Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Pin Bose podałem do masy i w kodowaniu wg http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_Radio_Generation_II dodałem +2 do liczby, dalej nie wyświetla się napis ;/ i problem po podłączeniu przodu słychać świst który rośnie razem z obrotami silnika ;/ jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakies uziemienie dales nie tam gdzie trzeba jezeli slyszysz swist z obrotow silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że problemem jest nie ekranowany kabel sygnalowy XD aż mi trochę głupio ze taki położyłem :-\ ale już kupiony z ekranem i po założeniu pewnie będzie git ;-) tylko dalej nie mogę zrobić napisu bose w radiu :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam dariuj sobie ten napis, tez go nie mam i jakos nie narzekam ;) wystarczy, ze gra jak przystalo na BOSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bose to jeszcze trochę bo głośniki seria ;-)

Ale po zmianie na wzmacniacz głośniki z drzwi mają mniej basu, to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie widzę że nie czytałeś całego tematu, jak zadajesz pytania które są w tym temacie.

- Napis BOSE na Concercie II wyświetla się po prawidłowym kodowaniu i zmasowaniu (najlepiej masa audio).

- W temacie miałeś o tym jakie skutki są nieekranowanego sygnału (ekran do masy audio).

- Głośniki po zmianie nie buczą tylko grają, choć na seryjnych to nie to :decayed:

Edytowane przez Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystkich stu stron to mi się nie za bardzo chciało, szczególnie ze miałem już wszystko rozebrane ;-) Wstawiłem ekranowany, ekran przylutowałem do obudowy radia i przykręciłem do śrubki obudowy wzmacniacza ale będę musiał chyba ją połączyć do oryginalnej masy sygnału bo świst dalej jest tylko dużo ciszej, a pytanie o bass z głośników (nie pisałem że buczą tylko jest z nich mniej basu niż jak było w serii) było takie ogólne bo mi to nie przeszkadza a wręcz cieszy ponieważ mam swój zewnętrzny subwoofer i nie męczą się głośniki w drzwiach ;-) a i ten napis, tak więc pin jest zmasowany do obudowy radia ale dalej nie mogę rozwiązać tego kodowania bo podane na początku jest na siedmio cyfrowe kodowanie a u mnie jest tylko pięcio, jakbyś podał mi jak ma być w moim byłbym bardzo wdzięczny ;-) zestaw to concert II z BT i kiera multi bez navi, dorabiany pełny FIS ale to chyba nie robi różnicy ;-) a i jeszcze może tylko powiem że wymieniałem sam wzmacniacz, ale subwoofer ori jest i tak odłączony.

Zauważyłem dzisiaj że ten świst jest nawet jak radio jest wyłączone, może to przez to że kable głośnikowe idą za schowkiem przy nawiewie :eusathink:

Edytowane przez byradzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie ma ale powinien być przecież w standby bo nie ma wtedy sygnału sterującego +12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie.Czy głośniki basowe bose z drzwi są rozbieralne?Chodzi mi konkretnie o starszy typ z końcówką A. Niby śrubki odkręciłem te z zewnątrz ale nie chce wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie.Czy głośniki basowe bose z drzwi są rozbieralne?Chodzi mi konkretnie o starszy typ z końcówką A. Niby śrubki odkręciłem te z zewnątrz ale nie chce wyjść.

Z tego co kojarzę to nie są rozbieralne. Bo właściwie po co je rozbierać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie.Czy głośniki basowe bose z drzwi są rozbieralne?Chodzi mi konkretnie o starszy typ z końcówką A. Niby śrubki odkręciłem te z zewnątrz ale nie chce wyjść.

