Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, zborescian napisał:

Witam jest bardzo dużo tutaj informacji odnośnie instalacji bose, ale chciałbym uzyskać informacje w moim osobistym przypadku, mam a4 b6 Avant . Chcę zmienić Ori nagłośnienie na bose, radio mam concert ze zmieniarką na 6 CD i przy tym chcę zostać. Jak kupię zestaw głośników przód, tył do drzwi plus wzmacniacz,woofer to pojawia się pytanie odnośnie zamontowania tego, przód tył głośniki prosta sprawa P/P . Mam ori wzmacniacz Harman, nowy bose będzie wymagał przelutowania ? Czy może są jakieś przejściówki na to aby ułatwić sprawę? Niestety żeby przód grał pod nowym wzmacniaczem bose trzeba ciągnąć kable zgadza się ? Jestem zielony w tych sprawach, może ktoś z okolic Trójmiasta, półwyspu się na tym zna ? :)

Jak wyżej kolega napisał, wszystkie niezbędne informacje masz już w wątku. Najlepiej kup zestaw bose już z wiązka oryginalną będzie mniej zabawy. Chyba nawet na forum ktoś teraz sprzedaje taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zborescian napisał:

Witam jest bardzo dużo tutaj informacji odnośnie instalacji bose, ale chciałbym uzyskać informacje w moim osobistym przypadku, mam a4 b6 Avant . Chcę zmienić Ori nagłośnienie na bose, radio mam concert ze zmieniarką na 6 CD i przy tym chcę zostać. Jak kupię zestaw głośników przód, tył do drzwi plus wzmacniacz,woofer to pojawia się pytanie odnośnie zamontowania tego, przód tył głośniki prosta sprawa P/P . Mam ori wzmacniacz Harman, nowy bose będzie wymagał przelutowania ? Czy może są jakieś przejściówki na to aby ułatwić sprawę? Niestety żeby przód grał pod nowym wzmacniaczem bose trzeba ciągnąć kable zgadza się ? Jestem zielony w tych sprawach, może ktoś z okolic Trójmiasta, półwyspu się na tym zna ? :)

Witam.

Jezeli chodzi o kostke do wzmacniacza to nie widzialem przejsciowek. Jezeli chodzi o radio to sa takie przejsciowki. Tylko czasami wymagaja przepiecia paru stykow, nie zawsze. Koszt przejsciowki chyba cos kolo 60 - 70 zl. Do RNS-E bedzie potrzebna jeszcze jedna przejsciowka na kable antenowe. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma kostki do wzmacniacza żeby wypiąć i wpiąć z przejściówką bez kombinowania z podłączeniem pinów :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, zborescian napisał:

Szkoda że nie ma kostki do wzmacniacza żeby wypiąć i wpiąć z przejściówką bez kombinowania z podłączeniem pinów :/ 

Bose jest ekranowane a Harman nie, dodatkowo trzeba puszczać kable na przód więc przejściowka nie miała by sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk_p napisał:

 

Bose jest ekranowane a Harman nie, dodatkowo trzeba puszczać kable na przód więc przejściowka nie miała by sensu 

Plus zmiana zasilania 2.5mm na 4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  mój pierwszy post ?

Jak to jest z tym kablem sygnałowym? przecież w org wiązce jest  ekran z foli a nie z oplotu  to jak on jest podłączony do masy auta? Napewno nie po stronie wzmacniacza sprawdziłem ? 

Druga  sprawa, błędem jest puszczanie sterowania bose w jedny kablu razem z sygnałami.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sonicbox napisał:

Witam  mój pierwszy post ?

Jak to jest z tym kablem sygnałowym? przecież w org wiązce jest  ekran z foli a nie z oplotu  to jak on jest podłączony do masy auta? Napewno nie po stronie wzmacniacza sprawdziłem ? 

Druga  sprawa, błędem jest puszczanie sterowania bose w jedny kablu razem z sygnałami.. 

