Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Bose gra już od kilku tygodni. I jestem zadowolony z dźwięku.

Mój montaż był na oryginalnej wiązce i stwierdziłem że chyba więcej zabawy z tym niż dokładać poszczególne kable lutując i robiąc to etapami, niemniej jednak tam na pewno też zabawy jest dużo. Czemu tak? Bo wszystkie kabla kładzie się od nowa, i te od suba (co w sedanie nie jest łatwe jak się wydaje) i od gł. centralnego (jeszcze lepiej) i reszta, a w ogóle zauważyłem że wszystkie kable są wiele grubsze niż w Audi Sound System, było o tym że zasilanie wzmacniacza-ale wszystkie kable głośnikowe też są grubsze. Najwięcej zabawy z przeciągnięciem centralnego -prawie niemożliwe, ale jednak wykonalne tylko z pomysłem.

Troszkę się bujałem z tym Bose bo nie miałem czasu a i od razu szybki el. robiłem. Miałem dość wszystkiego rozebranego. Najgorsze w tej robocie jest to że na głupotkach schodzi dużo cennego czasu. Podłączenie zasilania wzmacniacza zrobiłem zaraz przy kabelku od bezpiecznika S39, a podłączenie masy z ekranem sygnału i pinem bose -choć to mi się wydawało głupie i że może to będzie tymczasowo (pewnie tak zostanie), podłączyłem pod kabelek masy radia (dwa razy cieńszy). Chyba gdzieś ten punkt masy radia jest niedaleko w przegrodzie, nie dało rady tego obadać - ale jak zauważyłem to i tak nawet po odplątaniu izolacji kabelków można by się nie odnaleźć z prawidłową masą. Wszystko ładnie gra dlatego na razie nie mam zamiaru tego zmieniać.

Prócz tego że wszystko prawie jak fabryka to nie ciągnąłem kabelków od AudiPilota do lampki podsufitki, tylko zwinięte to jest za schowkiem, no i kolejny nie fabryczny pod półką mini wyłącznik sterownika dźwięku Bose -czyli odłączanie masy pinu bose. Ale jednak jeżdżę w trybie Bose. U mnie trzykrotne pikanie (od braku mikrofonu) nie występuje po otwarciu drzwi ale albo po włączeniu radia (za każdym razem), albo zapłonu nawet na wyłączonym radiu - z czego tylko raz (trzykrotne pik pik pik) i na zapłonie radio mogę włączać i wyłączać i nie ma już potem pikania.

Jeszcze jedna ciekawostka co do mojego wyłącznika - przełączenie zadziała kiedy jest zapłon wyłączony, np. w czasie jazdy nie mogę sobie odłączyć sterownika dźwięku bose- po prostu się nie odłączy. :wink:

---------- Post dopisany at 22:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:31 ----------

A właśnie sobie przypomniałem jeszcze, w trybie Bose wszystko gra ładnie pięknie czysto, niby coś tam basu jakby mało ale ok. lecz.. jak wyłączę tryb Bose to dźwięk jest głośniejszy mniej czysty(oczywiście nie jest źle) i basu tak dużo że.. drży półka przy niektórych utworach. Ale przynajmniej mam wybór :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje w wytrwałości z tym ciągnięciem kabelków nawet z gotowej wiazki, bo troche gimnastyki z tym jest :) miłego odsłuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki za wytrwalosc ;) ja chyba pozostane przy tylnym Bose bo i tak swietnie to gra ;)

nie zastanawiaj sie tylk orob tez przod bo calosc jak zagra to nie ma porownania tylko z tylem

troche wiary w swoje mozliwosci i czasu i bedzie gitara:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa tylko ze dla mnie przod gra bardzo dobrze bas jest zajebiaszczy i z tylem dobrze sie to zlewa. Jest tu kolega ktory tak zostawil i rowniez zachwala takie rozwiazanie przod radio tyl Bose :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli uwazasz ze przod gra fajnie przez radio w porownaniu do bose to chyba kolego nie slyszales calosci jak to razem bangla :grin:

ja majac u siebie tylko tyl podlaczony praktycznie przodu nie slyszalem a juz nie wspomne ze tam jakis bas byl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... zarowno Bart-s jak i ja mamy przod pod radio i tyl pod Bose i zgodnie twierdzimy ze gra to nalrawde porzadnie. Moze juz wkrotce w sobote bede mial okazje posluchac pelnego Bose u kogos z forum bo kilku z nas ma przyjechac w kolumne weselna do Kolegi z forum w ta sobote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie twierdźcie ;) Ale gra lepiej jak się wszystko przez wzmacniacz puści. Druga sprawa. Wg mnie RNS-E strasznie ogranicza ten zestaw. Znajomy miał wpiętego Keenwooda i dopiero rwało suty.

Teraz coś związanego w tubą Q5.

Jaka jest różnica między bassboxem z Q7 bose a Q5 zwykłym? Tylko wielkość? Jak to podłączyć? Wpinamy się w kable od głośnika basowego z boczku? Kusi mnie to nieziemsko :decayed:

Druga sprawa. Może ktoś mi przypomnieć numer cześci głośnika centralnego Bose? On kosztuje przeszło stówę w ASO więc żal go nie wkładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Kiedyś sprawdzałem i kosztował 100 parę złotych, a głośnik który podałeś prawie 300zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Kiedyś sprawdzałem i kosztował 100 parę złotych, a głośnik który podałeś prawie 300zł...

toć masz w pierwszym poście 8E0 035 362:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi przy okazji na inne pytanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi przy okazji na inne pytanie :wink:

nie mam pojecia czym sie rózni , nie mialem w łapach tej bose z Q7 , wiem tyle ze tam są dwa głośniki a w tej od Q 5 jeden :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziales od q5 ta tube w kolo ale wersje BOSE? ty masz zwykls wersje tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziales od q5 ta tube w kolo ale wersje BOSE? ty masz zwykls wersje tak?

no właśnie nie znalazlem wersji bose z Q5 moze wogóle nie bylo:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto grubo gra wygrać musi. Kupiłem tubę od Q5 i będę rezał. Pewnie różnica między Bose a zwykłym jest taka że Bose ma ładny bass, a zwykłe nakur... tylko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto grubo gra wygrać musi. Kupiłem tubę od Q5 i będę rezał. Pewnie różnica między Bose a zwykłym jest taka że Bose ma ładny bass, a zwykłe nakur... tylko ;]

niepozalujesz:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel się śmiał ze mnie jak montowaliśmy Bose, a ja co chwile "maaauoooo bassssuuu" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocas, trzeba było brać z Q7, miałbyś bose.

EDIT

Domin, zobacz tu The Bose Sub - 2010-13 Mazda 3/Mazdaspeed 3 Forums tu nie ma dwóch głośników, a jeden dwucewkowy, myślę, że tak samo jest w tym z Q7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym problem z kołem :)

Zresztą i tak je pewnie wrzucę luzem w futerale do bagaja.

Podłączenie względem Q5 takie samo? Bo widziałem że wtyczką od Bose Q7 jest bardziej naszprycowana kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym problem z kołem :)

Zresztą i tak je pewnie wrzucę luzem w futerale do bagaja.

Podłączenie względem Q5 takie samo? Bo widziałem że wtyczką od Bose Q7 jest bardziej naszprycowana kablami.

wdług mojej teorii bose z Q7 ma dwa głośnik , swiadczy o tym ilośc kabli właśnie , co do podłączenia Q5 to masz dwa przewody kolory identyko jak przy kabelkach do ori suba:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...