Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jest ktoś może z Bielska-Białej lub okolic kto ma u siebie nagłośnienie Bose i komu nie sprawiło by kłopotu zademonstrowanie mi jak gra ten zestaw? Zastanawiam sie czy nie zamątować go u siebie ale chciałem najpierw posłuchać jak duża jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam stage 1 zrobiony już praktycznie rok. Czytam sobie tutaj komentarze i nasuwa mi się pytanie :)

Mam wymienione głośniki na bose i wzmacniacz i suba także komplecik . Czy z przodu zostawić może jednak fabryczne głośniki ? Mam radio concert . I zastanawia mnie jedna sprawa . Piszecie że macie ustawiony bas i sopran na 0 w radiu . Ja mam sopran na max bo praktycznie gwizdków nie słyszę ? czy coś jest u mnie nie tak czy to kwestia radia ?

Jak ustawie balance na 0 jeśli chodzi o przód tył to zdecydowanie gra wszystko fajnie ale przód o wiele słabiej i zastanawiam się czy fabryczne głośniki nie zagrają głośniej przez ich prawidłowy opór pod radiem ? 

Zostawilbym centralny bose bo z tego co pamiętam od niego zaczynałem i słyszałem przód zdecydowanie lepiej na seryjnych głośnikach przed zmianą na stage 1 i dokładaniu suba i wzmacniacza z głośnikami w drzwiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, greg24 napisał:

Witam :) mam stage 1 zrobiony już praktycznie rok. Czytam sobie tutaj komentarze i nasuwa mi się pytanie :)

Mam wymienione głośniki na bose i wzmacniacz i suba także komplecik . Czy z przodu zostawić może jednak fabryczne głośniki ? Mam radio concert . I zastanawia mnie jedna sprawa . Piszecie że macie ustawiony bas i sopran na 0 w radiu . Ja mam sopran na max bo praktycznie gwizdków nie słyszę ? czy coś jest u mnie nie tak czy to kwestia radia ?

Jak ustawie balance na 0 jeśli chodzi o przód tył to zdecydowanie gra wszystko fajnie ale przód o wiele słabiej i zastanawiam się czy fabryczne głośniki nie zagrają głośniej przez ich prawidłowy opór pod radiem ? 

Zostawilbym centralny bose bo z tego co pamiętam od niego zaczynałem i słyszałem przód zdecydowanie lepiej na seryjnych głośnikach przed zmianą na stage 1 i dokładaniu suba i wzmacniacza z głośnikami w drzwiach.

 

Jak zrobisz stage 2 to tył będzie grał słabiej a moc pójdzie w głośniki przednie,nawet na fabrycznych pod wzmakiem bose gra sporo lepiej niż pod samym radiem,ale jednak głośniki bose na przodzie mocno wskazane. Co do wysokich tonów to na chorus 2,concert 2+ I bns 5.0 miałem ustawione ma maxa i nawet na muzyce z płyty brakowało mi nadal tych tonów,nie mówiąc już o radiu... Teraz mam rns-e led i ustawione tony wysokie są na 60%  bo cykacze dają naprawdę głośno. Wygląda to iż zależy dużo od radia,ale same głośniki tez maja znaczenie bo u mojej siostry w b7 na concert2+ wysokie tony są ustawione na 0 i słyszalne są dosyć głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój concert 2 do wymiany ? ;) Jak ustawie balance przód tył na 0 to przód gra ciszej od tyłu ale znowu syki z tyłu pod wzmacniaczem słychać lepiej .. ogólnie przymierzam się do wyczyszczenia kostek i lutowania kabli łączących drzwi bo czasem glosnik mi przerywa i jak dam glosniej to dopiero gra na dodatek nie wykrywa otwartych drzwi pasażera plus szyba czasem nie chce się otworzyć  . Przy okazji przelożę stare głośniki na przód i porównam jak to gra czy warto zostawić fabryczne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, greg24 napisał:

Jak ustawie balance przód tył na 0 to przód gra ciszej od tyłu ale znowu syki z tyłu pod wzmacniaczem słychać lepiej 

