Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kabli powinieneś już mieć w swojeh instalacji (masy, zasilania, cany) jesli tak to lepiej zostawić te ktore już masz w aucie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Tak, czarny i zielony skręcony razem ze sobą. Czyli tych z wiązki bose nie podłączać i zostawić ori.
3. Dwa przewody skręcone ze sobą (pomarańczowy i pomarańczowy z paskiem) + jeden zielony doklejony (wygląda na doklejony taśmą przez osobę demontującą wiązkę).

Zasilanie chce podłączyć te grubsze 4mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dorzucę moje wątpliwości po zapoznaniu się z pełną wiązką licząc na pomoc osób bardziej wtajemniczonych :) Wiązkę mam z B7 natomiast w B6 mam kostki ISO, z kostki Quad Lock wyodrębniłem już sygnały "line" idące do wzmaka, oraz plus po radiu (C3, C5, C8, C9, C11, D13). Moje wątpliwości dotyczą dwóch pinów z kostki QUAD LOCK:

- B5, podłączone do masy, teoretycznie może to być BOSE PIN i tak go pewnie wykorzystam, ale dlaczego był w pinie B5 zamiast B7?

- C10, w rozpisce z pierwszej strony jest to "Wyjście mikrofonu (+) do urządzenia nad-odb telefonu R36 (od modelu roku 06)". Tyle, że w mojej wiązce przewód ten idzie do pinu 24 wzmacniacza - więc co to jest? Teoretycznie mógłbym go połączyć z D13 i miałbym już z głowy mostkowanie pinów 6 i 24 w celu wyłączenia AudioPilota. Ale czy to zadziała?

Numer mojego wzmaka to 8E5 035 223 E

Ciekawostką jest, że ekrany przewodów (line i mikrofonu) połączone są z główną masą, a nie z masą radia - jeśli dobrze kojarzę, to w wątku kilkukrotnie było podane aby masy ekranów połączyć z masą radia w celu wyeliminowania zakłóceń. Ciekawe co wyjdzie jak już to wszystko podłączę.

Pozdrawiam
Andrzej
 

Edytowane przez andrew01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Tak, czarny i zielony skręcony razem ze sobą. Czyli tych z wiązki bose nie podłączać i zostawić ori.
3. Dwa przewody skręcone ze sobą (pomarańczowy i pomarańczowy z paskiem) + jeden zielony doklejony (wygląda na doklejony taśmą przez osobę demontującą wiązkę).
Zasilanie chce podłączyć te grubsze 4mm.
 
Czyli wszystkie te przewody powinieneś mieć już w swojej kostce, one nie są zwiazane z bose. Część przewodów masy też powinieneś mieć już w swojej wiązce (poza masą 4mm do wzmaka, pinem do bose i zmasowanym ekranem przewodu sygnałowego)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bobikos napisał:

Aaa, no to się rozjaśniło :)

Czy to prawda, że seryjnie w bose główne zasilanie idzie ze skrzynki bezpieczników kablem 2.5mm i dopiero gdzieś za radiem łączy się z kablem 4mm?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak, sam pytałem niedawno o przekroje, ale pozostało to bez odpowiedzi.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grubej wiązce idącej za radiem znalazłem gruby przewód plusowy (wygląda na 4mm). Kolorystyka identyczna jak tego przewodu prądowego z bose (czerwono niebieski).

Czy to jest kość od Audiopilota (mikrofonu)? Idą 3 przewody do niej (czarny, biały i brązowy) w ekranie.

IMG_20180505_111959 (Copy).jpg

IMG_20180505_112009 (Copy).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to kostka w slupek A od mikrofonu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem to na koniec i też mi tak wyszło :)

3x potrójny gong jest bez zmostkowania, po zmostowaniu 3x pojedynczy gong. Czemu nie wyłączył się na stałe?

Mam mały problem z pinem bose (7 pin w niebieskiej kostce w radiu). U mnie seryjnie jest tam zielony przewód wpięty :huh: Próbowałem bez niego, z nim, dałem nawet do masy ten przewód i nie słyszę różnicy w graniu. Czy pin bose to na pewno 7?

Nie wymieniłem jeszcze głośników w drzwiach, a już jest przepaść pomiędzy serią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, andrew01 napisał:

To może i ja dorzucę moje wątpliwości po zapoznaniu się z pełną wiązką licząc na pomoc osób bardziej wtajemniczonych :) Wiązkę mam z B7 natomiast w B6 mam kostki ISO, z kostki Quad Lock wyodrębniłem już sygnały "line" idące do wzmaka, oraz plus po radiu (C3, C5, C8, C9, C11, D13). Moje wątpliwości dotyczą dwóch pinów z kostki QUAD LOCK:

- B5, podłączone do masy, teoretycznie może to być BOSE PIN i tak go pewnie wykorzystam, ale dlaczego był w pinie B5 zamiast B7?

- C10, w rozpisce z pierwszej strony jest to "Wyjście mikrofonu (+) do urządzenia nad-odb telefonu R36 (od modelu roku 06)". Tyle, że w mojej wiązce przewód ten idzie do pinu 24 wzmacniacza - więc co to jest? Teoretycznie mógłbym go połączyć z D13 i miałbym już z głowy mostkowanie pinów 6 i 24 w celu wyłączenia AudioPilota. Ale czy to zadziała?

Numer mojego wzmaka to 8E5 035 223 E

Ciekawostką jest, że ekrany przewodów (line i mikrofonu) połączone są z główną masą, a nie z masą radia - jeśli dobrze kojarzę, to w wątku kilkukrotnie było podane aby masy ekranów połączyć z masą radia w celu wyeliminowania zakłóceń. Ciekawe co wyjdzie jak już to wszystko podłączę.

