Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

W moim starym wątku o BOSE (http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t74452.0.html;highlight=bose) kolega bialas23 udzielił kilku cennych wskazówek - może się przyda :)

"Witam bose to nie żaden stres ok żeby to zrobić trzeba ok 6-8godzin, Na sam początek trzeba przeciągnąć kabelek ekranowany od radyjka - do bose puszczamy w nim najlepiej wszystkie 4 sygnały audio fl,fr,rl,rr do tego sygnał masy audio i jak będzie jakiś wolny to sterowanie on,off, ale można do tego wykorzystać stary org. kabel, ekran kabla podłączmy do masy np radia - nie łączyć razem masy audio i masy auta !!!!. Po tej operacji na 10000% nie będzie słyszalny pisk silnika po odpaleniu auta. Następnie ciągniemy kabelki głośnikowe od przednich głośników i centralnego na środku deski, kable łącząc najlepiej za radiem. Ja zazwyczaj kabelki ciągnę od stroną pasażera żeby zrobić to po ludzku trzeba wymontować fotel pasażera gdyż pod nim idzie orginalna wiązka innych kabli, tam umieszczam wszystkie kable. Następnie kable do wzmacniacza według schematu pinów i napewno zatrybi.

A zapomniał bym trzeba jeszcze podłączyć jeden kabelek w radiu oznaczony jako pin bose podłączamy go do 24 nogi wzmacniacza jeżeli chodzi o wzmacniacz z avanta.

Co do mikrofony bez niego też będzie grało, ja osobiście zastosowałem mikrofon kupiony w najzwyklejszym sklepie elektronicznym za jakieś 80gr i działa bez problemu.

Na sam koniec vag i kodowanie na bose.

Jak coś służę pomocą

Powodzenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wyczytałem też info o tym pin bose z pinem 24 w wzmacniaczu... ale elsa tego nie za bardzo podaje ;/ (albo jestem ślepy muszę przeanalizować na spokojnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faza I wyrezana:

BoseInst.JPG

Normalnie jestem w szoku jak ładnie gra a przecież jeszcze nie podmieniłem głośników w drzwiach no i pod wzmakiem gra tylko tył :kox: Jedyny mankament to fakt że teraz cała buda lata - słychać kurde chyba wszystkie plastiki, no i ten cholerny basreflex skierowany w komorę zderzaka - tam to ale furkocze. Trzeba będzie uzupełnić mod o jakieś wygłuszenie :)

Różnica w dźwięku zauważalna momentalnie - nie ma to jak wzmacniacz lepszej klasy (chociaż do porządnego sprzętu jeszcze mu brakuje - mnie obecny stan zadowala :)). Skończyło się harakterystyczne dla Harmana "jebs, jebs" - teraz mam piękną "niską" falę w całej kabinie :good: Ciekawy jestem jak to zagra jak już podmienię głośniki :mysli:

Jedyna uwaga jaką mam dot. pinów z allegro - nie są spasowane idealnie (w końcu to nie ori ale nie mam zamiaru bulić 200zł za kawałek blaszki). Przy wkładaniu do gniazda wysuwają się z kostki - trzeba je porządnie "wkomponować" w otwory wtyczki (ave śrubokręt) i będzie dobrze (przy pierwszej próbie podłaczenia nie zagrał tył, żebyście widzieli moją minę - już roztaczała się przede mną wizja "padnięty wzmak" - na szczęście to tylko wysunięty pin od zasilania... uff...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście coś na temat mikrofonu więcej napisać. |Generalnie chciałbym go wyłączyć jak się da VAGiem, lub poprostu odłączyć. Mój wzmacniacz ma 32 piny. Napiszcie mi też czy podajecie nr pinów w kostce wzmacniacza, czy we wtyku. I jeszcze jeden problem. Dlaczego ten system nawet z dodatkowym subem nie chce zagrac głośniej, może to też sprawka tego mikrofonu, że po przekroczeniu iluś tam dB lub poziomu zniekształceń obcina sygnał ? Proszę o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście coś na temat mikrofonu więcej napisać. |Generalnie chciałbym go wyłączyć jak się da VAGiem, lub poprostu odłączyć. Mój wzmacniacz ma 32 piny. Napiszcie mi też czy podajecie nr pinów w kostce wzmacniacza, czy we wtyku. I jeszcze jeden problem. Dlaczego ten system nawet z dodatkowym subem nie chce zagrac głośniej, może to też sprawka tego mikrofonu, że po przekroczeniu iluś tam dB lub poziomu zniekształceń obcina sygnał ? Proszę o wyjaśnienie.

