Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, zamontowałem sobie bose jest moc. Zastanawia mnie jeden fakt po wyłączeniu słychać ze wentylator rns-E chodzi osłuchać ciche szumowina głośników. Które piny mogą być odpowiedzialne za nie odcinanie zasilania na rns ie? Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też słychać delikatne szumienie, jest to wentylator przy rns-e. Po zamknięciu auta po ok 2 minutach się wyłączy.

Możesz sprawdzić siedząc w samochodzie i z pilota zamknąć drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się wszystko się wyłącza tylko te upały sprawiały że ciężko było wysiedzieć w gorącym aucie. Polecam zamontowanie BOSE bo gra bardzo fajnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki jest numer Tuby z Q5 ? I druga rzecz jak wypiac kostki z malych glosnikow na boczkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Mam wzmak bose do sedana z wtyczką i pinami (8 pinów do zrobienia stage 1). Niestety problem polega na trudności lutowania kabli. Za nic nie chcą się zlutować.

Czy jest sposób na wyjęcie pinów z wtyczki z ori wzmaka i przełożenie ich do wtyczki wzmaka bose? To byłoby najprostsze.

Postaram się jeszcze dzisiaj kupić piny w elektronicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cyna się nie trzyma użyj kalafoni, kupisz w każdym elektronicznym. Do tego termokurczki i trochę chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Mam wzmak bose do sedana z wtyczką i pinami (8 pinów do zrobienia stage 1). Niestety problem polega na trudności lutowania kabli. Za nic nie chcą się zlutować.

Czy jest sposób na wyjęcie pinów z wtyczki z ori wzmaka i przełożenie ich do wtyczki wzmaka bose? To byłoby najprostsze.

Postaram się jeszcze dzisiaj kupić piny w elektronicznym.

Kup cynę z olowiem nie taka ekologiczna bo to badziewie jest. Moze masz za slaba lutownice. Piny wypniesz za pomoca cienkich drutow wkladajac je w szczeline miedzy pinem a kostka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie czy u Was subwoofer gra tylko niskim pasmem, czy może pasmo średnie nie jest obcinane i gra jak normalny głośnik... takie spostrzeżenie jak przyłoży się ucho do suba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niskie pasmo nadaje, jak ktoś nie wie to z zewnątrz otworzysz bagażnik i nie słychać go. Kolega wkładał głęboko torbę i dopiero jak pod nim miał ucho to skomentował "o ku..a, ale nap..rd.ala"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie. Kostka w imadło i piny wybiłem śrubokrętem. Ogólnie polecam kupić nowe piny w elektronicznym, kosztują raptem 50gr od sztyki, podpiąć do nich kable i wpiąć we wtyczkę. Najmniej pracochłonne rozwiązanie.

Jak wrażenia? Średnio. Mam u siebie wersję pierwszą, czyli wzmak seryjny zamieniłem na bose. Gra fajnie, ale basu leciutko brakuje. Może mam coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie. Kostka w imadło i piny wybiłem śrubokrętem. Ogólnie polecam kupić nowe piny w elektronicznym, kosztują raptem 50gr od sztyki, podpiąć do nich kable i wpiąć we wtyczkę. Najmniej pracochłonne rozwiązanie.

Jak wrażenia? Średnio. Mam u siebie wersję pierwszą, czyli wzmak seryjny zamieniłem na bose. Gra fajnie, ale basu leciutko brakuje. Może mam coś nie tak.

Spróbuj wejść w engineering mode (RNS-E) przekręcasz kluczyk poz 2, wciskasz nav, poźniej wciskasz górny lewy przycisk obok pokrętła (tego dużego) przez ok. 5s a następnie prawy przycisk do pojawienia się nowego menu. Przechodzisz w zakładkę AUDIO/TUNER a następnie w Radio test menu 3 i tam masz Loudness change spróbuj dać na "on" jak wcześniej nie miałeś ;) Najlepiej sprawdź jak gra jakaś muzyka ;)

Nie wiem dlaczego mi nie obcina tego wyższego pasma ;( kable ok

Edytowane przez budziq25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc poniewaz nie mam zbyt duzo czasu postanowilem najpierw pozamieniac glosniki w drzwiach i wzmak +sub ale na starej wizace 23 styk niebieska kostka do 32 pin szary wzmak i wszystko gra polutowalem jak wynika z instrukcji na 1 stronie tzn kostka 23 pin nniebieska rozpiska 32 pin bose i tu mam problem po wlaczeniu zaplonu buczy radio concert 2 wylaczone co to moze byc ? nie wiem jeszcze o co chodzi poniewaz mam stara wiazke to polutowalem w kostce 32pin

4 - Tylny lewy głośnik (-) 32 - Tylny lewy głośnik (-)

31 - Tylny lewy głośnik (+) 16 - Tylny lewy głośnik (+)

17 - Tylny prawy głośnik (-) 26 - Tylny prawy głośnik (-)

27 - Tylny prawy głośnik (+) 5 - Tylny prawy głośnik (+)

moze tu jest blad?

dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam problem po przejściu na bose, a konkretnie cały czas szumi mi głośnikach i czasem tak jakby strzelał subwoofer jakby się zwarcie robiło ale to nie wiadomo skąd . Dodam że dołożony został też rns-e i wyłącza się sam po jakimś czasie gdy gra sobie na postoju bez kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam problem po przejściu na bose, a konkretnie cały czas szumi mi głośnikach i czasem tak jakby strzelał subwoofer jakby się zwarcie robiło ale to nie wiadomo skąd . Dodam że dołożony został też rns-e i wyłącza się sam po jakimś czasie gdy gra sobie na postoju bez kluczyka

Wyłącza się żeby Ci akumulatora nie wychlastał, jakbyś czasem zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzieś czytałem że to nie prawidłowe , że powinien grać.. ale to mnie nie denerwuje tak jak to brzęczenie . wiecie dlaczego się tak dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytacie wątka dokładnie

piny w wzm. bose

19 20 21 22

zmostkowac 19 21

20 22

buczenie ustaje, ponadto wiazki zasilania w bose maja inne przekroje co jest tez powodem nie poprawnego działania zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytacie wątka dokładnie

piny w wzm. bose

19 20 21 22

zmostkowac 19 21

20 22

buczenie ustaje, ponadto wiazki zasilania w bose maja inne przekroje co jest tez powodem nie poprawnego działania zestawu

czyli wychodzi na to ze można puścić dwa sygnały ;) a nie cztery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego to jest lepsze niż buczenie ☺

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...