Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, djbasto napisał:

Tak RNS-E LED zakodowane pod Soud System i Pin Bose podłączony pod minus radia 

Pin nr 24 ze wzmaka  podłączony ma być pod pin bose w rnse 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, pila24 napisał:

Pin nr 24 ze wzmaka  podłączony ma być pod pin bose w rnse 

Według tej rozpiski na pin 24 we wzmacniaczu BOSE podaje się plusa po załączeniu radia po to by wyłączyć AudipPilot. A ja nie chcę go wyłączać tylko chcę żeby działał i nie pikał. Co do pinu BOSE w RNS-E to też czytałem o tym i tam podaje się minusa jak chcesz zmienić charakterystykę dźwięku. Zmniejsza się ilość Basu i eliminuje błąd który RNS-E wywala po zakodowaniu go na Sound System. Po prostu kiedy zakodowałem RNS-E na sound system i nie podałem minusa na 7 Pin w kostce B RNS-E to wywalało mi błąd. Więc nie wydaje mi się że tam trzeba podłączać Pin 24 wzmacniacza Bose. Tym bardziej że miałem oryginalną wiązkę wyjętą z A4 B6 AVANT i w niej nie było żadnego przewodu podłączonego pod ten pin wzmacniacza.

user111393_pic75810_1158783987.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2009 o 15:04, mk4 napisał:

"Montaż BOSE to nie żaden stres. Na sam początek trzeba przeciągnąć kabelek ekranowany od radyjka - do bose puszczamy w nim najlepiej wszystkie 4 sygnały audio fl,fr,rl,rr do tego sygnał masy audio i jak będzie jakiś wolny to sterowanie on,off, ale można do tego wykorzystać stary org. kabel, ekran kabla podłączmy do masy radia - nie łączyć razem masy audio i masy auta !!!!. Po tej operacji na 10000% nie będzie słyszalny pisk silnika po odpaleniu auta. Następnie ciągniemy kabelki głośnikowe od przednich głośników i centralnego na środku deski, kable łącząc najlepiej za radiem. Ja zazwyczaj kabelki ciągnę od stroną pasażera żeby zrobić to po ludzku trzeba wymontować fotel pasażera gdyż pod nim idzie oryginalna wiązka innych kabli, tam umieszczam wszystkie kable. Następnie kable do wzmacniacza według schematu pinów i na pewno zatrybi.
A zapomniał bym trzeba jeszcze podłączyć jeden kabelek w radiu oznaczony jako pin bose podłączamy go do 24 nogi wzmacniacza z avanta.
Co do mikrofonu to bez niego też będzie grało, ja nie podłączam bo bardziej przeszkadza niż pomaga. Po prostu pogłaśnia lub ścisza w zależności od dźwięków w kabinie, a nie wszyscy to lubią.

Pierwszy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mikrofon dobrze podłączyłeś? On jest aktywny i jest polaryzacja. Jak wykryje jego brak lub uszkodzenie(lub złe podłączenie) będzie pikało

Pin 24 służy do sterowania DSP.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok AudioPilot ogarnięty, problemem była zła polaryzacja. Dzisiaj przesiedziałem trochę czasu nad walką z brzmieniem i finalnie BOSE PIN w RNS-E czyli 7 Pin w kostce zmieniarki poszedł OUT, co dało mi więcej dolnego pasma. Ale to nie wszystko, metodą prób doszedłem do idealnego brzmienia. A wszystko to można zrobić przez zmienianie w kodowaniu czwartej cyfry od lewej. Jest to SOUND CHARACTERISTIC, normalnie powinna być 9 SOUND SYSTEM ale po odpięciu BOSE PIN przy takim kodowaniu wywala błąd. Więc ustawiłem sobie 4 czyli AUDI TT. Moje kodowanie to 0314713 gra to teraz idealnie. Spory zapas dołu a i góra i średnie też super słychać.

U mnie przyczyną słabego grania były źle podłączone głośniki. Przednie głośniki względem siebie grały w przeciw fazie, tylne zresztą też. Po zmianie i sfazowaniu przodów i tyłów względem siebie teraz brzmi to cudownie. Słychać głębię, aż się morda śmieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałeś czy masz głośniki w fazie czy przeciwfazie? Ktoś tu pisał o urządzeniu do sprawdzania i różnych konfiguracjach dla wzmacniaczy srebrnego i czarnego ale nie wynikało ostatecznie jak to powinno być podłączone poprawnie (który głośnik w fazie a który w przeciwfazie).

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym graniem w fazach i przeciwfazach to temat skomplikowany,miałem 2 srebrne wzmaki i oba inaczej fazowały. Pisałem wcześniej jak odsłuchowo można sprawdzić czy wszystkie głośniki w fazie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po montażu kompletu bose, niestety przód gra mi ciszej niż tył i harczy przy większych glosnosciach jakby miał chrypke ?

Dodatkowo tył prawie nie ma basu. 

Głośniki z przodu bose, kabel ekranowany,  radio nie ori Pioneer - nowe. Przeczytałem cały watek ale jasnej odpowiedzi nie uzyskałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Patryk_p napisał:

Witam, jestem po montażu kompletu bose, niestety przód gra mi ciszej niż tył i harczy przy większych glosnosciach jakby miał chrypke ?

Dodatkowo tył prawie nie ma basu. 

Głośniki z przodu bose, kabel ekranowany,  radio nie ori Pioneer - nowe. Przeczytałem cały watek ale jasnej odpowiedzi nie uzyskałem. 

Dobrze podłączyłeś wszystko? Twój pionier jaką ma rozpiskę wyjść sygnałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

Dobrze podłączyłeś wszystko? Twój pionier jaką ma rozpiskę wyjść sygnałów?