Pozdrawiam
Andrzej
 

Pomoże ktoś? 

25 minut temu, Max_leo napisał:

Czy pin bose to na pewno 7?

No właśnie w mojej wiązce był w pinie B5 zamiast B7 - za bardzo nie wiem dlaczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... no właśnie... bo ja u siebie nie widzę różnicy. A jakie masz radio?

babikos co do oryginalnego zasilania +12V i masą w wiązce bose jest tak że +12V leci od bezpieczników przewodem 2,5mm do radia. Przewód jest połączony dopiero później z przewodem 4mm. Podobnie jest z masą. Do radia idzie masa 2.5mm, a dopiero później jest 4mm. Jest takie połączenie jak poniżej na zdjęciu.

IMG_20180505_114154 (Copy).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, andrew01 napisał:

- C10, w rozpisce z pierwszej strony jest to "Wyjście mikrofonu (+) do urządzenia nad-odb telefonu R36 (od modelu roku 06)". Tyle, że w mojej wiązce przewód ten idzie do pinu 24 wzmacniacza - więc co to jest?

Jaki kolor przewodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Max_leo napisał:

Hm... no właśnie... bo ja u siebie nie widzę różnicy. A jakie masz radio?

Symphony 2 ale na razie bez BOSE, jestem na początku długiej drogi :) trochę Ci zazdroszczę, że masz już kable położone :)

 

7 minut temu, Max_leo napisał:

Jaki kolor przewodu?

Niebieski z cienkim czerwonym paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to nie ma znaczenia, ten przewód jest z wiązki z B7 jaką kupiłem w komplecie z głośnikami. U siebie zostawię kostki ISO i w tej potrójnej podmienię tylko cześć z sygnałami do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada mi wzmacniacz, mam 25 pinowy  u siebie, nie grają głośniki przód prawy i lewy tył, nie ma wyjścia sygnału ze wzmacniacza. Wpadł mi w ręce prawie za darmo wzmacniacz z TT, też 25 pinowy, ale po podłączeniu cisza, zupełnie nic, mimo że w TT śmigał aż miło. Czy różniły się one wyprowadzeniami? Numery w sumie maja różne. Nie wiem czy poradzi ktoś które piny wystarczy przepiąć, czy po prostu lepiej szukać innego wzmaka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie Bose dla radia concert III jest takie samo jak w pierwszym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w sedanie B6 jest szansa na podmianę wiązki idącej do sub'a w półce bez demontażu tylnej półki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Panowie po założeniu kompletnego Bose mam brzeczenie w głośnikach po zapaleniu świateł (nie mam xenonow)  samochód nie musi być odpalany ani na zapłonie więc to nie alternator i brzeczenie nie faluje z obrotami. 

Wszystko ładnie gra tylko problem z brzeczeniem, próbowałem opcji podłączenia wzmacniacza i radia bezpośrednio do akumulatora i jest to samo. 

Dzięki za jakiekolwiek sugestie 

Pozdrawiam 

Problem rozwiązany winny był przewód sygnalowy, po wymianie na ekranowany i ułożeniu inna trasa buczenie ustało. 

Edytowane przez snaper
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, czas na pierwszego posta :P

Po przeczytaniu całego tematu zabrałem się za wstawienie  BOSE. Z racji częstych problemów u osób montujących pełne bose, postanowiłem zrobić jedynie Stage I.  Po zrobieniu mały zgrzyt – tył gra lepiej niż przód (w sumie logiczne), a to trochę podczas jazdy gryzło w uszy. Można funkcją FADER wyrównać różnice, ale w tym momencie nowy zestaw traci na jakości. Postanowiłem przekierować sygnał z tylnych na przednie głośniki (i na odwrót) przy okazji wstawiając (jak już ma ładnie grać) głośniki bose (koszt 2x50 zł), z tyłu mogły zostać standardowe (maja tylko uzupełniać). Nie chciałem korzystać z fabrycznych kabli, a „rzucić” nowe. Po demontażu tapicerki drzwi i słupka B wywierciłem nowe otwory na kable pod fabrycznymi, na łączeniu kable zabezpieczyłem w peszel, miejsce wiercenia zakonserwowane przed rudą. Kable rzucone tak jak fabryczna wiązka – koło fotela/progu. Zakupiłem 4 gniazda i wtyki głośnikowe (koszt około 6 zł oryginał na alledrogo szt. ) , 4 m kabla w jedna stronę 2x1,5 (na koniec zostało z 1 m zapasu/strona) = 16m . Końcowo sygnał z tyłu powędrował do przodu, a przód na tył. Teraz przód wraz z głośnikami bose gra rewelacyjnie, tył lekko uzupełnia noi oczywiście głośnik z bagażnika kończy robotę.  Cała operacja zajęła 2 tygodnie ( po około 3-4 godziny popołudniami po pracy. Znaczna część czasu poszła na demontaż tapicerki (początkowo nie wiedziałem jak zdemontować słupek B) , na rozplanowanie co i jak ma iść, gdzie wywiercić otwory (a joga z wiertarką była konkretna) – powoli, aby nie zaszkodzić.  Jak robiłem drugą stronę to już szło jak masełko. Z fotek to jedynie mam jak wygląda łączenie drzwi ->słupek. Wszystko gra extra. Żadnych szumów burczenia czy nawet dźwięku silnika (ktoś wspominał w którymś poście).

Z ciekawostek standardowo przy demontażu tapicerki popękało kilka spinek (w moim wypadku 9), najdziwniejsze było to , że towar był chwilowo niedostępny w sklepach jak i hurtowniach. Czekałem około tygodnia aż się pojawiły w hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...