Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Dla stage 1 masz rozpiskę w pierwszym wątku.

Kodowanie wg uznania, sprawdź jak Ci bardziej odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy kolega Bart  (lub ktokolwiek , kto przerabial ) o ile pamieta moze podrzucic ile metrow kabli o roznym przekroju pojdzie na caly projekt ?

W pierwszym watku znajduja sie informacje 1x4mm czy 1x1mm, watpie ze to chodzi o 1 metr. Nie oczekuje podania idealnej dlugosci, szacunkowo i tak dobiore z nadrzutem, albo co wyjdzie taniej kupie cale rolki 50 metrowe. Jednak jezeli jakiegos kabla bedzie potrzebne 2 metry lub mniej bezsensem jest kupno rolki :). Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Isius napisał:

Witam

 

Czy kolega Bart  (lub ktokolwiek , kto przerabial ) o ile pamieta moze podrzucic ile metrow kabli o roznym przekroju pojdzie na caly projekt ?

W pierwszym watku znajduja sie informacje 1x4mm czy 1x1mm, watpie ze to chodzi o 1 metr. Nie oczekuje podania idealnej dlugosci, szacunkowo i tak dobiore z nadrzutem, albo co wyjdzie taniej kupie cale rolki 50 metrowe. Jednak jezeli jakiegos kabla bedzie potrzebne 2 metry lub mniej bezsensem jest kupno rolki :). Dzieki

Od wzmacniacza do najdalszego głośnika masz koło 550cm biorąc pod uwagę że wzmacniacz montujesz w prawym tylnym rogu a najdalszy głośnik jest lewy w desce. W zależności jaki system audio masz teraz można wykorzystać część instalacji starego audio. Kabel sygnałowy jeśli nie miałeś żadnego wzmacniacza musisz mieć w ekranie minimum 5cio żyłowy około 5 metrów do radia, zasilanie czyli 1x4 (u mnie jest 1x2) czyli jedna żyła 4mm potrzebne będzie około 550cm minusa ciągnąć nie trzeba można wpiąć się w masy w nadkolu. Czyli reasumując przewodów głośnikowych jest 3 w desce więc ja bym wziął 3x550cm, dwa do przednich drzwi myślę że 2x450cm i do tylnych głośników powinno starczyć 2x150cm co nam daje 28,5 metra kabla głośnikowego. Robiłem teraz 2 A4 Cabrio i tak to mniej więcej wyszło, wziąłem poprawkę że Cabrio jest ciut krótsze niż np Avant więc podane wymiary są minimalne dla Avanta ale lepiej kupić ciut więcej i żeby zostało niż jakbyś miał potem sztukować. Puszczenie ich w korytku plastikowym pod siedzeniem pasażera bez naciągania jakiegoś wymaga właśnie takich ilości. Zrobiłem dwa auta na tyle szybko że nie było czasu na dokumentację foto i żałuję. Praca warta efektu.

Dodatkowo sygnał BOSE (ja nie podłączałem) i mikrofon tzw pilot to kolejne metry ale u mnie ich nie podłączałem.

Edytowane przez mbedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mbedi napisał:

Od wzmacniacza do najdalszego głośnika masz koło 550cm biorąc pod uwagę że wzmacniacz montujesz w prawym tylnym rogu a najdalszy głośnik jest lewy w desce. W zależności jaki system audio masz teraz można wykorzystać część instalacji starego audio. Kabel sygnałowy jeśli nie miałeś żadnego wzmacniacza musisz mieć w ekranie minimum 5cio żyłowy około 5 metrów do radia, zasilanie czyli 1x4 (u mnie jest 1x2) czyli jedna żyła 4mm potrzebne będzie około 550cm minusa ciągnąć nie trzeba można wpiąć się w masy w nadkolu. Czyli reasumując przewodów głośnikowych jest 3 w desce więc ja bym wziął 3x550cm, dwa do przednich drzwi myślę że 2x450cm i do tylnych głośników powinno starczyć 2x150cm co nam daje 28,5 metra kabla głośnikowego. Robiłem teraz 2 A4 Cabrio i tak to mniej więcej wyszło, wziąłem poprawkę że Cabrio jest ciut krótsze niż np Avant więc podane wymiary są minimalne dla Avanta ale lepiej kupić ciut więcej i żeby zostało niż jakbyś miał potem sztukować. Puszczenie ich w korytku plastikowym pod siedzeniem pasażera bez naciągania jakiegoś wymaga właśnie takich ilości. Zrobiłem dwa auta na tyle szybko że nie było czasu na dokumentację foto i żałuję. Praca warta efektu.

