Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, czytam czytam i mam pytanie, w mojej b6 mam standardowe nagłośnienie, chcę założyć bose jednak na razie mam radio concert II i pytanie czy bose będzie działało z tym radiem ?

Będzie :)

Cześć, dla concert 3 jest takie samo kodowanie co dla rnse? Bo może coś źle zrobiłem bo po przekroczeniu polowy głośności głośniki strasznie charczą, słychać przester

mógłby ktoś pomóc mi z kodowaniem? nie posiadam kierownicy multi, ani telefonu
Mam zwykły zestaw bose plus radio concert 3 . w przyszlosci bede chcial zalozyc zmieniarke yatour i wejscie aux

Z góry dziękuje za pomoc :)

Już problem rozwiązany z kodowaniem :) Teraz mam kolejne pytanie odnośnie połączenia pinu bose:

Pin bose w radiu aktualnie mam podpięty do masy radia, (gdzieś przeczytałem ze tak powinno być podłączone) natomiast biały przewód ze wzmacniacza (24 pin bose) mam podłączony do pinu 13 w dużej szesnasto-pinowej kostce radia (również biały przewód, wcześniej pod ten sam przewód był podłączony wzmacniacz harmana) Gdy połączyłem pin "bose z radia" z pinem "bose ze wzmacniacza"- wzmacniacz nie chciał się załączyć (tak jak by nie dostał tego impulsu +12v, załączającego wzmacniacz). wzmacniacz kupiłem 32pinowy z oryginalną wtyczka i 2 metrowym kawałkiem wiązki. Radio to concert 2+ ("concert 3" 2din z a4 b7)

Czy takie połączenie (pinów bose) jakie aktualnie mam zastosowane jest poprawne?

Up ktoś coś ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto zakupić ten zestaw ? Zależy mi żeby kupić zestaw z ORI wiązką i nie rezać za dużo w kablach :)http://allegro.pl/show_item.php?item=6567355782&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam szybkie pytanko, kupiłem ori wiązkę bose wyciętą za radiem i tak, w ori wiązce mam wszystkie kable głośnikowe czyli od 3 głośników przednich i 2 tylnich idące jakby do radia, rozumiem że głośniki przednie podłączę za radiem ale po co od tylnych głośników w ori idą kable ze wzmaka bezpośrednio az do radia skoro głośniki są z tyłu i chyba powinny iść kablem bezpośrednio do wzmaka z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam szybkie pytanko, kupiłem ori wiązkę bose wyciętą za radiem i tak, w ori wiązce mam wszystkie kable głośnikowe czyli od 3 głośników przednich i 2 tylnich idące jakby do radia, rozumiem że głośniki przednie podłączę za radiem ale po co od tylnych głośników w ori idą kable ze wzmaka bezpośrednio az do radia skoro głośniki są z tyłu i chyba powinny iść kablem bezpośrednio do wzmaka z tyłu.

Jak dobrze pamiętam wiązka bose - avant ma 10 kabli na każdy głośnik po 2, 4 x drzwi + centralny. Te kable łączy się z kablami wychodzącymi bezpośrednio głośników. Wiązka idzie do wzmaka i on rozdziela dźwięk na głośniki.

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie poprawić w pierwszym poście tego tematu rozpiski pinów kostek wzmacniaczy BOSE?

