Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dodam od siebie iż BNS 5.0 czyli te 2 din radio ala rnse ma dosyć kiepski dźwięk,sporo gorszy niż concert. Jedyną zaletą jest obsługa telefonu jak w rnse . Wiem bo miałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  pisze tutaj bo widzę otwarty temat w tej sprawie i jakos nie mogę skumac  tych przeróbek co są  na początku . 

Tak wiec kupiłem zestaw bose do swojego auta gdzie standardowo mialem juz wzmacniacz i tubę ori , rzecz w tym że bose ma szeroką  kość A ja u siebie małą  , załączam zdjęcia.  Pytanie czy idzie zmostkowac szeroką  kostkę po ucieciu  mojej  ? A jeśli nie to co w takim przypadku należy zrobić. 

20201009_132137.jpg

20201009_132220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, musisz poprowadzić całą wiązkę od nowa, najlepiej kupić gotową wyjętą z auta. Jak zrobisz kiepsko to będą szumy i nie zagra to jak trzeba

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2020 o 21:48, sonicbox napisał:

Powiem tyle u mnie nic nie szumi ani buczy. Kabel sygnałowy kupiony na Alli folią +ekran ( bardzo dobry przewód) . Wiązka puszczona tunelem środkowym. 

Możesz pokazać zdjęcie lub podać link do tego kabla sygnałowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kubas93-14 napisał:

Witam  pisze tutaj bo widzę otwarty temat w tej sprawie i jakos nie mogę skumac  tych przeróbek co są  na początku . 

Tak wiec kupiłem zestaw bose do swojego auta gdzie standardowo mialem juz wzmacniacz i tubę ori , rzecz w tym że bose ma szeroką  kość A ja u siebie małą  , załączam zdjęcia.  Pytanie czy idzie zmostkowac szeroką  kostkę po ucieciu  mojej  ? A jeśli nie to co w takim przypadku należy zrobić. 

20201009_132137.jpg

20201009_132220.jpg

Jak chcesz zrobić "stage 1" czyli wymiana samego suba i ewentualnie tylnych głośników to wypnij piny z ori wtyczki i przepnij do nowej według informacji z pierwszego postu o pinologii. Wówczas nie będziesz musiał puszczać nowej wiązki. Potrzebujesz wyjmaków do pinów i trochę praktyki w wyciąganiu pinów-możesz potrenować  na tej wtyczce z bose. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

U mnie z tyłu nie ma w ogóle głośników. Zabieram się powoli za montaż Bose i okazuje się że nie ma jak przekręcić nowych głośników. W kwadratowych otworach 7x7 mm. powinny być  takie kołeczki jak na zdjęciu. I w nie się wkręca wkręty na torX. ( tak mam z przodu).

Jak się te kołki nazywają? 

Szukam drugi dzień po necie i nie mogę znaleźć takich samych. 

 

 

20201011_132701.jpg

20201011_132704.jpg

Edytowane przez santos200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, santos200 napisał:

Cześć. 

U mnie z tyłu nie ma w ogóle głośników. Zabieram się powoli za montaż Bose i okazuje się że nie ma jak przekręcić nowych głośników. W kwadratowych otworach 7x7 mm. powinny być  takie kołeczki jak na zdjęciu. I w nie się wkręca wkręty na torX. ( tak mam z przodu).

Jak się te kołki nazywają? 

Szukam drugi dzień po necie i nie mogę znaleźć takich samych. 

 

 

20201011_132701.jpg

20201011_132704.jpg

kołek numer N90949801

blachowkręt do tego kołka numer : N90897401

nie dziękuj :D

do kupienia w ASO na stronie motorpol (z kodem VW2020 rabat ) bądź na czesciaso.pl 

Edytowane przez marky2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 13:27, kubas93-14 napisał:

Witam  pisze tutaj bo widzę otwarty temat w tej sprawie i jakos nie mogę skumac  tych przeróbek co są  na początku . 

