Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

RNS-E był wcześniej już zamontowany (posiadam przejściówkę z wtyczki rns-e na kostki iso do starej instalacji).

Wyświetlał wszystkie informacje na zegarach.

W tym momencie zakupiłem zestaw bose wraz z kompletną instlalacją którą ktoś wyciągnął z innego sedana.

Oprócz wiązek do głośników jest tam kilka podpisanych kabli np. car interface (podejrzewam, że to właśnie linia k którą trzeba wpiąć do wtyczki can), kilka pinów które zostały opisane jako moduł komfortu (i tu podejrzewam, że te przewody znajdę w starej wtyczce), oraz przewód do wpięcia w bezpieczniki (tutaj też zasilanie pewno znajdę na starej wtyczce iso).

Nie posiadam zestawu głośnomówiącego oraz nie posiadam mikrofonu , "goły" rns-e oraz zestaw bose.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak mam przekodować rnsa jeżeli połącze go już linią k ?

Wiązke przeprowadziłem już pod słupki drzwi, dzisiaj przeciągam kable do drzwi , reszta wiązki juz z przodu za panelem klimy, co do centralnego głośnika także posiadam wiążke i mam zamiar doprowadzić ją do głośnika centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyżej rozpiskę i sprawdź sobie linie k (a i ona nie idzie do CAN) podpisane jako "Diagnoza L" w kostce od RNS-E złacze B (T12n) pin 5 i popatrz w starej kostce od radia Złącze III (T8) pin 3.

Masz alarm? bo przewód do modułu to tylko do alarmu może być. Ja z zasilaniem wpinałem się bezpośrednio przy bezpieczniku.

Nie wiem co to może być ten car interface - jaki kolor tego kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm posiadam.

Zrobiłem rozpiskę wszystkich przewodów z którymi mam problem

1) przewód brązowy - podpisany "CAR INTERFACE POZYCJA NR 1"

2)przewód brązowo szary - podpisany "Moduł Komfortu pozycja 4 nr. 19pin"

3)przewód zielony - podpisany "Car interface pozycja 16"

4)przewód zielono niebieski "złączne diagnostyczne pozycja 9"

5)przewód szary - car interface pozycja nr 6

6)przewód czerwono niebieski "bezpiecznik pozycja (tu się rozmazała pozycja :))

7) przewód pomarańczowy który nie jest podpisany

Które z nich mogę znaleźć w kostce starej instalacji a które bedę musiał przeciągać ?

---------- Post dopisany 18-09-2013 at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany 17-09-2013 at 15:54 ----------

Naprawdę nikt nie jest w stanie pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nie widząc tego ocenić do czego to może być. Masz te kabelki luzem czy wpięte w kostkę?

1- to będzie jakaś masa, możliwe od tel. ale nie wiadomo (a ekran sygnałów podłączałeś już?)

2- możliwe ze to ten do alarmu (na rozpisce podpisany jako masa DWA do komfortu) -pewnie go masz

3- może rzeczywiście od telefonu - bo taki tam występuje

4- linia k (jest na rozpisce kostek) -też powinieneś mieć

5- w telefonie szary to muting

6-jeśli to gruby kabel zasilający radio lub jeszcze grubszy kabel zasil. wzmacniacz to bezpiecznik nr 39 (ewentualnie inne zasilanie)

7- a pomarańczowy hmm.. w instalacjach niefabrycznych na pewno podświetlenie radia, ale też pytanie czy to pomarańczowy z paskiem czy sam pomarańczowy, nie zaglądając do środka nic nie powiem czy taki posiadam. Pomarańczowe z paskiem fiolet lub brąz to CAN, ale zawsze są razem splecione ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt podpiąłem i gra bardzo ładnie ale jedno mnie dziwi, nie przekodowałem rns-a a zestaw działa, wcześniej posiadałem podstawowy zestaw audio od nokii.

Mam jeszcze pytanie o kolory kabli lub umiejscowienie pinów w kostce.