Przy stage 1 tez tak miałem,stage 2 zabrało moc z tyłu i dało na przód ale cykacze przednie i tak nie grały tak głośno jak te tylne przy stage 1. Jak zrobisz stage 2 to pobawić się kodowaniem można i zmienia się charakterystyka dźwięku(więcej tonów wyższych i średnich ale mnie basu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że narazie na stage 2 się nie odważę bo nie mam na to czasu ? a daje coś kodowanie jeśli zostanę przy stage 1 ? Mam kabel i Vaga od 2tygodni i narazie w tym zielony jestem ale może da się coś poprawić w dźwięku to się pouczę :) Jakie zmiany daje kodowanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie działa dopiero przy stage 2 i zmasowaniu pinu bose w radiu. Koduje sie tylko radio,ze wzmacniaczem bose nie połączysz sie vcdsem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień na weekend ruszam z montażem całego bose,wszystko mam ori bo dostałem całą wiązkę środka, czekam jeszcze tylko na mikrofon wraz z wiązką i kostkami.I teraz o ile z tą całą plątaniną sobie poradzę to obawiam się demontażu tapicerki.Kupiłem nawet zestaw do ściągania ale jakość tapicerki i wszystkich elementów jest tak słaba że boję się za to zabierać. Jak wkładam ściągacz pomiędzy elementy tapicerki to zostają odciśnięte ślady, jak ściągam ręcznie to znowu wyrywają się mocowania w których siedzą zatrzaski. Samochód to sedan więc muszę dostać się do głośnika na półce a tutaj trzeba zrzucać już osłony słupków, ma ktoś jakieś zdjęcia ile minimalnie i bez uszkodzeń muszę zrzucić tapicerek oraz plastików żeby to wszystko poukładać?Niby instrukcja mówi że wszystkie boczne 

Naprawdę nikt nie robił ostatnio tego w sedanie kto mógłby udzielić kilku porad jak zrobić to szybko i bez uszkodzeń?

Edytowane przez JarekST202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Te 2x 4mm, gdzie maja byc podpiete ?, w sensie od - do.

Dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tematu przejrzałem ale koniec końców mam dwa pytanka

 

- Bose z sedana różni się czymś od bose w Avancie?

- Do wymiany idą głośniki przód ,tył + Sub razem ze wzmakiem ,wysoko tonowe zostają - Dobrze to zrozumiałem? Czy coś jeszcze idzie do wymiany?

- Czy przy wymianie nagłośnienia na bose muszę wymieniać całą wiązkę czy może zostać ori ,jest to jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po podmianie niestety nie dziala. Instalacja sprawdzona 3 razy, jednak zero dzwieku. Po kodowaniu pare bledow i teraz moje pytanie. Czy przed kodowaniem wzmacniacz powinien grac ?. Przed zakupem nie mialem mozliwosci sprawdzenia wzmacniacza. RNS-E jest nowe, wiec dziala na 100 %.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Isius napisał:

Witam

 

Po podmianie niestety nie dziala. Instalacja sprawdzona 3 razy, jednak zero dzwieku. Po kodowaniu pare bledow i teraz moje pytanie. Czy przed kodowaniem wzmacniacz powinien grac ?. Przed zakupem nie mialem mozliwosci sprawdzenia wzmacniacza. RNS-E jest nowe, wiec dziala na 100 %.

 

Powinien grać od razu po podłączeniu,obstawiam uszkodzony wzmacniacz. Oddaj elektronikowi by go sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 20:25, pila24 napisał:

Powinien grać od razu po podłączeniu,obstawiam uszkodzony wzmacniacz. Oddaj elektronikowi by go sprawdził.

Dzieki za podpowiedz. Niestety tutaj gdzie jestem chca okolo 180 - 200 £ za naprawe. Taniej mi wyjdzie zamowic z Ebay-a. Dam znac czy bangla :).

Nowy wzmak już w drodze :). Cena 30 £, jak przyjdzie porównam oba i może dojdę co się spaprało w starym :/.

