Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem stage I, mam następujący problem sub nie gra wcale, ani ten z bosa ani ten z harmana. Głośniki tylne grają słabiej od przednich i praktycznie bez basu. Coś robię źle czy uwalony wzmacniacz ? 

Edytowane przez Konrad.jpg
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie następująca sprawa.
Przeczytałem cały temat w tym poście. Ale niestety nie radzę sobie z podpięciem zestawu. Mianowicie głośniki zamontowałem i wszystko podłączyłem ale niestety nie radzę sobie z zniwelowaniem tego buczenia i dźwięku silnika w głośnikach. Do tego stopnia mnie to denerwowało że zamontowałem z powrotem stary wzmacniacz. Więc moje pytanie jest takie kto podjął by się podłączenia prawidłowo wzmacniacza z okolic zachodniopomorskiego ? Ja straciłem cały dzień i nie udało mi się nic zdziałać. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, xxslawek11xx napisał:

Panowie następująca sprawa.
Przeczytałem cały temat w tym poście. Ale niestety nie radzę sobie z podpięciem zestawu. Mianowicie głośniki zamontowałem i wszystko podłączyłem ale niestety nie radzę sobie z zniwelowaniem tego buczenia i dźwięku silnika w głośnikach. Do tego stopnia mnie to denerwowało że zamontowałem z powrotem stary wzmacniacz. Więc moje pytanie jest takie kto podjął by się podłączenia prawidłowo wzmacniacza z okolic zachodniopomorskiego ? Ja straciłem cały dzień i nie udało mi się nic zdziałać. Pomóżcie

Montowałeś głośniki przód i tył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie odnośnie wiązki-kładłeś ori wiązkę od bose czy robiłeś sam nową?czy wykorzystałeś to co się dało z ori wiązki od harmana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem u siebie tył korzystając z wiązki harmana i jest ok,buczeć to może przy słabym styku na pinach sygnałowych. Sprawdź  też czy we wzmacniaczu nie masz zimnych lutów. Co do odgłosów silnika to nie powinno ich być przy wykorzystaniu ori wiązki. Wszystki kable kolorystycznie połaczyles? 

Co do korzystania z głośników bose to nie jest zbyt dobry pomysł,bo jak przesadzisz z głośnością to uwalisz końcówki mocy w harmanie i radiu bo przy 2 Ohm impedancji głośników bose to pracują z dwa razy większym obciążeniem w porównaniu do ori głośników.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pila24 napisał:

Ja podłączyłem u siebie tył korzystając z wiązki harmana i jest ok,buczeć to może przy słabym styku na pinach sygnałowych. Sprawdź  też czy we wzmacniaczu nie masz zimnych lutów. Co do odgłosów silnika to nie powinno ich być przy wykorzystaniu ori wiązki. Wszystki kable kolorystycznie połaczyles? 

Co do korzystania z głośników bose to nie jest zbyt dobry pomysł,bo jak przesadzisz z głośnością to uwalisz końcówki mocy w harmanie i radiu bo przy 2 Ohm impedancji głośników bose to pracują z dwa razy większym obciążeniem w porównaniu do ori głośników.

Wszystkie przewody podłączyłem kolorystycznie. Mam oryginalną wtyczkę 32 piny i chciałem ponaginać piny ale ta wtyczka jest nie demontowalna. Buczą tylko tylne głośniki w drzwiach i przy włączeniu zapłonu jest dziwny dźwięk jak kiedyś telefon zasięg łapał, po czym gdy odpalam auto to w tylnych głośnikach słychać jak bym miał do nich silnik podłączony. Buczenie jest nawet jak radio jest wyłączone i trwa aż zniknie zasilanie radia.
Co jeszcze zauważyłem to jak radio się wyłącza i znika w nim zasilanie to ekran jak by lekko się rozjaśniał i tak zostaje to momentu aż jego nie włączę.

Czyli mogę słuchać ale nie za intensywnie żeby nie przeciążyć wzmacniacza i radia. Bo nie widzi mi się teraz zmieniać znowu głośników w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem podejście do podłączenia przodu ze wzmakiem, no i niestety po podłączeniu sygnału z radia na przód piszczą głośniki przednie po włączeniu stacyjki. Po odpaleniu silnika słychać alternator,czyli problem jak juz tutaj wielu miało. Podłączenie masy ekranu do masy radia nie dało poprawy,co ciekawe po odłączeniu przednich głośników bez odłączenia sygnałów na przód- ciche piski było słychać na tylnych głośnikach. Po odłączeniu sygnałów danych na przód piski z tyłu znikły. Nie wiem czy to kabel z ekranem słabej jakości był winien czy co,ale nie chciałem mostkować sygnałów przód-tył bo stracił by fadera a wole by jednak był. Mam już zamówioną ori wiązkę. ..razem z kolejnym wzmakiem XD. 