Tak wiec kupiłem zestaw bose do swojego auta gdzie standardowo mialem juz wzmacniacz i tubę ori , rzecz w tym że bose ma szeroką  kość A ja u siebie małą  , załączam zdjęcia.  Pytanie czy idzie zmostkowac szeroką  kostkę po ucieciu  mojej  ? A jeśli nie to co w takim przypadku należy zrobić. 

20201009_132137.jpg

20201009_132220.jpg

Witam

Ja u siebie mialem wersje bieda Concert kasety i pewnie dlatego nie chcial DVD czytac po wczesniejszym ich przycieciu zeby weszly w gniazdo Kasetowe, ale mniejsza o to. Mialem doslownie taka sama wtyczke, takie same gniazda i ucinalem kable do nowej 32 pin wtyczki, tak jak pisal B-art:

-Tylne kable glosnikowe

-Te 5 lub 6 malych rozno-kolorowych kabelkow (zolty, zielony, bialy ...)

Po tych zabiegach, wszystko "ruszylo" (zignorowalem podlaczenie 1 kabla, ktory daje sygnal do wzmacniacza, zeby sie obudzil. Oj troche mi zeszlo, zebym znalazl przyczyne...). Tak jak wszyscy pisza, nowe kalbe zasilajace chyba 4mm kwadrat, nowa wiazka 5-6 zylowa 0,35mm kwadrat w oplocie i pare kabli 1mm kwadrat. Po tych wszystkich zabiegach, jakosc dzwieku jest o niebo lepsza. Jak "Yebne" basem to az lusterko wewnetrze drzy, a razem z nim moja glowa :). Nie wiem dlaczego tak dlugo moglem zyc bez tej przerobki. Aha, wedlug mnie wazna sprawa jest Bluetooth, podlaczenie telefonu robi robote. Poki co mam jakis adapter z ebay-a, ale polece w orginal :). Kolego, pare postow wczeniej, wrzucalem schemat podlaczenia BOSE, plus dorzucilem na nim kolorystyke kabli. Przerobka jest banalna.

Pozdrawiam i sukcesow zycze, bo warto od tego sprzetu ogluchnac :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Chcę wyeliminować piknięcia ( brak mikrofonu). Czyli mostek pinow 6 i 24 w wzmacniaczu 32 pinowym. 

Jak rozebrać tą wtyczkę aby taki mostek wykonać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. 

Ma ktoś jakiś patent na przeprowadzenie przewodu do głośnika centralnego?

Dzisiaj godzinę wciskałem pilot przy kablu czujnika nasłonecznienia, pół metra wszedł jednak go nie znalazłem od spodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, santos200 napisał:

Czesc. 

Ma ktoś jakiś patent na przeprowadzenie przewodu do głośnika centralnego?

Dzisiaj godzinę wciskałem pilot przy kablu czujnika nasłonecznienia, pół metra wszedł jednak go nie znalazłem od spodu. 

ja sobie dałem z nim spokój bo chyba bez rozpierania wszystkiego się nie obejdzie bardziej chodzi mi o okablowanie poprostu go  nie dawałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, santos200 napisał:

Czesc. 

Ma ktoś jakiś patent na przeprowadzenie przewodu do głośnika centralnego?

Dzisiaj godzinę wciskałem pilot przy kablu czujnika nasłonecznienia, pół metra wszedł jednak go nie znalazłem od spodu. 