Edytowane przez Isius
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2019 o 10:57, Marciol napisał:

Trochę tematu przejrzałem ale koniec końców mam dwa pytanka

 

- Bose z sedana różni się czymś od bose w Avancie?

- Do wymiany idą głośniki przód ,tył + Sub razem ze wzmakiem ,wysoko tonowe zostają - Dobrze to zrozumiałem? Czy coś jeszcze idzie do wymiany?

- Czy przy wymianie nagłośnienia na bose muszę wymieniać całą wiązkę czy może zostać ori ,jest to jakaś różnica?

Rozni sie dlugoscia kabli. Polaczenia sa takie same.

Tak. Glosniki przod i tyl ida na podmiane, oprocz speakerow. Do wymiany idzie rowniez wzmacniacz. Nie wiem jakie radio masz, w sensie czy obsluzy BOSE. Ja mialem kaseciaka Concerta ( Tragedia ). Jezeli zamierzasz wpakowac RNS-E jak i ja dojdzie do tego stelaz 2 DIN-owy. Jak cos pisz. W opisie instalacji jest pare literowek. To powinno ulatwic. Pamietaj ze w opisie odnosnie kabla sygnalowego w oplocie jest napisne DO KOSTKI RADIA... ja za 1szym razem polecialem do kostki gdzie mam przelotke... . 2 h w plecy ;/. Napewno zasilanie, orginalne jest 2.5 mm tutaj pakujesz 4 mm ( bierz kabel - linke o jak najwiekszej ilosci zwojow, latwiej sie uklada ). Przydaja sie opaski termokurczliwe, plus jak chcesz isc na wypasie polecam tasmy szmaciane. Wiazki wygladaja jak fabryka plus wedlug mnie taka tasma zapobiega temu ze kabel uderza o nadwozie i wydaje jakiekolwiek niechciane dzwieki. 1 x oczko m8 na przewod 4mm zeby bylo jak sie przyczepic do masy. Przy dokladce instalacji niestety w 9 na 10 przypadkow urywaja sie zaczepy tylnej kanapy, sa tanie. Jezeli cos zle napisalem prosze kolegow o poprawienie. Sam niestety bralem graty ze szrotu i wzmak niestety jest walniety ... . Czekam na 2 gi :).

Jeszcze dodam link, jak przerobic obudowe tunelu 1 dinowego pod 2 DIN Radio. Ogolnie co i jak i gdzie dociac :)

https://www.audizine.com/forum/showthread.php/641544-DIY-RNS-E-retrofit-amp-double-DIN-conversion-(picture-heavy)

BOSE bez RNSe.jpg

BOSE z RNSe zoom.jpg

BOSE z RNSe.jpg

Edytowane przez Isius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 00:43, Isius napisał:

Rozni sie dlugoscia kabli. Polaczenia sa takie same.

Tak. Glosniki przod i tyl ida na podmiane, oprocz speakerow. Do wymiany idzie rowniez wzmacniacz. Nie wiem jakie radio masz, w sensie czy obsluzy BOSE. Ja mialem kaseciaka Concerta ( Tragedia ). Jezeli zamierzasz wpakowac RNS-E jak i ja dojdzie do tego stelaz 2 DIN-owy. Jak cos pisz. W opisie instalacji jest pare literowek. To powinno ulatwic. Pamietaj ze w opisie odnosnie kabla sygnalowego w oplocie jest napisne DO KOSTKI RADIA... ja za 1szym razem polecialem do kostki gdzie mam przelotke... . 2 h w plecy ;/. Napewno zasilanie, orginalne jest 2.5 mm tutaj pakujesz 4 mm ( bierz kabel - linke o jak najwiekszej ilosci zwojow, latwiej sie uklada ). Przydaja sie opaski termokurczliwe, plus jak chcesz isc na wypasie polecam tasmy szmaciane. Wiazki wygladaja jak fabryka plus wedlug mnie taka tasma zapobiega temu ze kabel uderza o nadwozie i wydaje jakiekolwiek niechciane dzwieki. 1 x oczko m8 na przewod 4mm zeby bylo jak sie przyczepic do masy. Przy dokladce instalacji niestety w 9 na 10 przypadkow urywaja sie zaczepy tylnej kanapy, sa tanie. Jezeli cos zle napisalem prosze kolegow o poprawienie. Sam niestety bralem graty ze szrotu i wzmak niestety jest walniety ... . Czekam na 2 gi :).

