Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Wiązka idzie przy prawym progu i wchodzi do bagażnika prawym tylnym nadkolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mbedi napisał:

Nie. Wiązka idzie przy prawym progu i wchodzi do bagażnika prawym tylnym nadkolem.

Jesteś pewien?Gdzieś wyżej wyczytałem, że tunelem środkowym biegnie 

Edytowane przez sonicbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem wprawdzie w Cabrio (prawie analogia tylko brak tylnych drzwi) ale wg rysunków oryginału. Dojdziesz do tylnego siedzenia tunelem ale i tak potem podłogą musisz przejść do prawego boczka gdzie tylnym prawym nadkolem wejdziesz do bagażnika. Nie wyobrażam sobie byś puścił wiązkę środkiem pod siedzeniem bo nie ma tam rynienki na to a za to z konsoli środkowej pod radiem jest miejsce na wiązkę która idzie pod siedzenie i stamtąd polecisz już wzdłuż progu albo możesz po ścianie grodziowej przed stopami pasażera puścić wiązkę do słupka przedniego prawego i od niego lecieć rynienką do tyłu. Na wysokości środka siedzenia przedniego jest poprzeczka wzmacniająca i z tego co pamiętam wiązka idzie pod nią więc trzeba się przecisnąć ale na upartego górą pod siedzeniem też się da gdyż nic jej tam nie zgniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś odpowie jak idą przewody tylnych głośników przy harmanie?  Czy lecą od wzmacnicza do przodu (koło radia) i wracają do dzwi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sonicbox napisał:

Niech ktoś odpowie jak idą przewody tylnych głośników przy harmanie?  Czy lecą od wzmacnicza do przodu (koło radia) i wracają do dzwi? 

Z radia leci sygnałowy do wzmacniacza do bagażnika, i z wzmacniacza do drzwi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś od siebie. Jestem właśnie na etapie przerzucania owej elektryki. U mnie jest ten komfort, że mam całe drugie auto z BOSE i  wyciągnąłem wiązkę sam. Jakby ktoś chciał mogę zrobić parę zdjęć wiązki dla tych, którzy bardzo chcą mieć BOSE, ale boją się sami podejmować próbę zrobienia tego. Jednocześnie mam pytanie do bardziej wtajemniczonych: Czy musze przekodować radio (Symphony 2), aby subwoofer od BOSE nie grał średnimi tonami? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołożyłem w swojej A4 BOSE. Po Stage I byłem fajnie zaskoczony. Fajnie to grało tj. tył pod wzmacniacz i przód przez radio. Teraz gdy przeszedłem przez Stage II mam dziwne wrażenie, że gra słabiej. Nie dość, że bass jest słabszy, to i głośniki zaczynają harczeć wcześniej. Czy mogłem coś podłączyć nie tak, że są takie objawy? Aktualnie posiadam adapter który sygnał pobiera z kabli głośnikowych. Może należałoby przejść na radio z 2 kanałowym RCA (aktualnie mój Pioneer ma 1 kanał) i do tego dokupić przejściówkę 4xRCA na mini ISO. Czy wtedy byłaby odczuwalna różnica? Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tokar333 napisał:

Witam, dołożyłem w swojej A4 BOSE. Po Stage I byłem fajnie zaskoczony. Fajnie to grało tj. tył pod wzmacniacz i przód przez radio. Teraz gdy przeszedłem przez Stage II mam dziwne wrażenie, że gra słabiej. Nie dość, że bass jest słabszy, to i głośniki zaczynają harczeć wcześniej. Czy mogłem coś podłączyć nie tak, że są takie objawy? Aktualnie posiadam adapter który sygnał pobiera z kabli głośnikowych. Może należałoby przejść na radio z 2 kanałowym RCA (aktualnie mój Pioneer ma 1 kanał) i do tego dokupić przejściówkę 4xRCA na mini ISO. Czy wtedy byłaby odczuwalna różnica? Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Dokładnie tak, mialem u siebie identycznie u mnie dodatkowo tył grał. Mocniej niż przód, należy zmienić wyjście na RCA

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Patryk_p napisał:

Dokładnie tak, mialem u siebie identycznie u mnie dodatkowo tył grał. Mocniej niż przód, należy zmienić wyjście na RCA

To w takim razie trzeba zbierać graty i skończyć co zaczęte :banan: Dzięki za szybką odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten adapter co masz teraz podpięty z głośnikowych można przerobić pod RCA. Ja mam tak u siebie przynajmniej mam. Porządne koncowki rca założone.  Ucinas te kable przy wtyczce i dolutowywujesz koncowki i dodatkowo do jednego wystarczy masa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam w Audi A4 B7 Avant oryginalne bose, jednak ostatnio przestał grać mi subwoofer. Czy ktoś z was miał już taki problem? Sprawdziłem przewód do głośnika i jest ok około 2Om. Wzmacniacz sprawdzałem i przelutowałem wszystkie luty od wtyczki i dalej nic. Myślę nad wymianą wzmacniacza. Czy ktoś mi podpowie czy są jakieś różnice pomiędzy tymi srebrnymi wzmacniaczami w Avancie i Sedanie? Moc na poszczególne głośniki (najbardziej zastanawia mnie moc dla subwoofera) czy nie jest większa w kombi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy tylne głośniki grają ciszej niż przednie w systemie bose? Jestem po montażu  ogólnie jestem zadowolony radio concert II zakodowane pod bose 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręcam na przód gra głośno dam na sam tył gra znacząco ciszej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

założyłem kompletny zestaw 10 głośników na oryginalnej wiązce pod wzmacniacz, jeszcze bez kodowania. Wszystkie głośniki działają tylko kiedy muzyka jest wyciszona wydobywa się z nich delikatny szum który zwiększa się kiedy podkręcam głośność, to normalne czy może powinienem przenieść sygnał dalej od zasilania wzmacniacza ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wenson napisał:

Witam,

założyłem kompletny zestaw 10 głośników na oryginalnej wiązce pod wzmacniacz, jeszcze bez kodowania. Wszystkie głośniki działają tylko kiedy muzyka jest wyciszona wydobywa się z nich delikatny szum który zwiększa się kiedy podkręcam głośność, to normalne czy może powinienem przenieść sygnał dalej od zasilania wzmacniacza ?

pozdrawiam

A wiązkę robiłeś sam czy masz oryginalną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalną była ucięta idealnie pod radio, jedynie dołożyłem mostek między 24 a 6 pinem w kostce wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...