Kostki 25-pin jak i 32-pin mają w rozpisce powielone podłączenia tylnych głośników, natomiast nie ma tam rozpisanego podłączenia przednich głośników... Sygnały są okej, natomiast plusy i minusy są powielone i nie wiadomo które są przednie i które de facto tylne, bo są zdublowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mialem nigdy porownania miedzy tradycyjnym naglosnieniem w a4 b6 a naglosnieniem od bose w fabrycznym a4 b6? Z tym systemem bose jest na prawde kolosalna roznica na korzysc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  nie chce zaczynać nowego tematu wiec pisze tu. od jakiegoś czasu mam problem z nagłośnieniem to raz mi prawa strona gra tak cicho ze prawie w ogóle to tak czasem cicho jakby pruta a dziś doszłem do tego ze wcale nie gra tył ani sub w bagażniku... z tego co wiem to cały tył i sub jest podpiety pod wzmacniacz wiec prawdopodobnie on sie skończył...? niedługo będe rozkręcał tapicerke w drzwiach to tak sobie pomyślałem ze wymienie wszystkie głośniki bo te z przodu nooo ładnie graja dają ładny nawet bass ale jak podkręce głośniej to pierdzą to pewnie tez sie juz kończą. chciałbym BOSE i znalazłem taki zestawik na alledrogo ( http://allegro.pl/kompletny-zestaw-bose-audi-a4-b6-b7-i6696211273.html ALBO http://allegro.pl/glosniki-bose-zestaw-audi-a4-b6-b7-wzmacniacz-i6679041306.html#thumb/3 ) czy te zestaw bose z tymi czarnymi wzmacniaczami pasują po przelutowaniu tylko kabelków przy wzmacniaczu czy trzeba coś wiecej tam podobić? a moze ktoś mi zaproponuje inne dobre głośniki  zamienniki a wzmacniacz kupie nowy ten co mam org?. obecnie mam standard harman nr 8E9. jako radio gra navigacja rns-e. prosze o jakas prostą odpowiec tu albo priv. dzięki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2009 o 15:04, mk4 napisał:

„Przez odpowiednie zakodowanie adaptacji w radiu i mostek pinu BOSE (24) z pinem 6. Jak to wykonacie zniknie 3-krotny gong, który pojawia się przy otwieraniu auta (BOSE w ten sposób sygnalizuje niesprawność działania AudioPilota).

W przypadku RNS-E - kanał 8 ustawiasz na 3. Jeśli jest radio to kanał 66 dajesz na 0.”

A gdzie przy radiu znajduje się ten pin, który przy kostce wzmacniacza jest pinem 6? Bo jak rozumiem Pin 24 to jest ten biały kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po montażu kpl bose (wzmacniacz, głosniki wiązka itd) do jednostki rns-d dx poza kodowaniem trzeba jeszcze coś zmieniać? np jakiś PIN, dodatkowa adaptacja?
U mnie przekodowanie uaktywnia przednie głośniki, gra ciszej- bez przesterowania, ....ale jest strasznie...  płasko, brak masy i efekciarskiego grania bose!! Bez polotu w porównaniu do innych a4 z tym samym systemem.  Niby jest ok, ale dźwięk jest jak bez podpiętego pod masę BOSE-PIN. (tak jak to jest z symphony, concert) W tym samym miejscu jest pin- Gala.
Kodowania próbowałem wprowadzić dla jednostek z pierwszej generacji oraz drugiej. -bez zmian
Podmieniłem: wzmacniacz, radio -bez zamian
Sprawdziłem cała wiązkę - bez zmian.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem właśnie po zamontowaniu systemu bose do mojej B7, cały komplet kupiłem na allegro wymontowany żywcem z innego auta, podpiąłem wszystko do mnie, zaznaczę że mam radio RNS E i wzmacniacz bose 25 pin, złącze ISO 2 też dokupiłem żeby wszystko pasowało no i pasuje, wszystko sprawdzone według schematów widniejących na początku postu nawet nic nie musiałem nic przerabiać, plus na wzmacniacz, ,minus na wzmacniacz, sygnały na głośniki, wszystko na swoim miejscu no i sprawdzone miernikiem wszystkie kable kontaktują. No i d*pa NIE GRA!!!! w głośnikach cisza żadnych szmerów nawet nie słychać, zamontowałem inny wzmacniacz i dalej to samo, CO JEST GRANE????!!!!! dlaczego nie trybi ?????!!! Czy mam walnięte dwa wzmacniacze, czy sygnał z radia nie wychodzi na wzmacniacz, prąd idzie na pewno bo sprawdziłem próbówką przy samym wzmacniaczu. Kable od strony radia mam podpięte ta w woli ścisłości w następujący sposób: Plus na wzmacniacz złącze D -13 pin, minus na wzmacniacz złącze C - 8 pin, sygnały na głośniki złącze C piny 3, 5, 9, 11. Proszę o radę co jeszcze mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss7720, a podłączyłeś wzbudzenie wzmacniacza po uruchomieniu radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chris1987 napisał:

Kriss7720, a podłączyłeś wzbudzenie wzmacniacza po uruchomieniu radia?