Nie odpuszczę bo pod wzmacniaczem wszystkie głośniki naprawdę mocno i fajnie ( a z przodu i centralny jeszcze są audi a nie bose!),wiązkę  od bose położę przy ori. Ma ktoś schemat jak idzie wiązką od bose? Zdjęcia z tym schematem z początkowych postów wygasły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zestawie Harmana w sedanie mogę wymienić sam głośnik basowy na BOSE ten w tylnej półce czy wzmacniacz, który jest nie ogarnie już tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, papadziordzio napisał:

Czy przy zestawie Harmana w sedanie mogę wymienić sam głośnik basowy na BOSE ten w tylnej półce czy wzmacniacz, który jest nie ogarnie już tematu?

Proponuję wymienić razem ze wzmakiem,jest szansa ze woofer bose ugotuje końcówki mocy harmana (impedancja bose to 2 Ohmy a harman pracuje na 4 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 21:36, xxslawek11xx napisał:

Wszystkie przewody podłączyłem kolorystycznie. Mam oryginalną wtyczkę 32 piny i chciałem ponaginać piny ale ta wtyczka jest nie demontowalna. Buczą tylko tylne głośniki w drzwiach i przy włączeniu zapłonu jest dziwny dźwięk jak kiedyś telefon zasięg łapał, po czym gdy odpalam auto to w tylnych głośnikach słychać jak bym miał do nich silnik podłączony. Buczenie jest nawet jak radio jest wyłączone i trwa aż zniknie zasilanie radia.
Co jeszcze zauważyłem to jak radio się wyłącza i znika w nim zasilanie to ekran jak by lekko się rozjaśniał i tak zostaje to momentu aż jego nie włączę.

Czyli mogę słuchać ale nie za intensywnie żeby nie przeciążyć wzmacniacza i radia. Bo nie widzi mi się teraz zmieniać znowu głośników w drzwiach.

Czy da się to jakoś normalnie zmontować ? Chodzi mi tylko by tył grał pod tylny wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 16:14, pila24 napisał:

Dziś miałem podejście do podłączenia przodu ze wzmakiem, no i niestety po podłączeniu sygnału z radia na przód piszczą głośniki przednie po włączeniu stacyjki. Po odpaleniu silnika słychać alternator,czyli problem jak juz tutaj wielu miało. Podłączenie masy ekranu do masy radia nie dało poprawy,co ciekawe po odłączeniu przednich głośników bez odłączenia sygnałów na przód- ciche piski było słychać na tylnych głośnikach. Po odłączeniu sygnałów danych na przód piski z tyłu znikły. Nie wiem czy to kabel z ekranem słabej jakości był winien czy co,ale nie chciałem mostkować sygnałów przód-tył bo stracił by fadera a wole by jednak był. Mam już zamówioną ori wiązkę. ..razem z kolejnym wzmakiem XD. 

Nie odpuszczę bo pod wzmacniaczem wszystkie głośniki naprawdę mocno i fajnie ( a z przodu i centralny jeszcze są audi a nie bose!),wiązkę  od bose położę przy ori. Ma ktoś schemat jak idzie wiązką od bose? Zdjęcia z tym schematem z początkowych postów wygasły.

Dziś było drugie podejście do stage 2,wiązką którą kupiłem z kolejnym wzmakiem miała całe 2,5 metra ? więc dorobiłem kolejne 2 metry. Przewody głośnikowe na przód skręciłem tak jak w oryginale,na sygnały dałem ten sam przewód co poprzednio ( były zakłócenia wtedy) bo jest prawie taki sam jest ten od bose.

Tylne głośniki,zasilanie i wzbudzenie zostało ze starej wiązki,po podłączeniu żadnych pisków i zakłóceń. Jedynie głośniki z przodu zamienione stronami, tył za to po podłączeniu przodu nie gra basem jak przy stage 1, lecz płasko. Miałem problem z ułożeniem wiązki przy wzmaku i zrobiłem z niej pętle za nim przez co straciłem około 20 cm wiązki i tyle zabrakło do podłączenia do radia-musiałem dorobić  brakujący fragment.