Mam podpięte pod taki śmieszny adapter sygnału z wyjść głośników, podłączyłem według kolorów kabli w kostce iso, ale to byłby powód harczenia przodu? 

Mam w planach zmienic jeszcze ten adapter i podłączyć pod wyjścia z przedwzmacniacza ( cinch) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Patryk_p napisał:

Mam podpięte pod taki śmieszny adapter sygnału z wyjść głośników, podłączyłem według kolorów kabli w kostce iso, ale to byłby powód harczenia przodu? 

Mam w planach zmienic jeszcze ten adapter i podłączyć pod wyjścia z przedwzmacniacza ( cinch) 

Właśnie bezpośrednio z radia puść wszystkie sygnały do wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnały puszczone z  Cinch,  każdy plus w środku cincha masa pociagnieta z jednego z nich, jest lepiej przód gra równo i nie charczy no chyba że za dużo się gałka podkreci ale wtedy ciężko wysiedziec. Pojawił mi się jednak dźwięk w głośnikach jakby szum silnika :/ wcześniej nie miałem ekranu podpiętego pod masę i było takie uderzenie przy odpalaniu, teraz skrecilem ekran z tym dodatkowym szóstym przewodem w wiązce sygnalowej, i przykrecilem do obudowy radia, być może tutaj leży błąd w takim razie gdzie podpiąć ten ekran? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ori wiązce ekranowane są tylko sygnały i audiopilot,reszta przewodów są skręcone parami by nie emitowały zakłóceń i to jest bardzo ważne-brak skrętek sieje zakłócenia takie jak teraz masz. U mnie pierwsza próba z kablem ekranowanym i resztą przewodów luzem zakończyła się zakłóceniami,więc dorobiłem około 3 metry wiązki z ekranami na sygnały i skręconymi w pary pozostałe przewody tak jak w oryginale (miałem ponad 2,5m ori wiązki i połączyłem). To rozwiązało wszelkie problemy z zakłóceniami,nawet żadnej masy nie podpiąłem bo nie było potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

W ori wiązce ekranowane są tylko sygnały i audiopilot,reszta przewodów są skręcone parami by nie emitowały zakłóceń i to jest bardzo ważne-brak skrętek sieje zakłócenia takie jak teraz masz. U mnie pierwsza próba z kablem ekranowanym i resztą przewodów luzem zakończyła się zakłóceniami,więc dorobiłem około 3 metry wiązki z ekranami na sygnały i skręconymi w pary pozostałe przewody tak jak w oryginale (miałem ponad 2,5m ori wiązki i połączyłem). To rozwiązało wszelkie problemy z zakłóceniami,nawet żadnej masy nie podpiąłem bo nie było potrzeby.

Tzn. Tył jeśli był juz założony Harman jest skrecony tak? A przód muszę wyciagnac i zrobić z niego skrętke? A co z zasilaniem? Równie ma być skrecone z masą? Oczywiście sygnały są ekranowane ale nie są skrętka tylko zwykłym. Kablem sterowniczym 

Edytowane przez Patryk_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręć wszystko parami-zasilanie(ori nie było skręcane ale na pewno skrętka dobrze zrobi),głośnikowe zasilanie przodu  również parami-lewa oraz prawa strona i centralny . Tył juz jest skręcony. Skrętka mocno ogranicza sianie zakłóceń przez przewody w których płynie wyszedł napięcie. Sygnały jedynie w ekranie bez skrętki,dodatkowo pod tym ekranem z sygnałami podłącz jednostronnie masę radia z jedną żyłą (nie łącz jej z ekranem).

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pila24 napisał:

Skręć wszystko parami-zasilanie(ori nie było skręcane ale na pewno skrętka dobrze zrobi),głośnikowe zasilanie przodu  również parami-lewa oraz prawa strona i centralny . Tył juz jest skręcony. Skrętka mocno ogranicza sianie zakłóceń przez przewody w których płynie wyszedł napięcie. Sygnały jedynie w ekranie bez skrętki,dodatkowo pod tym ekranem z sygnałami podłącz jednostronnie masę radia z jedną żyłą (nie łącz jej z ekranem)

Dziwi mnie to że zanim splatalem jedna z żył ze skrętki z ekranem i podłączyłem do masy to tego nie było. Czyli ekran mam zostawić - nie masowac go a zamiast tego podłączyć ta jedna wolna zyle jednostronnie do masy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ori wiązce w moim przypadku razem z sygnałami idzie jedna z  żył podłączona tylko z 1 strony (od strony wzmaka ale można też do masy od radia podłączyć). Ekranu nie masowałem.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest bardzo dużo tutaj informacji odnośnie instalacji bose, ale chciałbym uzyskać informacje w moim osobistym przypadku, mam a4 b6 Avant . Chcę zmienić Ori nagłośnienie na bose, radio mam concert ze zmieniarką na 6 CD i przy tym chcę zostać. Jak kupię zestaw głośników przód, tył do drzwi plus wzmacniacz,woofer to pojawia się pytanie odnośnie zamontowania tego, przód tył głośniki prosta sprawa P/P . Mam ori wzmacniacz Harman, nowy bose będzie wymagał przelutowania ? Czy może są jakieś przejściówki na to aby ułatwić sprawę? Niestety żeby przód grał pod nowym wzmacniaczem bose trzeba ciągnąć kable zgadza się ? Jestem zielony w tych sprawach, może ktoś z okolic Trójmiasta, półwyspu się na tym zna ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj od pierwszego posta temat,wszystko opisane i nie ma sensu ponownie wszystkiego pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...