Zestaw gra ale nie mam funkcjonalności którą posiadałem wcześniej tj. rns nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka, nie wyświetla infomracji na fisie oraz nie synchronizuje godziny z godziną którą ustawiam na zegarze. Wszystkie te funkcje posiadałem wcześnien więc miałem je w starej kostce. Proszę o podanie umiejscowienia tych sygnałów w kostce. Czy rns-e ma prawo działać z bose bez przekodowania ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi panowie jedną rzecz.

Mam oryginalnie BOSE i jak odłącze pin bose to cała jakość bose zniknie?

Bo ostatnio go odłączyłem basu sporo przybyło ale wydaje mi się, że czystość dźwięku już nie była ta sama więc podłączyłem go ponownie.

z tą jakością faktycznie tak jest czy po prostu mi się wydawało przez to że głośniki w drzwiach więcej basu dają przez co trochę się "zagłusza"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt podpiąłem i gra bardzo ładnie ale jedno mnie dziwi, nie przekodowałem rns-a a zestaw działa, wcześniej posiadałem podstawowy zestaw audio od nokii.

Mam jeszcze pytanie o kolory kabli lub umiejscowienie pinów w kostce.

Zestaw gra ale nie mam funkcjonalności którą posiadałem wcześniej tj. rns nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka, nie wyświetla infomracji na fisie oraz nie synchronizuje godziny z godziną którą ustawiam na zegarze. Wszystkie te funkcje posiadałem wcześnien więc miałem je w starej kostce. Proszę o podanie umiejscowienia tych sygnałów w kostce. Czy rns-e ma prawo działać z bose bez przekodowania ?

Pozdrawiam

I jak dałeś radę już? Bo widzę że na 100% nie wpiąłeś CANów (pomarańczowo/fioletowy - CAN High i pomarańczowo/brązowy - CAN Low) wg. rozpiski w kostce. Sprawdzałeś w ogóle wszystko wg opisu kostek który Ci podałem?

powiedzcie mi panowie jedną rzecz.

Mam oryginalnie BOSE i jak odłącze pin bose to cała jakość bose zniknie?

Bo ostatnio go odłączyłem basu sporo przybyło ale wydaje mi się, że czystość dźwięku już nie była ta sama więc podłączyłem go ponownie.

z tą jakością faktycznie tak jest czy po prostu mi się wydawało przez to że głośniki w drzwiach więcej basu dają przez co trochę się "zagłusza"?

Tak to jest bo odłączasz procesor dźwięku, poczytaj temat tu wszystko jest napisane o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Slawek tak właśnie myślałem ale chciałem się jeszcze dodatkowo upewnić.

Żeby nie robić spamu powiem, że podłączyłem suba z Q5 i jakoś bez szału. Chyba nawet nie słyszę, żeby było coś lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach Bose siedzi w autku, różnica kolosalna - dużą robotę robi głośnik centralny w porównaniu z oryginalnym - o subie nie wspominając ;) miałem problem z dźwiękami silnika po podpięciu przodu ale po kilku kombinacjach wszystko uciochło :) i pojawiły się oczywiście blendy BOSE :decayed: w razie jakichkolwiek pytań moge pomóc bo jestem jeszcze na świeżo. Zmieniałem harmona na bose 25pin (czarny) radio chorus :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu w głośniku basowym są słyszalne ,,szmery ,, ?? kable sprawdzałem, wszystko dobrze zaizolowane.

kostka 32pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie niestety co chwile wraca problem dzwieku silnika w jednym glosniku :/ Problemem jest imo "dorobiony" pin. Moze ktos ma do opylenia te mini piny do kostki wzmaka? Te z allegro absolutnie nie pasowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnich dniach wrzuciłem Bose. głośniki + sub + centralny. Pozostała mi zmiana wzmacniacza. Dorwałem ori wiązke z A6, pozmieniałem kilka przewodów i wsio pasuje. Chciałbym to wszystko podpiąć pod radio Alpine CDE 111RM.

Radio ma wyjście 2xRCA.

2 pytania:

1.) czy kable sygnałowe do wzmacniacza pociągnąć z RCA czy z kostki ISO głośników?