 

Niech się wypowie ktoś kto ma kompletną wiązkę czy folia ekranu jest połączona z masą... U mnie nie jest podłączona do masy,ale za to poprzez całą długość razem z sygnałami idzie jednostronnie podłączony do masy przewód. Sterowanie bose? Chodzi Ci o wybudzenie wzmaka? Jest poza osobną ekranowaną wiązką od sygnałów,idzie luzem z zasilaniem i przewodami głośnikowymi. Cała wiązka bose to kilka różnych wiązek owiniętych taśma parcianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pila24 napisał:

Niech się wypowie ktoś kto ma kompletną wiązkę czy folia ekranu jest połączona z masą... U mnie nie jest podłączona do masy,ale za to poprzez całą długość razem z sygnałami idzie jednostronnie podłączony do masy przewód. Sterowanie bose? Chodzi Ci o wybudzenie wzmaka? Jest poza osobną ekranowaną wiązką od sygnałów,idzie luzem z zasilaniem i przewodami głośnikowymi. Cała wiązka bose to kilka różnych wiązek owiniętych taśma parcianą.

Powiedz kabel org jest 5żyłowy to która żyla jest ta masowa?  Wychodzi 

4xsygnał + 1xMasa audio  =5

A gdzie masa auta? W tym kablu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sonicbox napisał:

Powiedz kabel org jest 5żyłowy to która żyla jest ta masowa?  Wychodzi 

4xsygnał + 1xMasa audio  =5

A gdzie masa auta? W tym kablu

U mnie jest 6 żył,ta ostatnia to chyba kolor czarny z czego pamiętam-jednostronnie wpięta od strony wzmaka. Są jeszcze wersje z audiopilotem i idą dodatkowe 2 żyły sygnałowe. Piszę o wzmacniaczu srebrnym a nie o czarnym-nie wiem jak jego wiązka wygląda,srebrnych wzmacniaczy jest kilka wersji i wiązki tez się różnią nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana głośników z ori na BOSE zagra z radiem RNS-Low (BNS)? Docelowo mam zamiar wstawić RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie bo nigdy nie miałem porównania na żywo ale czy jest spora różnica między normalnym podstawowym nagłośnieniem a nagłośnieniem BOSE? Audi A4 B6/B7. :dancing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, 1szewczi90 napisał:

Witam.

Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie bo nigdy nie miałem porównania na żywo ale czy jest spora różnica między normalnym podstawowym nagłośnieniem a nagłośnieniem BOSE? Audi A4 B6/B7. :dancing:

Zależy jak podłączysz te bose i jakie kodowanie. Ogólnie to jest albo czyściej (przy podłączonym pinie bose i kodowaniu bose),albo mocniej gdy się pominie kodowanie i pin bose. Ogólnie jest lepiej niż na harmanie,można dużo głośniej słuchać i nic nie trzeszczy w głośnikach,lepszy bas i tony wysokie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

Zależy jak podłączysz te bose i jakie kodowanie. Ogólnie to jest albo czyściej (przy podłączonym pinie bose i kodowaniu bose),albo mocniej gdy się pominie kodowanie i pin bose. Ogólnie jest lepiej niż na harmanie,można dużo głośniej słuchać i nic nie trzeszczy w głośnikach,lepszy bas i tony wysokie. 

 

Mi chodzi o takie fabryczne BOSE przy którym nikt nie grzebał po prostu fabrycznie wyszło z nagłośnieniem BOSE. Nie żadne dokładane.

A drzwi nie są lepiej wygłuszone? Ilość głośników taka sama jak w serii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 1szewczi90 napisał:

 

Mi chodzi o takie fabryczne BOSE przy którym nikt nie grzebał po prostu fabrycznie wyszło z nagłośnieniem BOSE. Nie żadne dokładane.

A drzwi nie są lepiej wygłuszone? Ilość głośników taka sama jak w serii? 

To jest temat o dokładanym bose,pomyliłeś tematy.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę innego tematu szczerze powiedziawszy... tutaj jest temat o montażu BOSE więc sądzę że ludzie wiedzą jak było przed założeniem więc mogą coś powiedzieć na ten temat.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o montażu bose,czyli odwiedzają ten temat osoby które montują bose,a więc nikt z tych osób z założenia nie miał bose i jak ktoś ma Ci napisać jaka różnica jest na bose z fabryki a zwykłym audio? Skoro tutaj każdy dołożył,a Twoim zdaniem dokładany to nie to samo co z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wiązka bose w sedanie idzie tym korytkiem tunelu środkowego ze zdjęcia?  

Screenshot_20200129-085648.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...