Wzbudzenie? co to jest? nigdzie o tym nie piszą, opisz proszę jak to się robi bo nie daje mi to spokoju, trochę kasy wydałem na ten zestaw i uruchomić go nie mogę.

Zawartość dodana 13 minutes later

Jeszcze jedno co do mojego problemu, wyczytałem na forum że wzmacniacz prawidłowo działający zaraz po uruchomieniu wydaje odgłos takiego "cyknięcia" , u mnie jest cisza, przypominam że podłączałem już dwa różne wzmacniacze i obydwa nie odzywają się, prąd sprawdzony na pewno dochodzi do samego złącza przy wzmacniaczu, masa wydaje się że jest też na miejscu, co jest grane? nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz ma na stałe podłączone zasilanie, oraz wzbudzenie +12V. Dopiero jak włączysz radio to wbudowany przekaźnik załącza wzmacniacz. Zazwyczaj jest to biały cienki kabelek.

Podłącz PIN 25 do radia tak jak trzeba. Ew  pin 25 w wzmacniaczu podłącz bezpośrednio do +12V i zobacz, czy się włączy.
Pikanie po włączeniu będziesz mieć w wzmacniaczu 32-stykowym

Wzmacniacz na 100% masz z a4 b6?

Edytowane przez chris1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chris1987 napisał:

Każdy wzmacniacz ma na stałe podłączone zasilanie, oraz wzbudzenie +12V. Dopiero jak włączysz radio to wbudowany przekaźnik załącza wzmacniacz. Zazwyczaj jest to biały cienki kabelek.

Podłącz PIN 25 do radia tak jak trzeba. Ew  pin 25 w wzmacniaczu podłącz bezpośrednio do +12V i zobacz, czy się włączy.
Pikanie po włączeniu będziesz mieć w wzmacniaczu 32-stykowym

Wzmacniacz na 100% masz z a4 b6?

 

Zawartość dodana 19 minutes later
2 godziny temu, Kriss7720 napisał:

No gra wreszcie, aż głupio się przyznać ale po prostu nie podłączyłem stałego zasilania wzmacniacza zacisk 30 i 31 na kostce w wzmacniaczu, ale też nikt tego wprost nie opisuje, dzięki kolego za wyjaśnienie trafiłeś w 10kę. Zobaczę jak to będzie grało jak wszystko dopieszczę może jeszcze jakieś pytania będę miał.

 

Edytowane przez Kriss7720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie zamontowałem system bose u kolegi w a4 b6 Avant ma radio concert II i to radio ma wyjście bose pod co podpiąć wyjście bose  z tego radia , dodam tylko że wszystko mi gra mimo że to wyjście nie jest podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dobra Panowie pomocy bo się troszkę gubie :/

Chcę zrobić stage 1- czyli sam tył, i tutaj rozumiem po części sprawę przepięcia ze starego wzmacniacza (hermana)  przewodów do kostki od bose, ale czy muszę ciągnąć jeszcze jakieś inne kabelki od radia ? albo coś innego?

Oki juz wszystko wiadomo dzięki Bartkowi !

Dziękuję jeszcze raz :)

Edytowane przez tazzi
olśnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam radio concert 2 i instaluje nagłośnienie bose. Narazie mam połączony sam tył i gdy włączę radio jest jeden wielki pisk. Od czego? Czy muszę jakieś dodatkowe piny dać do radia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś mi powie czy to jest oryginalna wiązka bose szczególnie chodzi mi o te dwie puszki jest napisane module 1 i module 2. 

_20170512_184115.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś mi powie czy to jest oryginalna wiązka bose szczególnie chodzi mi o te dwie puszki jest napisane module 1 i module 2. 
_20170512_184115.thumb.JPG.3958ef78c87155d084b2c4e1ed9566d7.JPG



To nie ori wiazka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby wyrzucić te moduły to będzie wtedy pasować? Co musiałbym zrobić żeby była ori? Dodam że kable są na wszystkich pinach... Bo po podłączeniu jest sekunda muzyki trzy sygnały i nagle pisk. Czyli może być wina tych modułów i braku mikrofonu? Po zdjęciach na Google widzę że nie ma nic oprócz kabli to poprostu je uciąć? 

Edytowane przez Mateusz Wiśniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...