Z tego co kojarzę to nie są rozbieralne. Bo właściwie po co je rozbierać :wink:

Już ustaliłem.Są rozbieralne, tylko u mnie guma mocno trzymała i wygladały jak sklejone. A potrzebowałem dostac sie do ich środka żeby oczyścić konektorek, bo zaśniedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po monatzu wzmaka bose z a6 c5 wszystko gra ,lecz na wyciszonej muzyce sub buczy co moze byc nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś dać link do tego przewodu ekranowanego pod sygnał? Ewentualnie jakieś namiary na kogoś kto tym u nas handluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem świeży w temacie Audi także proszę o wyroizumiałość mam dwa pytania co do BOSE

Co do części :

1 - 8E0 035 399 (drzwi przód), 8E0 035 399A (drzwi tył)
2 - 8E0 035 411A (drzwi przód i tył)
3 - 8E0 035 362 (przód środek)
4 - 8E5 035 412 A/B (tył-półka LIMUZYNA)
10 - 8E5 035 223 A/B/C (wzmacniacz LIMUZYNA)
15 - 8E9 035 382 A/B/C (wzmacniacz + sub AVANT)
42 - 443 972 963C wtyczka 25-pin (starszy model wzmacniacza, końcówka 382A) lub 4E0 971 636 na 32-pin (nowszy model, 382C)

jak mam Sedana to moge dac zestaw z KOMBi ( AVANT) ?? i co do tej wtyczki 42 - 443 972 963C wtyczka 25-pin (starszy model wzmacniacza, końcówka 382A) lub 4E0 971 636 na 32-pin (nowszy model, 382C) jest dop wzmazniacza z AVANT tylko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos posiada rolete w tylnej polce i montowal BOSE? bo mi to strasznie drzy, cala roleta wpada w takie wibracje ze wydobywa sie drazniace drganie, problem czesciowo znika jak zloze rolete ale jak to wyeliminowac calkiem? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem świeży w temacie Audi także proszę o wyroizumiałość mam dwa pytania co do BOSE

Co do części :

1 - 8E0 035 399 (drzwi przód), 8E0 035 399A (drzwi tył)

2 - 8E0 035 411A (drzwi przód i tył)

3 - 8E0 035 362 (przód środek)

4 - 8E5 035 412 A/B (tył-półka LIMUZYNA)

10 - 8E5 035 223 A/B/C (wzmacniacz LIMUZYNA)

15 - 8E9 035 382 A/B/C (wzmacniacz + sub AVANT)

42 - 443 972 963C wtyczka 25-pin (starszy model wzmacniacza, końcówka 382A) lub 4E0 971 636 na 32-pin (nowszy model, 382C)

jak mam Sedana to moge dac zestaw z KOMBi ( AVANT) ?? i co do tej wtyczki 42 - 443 972 963C wtyczka 25-pin (starszy model wzmacniacza, końcówka 382A) lub 4E0 971 636 na 32-pin (nowszy model, 382C) jest dop wzmazniacza z AVANT tylko ??

przecież sub jest inny w avancie i w sedanie - i inny jest jego sposób mocowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie skończyłem montowac STAGE I i mam pare pytań.

1. Mój sprzęt to navi RNS - D i nie widzę tam żadnego pinu BOSE. Rozumiem, że wystarczy samo kodowanie aby w pełni wykorzystać nagłośnienie?

2. Po podłączeniu tyłu zostały mi m.in 3 przewody w ekranie : brazowy,czarny i biały. Co z nimi zrobić?

3. Jak jest u was z basami? Schodzą bardzo nisko? U mnie wydaje się , że bas jest płaski i nie wiem czy to normalne czy cos jest nie tak.

ps. Wzmak jest srebrny 32-pin a przepięcie robilem wg tego:

pin 1 (żółty) -> pin 22
pin 2 (brązowy) -> pin 7
pin 3 (zielony) -> pin 21

pin 9 (biały) -> pin 6

pin 14 (czerwono/szary) -> pin 3
pin 15 (brązowo/szary) -> pin 15
pin 17 (brązowo/żółty) -> pin 16
pin 18 (czerwono/żółty) -> pin 4
pin 20 (brązowo/czarny) -> pin 5
pin 21 (czerwono/zielony) -> pin 17
pin 22 (brązowy) -> pin 2
pin 23 (czerwono/niebieski) -> pin 1

Edytowane przez maciej12312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...