2.) Już po zmianie samych głośników na Bose + subwoofer (narazie sygnał pociągnięty z kostki głośników do wzmacniacza harman) dźwięk jest bardzo głośny. Podgłoszenie na VOL.1 jest dobrze słyszalne a przy VOL.3 jest już głośno. Radio ma skale do Vol 35. Ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie niestety co chwile wraca problem dzwieku silnika w jednym glosniku :/ Problemem jest imo "dorobiony" pin. Moze ktos ma do opylenia te mini piny do kostki wzmaka? Te z allegro absolutnie nie pasowaly.

Poszukaj w tym temacie bo kilka osób oferowało sprzedaż pinów/ lub dawało namiar na kogoś kto handluje pinami które się sprawdzają :)

Ja póki co wyeliminowałem dźwięk silnika w głośnikach w prosty sposób :D sygnał LT I PT (z ori wiązki która szła do seryjnego wzmacniacza AUDI) połączyłem z pinami LP i PP które wychodziły z kostki BOSE. Przeszukałem kilka wątków zarówno PL jak i UK) i dużo osób tak robi tym bardziej że niektórzy sprawdzali dane sygnały i są one identyczne dla przodu i tyłu a więc jedynym minusem jest brak regulacji PRZÓD-TYŁ w radiu - a i tak nigdy z tego nie korzystam :). Barwa, jakość dźwięku się kompletnie nie zmienia a więc póki co tego nie zmieniam - może jak wiosną najdzie mnie ochota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kledzy posiada ktoś z was opis do wzmacniacza bosse tego czarnego???ponieważ mam uszkodzoną jedną ze ścieżek i potrzebuje opisu tego wzmacniacza aby go naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak mam podpięty tył pod originalne kable sterowania bez ekranu, to ekran do przodu wystarczy 3żyłowy? Czy raczej tyl tez puścić nowa skrętką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a odpowiedzi w temacie nie znalazłem, czy kompletna wiązka BOSE pasuje z sedana do avanta czy są inne? W avancie jest wzmacniacz i sub razem, a w sedanie osobno?

Ile, tak naprawdę jest rezania jakbym chciał podmienić całą wiązkę na bose, wiem że trzeba tunel demontować, ale co jeszcze? Jakaś ingerencja w deske też?

Ogólnie problem mam taki: mam "dawcę" B6 Sedan z Bose i RNS-D, oraz "biorcę" B7 Avant RNS-E, chciałbym jak najlepiej przełożyć całego bosa. Tube i wzmacniacz Bose mam dodatkowo z Avanta oraz mam zwykły głośnik tylny i wzmak do sedana, czyli komplet części, ale nie ogarniam co zrobić z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a odpowiedzi w temacie nie znalazłem, czy kompletna wiązka BOSE pasuje z sedana do avanta czy są inne? W avancie jest wzmacniacz i sub razem, a w sedanie osobno?

Ile, tak naprawdę jest rezania jakbym chciał podmienić całą wiązkę na bose, wiem że trzeba tunel demontować, ale co jeszcze? Jakaś ingerencja w deske też?

Ogólnie problem mam taki: mam "dawcę" B6 Sedan z Bose i RNS-D, oraz "biorcę" B7 Avant RNS-E, chciałbym jak najlepiej przełożyć całego bosa. Tube i wzmacniacz Bose mam dodatkowo z Avanta oraz mam zwykły głośnik tylny i wzmak do sedana, czyli komplet części, ale nie ogarniam co zrobić z instalacją.

Główny problem jaki będziesz miał przy tych warunkach to długość wiązki która w sedanie i avancie z uwagi na inne usytuowanie wzmacniacza - będzie miała inną długość. Do rezania wystarczy że wywalisz boczek, tunel i prawe osłony progowe (to ostatnie aby móc podnieść wykładzinę podłogi i przeciągnąć kable do tunelu w fabryczny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S, dzięki za odpowiedź, ale uświadomiłem sobie że w sedanie jest stara wiązka Bose, a w tubie którą kupiłem do Avanta jest srebrny wzmak i ta większa kostka, więc nici z przekładki kabli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...