zobacz na schematy ładnie wszystko widać 29 i 30 pin to mic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale jak te piny licząc ? Jak patrzę w gniazdo we wzmaku to mam tu oznaczone piny od 1 - 22 i druga czesc od 23 do 32. A we wtyku lecą po kolei 1-32 i tak tez sa na tym niemieckim pdf opisane.

I pin 24 jest tak opisany: Otwarte: aktywne wyciszanie, związanych z pin 6: off wyciszanie Pin 6 to radio remote - co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zagwozdkę z tym modem.

Zrobiłem u siebie pełną przeróbkę - przód+tył. Póki co bez mikrofonu i głośników. Gra ładnie :)

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Zarówno w radiach zwykłych jak i RNS-E jest BOSE PIN. W przypadku złącza ISO jest to pin 1 czarnej kostki, w przypadku RNS pin 7 w złączu A. Elsa opisuje ten pin jako "Bose coding to earth" co by mogło sugerować podłączenie do masy. Ktoś wie do czego to ma być podłączone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zagwozdkę z tym modem.

Zrobiłem u siebie pełną przeróbkę - przód+tył. Póki co bez mikrofonu i głośników. Gra ładnie :)

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Zarówno w radiach zwykłych jak i RNS-E jest BOSE PIN. W przypadku złącza ISO jest to pin 1 czarnej kostki, w przypadku RNS pin 7 w złączu A. Elsa opisuje ten pin jako "Bose coding to earth" co by mogło sugerować podłączenie do masy. Ktoś wie do czego to ma być podłączone ?

do wzmaka (32 pinowy) PIN 24

ale niestety nie wiem, jakie spełnia zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Elsy pin 24 jest nieużywany. Trochę grzebałem po sieci wczoraj jeszcze w poszukiwaniu odpowiedzi. Na jednym z forów ludzie twierdzą, że jest to przewód o niedużym przepływie prądu i można go złączyć z masą - PIN D12 (Terminal 31) w gnieździe ISO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sedanie powinien być gdzies w nadkolu. Całkowicie p&p wymienia się woofer. Wzmacniacz ma inna wtyczke. Jednak po przelutowaniu przewodów wszystko jest ok i pięknie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już u mnie siedzi :naughty: tylko jeszcze na wtyczkę czekam, bo jak na razie gra na zwykłym wzmacniaczu ale i tak już czuć różnicę :kox:[br]Dopisany: 14 Listopad 2009, 15:19_________________________________________________

nie nie, potrzeba nam 8pinow, reszta moze zostac ta co byla w starej wtyczce, dwa DUO, 6 srednich, reszta jest mala taka jak w starej wtyczce

A te małe piny to które? Bo chciałbym wszystkie nowe dać.

Krótsze?:

789650292.jpg

czy te dłuższe?:

789650295.jpg

Jeśli chodzi o ISO DUO to rozumie że to są te:

811171633.jpg

A ISO średnie to te:

789651567.jpg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarnąłem troche dokładniej temat głośników BOSE.

Postanowiłem się tym z Wami podzielić żeby było od razu wiadomo z jakimi głośnikami mamy do czynienia. :)

Wycofuję się z tego co wczesniej pisałem.

Nie każdy głośnik BOSE do b7 ma zółtą kopułke.

