączony. Dziś podłączyłem mikrofon i sygnały zniknęły, zostało mi zakodować to jeszcze i bose na pokładzie gotowe.

Dziękuję wszystkim którzy wypowiadali się w tym wątku no i oczywiście autorowi wątku. Dzięki wiedzy którą zdobyłem czytając ten wątek stwierdzam że montaż bose to naprawdę żaden stres, ważne jest żeby przygotować sobie wszystkie graty i zrobić dobrą wiązkę bo to podstawa sukcesu.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja też się zabieram za montaż bose tylko w moim przypadku wszystko muszę zrobić od nowa bo nie miałem fabrycznego nagłośnienia tylko nie ori radio oraz głośniki tylko w drzwiach.

Chciał bym się tylko upewnić czy dobrze będę miał zrobioną wiązkę z wzmaka do rnse żeby wszystko grało:

5x0,35mm w ekranie jako sygnałowe i remote.

10x1,00mm jako głośnikowe z uwagi na to że wszystkie moje głośniki szył pod radio do przodu.

2x4.00mm jako zasilanie

Czy dobrze to zrozumiałem?

Mam jeszcze pytanie jakiej długości powinny być przewody i do czego będzie potrzebny głośniczek centralny bo nie mam i zastanawiam się czy jest konieczny (jak coś to dokupię)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód sygnałowy potrzebujesz min 5x0,35mm2 (ekranowany koniecznie) ale nie ma w nim remonte wtedy. Wiec jak dasz 5 żyłowy to musisz puścić jeszcze dodatkowy przewód 1mm2 jako remonte (nie musi być w ekranie) tak jest fabrycznie. Napisz jaki wzmacniacz zakładasz srebrny czy czarny? Jak srebrny to możesz podłączyć jeszcze mikrofon bose, do tego potrzebujesz dodatkowy przewód ekranowany 2x0,35mm2 + ekran, od wzmacniacza do lampki w podsufitce. Mikrofonu nie musisz zakładać jak nie chcesz (poczytaj o nim w tym wątku).

Co do głośnika centralnego to jest on bardzo ważny moim zdaniem i należy go założyć.
Przewody między radiem a wzmacniaczem jak puścisz środkowym tunelem to 4,5 m powinny wystarczyć ale lepiej wziąć 5m dla pewności. Do mikrofonu bose w podsufitce wziął bym 8 m. Dodatkowo jak nie masz przewodu do centralnego głośnika w desce to jeden głośnikowy z wzmacniacza weź 6 m a nie 5 wtedy na pewno wystarczy.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego służy ten głośniczek centralny jakieś komunikaty z navi czy co, bo do stereo na pewno nie. Wzmak będę miał czarny , a co do mikrofonu to ja już mam tam w lampce mikrofon od BT i co jeszcze jeden tam miał by być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czarny wzmak to nie obsługuje mikrofonu bose więc problem masz z głowy.
Co do głośnika centralnego to on normalnie gra tak jak inne głośniki nie służy do żadnych komunikatów navi. Moim zdaniem jest bardzo ważny, ktoś obliczył ten system tak że ma grać prawidłowo z tym głośnikiem, jak by nie był potrzebny to by go nie było po prostu.
Zanim weźmiesz się za montaż to przeczytaj ten temat. tu wszystko jest wyjaśnione co jak, można przewidzieć gdzie będą problemy i wyczytać jak sobie z nimi poradzić.
Ja wczoraj i przedwczoraj założyłem cały zestaw bose do avanta b7 poszło w miarę bez problemów ale zanim się za to zabrałem to przeczytałem ten temat cały dodatkowo zaopatrzyłem się w schematy co i jak wtedy praca jest przyjemna, co nie zmienia faktu że trochę roboty jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mam za sobą z 20 stron i z tego co wydedukowałem to trzeba być uważny przy podłanczaniu ekranu z kali sygnałowych żeby je podpiąć pod masę radia wtedy nie powinno być zakłóceń reszta to tylko prawidłowe podpinanie pinów i zlutowanie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem fabryczną wiązkę bose i ekran przewodu sygnałowego jest połączony razem z masą zasilania radia i wzmacniacza.

W fabrycznej wiązce jest punkt połączenia masy w którym łączy się przewód przykręcony do karoserii za radiem z tyłu po lewej z przewodem masy który idzie do wzmacniacza. Do tego punktu podpięty jest też ekran przewodu sygnałowego i tzw. pin bose podpięty do RNS-E. Masa radia fabrycznie jest też połączona do punktu w karoserii z tyłu po lewej stronie radia.
Ekran przewodu sygnałowego do mikrofonu bose jest połączony z przewodem masy idącym do wzmacniacza w wiązce około 10cm przed wtyczka wzmacniacza (tam również jest punkt masy w którym łączy się tylko masa wzmacniacza z ekranem przewodu do mikrofonu bose).

Może to co napisałem jest skomplikowane ale wynika z tego jedno, oba ekrany i wszystkie masy są połączone z karoserią w jednym miejscu - z tyłu u góry po lewej za radiem. Bez problemu można tam podpiąć przewód po wyjęciu radia.

Podobnie jest z zasilaniem, w fabrycznej wiązce jest punkt w którym łączą się wszystkie zasilania (przewód czerwono niebieski). Jeden przychodzi z bezpiecznika 2,5mm2 i łączy się z przewodem 4mm2 który zasila wzmacniacz bose oraz z przewodem 2,5 mm2 który zasila radio/nawigację. Oba te punkty (masy i plusa) są w fabrycznej wiązce mniej więcej za panelem klimatronika, łatwo je namierzyć bo wiązka jest grubsza w tym miejscu.

To co opisałem jest w fabrycznej wiązce bose czyli tak to wychodziło z fabryki w b7 MY2006. przy dorabianiu bose bez problemu można te wszystkie połączenia masy i plusa odwzorować tak samo jak było to fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za przydatne info ale nadal nie rozumiem do czego służy głośnik centralny , co innego kino domowe czy oglądanie filmów w aucie ale on w czasie słuchania muzyki też gra? Bo stereo to stereo dla mnie świętość w odtwarzaniu muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze zrozumiałem, aby wyeliminować buczenie w glosnikach musze polaczyc ze soba tak jak na tym zdjeciu? Czarny wzmak 25pin.

https://drive.google.com/file/d/0Bw_ESEFLgkqYQVV2QmlQaXVkOE0/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wyeliminować buczenie musisz dobrze połączyć ekran przewodu sygnałowego z masą.
Ekran wystarczy połączyć z jednej strony przewodu przy radiu, z drugiej przy wzmacniaczu nie trzeba go już z niczym łączyć, powinien zostać nie połączony z jednej strony. Czarnego przewodu z tej wiązki nie łączysz z masą, nie ma takiej potrzeby. Chyba że jest to "pin bose" w RNS-E ale on nie musi iść w ekranie wystarczy krótki przewód który łączysz z masą zaraz przy RNS-E. Ja bym go na pewno z masą nie połączył bo z tego mogą być tylko problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zapewne w sobotę będę z tym dalej walczył.

Teraz jeszce dwa pytania.

Czyto normalne że z suba słychać normalnie jak gra muzyka? Nie powinien być sam bas?
Czy oznaką spalonego/uszkodzonego suba może być to że strasznie odbija? Aż muszę basy skręcać na 1/4 zakresu bo z tyłu strasznie dudni. Przystawiłem tam piankę jako ogranicznik i dudnienie znikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie będę zakładał bose mam już rns-e zakładane na przez przejściówkę , jakie piny będą mi potrzebne do podpięcia sygnału ekranu i remote miniiso czy duoiso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...