Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie... miałem 1 din bose w a4 b6, założyłem 2 din concert 2+ Który kabelek muszę z wiązki ori połączyć z radiem żeby bose grało? Bo słabo coś gra mi radio, i są szumy... dodam ze mam przejściówkę z 1 din na 2 din... są odpinane dwie małe kostki biała i czarna, jeśli się nie mylę to w czarnej kostce jest kabelek bose, ale w ori wiązce od audi już nie wiem która... z tego co widzę to siwy kabelek w ręku to idzie do bose... a o ile się nie mule to zielono niebieski od ori wiązki jest od bose... pod którego mam podpięte przeze mnie k line bo nie działała diagnostyka...

A285357D-1C82-4465-9B00-7A7CE968513C.jpeg

2AD7D3FB-1FF7-400C-A6A7-D17C57D2C20B.jpeg

Edytowane przez porsche199611
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj pinouty jednego i drugiego radia, zarówno stare jak i nowe radio mają opisane wszystkie piny.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taka sama przeróbka będzie miała miejsce w Cabrio ? 
Mam u siebie seryjne głośniki i zakupiłem sobie komplet BOSE też z cabrio . 
W bagażniku jest tylko wzmaczniacz , nie ma subofera . 
2x Głośnik w drzwiach 
2x Głośnik w tylnych boczkach 
2x W desce z przodu 


Czy tutaj będzie to pasowało P&P ? i tylko kwestia kodowania ? 
Radio mam 2 DIN Audi Concert 

Edytowane przez Aron21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Przymierzam się do przeróbki. Patrząc na ilość pracy i problemów, które mogą się pojawić zdecydowałem się tylko na Stage 1 (może kiedyś pokuszę się na stage 2).

Wymiany chce dokonać poprzez przełożenie pinów ze starej wtyczki do nowej. Oprócz kabli ze starej wtyczki, czyli zasilania, sygnału z radia, wyjścia głośników z tylu i subwoofera, chce zmostkować pin 6 i 24 żeby wyłączyć audiopilota i pozbyć się piknięć. Czy to wszystko czy coś jeszcze trzeba zmieniać w instalacji?

Czy wymieniać też głośniki średniotonowe w drzwiach z przodu. Wiem, że mają inną impedancję, jednak niektórzy zmieniają i działa. Pytanie czy coś złego może się stać i czy w ogóle warto jeśli mają być zasilane z radia? 

Edytowane przez galabaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pany jestem nowy i mam do was pytanie w sprawie nagłośnienie bose. Otóż ostatnio robiłem stage 1. Kupiłem wzmazniacz (Ten czarny) wraz z subwooferem bose oraz głośniki w drzwi bose. I po podłączeniu wszystkiego według schematu na pierwszych stronach wszystko pięknie gra tylko jest jeden problem. Podczas wyłączania radia bądź zmiany utworu z tylnich głośników wydobywa się trzask. Taki specyficzny np jak się odłącza auxa od telefonu kiedy leci piosenka na pewno każdy to zna i słyszał ? na starym wzmacniacz Harman nie było problemu. I nie mam pojęcia co może być nie tak czy uwalony wzmacniacz czy coś nie tak z radiem (Radio android dedykowane do Audi a4 b6/b7) bądź z kablami (chociaż wątpię bo wszystko lutowałem i dawałem termokurczki) . Ktoś miał taki problem i go rozwiązał jeśli tak to byłbym wdzięczny za odpowiedź.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyprowadzone są wyjścia liniowe z radia do wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muskel1 napisał:

W jaki sposób wyprowadzone są wyjścia liniowe z radia do wzmacniacza?

Za pomocą kabli RCA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

I te RCA idą na kostkę mini-iso i do wzmacniacza?

Dokładnie tak. Podłączone jest taka jak na tym diagramie. Te kable RCA zaznaczone są połączone ze sobą.

image.png

Edytowane przez AdiPl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam szybkie pytanko, mianowicie:

Dorwałem cały zestaw głośników + subwoofer bose z audi a6 c5 sedan.

i pytanie, czy da się podłączyć to w moim a4 b7 avant? Bo z tego co zauważyłem główna wtyczka jest dużo mniejsza od gniazda w wzmacniaczu od a6 c5 sedan. Może jakaś przejściówka czy coś?

sorki że tak bez przeglądania całego tagu, ale wyruszam właśnie do pracy :/

dzięki bardzo za odpowiedzi, i pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

To są całkiem inne systemy.  Bez konkretnej rzeźby i zmiany w instalacji się nie obejdzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko jest już opisane. Tak jak wyżej, trzeba wszystko przerobić ale operacja jest do zrobienia.

Jednak zwróć uwagę czy glosniki nie są inne. Subwoofer a4 z avanta w prowonaniu do tego z sedana w a4 jest jakby mniejszy i obudowany w plastikowa skrzynie która chowa się w boczku w bagazniku za nadkolem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zamienić seryjne głośniki na te od bose, ale tylko głośniki subwoofera nie mam i nie zamierzam montować. Czy zamiana samych głośników ma sens? Jak wygląda wymiana przednich głośników tylko trzeba przepiąć głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2021 o 20:26, Josha napisał:

Planuje zamienić seryjne głośniki na te od bose, ale tylko głośniki subwoofera nie mam i nie zamierzam montować. Czy zamiana samych głośników ma sens? Jak wygląda wymiana przednich głośników tylko trzeba przepiąć głośniki?

Głośniki od bose mają impedancję 2 Ohmy,ori głośniki 4 Ohmy. Czyli dasz za głośno i jest szansa że spalisz końcówki mocy w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie odnośnie wiązki nagłośnienia Bose , mam okazję wziąć kompletną  wiazke tego nagłośnienia z audi a3 8p  , aczkolwiek ja posiadam a4b6 avant , czy ktoś może robil podobną  przekąskę bądź jest w stanie potwierdzić mi że warto podejmować sie tej wymiany czy się uda . Wiązke  mam za darmo stąd moje pytanie. 

Edytowane przez kubas93-14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po swapie bose (stage 1 przód pod radio tył pod wzmacniacz) i tu moje pytanie. Czy ktoś spotkał się ze specyficznym pikaniem? Ten specyficzny że tak powiem "biiip" występuje jedynie gdy depnę mocniej i auto straci trakcję. Czyli na przykład jadę i jest oblodzona nawierzchnia i po dodaniu gazu auto przemieli w miejscu to z automatu pojawia się ten specyficzny dźwięk i jedynie z tylnich głośników która są podpięte pod wzmacniacz. Ktoś tak miał i rozwiązał ten problem? Może któreś z nie podpiętych przewodów z wiązki bose trzema zmostkować?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2018 o 07:14, mbedi napisał:

Greg jak idą prace co to jest Etap 2? Jeśli masz auto rozkopane to czy mogę podjechać zobaczyć? Bo ja też po weekendzie będę robił przymiarki do zmiany na BOSE w moim Cabrio.

Temat trochę stary ale powiedz czy udało się Tobie połączyć Bose do swojego cabrio? Jestem z Zabrza i też się do tego przymierzam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...