Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Bart-S, dzięki za odpowiedź, ale uświadomiłem sobie że w sedanie jest stara wiązka Bose, a w tubie którą kupiłem do Avanta jest srebrny wzmak i ta większa kostka, więc nici z przekładki kabli :/

jak cos to mam kostke 32 pin z kabelkami na zbyciu:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kostkę do czarnego wzmaka 25 pin posiada ktoś? Najlepiej z kabelkami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś tu pisał o umieszczeniu wzmacniacza za schowkiem pasażera.

Czy ma to jakiś wpływ na jego przegrzewanie się?

Pytam, ponieważ mam nie ORI radio i wszystkie kable schodzą mi się w radiu z przodu, więc dużo mniej kabli miałbym do położenia,

zamiast ciągnąc wiązki w te i z powrotem po całej długości auta...

jedyne co musiałbym wtedy przeciągnąć to + i - do basowego w tylnej szybie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś tu pisał o umieszczeniu wzmacniacza za schowkiem pasażera.

Czy ma to jakiś wpływ na jego przegrzewanie się?

Pytam, ponieważ mam nie ORI radio i wszystkie kable schodzą mi się w radiu z przodu, więc dużo mniej kabli miałbym do położenia,

zamiast ciągnąc wiązki w te i z powrotem po całej długości auta...

jedyne co musiałbym wtedy przeciągnąć to + i - do basowego w tylnej szybie...

Pozdrawiam

nie przypominam sobie, by ktoś tu montował wzmaka za schowkiem. BT to tak, niektórzy tak robili

Ale i tak nie ma tam zbyt dużo miejsca o wentylacji nie wspominając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś tu pisał o umieszczeniu wzmacniacza za schowkiem pasażera.

Czy ma to jakiś wpływ na jego przegrzewanie się?

Pytam, ponieważ mam nie ORI radio i wszystkie kable schodzą mi się w radiu z przodu, więc dużo mniej kabli miałbym do położenia,

zamiast ciągnąc wiązki w te i z powrotem po całej długości auta...

jedyne co musiałbym wtedy przeciągnąć to + i - do basowego w tylnej szybie...

Pozdrawiam

nie przypominam sobie, by ktoś tu montował wzmaka za schowkiem. BT to tak, niektórzy tak robili

Ale i tak nie ma tam zbyt dużo miejsca o wentylacji nie wspominając

Na którejś tam stronie ktoś tak pisał, że elektryk schował mu wzmacniacz za schowkiem. Dla mnie było by to lepsze rozwiązanie(nie wspominając o tym, że rozebranie boku w sedanie bez składanych oparć jest skomplikowane)

Tylko, że ja nie wiem jak z temperaturą owego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, panowie - u was tez zawsze jest delikatny szmer w glosnikach, po przekreceniu stacyjki lub wyciszeniu do 0? czy macie totalna cisze? :-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś tu pisał o umieszczeniu wzmacniacza za schowkiem pasażera.

Czy ma to jakiś wpływ na jego przegrzewanie się?

Pytam, ponieważ mam nie ORI radio i wszystkie kable schodzą mi się w radiu z przodu, więc dużo mniej kabli miałbym do położenia,

zamiast ciągnąc wiązki w te i z powrotem po całej długości auta...

jedyne co musiałbym wtedy przeciągnąć to + i - do basowego w tylnej szybie...

Pozdrawiam

nie przypominam sobie, by ktoś tu montował wzmaka za schowkiem. BT to tak, niektórzy tak robili

Ale i tak nie ma tam zbyt dużo miejsca o wentylacji nie wspominając

Na którejś tam stronie ktoś tak pisał, że elektryk schował mu wzmacniacz za schowkiem. Dla mnie było by to lepsze rozwiązanie(nie wspominając o tym, że rozebranie boku w sedanie bez składanych oparć jest skomplikowane)

Tylko, że ja nie wiem jak z temperaturą owego wzmacniacza.