Jeszcze dodam link, jak przerobic obudowe tunelu 1 dinowego pod 2 DIN Radio. Ogolnie co i jak i gdzie dociac :)

https://www.audizine.com/forum/showthread.php/641544-DIY-RNS-E-retrofit-amp-double-DIN-conversion-(picture-heavy)

Ori Miałem Concerta tego drugiego, z CD już, teraz mam nieori jakiś sony 1din ,poprostu chciałem miec USB, Tragedia na zasadzie jakości?

Czyli chcąc bose ,trzeba pakować RNS ? kurcze to troche nie na ręke mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Marciol napisał:

Ori Miałem Concerta tego drugiego, z CD już, teraz mam nieori jakiś sony 1din ,poprostu chciałem miec USB, Tragedia na zasadzie jakości?

Czyli chcąc bose ,trzeba pakować RNS ? kurcze to troche nie na ręke mi

Nie, kolego :). Na zdjeciach nie podpisalem, moj blad. Mozesz miec BOSE bez RNS-E. Napisz czy chcesz jakis schemat np bez RNS-e :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 02:08, Isius napisał:

Nie, kolego :). Na zdjeciach nie podpisalem, moj blad. Mozesz miec BOSE bez RNS-E. Napisz czy chcesz jakis schemat np bez RNS-e :).

Czyli niekoniecznie moje radio musi obsłużyć Bose tak ? 

Jesteś w stanie stwierdzić czy moje dałoby radę? Ori Concert z CD a aktualnie Sony DSX - A210UI

 

Nie potrzebuję schematu, narazie tylko chce się rozeznać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marciol napisał:

Czyli niekoniecznie moje radio musi obsłużyć Bose tak ? 

Jesteś w stanie stwierdzić czy moje dałoby radę? Ori Concert z CD a aktualnie Sony DSX - A210UI

 

Nie potrzebuję schematu, narazie tylko chce się rozeznać :) 

Hej

Po głębszym zapoznaniu się z tematem mogę stwierdzić że radyjko SONY nie podejdzie. Dlaczego?, brak możliwości sterowania wzmacniaczem ( mowa o tych nieszczęsnych 5 kablach plus ekran, które sterują kanałami ). SONY ma praktycznie tylko wyjścia na zasilanie i  głośniki, plus antena ofc. Twoje ORI radio CONCERT II ( nie wiem jakie masz konkretnie, ale po wtykach oba podejdą : 8E0057186D, DX, X, JX, LX ). Zobacz czy na z tyłu radia masz tą szeroką wtyczkę ?. To właśnie do niej wchodzi te 5 kabli sterujących głośnikami. 

8E0057186D.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Isius napisał:

Hej

Po głębszym zapoznaniu się z tematem mogę stwierdzić że radyjko SONY nie podejdzie. Dlaczego?, brak możliwości sterowania wzmacniaczem ( mowa o tych nieszczęsnych 5 kablach plus ekran, które sterują kanałami ). SONY ma praktycznie tylko wyjścia na zasilanie i  głośniki, plus antena ofc. Twoje ORI radio CONCERT II ( nie wiem jakie masz konkretnie, ale po wtykach oba podejdą : 8E0057186D, DX, X, JX, LX ). Zobacz czy na z tyłu radia masz tą szeroką wtyczkę ?. To właśnie do niej wchodzi te 5 kabli sterujących głośnikami. 

 

O kurcze cholerka, tak ori w szafce leży dokładnie takie samo jak na twoim zdjęciu, kurcze czyli lipa z podpinania USB przy Bose ;/ W takim razie trudno

Ale Dziękuję Ci za wyczerpujące informacje, teraz już coś wiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...