Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka.
Kupiłem z chin tester polaryzacji głośników.

Bose w a4 b6 z czarnym wzmacniaczem gra następująco:
-cała prawa strona wraz z wooferem w fazie
-lewa cala storna w przeciw-fazie (plus zamieniony z minusem)


W Bose A6C5 z czarnym wzmacniaczem wszystkie głośniki graja w przeciw-fazie, oprócz przedniego lewego.
Natomiast w A6C5 z końcówki produkcji 04/05r, który ma aluminiowy wzmacniacz bose (niby cyfrowy) jest jeszcze inaczej.
Przednie lewe drzwi i subwoofer 2-cewkowy gra w przeciw-fazie, a reszta w fazie.

Wystarczy w którymkolwiek głośniku zamienimy polaryzacje i automatycznie system nie gra, brakuje basu, coś jest nie tak, scena ucieka (o ile można to nazwać scena) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znaczy to że niektóre głośniki specjalnie mają przestawioną fazę? Ja powoli zabieram się do zmiany wzmaka z 8H0035223 na 8H0035223C BOSE. Ciekawostką jest to że w moim aucie jest zamontowany komplet głośników BOSE 4szt plus centralny w desce dodatkowo są dwa boczne w desce ale one zasilane są z radia nie wiem tylko czy twittery w drzwiach mają sygnał z wzmaka czy z radia. Jest też chyba mikrofon nad lusterkiem ale nie wiem czy do systemu audio czy do telefonu bo był też moduł bluetooth. Czy czeka mnie dużo przeróbek czy tylko zmiana wtyczki w bagażniku i wymiana wzmacniacza na BOSE. Dodam jeszcze że nie posiadam subwoofera bo w Cabrio z tego co mi wiadomo ich nie było (kuzyn ma B7cabrio z BOSE i nie widze u niego suba) Zastanawia mnie skąd ta konfiguracja u mnie bo głośniki jeszcze rozumiem mógł wcześniej ktoś podmienić i tapicerki z napisem BOSE dać ale jeśli w aucie nie ma BOSE to czemu mam centralny głośnik którego u mojego syna w B6 Cabrio nie ma bo on nie ma wzmacniacza tylko sygnał z radia.

Edytowane przez mbedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę chciał zamontować Bose zamiast ori Concert. Czy ktoś z małopolskiego i okolic jest w stanie pomóc albo to zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2018 o 08:10, mbedi napisał:

Czy znaczy to że niektóre głośniki specjalnie mają przestawioną fazę? Ja powoli zabieram się do zmiany wzmaka z 8H0035223 na 8H0035223C BOSE. Ciekawostką jest to że w moim aucie jest zamontowany komplet głośników BOSE 4szt plus centralny w desce dodatkowo są dwa boczne w desce ale one zasilane są z radia nie wiem tylko czy twittery w drzwiach mają sygnał z wzmaka czy z radia. Jest też chyba mikrofon nad lusterkiem ale nie wiem czy do systemu audio czy do telefonu bo był też moduł bluetooth. Czy czeka mnie dużo przeróbek czy tylko zmiana wtyczki w bagażniku i wymiana wzmacniacza na BOSE. Dodam jeszcze że nie posiadam subwoofera bo w Cabrio z tego co mi wiadomo ich nie było (kuzyn ma B7cabrio z BOSE i nie widze u niego suba) Zastanawia mnie skąd ta konfiguracja u mnie bo głośniki jeszcze rozumiem mógł wcześniej ktoś podmienić i tapicerki z napisem BOSE dać ale jeśli w aucie nie ma BOSE to czemu mam centralny głośnik którego u mojego syna w B6 Cabrio nie ma bo on nie ma wzmacniacza tylko sygnał z radia.

Już domyśliłem się jak połączone są u mnie głośniki  bo kabriolet ma to trochę inaczej ze względu braku subwoofera w bagażniku bo w jego miejscu jest zamontowana pompa do składania dachu. Jednak potrzebuję schematu jak które głośniki mają być połączone ze wzmacniaczem w CABRIO. Jeśli ktoś robił takiego moda lub ma schemat to będę wdzięczny. Mam oryginalny wzmacniacz wyjęty z CABRIO 8H0035223C

Edytowane przez mbedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

właśnie zabieram się za kompletowanie zestawu BOSE i w wolny weekend zabieram się do prac

Moje pytanie czy ktoś wygłuszał drzwi ?? Czy ma to sens ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Greg82 napisał:

Cześć Panowie,

właśnie zabieram się za kompletowanie zestawu BOSE i w wolny weekend zabieram się do prac

Moje pytanie czy ktoś wygłuszał drzwi ?? Czy ma to sens ??

Jesteś z Tychów? Mógłbym podjechać podejrzeć prace? Jestem z Mikołowa i przymierzam się do tego samego na dniach jak odbiorę auto od lakiernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2018 o 11:28, mbedi napisał:

Jesteś z Tychów? Mógłbym podjechać podejrzeć prace? Jestem z Mikołowa i przymierzam się do tego samego na dniach jak odbiorę auto od lakiernika.

Cześć

pewnie powalczę z tym popołudniami w przyszłym tygodniu zaczynam od etapu 1. Dzisiaj zestaw dotarł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2018 o 20:33, Greg82 napisał:

Czy ma ktoś wiązkę pod etap 2 

Greg jak idą prace co to jest Etap 2? Jeśli masz auto rozkopane to czy mogę podjechać zobaczyć? Bo ja też po weekendzie będę robił przymiarki do zmiany na BOSE w moim Cabrio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mbedi napisał:

Greg jak idą prace co to jest Etap 2? Jeśli masz auto rozkopane to czy mogę podjechać zobaczyć? Bo ja też po weekendzie będę robił przymiarki do zmiany na BOSE w moim Cabrio.

