Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Marciol napisał:

O kurcze cholerka, tak ori w szafce leży dokładnie takie samo jak na twoim zdjęciu, kurcze czyli lipa z podpinania USB przy Bose ;/ W takim razie trudno

Ale Dziękuję Ci za wyczerpujące informacje, teraz już coś wiem :) 

Hej

Pogrzeb po necie. Wydaje mi sie ze jest mozliwosc podpiecia usb pod ori radio. Czasami trzeba tylko znalezc na plytce ktore piny odp za wejscie ?. Wydaje mi sie ze mozna wykorzystac piny od zmieniarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż concetra i dokup sobie zmieniarkę USB. Z dużym prawdopodobieństwem należy przyjąć że concert będzie grał lepiej niż Twoje sony.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Isius napisał:

Hej

Pogrzeb po necie. Wydaje mi sie ze jest mozliwosc podpiecia usb pod ori radio. Czasami trzeba tylko znalezc na plytce ktore piny odp za wejscie ?. Wydaje mi sie ze mozna wykorzystac piny od zmieniarki ?

Aż tak biegły z elektroniką nie jestem :D Ewentualnie oddać do elektryka

3 godziny temu, bobikos napisał:

Włóż concetra i dokup sobie zmieniarkę USB. Z dużym prawdopodobieństwem należy przyjąć że concert będzie grał lepiej niż Twoje sony.

Grał trochę lepiej to racja, lecz zmieniłem tylko dla USB kosztem jakości. Przerabiałem tematy ze zmieniarką, i niestety średnio mi to pasuje, chciałbym aby radyjko wyświetlało tytuły a na emulatorze z tego co wiem jest tylko track 01 02 03 itd i ograniczenia do 6 folderów po 99 utworów chociaż to akurat mogło by przejść jescze

Ale przemyśle jeszcze temat

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bobikos napisał:

podaj model radia sony, być może jednak ma wyjście na wzmacniacz.

 

Oto model radia Sony DSX - A210UI. Szczerze nie widzialem zadnych wyjsc na wzmaka. To dosc podstawowy model, ale moze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma wyjście tylko na dwa tylne głośniki - złącza chinch. Sterowanie wzmacniacza z przewodu biało-niebieskie paski w kostce ISO. Od biedy możesz z tych dwóch chinchy podłączyć pod każdy kanał razem przód i tył. Wtedy nie będzie możliwości regulacji głośności przód-tył, pozostanie tylko lewo-prawo.

Jeśli to radio podłączyłeś pod instalację w audi to ani włączania po zapłonie, ani info na wyświetlaczu, ani szałowego dźwięku, czyli tak trochę bieda. Poszukaj dobrej zmieniarki, gdzieś czytałem że wybrane (chyba dension) potrafi odczytać tytułu, ale to do potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bobikos napisał:

ma wyjście tylko na dwa tylne głośniki - złącza chinch. Sterowanie wzmacniacza z przewodu biało-niebieskie paski w kostce ISO. Od biedy możesz z tych dwóch chinchy podłączyć pod każdy kanał razem przód i tył. Wtedy nie będzie możliwości regulacji głośności przód-tył, pozostanie tylko lewo-prawo.

Jeśli to radio podłączyłeś pod instalację w audi to ani włączania po zapłonie, ani info na wyświetlaczu, ani szałowego dźwięku, czyli tak trochę bieda. Poszukaj dobrej zmieniarki, gdzieś czytałem że wybrane (chyba dension) potrafi odczytać tytułu, ale to do potwierdzenia.