Może zwykly by się jakoś zmieścił, ale Bose ciężko by pewnie było włożyć.

ej, panowie - u was tez zawsze jest delikatny szmer w glosnikach, po przekreceniu stacyjki lub wyciszeniu do 0? czy macie totalna cisze? :-k

Tak jest i tak ma być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. g

Ostatnie glupie pytanie na dzis: czy w subie moze leciec muzyka? tzn czy sub oprocz podawania basu moze tez wydobywac normalne dzwieki? bo chcialem wlasnie wszystko zlozyc i wlaczylem radio a tu slysze, ze sub normalnie gra jak glosnik :/ czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. g

Ostatnie glupie pytanie na dzis: czy w subie moze leciec muzyka? tzn czy sub oprocz podawania basu moze tez wydobywac normalne dzwieki? bo chcialem wlasnie wszystko zlozyc i wlaczylem radio a tu slysze, ze sub normalnie gra jak glosnik :/ czy to jest normalne?

Niestety prócz basu wydobywają się niektóre (czasem większość) średnie tony.

Ktoś mi podpowie jaka jest długość przewodu wzmacniacz -> sub?

W oryginale na oko (bo ostatnio widziałem rok temu i nie mierzyłem) metr albo troszeczkę więcej.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jaka jest moc tego wzmacniacza?

Wystarczająca, o wiele większa niż seryjny wzmak.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, teraz ważne pytanie:

Ten gruby przewód od masy wzmacniacza(4mm) gdzie podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, teraz ważne pytanie:

Ten gruby przewód od masy wzmacniacza(4mm) gdzie podłączyć?

fabrycznie oba przewody i masa i plus podłączone sa pod przewody zasilajace radio:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zmostkować się za radiem do kostki ISO :)

Pytam łopatologicznie, bo ten kabelek w ISO to strasznie cienki jest

tz87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zmostkować się za radiem do kostki ISO :)

Pytam łopatologicznie, bo ten kabelek w ISO to strasznie cienki jest

http://s8.postimg.org/8nwu2i5ip/tz87.jpg

Kiedyś miałem te same wątpliwości, wiem że punkt masy radia jest jakieś 40 cm, bo miałem druga fabryczną kostkę i widziałem że kabel jest krótki, ale nie chciało mi się odwijać i szukać do którego punktu idzie masa radia(do tego są te punkty bardzo nieprzystępne-to zadecydowało), dlatego nie chcąc tracić czasu stwierdziłem że skoro nie daleko do punktu masy, złączyłem najdalej od radia jak mogłem mimo że wydawało się to głupie łączyć tak gruby kabel z tym cienkim kablem od radia. Myślałem że kiedyś w wolnym czasie podłącze pod punkt, ale na razie tak zostało jak jest. Plusa podciągnąłem aż do bezpiecznika. I nie ma żadnych problemów już prawie 9 miesięcy od montażu gra ładnie - nie ma jakiegoś rozłączania czy coś - jest 100% ok.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawiam się czy nie przykręcić plusa przez konektor oczkowy 8 -> bezpiecznik w wodoszczelnej obudowie -> dalej kabel 4mm do wzmacniacza, bo podłączenie go pod kabelek pod + od radia wydaje się słabym pomysłem :)

mówię o czymś takim:

DSC_0244_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w oryginalnej instalacji plus wzmacniacza jest podłączony pod bezpiecznik S39 czyli ten sam co radio. Ja ponieważ z plusem już nie chciałem robić jak z masą, podciągnąłem tego plusa do samej puszki bezpieczników i tam złączyłem przy samym bezpieczniku (oczywiście wiadomo z odpowiedniej strony). Jak chcesz dodać sobie jeszcze bezpiecznik możesz, ale tak jak jest to fabrycznie jest wystarczająco i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0247.jpg

Panowie, ponieważ tutaj schodzi się całe zasilanie to mam pytanie:

Zamiast mostkowa się do kabla, chciałbym przykręcić tutaj bezpiecznik w wodoszczelnej obudowie taki jak pokazywałem kilka postów wcześniej.

Pytanie czy wystarczy założyć konektor oczkowy i przykręcić nakrętką 10... Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż mostkowanie z kabli zasilających(nie mam super sprawności lutowniczych)

1. Chciałbym podłączyć grzanie foteli bezp. 30A -> klimatronik

2. Chciałbym podłączyć wzmacniacz bezp. 20A

3. Podłączone mam el. lędźwie bezp 2x 10A

Dlaczego tak kombinuje? Ponieważ przy skrzynce bezpieczników mam upchnięty komputer od gazu, komputer od niefabrycznego alarmu + przyciski odblokowujące samochód(alarm).

Pozdrawiam

P.S złożone tak jak pisałem :) Działa a to najważniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...