Dodatkowo sygnał BOSE (ja nie podłączałem) i mikrofon tzw pilot to kolejne metry ale u mnie ich nie podłączałem.

Podziekowal Kolego :*. Gdzie mam wyslac piwo ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Isius napisał:

Podziekowal Kolego :*. Gdzie mam wyslac piwo ? :)

Chyba szkocką ? Wypij moje zdrowie i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2018 o 23:38, bobikos napisał:

sprawdź czy styki w kostce drzwi nie zaśniedziały

Potrzebowałem trochę czasu, aby się upewnić. Teraz mogę potwierdzić - opcja z kostką wypaliła i teraz działa jak należy. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że kostka była zapchana cała smarem (może fabrycznie), co nie powinno powodować korozji/śniedzenia (przynajmniej w teorii). Nie czyściłem pinów  tylko wyjąłem i włożyłem kostkę i do dziś gra jak trzeba :) Jak tylko będzie cieplej poświecę jej więcej czasu :) 

 

DZIĘKI @bobikos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie w sprawie stare 1.

Czy słyszycie żeby głośniki z przodu charczały na głośności około 18? Zastanawiam się czy to nie przez inny opór niż w starych glosnikach i nie wiem czy tak zostawić czy może zmienić na stare głośniki z przodu a z tyłu bose ? to nie tak że ona mega źle grają ale słyszę że poprostu pod samym radiem nie dają rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 13:04, greg24 napisał:

Ja mam pytanie w sprawie stare 1.

Czy słyszycie żeby głośniki z przodu charczały na głośności około 18? Zastanawiam się czy to nie przez inny opór niż w starych glosnikach i nie wiem czy tak zostawić czy może zmienić na stare głośniki z przodu a z tyłu bose ? to nie tak że ona mega źle grają ale słyszę że poprostu pod samym radiem nie dają rady.

Ktoś się wypowie co ma stage 1 ?

Wydaje mi się że powyżej 18 głośności zaczyna charczeć jakby nie wyrabiał basu i wokalu . Dlatego nie raz zmniejszam bas albo przestawiam żeby grał tył głośniej bo odczuwam że może je Spale czy coś ;) na wiosnę założę te co były z przodu i porównam czy nadal taki problem występuje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma stage 1 ale u mnie na ori bose i concercie na 13 jak dam glosnosc to łeb urywa więc te 18 to może za dużo już... oczywiście pisze o CD bo na radiu gra troche ciszej i wtedy okolice 16-17 jest już mega głośno. Z tym że zadne glosniki mi nie harczą, co najwyzej roleta w bagazniku i lewa osłona słupka C coś mi wibruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawialem cała moc na tył z wzmacniacza i też nie gra dobrze tak jakby jakiś kabelek się przetarł np. w drzwiach i powodował że całość nie gra czysto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem rezac bose, póki co stage 0,5 (sama tuba ze wzmakiem). Sam montaż wyszło mi jakieś 10 minut wywalenie ori tuby i zamontowanie bose,lutowanie kabli 20 minut bo dostęp lichy miałem. Poskladnie plastików z 10 minut.

Ogólnie kable mają tą samą kolorystykę i funkcje w wiązce ori Harman oraz bose.