To i ja cos dorzuce. Nie lepiej skoro juz tak zainwestowac w radio oparte na Androidzie ?. Masz tam praktycznie wszystko. Karty SD, USB i mozliwosc podlaczenia wzmaka plus mozna jakis film zarzucic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam i czytam i nie mogę się doczytać gdzie jest zamontowany mikrofon AudioPilot i jaki to ma być mikrofon. Dostałem nawet info że to jest ten mikrofon który służy do rozmowy podczas korzystania z bluetooth. Nie chce mi się w to wierzyć. Liczę na konkretną odpowiedź, najlepiej z jakimś obrazkiem lub jeszcze lepiej zdjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon od BT jest oddzielnym mikrofonem montowanym w innym miejscu lampki. Audiopilot montujesz w miejscu widocznym na poniższym zdjęciu. W B7 nie ma problemu ale w B6 w tym miejscu potrafiła występować lampka airbag off, wtedy nie zamontujesz audiopilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, djbasto napisał:

Witam, czytam i czytam i nie mogę się doczytać gdzie jest zamontowany mikrofon AudioPilot i jaki to ma być mikrofon. Dostałem nawet info że to jest ten mikrofon który służy do rozmowy podczas korzystania z bluetooth. Nie chce mi się w to wierzyć. Liczę na konkretną odpowiedź, najlepiej z jakimś obrazkiem lub jeszcze lepiej zdjęciem.

Ogólnie mikrofon jest taki sam jak od BT,w innej obudowie się mieści. Tak jak kolega wstawił fotkę-znajduje się pod modułem czujników ruchu alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Mikrofon od BT jest inny niż ten z AudioPilota.

Poniżej fota jak wygląda ten z bose

20140201_090619.jpg

Jest w innej obudowie,cała elektronika w środku jest taka sama,porównywałem oba po rozebraniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon może w środku wyglądać tak samo ale czy wnetrze jest to samo to nie wiadomo.

Generalnie fajnie mieć ten mikrofon żeby nie waliło błędem, ale dla komfortu lepiej funkcje audiopilota wyłączyć bo jest mocno irytująca (zworka we wtyczce wzmacniacza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Mikrofon może w środku wyglądać tak samo ale czy wnetrze jest to samo to nie wiadomo.

Generalnie fajnie mieć ten mikrofon żeby nie waliło błędem, ale dla komfortu lepiej funkcje audiopilota wyłączyć bo jest mocno irytująca (zworka we wtyczce wzmacniacza)

Podłączałem go do modułu bt i działał tak samo jak ori mikrofon,normalnie są wymienialne. Wszystkie elementy na pcb są takie same. U siebie nie montowałem go do bose,aczkolwiek zastanawiałem się jaki ma wpływ na jakość dźwięku. W prospektach audi audiopilot zmienia nie tylko głośność ale również zmienia barwę dźwięku by wyeliminować odgłosy szumu które pojawiają się w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrej jakościowo drodze audiopilot działa naprawdę fajnie i reaguje na hałasy z otoczenia ale jazda po złych i dziurawych drogach niestety jest umęczeniem bo system zaczyna wariować (szczególnie na bruku czy płytach jumbo) i regulacja jest zbyt drastyczna. Takie są moje odczucia związane z tym systemem.

Co do mokrofonu to możesz mieć rację, sam nie rozbierałem tych mikrofonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok AudioPilot zamontowany w lampce. Teraz pytanie skoro jest podłączony to dlaczego nadal po otwarciu auta bose daje trzy piknięcia. Dodam że nie wyczuwam żeby podczas jazdy po wybojach głośność się zwiększała. Ktoś może podać co to są te trzy piknięcia. Zanim podłączyłem mikrofon to BOSE dawało inny ciąg piknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, djbasto napisał:

Ok AudioPilot zamontowany w lampce. Teraz pytanie skoro jest podłączony to dlaczego nadal po otwarciu auta bose daje trzy piknięcia. Dodam że nie wyczuwam żeby podczas jazdy po wybojach głośność się zwiększała. Ktoś może podać co to są te trzy piknięcia. Zanim podłączyłem mikrofon to BOSE dawało inny ciąg piknięć.

Zakodowane radio na sound system,pin bose podpięty?

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczę się do pytania o trzy piknięcia, u mnie co prawda mikrofonu nie mam ale jest zrobiona zwora we wtyczce a i tak czasem (nie zawsze) z tylu samochodu słyszę trzy ciche piknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

Zakodowane radio na sound system,pin bose podpięty?

Tak RNS-E LED zakodowane pod Soud System i Pin Bose podłączony pod minus radia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...