Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Lampy zwykłe soczewki , ale moduł podpięty jest pod przeciwmgielne (żarówki nie ledowe) i właśnie w tedy buczy ,w momencie gdy czujnik zmierzchu przełączy na mijania jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, galaccika napisał:

Lampy zwykłe soczewki , ale moduł podpięty jest pod przeciwmgielne (żarówki nie ledowe) i właśnie w tedy buczy ,w momencie gdy czujnik zmierzchu przełączy na mijania jest ok

Wiesz gdzie jest problem, proponuję wywal to badziewie bo widać że sieje po instalacji.

Możesz przecież zakodować tryb skandynawski w MCE. Skoro masz lampy na H7 to nie bardzo widzę powód do ich oszczędzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale do tej pory fajne to działało w trybie auto świateł, na harmanie zero zakłóceń a teraz buczy może jakiś filtr przeciwzakłóceniowy by się sprawdził ?

Ostatecznie jak nie będzie innej opcji to albo zostanie buczenie , albo tak jak mówisz wywalę  moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jak podłączyłeś ekran przewodu sygnałowego z radia do bose, bo to ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do masy która cieńkim przewodem leci do wiązki i łączy się razem z dwoma innymi cieńkimi przewodami z gróbą masą wiązki bose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ekran ma podłączoną masę od strony radia? Czy na drugim końcu też jest podłączony do masy? Czy wiązka jest oryginalna czy dorabiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka orginalna , od strony wzmacniacza czarny przewód ekranu przechodzi w brąz i wpięty jest do grubej masy, od strony radia tak samo było czarny przechodził w brąz i był odcięty ja go połączyłem tam gdzie biegnie ta sama gruba masa od zmacniacza pod climatronikiem było rozgałęzienie na trzy cieńkie masy,do pozostałych  dwóch podłączyłem te dwie cieńkie masy co szły z starej wiązki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się koledzy jeszcze wypowiedzą ale mam wątpliwości co do podpięcia ekranu z dwóch stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu było orginalne połączenie do masy , a jako że sprzodu było odcięte więc połączyłem go według schematu jaki znalazłem na 48 stronie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno nie wiem czy to ma znaczenie ja mam avanta a wiązka bose pochodzi od sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka sedan/avant nie powinna się różnić. Wg schematu rzeczywiście w wiązce jest spinka ekranu raz z masą wzmaczniacza a drugi raz w punkcie pod deską rozdzielczą. Czy główną masę i masę ekranu za klimatronikiem przykręciłeś bezpośrednio do wyznaczonej śruby karoserii? Czy moduł świateł dziennych masz podłączony do masy gdzieś w okolicy? Zasilanie do Bose skąd wziąłeś i gdzie masz wpięte zasilanie modułu świateł?

 

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, zanim zacznę:

Mam radio concert w B6 sedanie. Chce kupic komplet głośników bose a radio chińczyka 2 din.

czy najpierw zamontować bose na tym radiu 1din ( da się wogole, żeby działało wszystko?) czy lepiej najpierw radio i potem do niego dostosowywać bose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł zasiliłem bezpośrednio z listwy  zabezpieczony bezpiecznikiem 7,5A , masę ze słupka A, tam na dole,nie sprawdzałem gdzie jest podłączone główne zasilanie i masa systemu audio ponieważ wiązka bose była odcięta w miejscu przed rozgałęzieniem od strony głównego zasilania za climatronikiem i tam też się wpiołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam androida 2 din i właśnie przeszedłem na system bose, różnica jest nieziemska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wymianie 4 niskotonowych głośników BOSE w drzwi + sooba ze wzmacniaczem BOSE + centralnego głośnika w podszybiu słychać nieustanny szum w 2 tylnych głośnikach. Wszystko zostało poprzepinane wg. schematu ze zdjęcia + nowa wiązka do centralnego w podszybiu. Czy ktoś wie jak zlikwidować ten problem?

IMG_5708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Jestem na etapie przekładania kompletnej wiązki do BOSE. Problem pojawił się w zielonej kostce przy RNS-E. W aktualnej konfiguracji w pin 10 mam wpięty mikrofon (jest system SDS na pokładzie) a w nowej wiązce siedzi w tym miejscu przewód niebiesko-czerwony, który idzie do wzmaka pin 24. Połączyłem dwa razem niby jest Ok, ale nie mam piknięć od audiopilota przy otwarciu drzwi. Gdy wypnę moduł BT piknięcia się pojawiają. 
 

w ELSIE brak wzmianki o pinie 24 we wzmaku BOSE...Co z tym fantem zrobić? Audiopilot będzie zamontowany, więc piknięć i tak nie będzie, ale czy te połączenie nie będzie czegoś siało? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIN 24 we wzmacniaczu służy tylko do wyłączenia funkcji audiopilot, normalnie w oryginalnej wiązce żaden przewód tam nie dochodzi.

Gdy chcesz wyłączyć audiopilota, musisz zmostkować PIN 24 z PINem 6 w zmacniaczu. i tylko wtedy pin 24 jest obsadzony.

user111393_pic75810_1158783987.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MaTeo85 napisał:

PIN 24 we wzmacniaczu służy tylko do wyłączenia funkcji audiopilot, normalnie w oryginalnej wiązce żaden przewód tam nie dochodzi.

Gdy chcesz wyłączyć audiopilota, musisz zmostkować PIN 24 z PINem 6 w zmacniaczu. i tylko wtedy pin 24 jest obsadzony.

user111393_pic75810_1158783987.jpg

Trochę to dziwne, bo wiązka cała jest ori. Posiada przewód ekranowany do mikrofonu, oraz połączenie wzmak pin 24 - zielona kostka pin 10, wiec mikrofon był. Sam całą rozwinąłem z taśmy, wiec ten stan rzeczy o którym Ty mówisz się nie zgadza ?

 

W trakcie pisania postu odpiąłem całkowicie ten przewód od strony radia i piknięcia są, wiec już sam nie wiem po co ten przewód ?
 

Zostawiam go wyciętego i temat uważam za zamknięty. Dzięki za odpowiedź. 

D6E5CEF3-77C4-443F-B1EB-09A315CBA54F.jpeg

CD76F7FA-8370-43CF-818B-A631D5D200B4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie połączenie wg schematów występowało w przypadku a4 b7 po 2006 roku gdy zamontowane było zwykłe radio. Może z radia można było dezaktywować audiopilot, zastępując sterowanie głośnością od prędkości (funkcja w radiu) - ale to tylko mój domysł. Jeśli masz RNS-E i podłączony audiopilot to musisz odpiąć ten kabel. Jak widać wiązka jest od zwykłego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miało by sens, bo graty są z 2007r, nie wiem jakie radio siedziało. 

Możliwe, że taka funkcja była. Jeśli można audiopilota wyłączyć VCDS’em to i mogli wprowadzić możliwość wyłączenia z radia, w końcu zwykłą GALĘ można. 
 

Mam RNS-E i pin odpięty. Zrobione tak jak powinno być.

Dzięki za zainteresowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...