Można wykorzystać oryginalne okablowanie, ja tylko rozdzieliłem je na kostce od głośników (w oryginale był wpięty pomiędzy + lewego i - prawego głośnika przedniego ) by był podłączony osobno.  Poza tym jak ktoś chce nowe grubsze przewody dać to można połączyć je z oryginalnymi przy kostce i przeciągnąć je w stronę głośniczka ciągnąc za te orignalalne (o ile nie są gdzieś zaczepione do deski jakimś klipsem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Można wykorzystać oryginalne okablowanie, ja tylko rozdzieliłem je na kostce od głośników (w oryginale był wpięty pomiędzy + lewego i - prawego głośnika przedniego ) by był podłączony osobno.  Poza tym jak ktoś chce nowe grubsze przewody dać to można połączyć je z oryginalnymi przy kostce i przeciągnąć je w stronę głośniczka ciągnąc za te orignalalne (o ile nie są gdzieś zaczepione do deski jakimś klipsem).

U mnie nie ma ani kabla ani glosnika.

A chciałbym go zamontować. 

Ogólnie u mnie ( a4 b7 sedan). było radio concert2 ( nie podświetlało po załączeniu swiateł). I w przednich drzwiach były głośniki i gwizdki.

Żadnych wiązek nie bylo. Dodatkowo w tylnych drzwiach musiałem otwory pod blendami wycinać bo bylo zabudowane. A żeby tego bylo mało to tylna półka nie ma blendy. Nie mogę sobie tez poradzić ze zdjęciem oparcia tylnej kanapy. Nie moge nawet zagłówków zdjąć bo sufit za niski. 

Masakra. 

Edytowane przez santos200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, santos200 napisał:

Nie mogę sobie tez poradzić ze zdjęciem oparcia tylnej kanapy. Nie moge nawet zagłówków zdjąć bo sufit za niski. 

Masakra. 

Oparć nie ruszaj,jedynie kanapa do góry. Jak ściągasz plastiki to zaczynasz od schowka pasażera i ściągasz po kolei w stronę tylnej kanapy. One się zazębiają w ten sposób iż w tym kierunku trzeba zdemontować je by szło gładko. Miałeś wersje bez radia fabrycznego,więc roboty teraz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Zdjecie schowka pasażera pomogło w przeprowadzeniu przewodu do glosnika centralnego. Łatwo nie bylo ale jest sukces. Niestety zdjecie tylnej półki to dla mnie kosmos wiec basowy glosnik podwiesiłem w bagażniku od spodu. Myślę jednak o wycięciu  niedużego otworu i zamotowaniu jakiejś blendy żeby cały bas nie zostawał w bagażniku. Po podłączeniu całości pojawił się jednak kolejny problem: 

Około 2 sekundy po wyłączeniu radia słychać dość glosne  łupnięcie w głośnikach. Mial ktoś coś podobnego ? Jak sobie z tym poradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, santos200 napisał:

Około 2 sekundy po wyłączeniu radia słychać dość glosne  łupnięcie w głośnikach. Mial ktoś coś podobnego ? Jak sobie z tym poradzić?

Możesz odłączyć kostkę z sygnałami do bose (tą przy radiu),włączyć i wyłączyć radio. Jeżeli efekt znów wystąpi to szukaj problemu we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Wszystko ładnnie podpięte. Super gra . Jednak rano do pracy nie pojechałem bo padł akumulator. Ogolnie wygląda to tak  

1. Wtyczka wzmacniacza wypieta:

Przewod sygnałowy z radia do wzmacniacza - radio wyłączone to 0 v a jak radio załączam to 12 v . Wyłączam radio to spowrotem 0 v. 

2. Załączam wtyczkę wzmacniacza i nie załączam radia to na przewodzie sygnałowym dalej 0 v. Po załączeniu radia na przewodzie 12v. Ale po wyłączeniu radia na przewodzie zostało 5 v. 

Wyszlo ze wtedy wzmacniacz pobiera około około 0,5 A. I to mi rozładowuje aku. Rozumiem że sam wzmacniacza ma jakiś problem. 

Udezenie w głośnikach po 2 sek. po wyłączeniu radia tez nie jest normalne. 

Ktos miał podobny problem i się z nim uporał? 

Audi a4 b7. Bose ( 32 pin) concert 2. 

Edytowane przez santos200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...