Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowe skąd dorwać ta skrętkę ekranową? bo szukam na necie i cięzko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko kabel ekranowy przewód może być być o przekroju 0.5? Czy musi być 0.35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chris za linka ! juz zakupiłem u kaju ale dla potomnych dalej się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 1 i pin 2 oznaczony jako zacisk 30 i 31 co to znaczy ?
Pin 4 5 16 17 26 27 31 32 oznaczony jako głośniki tył prawy lewy wynika z tego że są 4 głośniki z tyłu czy tutaj jeat bląd a gdzie piny do głośnimów przednich ?? 07c9519191b10944a943ed939e845494.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego co wyczytałem...są dwa czynniki które odpowiadają za regulację głośności radia.

Prędkość i hałas ?

Mam RNSE i system GALA już wyłączyłem. Ale niestety coś jeszcze powoduje że radio samo się podgłaśniania.
Pytanie, co to jest i jak to wyłączyć ?

TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bzyku84 napisał:

Witam,

z tego co wyczytałem...są dwa czynniki które odpowiadają za regulację głośności radia.

Prędkość i hałas ?

Mam RNSE i system GALA już wyłączyłem. Ale niestety coś jeszcze powoduje że radio samo się podgłaśniania.
Pytanie, co to jest i jak to wyłączyć ?

TAPATALK
 

może to być wina funkcji AudioPilot. Miałem to samo. Niestety nie wiele było informacji jak to wyłączyć ale się w końcu udało.

poniżej mój post w którym znajdziesz odpowiedź.

https://a4-klub.pl/topic/357540-a4-b6-radio-concert-ii-z-bose-jak-wyłączyć-funkcję-gala/?tab=comments#comment-4823551

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, po podłączeniu subwoofera+wzmacniacz bose do zestawu seryjnego Harman w tylnych głośnikach jest glosny szum. Skopałem coś w połączeniach kabli? Czy może ze wzmacniaczem być coś nie tak? Jest używany, kupiłem na olxie. Podejrzewam że może coś z masą sygnału od radia, bo tam na PIN2 z harmana wychodzą dwa przewody, które zmostkowałem. W jaki sposób je połączyć?

EDIT: Piny 19 i 21 zmostkowane. Tak samo 20 i 22. :/

Czy przeciągnięcie nowej, ekranowanej wiązki z kablami sygnałowymi rozwiązało by sprawę? Czy szukać przyczyny w złym podłączeniu/uszkodzeniu wzmacniacza?

Edytowane przez roxerxc90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, ja właśnie u siebie założyłem głośniku z tyłu i przodu podłączyłem wszystko pod ori wiazke działał wlansie ten tył pod wzmakiem bo tylko on idzie ori pod wzmaka i fajnie wszystko ładnie grało więc mówię zabiore się za pociągniecie kabli przednich głośnikow które z pod radia ciaglem do bagażnika i nie zdążyłem ich podłączyć pod wzmaka więc nie powinno nic pójść nie tak a już nie mogłem dzisiaj więcej zrobić p to chciałem auto przestawić do innego garażu odpaliłem podglaszam radio a tu gdzieś na vol15 zaczynaja strasznie charczec głośniki właśnie z tyłu a godzinę wcześniej byli wsyzstko pięknie a nic nie grzebalem przy tym więcej.. Co może być nie tak podłączyłem inny wzmacniacz bose nadal to samo nic się nie zmieniło.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Od 20 stycznia jestem szczesliwym posiadaczem Audi a4b6 avant. Niestety mam problem z gałosnieniem .  Posiadam naglosnienie bose . a przynajmniej tak  mi sie wydaje , mam emblematy na gratkach , w bagazniku mam wzmaka , głosnik basowy bose i obok  wzmaka taka czarna skrzynke z napisem bose xd . problem polega na tym ze w ogole nie gra mi tym i ten glosnik basowy w bagazniku , przod gra elegancko . radio posiadam symphony II . odpinajac zasilanie wzmaka nie gra kompletnie nic wiec mysle ze jest on w porzadku . Podpowie ktos gdzie powinienm szukac problemu? z gory dzieki za odpowiedz i czekam na szybka odpowiedz , piona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







Uciszenie trzech piknięć spowodowane brakiem MIC'a http://it-web.pl/audi/bose/bose.pdf


Ktoś wie co kryje się za linkiem chciałbym rozwiązać problem ale link nie działa

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie schematów wychodzi że do wzmacniacza czarnego dawali zasilanie i masę o przekroju 2,5, natomiast do srebrnego dawali już przekrój 4,0. Ktoś z was bawił się w wymianę kabli zasilających? Są jakiekolwiek efekty tego?

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć takie pytanie jestem na telefonie i nie mam jak prześledzić, 

Czy jak mam orginalne głośniki to mogę podpiąć za nie Bose? Są takie same wejścia? Czy muszę coś dodawać zmieniać, bo padły mi głośniki i mam na oku Bose, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę u siebie podłączyć konwerter High Low do tylnych głośników by podpiąć wzmacniacz + suba - może ktoś doradzić w którym miejscu najlepiej podłączyć owy konwerter by nie ciągać przez cały samochód kabli od samego radia do bagażnika? Czy może pod tylnym siedzeniem są kable od tylnych głośników? Auto to A4 B8 2008r sedan. Radio concert bez oryginalnego wzmacniacza. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter to syf. Jesli chcesz mieć efekt to tylko i wyłącznie kable bezpośrednio z radia.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć takie pytanie jestem na telefonie i nie mam jak prześledzić, 
Czy jak mam orginalne głośniki to mogę podpiąć za nie Bose? Są takie same wejścia? Czy muszę coś dodawać zmieniać, bo padły mi głośniki i mam na oku Bose, 

Mozesz BOSE tylko one sa 2 ohm a seria to 4 ohm Wzmak dostaje po d*pie ale ludzie tak maja jezdza i dziala wiec po co sie przejmowac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bobikos napisał:

Konwerter to syf. Jesli chcesz mieć efekt to tylko i wyłącznie kable bezpośrednio z radia.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Nie podepnę bezpośrednio do radia bo w oryginalnym radiu nie ma wyjścia RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz B8 a piszesz w temacie b6/b7. Odpowiedź na Twoje pytania znajduje się np tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...