Cześć,

wszystkie głośniki Bose podmienione. Stage 1 polega na podpięciu samego tyłu pod wzmacniacz BOSE , a 2 ciągniesz kable i podpinasz przód 

W oryginalnym nagłośnieniu przód gra z radia, a tył z wzmacniacza, który jest w bagażniku.

Jak masz chwile i ochotę wpadnij w jakiś dzień na Tychy to CI opowiem jak to wyglądało filozofii nie ma.

Dźwięk jest rewelacyjny więc polecam wymianę !!! Tylko pamiętaj aby zaopatrzyć się w kołki do płatów drzwiowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym zagadkę. Nie wiem czy to ma związek z wspomnianą wcześniej faza/przeciw-fazą. Zdarza się, że lewy głośnik (od wzmacniacza BOSE ) Po odpaleniu auta nie gra, po daniu głośności na 10-11 zaczyna grać i później już cały czas jest OK. Sytuacja występuje randomowo (co któreś odpalenie). Głośnik był wymieniany (na zwykły i BOSE), kable z końcówkami nowe, wzmak wymieniony, radio = nic nie dało. jedyne czego jeszcze  nie dotykałem to luty na kostce przy wzmaku. Czy słaby/zły/zimny lut może powodować takie objawy, a może problem lezy gdzieś indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2018 o 06:59, Greg82 napisał:

Cześć,

wszystkie głośniki Bose podmienione. Stage 1 polega na podpięciu samego tyłu pod wzmacniacz BOSE , a 2 ciągniesz kable i podpinasz przód 

W oryginalnym nagłośnieniu przód gra z radia, a tył z wzmacniacza, który jest w bagażniku.

Jak masz chwile i ochotę wpadnij w jakiś dzień na Tychy to CI opowiem jak to wyglądało filozofii nie ma.

Dźwięk jest rewelacyjny więc polecam wymianę !!! Tylko pamiętaj aby zaopatrzyć się w kołki do płatów drzwiowych

 

W takim razie po weekendzie chętnie zajrzę bo dziś wychodzimy w góry z ekipą. Odezwę się do Ciebie na PRV lub Ty napisz mi swój numer i się zgadamy. PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2018 o 23:38, bobikos napisał:

sprawdź czy styki w kostce drzwi nie zaśniedziały

No patrz - sprawdziłem tyle rzeczy, a takiego " banału" nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszczowa niedziela spędzona w garażu zaowocowała. BOSE robi robotę.       

?MAM I JA     !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Nic tak nie cieszy jak zrobić coś samemu. 1-wszy etap za mną, teraz muszę skompletować zestaw pod etap 2. Ale stanie w korkach z takim audio to teraz będzie przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2018 o 23:03, Kwiryn napisał:

Miałbym zagadkę. Nie wiem czy to ma związek z wspomnianą wcześniej faza/przeciw-fazą. Zdarza się, że lewy głośnik (od wzmacniacza BOSE ) Po odpaleniu auta nie gra, po daniu głośności na 10-11 zaczyna grać i później już cały czas jest OK. Sytuacja występuje randomowo (co któreś odpalenie). Głośnik był wymieniany (na zwykły i BOSE), kable z końcówkami nowe, wzmak wymieniony, radio = nic nie dało. jedyne czego jeszcze  nie dotykałem to luty na kostce przy wzmaku. Czy słaby/zły/zimny lut może powodować takie objawy, a może problem lezy gdzieś indziej ?

Witam. mam ten sam problem ze swoim BOSE. I jak udało się rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano, :) 

jestem i ja szczęśliwym posiadaczem BOSE ;) podłączyłem odrazu STAGE2 ( przód + środek + tył) i spiąłem z niefabrycznym radiem Pioneer (bez żadnych GÓw****ch przejsciówek). Kable sygnałowe puściłem prawą stroną tunelu natomiast kable głośnikowe puściłem prawym progiem (robiłem wiązkę sam i odsunąłem je od siebie). Nie mam ekranu i nic mi nie buczy czy xenon włączony czy też nie. Jedynie po uruchomieniu radia słychać syczenie głośników. Gdyby ktoś potrzebował wsparcia to mogę coś podpowiedzieć.


Mam natomiast inny problem, widziałem ze kilka osób również się z nim borykało lecz odpowiedź nie padła.
Subwoofer poza bassem gra też resztą gammy dźwiękowej, słyszę w nim średnie pasmo które wzmacniacz powinien odciąć. Czy macie jakieś pomysły ? bo jedyne co przychodzi mi na myśl to  uwalony LPF wewnątrz wzmaka.
Wcześniej miałem podłączonego Harmana w ten sam sposób - sam rezałem i takich rzeczy nie było. Jakiś pomysł ?
Mój wzmacniacz to czarny 25pin.

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie bo nie mogę znaleźć w temacie:

Gdzie podpiąć masę audio? Tak aby nie było słychać silnika w głośnikach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o ekran przewodu. O ile dobrze pamiętam to należy podpiąć pod masę radia. Warunek poprawnego działania ekranu to podpięcie jednostronne  - czyli od strony wzmacniacza ekran pozostaje już niepodpięty (ucinasz go na równo z izolacją kabla i zakładasz termokurczkę lub izolujesz to miejsce.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś dokładną rozpiskę pinów które trzeba przepiąć bądź dołożyć aby przejść z wzmacniacza Harman 23 na Bose 32 ?
I jak to jest z tym kodowaniem radia do Stage I ? Jeśli trzeba robić to gdzie i na jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...