Głośnik 8E0035411B który zastąpił głośnik 8E0035411A w kwietniu 2007 nie ma żółtej kopułki.

Głośniki BOSE można jednak łatwo rozpoznać po innych rzeczach. Głośniki BOSE są głębsze, ale wiadomo że na zdjęciu może to być nie zawsze widać.

Głośnik BOSE 8E0035411A montowany do kwietnia 2007 roku wygląda tak:

boseap.jpg

-charakterystyczne jest to że głośnik ten jest przykręcany z przodu do obudowy i ma żółtą kopułke

boseat.jpg

Głośnik BOSE 8E0035411B montowany od kwietnia 2007 roku wygląda tak:

bosebp.jpg

-kopułka jest już czarna, głośnik nie jest przykręcany od przodu.

Ogólnie w głośniki BOSE i A i B można poznać po tym że mają wtopione przewody w membrane (nie wiem jak to nazwać- zaznaczyłem to na zdjęciu. a seryjne głośniki tego nie mają)

bosebt.jpg

-Tył w głośniku B jest biały a uszczelnienie nie jest gumowe a piankowe.

-głośnik przykręcany

A tak wygląda zwykły głośnik: 8E0035411

seriap.jpg

-bardziej "płaski"

- "czysta" membrana.

seriat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...panowie ma ktoś jakiś schemacik jak podłączyć ten starszy wzmacniacz BOSE ten z 25 pinową wtyczką??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiska dla BOSE "25"

pin 1 - głośnik centralny +

pin 2 - głośnik centralny -

pin 6 – radio (masa)

pin 7 – radio prawy tył +

pin 8 – radio lewy tył +

pin 9 – radio prawy przód +

pin 10 – radio lewy przód +

pin 11 - masa wzmacniacza

pin 13 – zasilanie wzmacniacza

pin 14 - subwoofer +

pin 15 - subwoofer -

pin 16 - głośnik lewy przód -

pin 17 - głośnik lewy przód +

pin 18 - głośnik prawy przód -

pin 19 - głośnik prawy przód +

pin 20 - głośnik lewy tył -

pin 21 - głośnik lewy tył +

pin 22 - głośnik prawy tył -

pin 23 - głośnik prawy tył +

pin 25 - pilot

I od razu rozpiska dla wzmaka "23" aby było wiadomo co i gdzie przepiąć:

Pin 1 – radio prawy tył

Pin 2 – radio (wspólna masa)

Pin 3 – radio lewy tył

Pin 9 – pilot

Pin 14 – subwoofer +

Pin 15 – subwoofer –

Pin 17 – głośnik lewy tył +

Pin 18 – głośnik lewy tył –

Pin 20 – głośnik prawy tył +

Pin 21 – głośnik prawy tył –

Pin 22 – masa wzmacniacza

Pin 23 – zasilanie wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dzięki Bartku złożyliśmy wszystko już wczoraj z opisu pdf na 1 stronie bodajrze tak nawiasem mówiąc granie starego typu wzmaka nie różni się niczym od nowego (chodzi o moc i dzwięk) a różnice w cenie kolosalne. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin to musisz miec cos nie tak bo roznica jest kolosalna!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin to musisz miec cos nie tak bo roznica jest kolosalna!!!!!

KERCZI źle zrozumiałeś Domina. On pisze że nie ma róznicy pomiędzy starym wzmacniaczem BOSE (tym czarnym) a tym nowszego typu BOSE (srebrnym). I tak rzeczywiście jest. Oba wzmacniacze grają bardzo podobnie albo nawet tak samo.

Co do róznic w cenie się nie zgodze. Bo te wzmacniacze chodzą w tych samych cenach.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś może schemat jak rozebrać ten boczek, żeby wymienić woofer?? (które śróby rozkręcić, żeby nie urwać :naughty:?

Jak poradziliście sobie z brakiem ori wtyczki - poprostu popodłączaliście piny w odpowiednie miejsce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...