Po włączeniu radia przód grał w przeciw-fazie w stosunku do  tyłu i musiałem w przejściówce przełożyć piny. Jeszcze nie przełożyłem głośników bose na tył a fabryczne mimo że 4 ohmy to grają o połowę głośniej niż na harmanie,musiałem fader mocniej na przód dać bo słychać za bardzo z tyłu. Ciekawe co będzie po zmianie tyłu na 2 ohmowe głośniki bose...

Gra ładnie i głośno, bas na maxa w radiu i na max w telefonie powoduja rozbicie czaszki :)

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 16:35, pila24 napisał:

.................Po włączeniu radia przód grał w przeciw-fazie w stosunku do  tyłu...............

Mam tester fazy.
Sprawdzałem B6 avant 03r która ma ori bose i ...

Bose w a4 b6 z czarnym wzmacniaczem gra następująco:
-cała prawa strona wraz z wooferem w fazie
-lewa cala storna w przeciw-fazie (plus zamieniony z minusem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chris1987 napisał:

 Bose w a4 b6 z czarnym wzmacniaczem gra następująco:

Ja mam ten nowszy srebrny wzmaczniacz. Czytałem że tam fazy są jeszcze inaczej podłączone niż w czarnym. Ale bez żadnych urządzeń robie to odsłuchowo,używam balansu i fadera-daje to możliwość porównania stron prawa-lewa oraz kierunków przód-tył. Jedynie na krzyż nie można odsłuchać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 16:35, pila24 napisał:

Dziś zacząłem rezac bose, póki co stage 0,5 (sama tuba ze wzmakiem). Sam montaż wyszło mi jakieś 10 minut wywalenie ori tuby i zamontowanie bose,lutowanie kabli 20 minut bo dostęp lichy miałem. Poskladnie plastików z 10 minut.

Ogólnie kable mają tą samą kolorystykę i funkcje w wiązce ori Harman oraz bose.

Po włączeniu radia przód grał w przeciw-fazie w stosunku do  tyłu i musiałem w przejściówce przełożyć piny. Jeszcze nie przełożyłem głośników bose na tył a fabryczne mimo że 4 ohmy to grają o połowę głośniej niż na harmanie,musiałem fader mocniej na przód dać bo słychać za bardzo z tyłu. Ciekawe co będzie po zmianie tyłu na 2 ohmowe głośniki bose...

Gra ładnie i głośno, bas na maxa w radiu i na max w telefonie powoduja rozbicie czaszki :)

Tez jestem po takiej samej przekładce, rzeczywiście tył gra zdecydowanie mocniej i jest to trochę irytujące.

Słyszysz delikatne buczenie z suba na wyciszonym radiu?

jak już przerzucisz głośniki z tylu na bose to daj znać, sam jestem ciekawy efektu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki bose na tyle już są-gra tył jeszcze głośniej,trzeba ostrzej z faderem na przód jechać. Buczenie żadne nie występuję,zobaczymy jak będzie jak podłącze przód do wzmacniacza. Docelowo będzie również głośnik centralny oraz mikrofon bo posiadam takowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy ta wiązka: click będzie pasowała do a4 b6? Planuje powoli zbierać potrzebny sprzęt i ruszyć z instalacją bose w mojej a4. Jeśli się nie nada to proszę o info gdzie mogę taką kompletną wiązkę dostać. Z góry dzięki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info...

w takim razie na ten moment nawet nie myślę o montażu głośników 2ohm... już mam skręcony w rns-e fader praktycznie całkowicie na przód.

U mnie delikatne buczenie po zmianie samego suba i wzmacniacza występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie to jest związane z samymi sygnałami od radia,nie są to zakłócenia  tylko słaby styk na pinach albo w samym wzmacniaczu jakieś zimne luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed rezaniem bose i analizuje opis z 1 strony wtyczki 32-pinowej i mi cos nie pasuje bo wydaje mi sie ze w poz.: 26, 27, 31, 32 powinny byc wpisane przednie glosniki a są wpisane  tylne... No chyba ze sie myle to mnie poprawcie:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...