Podłączyłem pin bose i masę do niego,po kodowaniu na bose strasznie płaski dźwięk się zrobił i bardziej cichy. Wole jednak zostawić kodowanie bez bose :) no i subiektywnie nieco zwiększyły się zakłócenia przy używaniu modułu BT, mam wersję S i jak szło przez samo radio to szumów praktycznie było zero,teraz lekkie się pojawiły. I taka ciekawostka-wiązką którą kupiłem nie ma wyjścia na audio pilota i fabrycznie zmostkowane piny 24 i 6.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak mnie nie dziwi że nie gra to dobrze... w piętnastu miejscach łączone kable i sztukowane strasznie. Jak to ma grać, to trzeba po pierwsze zrobić to dobrze, a nie po kosztach. Zresztą obstawiam że dobre przewody i zrobienie wiązki na nowo z przewodami bez łączenia wyszło by taniej i lepiej niż sztukowanie dwóch wiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Jakoś tak mnie nie dziwi że nie gra to dobrze... w piętnastu miejscach łączone kable i sztukowane strasznie. Jak to ma grać, to trzeba po pierwsze zrobić to dobrze, a nie po kosztach. Zresztą obstawiam że dobre przewody i zrobienie wiązki na nowo z przewodami bez łączenia wyszło by taniej i lepiej niż sztukowanie dwóch wiązek.

Myślę że gra tak samo jak u Ciebie,lutowanie przewódów nie wpływa jakość sygnału. Mam znajomych którzy od lat robią car audio i jak mają problem np. By usunąć pin z wtyczki to tną kabel i lutują do wiązki.

A co do zrobienia wiązki to owszem zrobienie samemu wiązki samemu wyjdzie jakieś 50 zł max i będzie działała jak ori,po prostu wcześniej źle się do tego zabrałem. A ta wiązką używana była w cenie samego wzmacniacza,który w dodatku nie kosztował zbyt wiele.

Pobawiłem się kodowaniem i teraz mam mętlik co wybrać-mocne i mniej czyste granie bez pinu bose czy czystsze brzmienia ale z delikatniejszym dołem, gdzie co prawda bas jest nadal ale tak dziwnie się rozchodzi po aucie- czuć głównie na podłodze a słychać w centralnym miejscu auta. Bez pinu słychać bas wszędzie i czuć na tapicerce,zdecydowanie mniej średnich tonów niż z pinem. Tutaj wychodzi ułomności  radia bns 5.0 które posiadam,w odróżnieniu do drugiej generacji radia z plusem (concert 2+,chorus 2+ i symphony 2+) brakuje regulacji tonów średnich,poza tym wydaje mi się ze concert 2+ którego miałem wcześniej ogólnie grał lepiej.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu samego tyłu, gdy włączę światła zaczyna buczeć w czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów

Czy znajdzie sie ktos na dolnym ślasku, Zorzelec, Jelenia Góra  kto ogarnoł by temat podłączenia suba bose 32 pinowego w a4 b6 avancie, oczywiscie odplatnie.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wzmacniacza w oryginale idzie przewod 3 zylowy ktory jest od mikrofonu. Pin w wzmaku 29, 30 i ??. Sa to kolory biały, brazowy i czarny. Z tego co sie  zorientowalem to idzie on do pomaranczowej wtyczki przy slupku A i nastepnie idzie wiazka do gornej lampki gdzie jest zamontowany mikrofon. Ktos wie w ktore piny pomaranczowej kostki trzeba wpiac te 3 przewody?? Ewentualnie ma ktos rozpiske pinow tej pomaranczowej wtyczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciekpolanica napisał:

Od wzmacniacza w oryginale idzie przewod 3 zylowy ktory jest od mikrofonu. Pin w wzmaku 29, 30 i ??. Sa to kolory biały, brazowy i czarny. Z tego co sie  zorientowalem to idzie on do pomaranczowej wtyczki przy slupku A i nastepnie idzie wiazka do gornej lampki gdzie jest zamontowany mikrofon. Ktos wie w ktore piny pomaranczowej kostki trzeba wpiac te 3 przewody?? Ewentualnie ma ktos rozpiske pinow tej pomaranczowej wtyczki??

bose-mikrofon.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...