Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

audi a4 b6 .

posiadałem zestaw audi głośnik plus subwoofer ori audi zamieniłem na BOSE . gra jak gra mogło być lepiej

Po podłączeniu gdy mam włączony silnik i radio słychać "pisk" przebicie zwał jak zwał delikatny szum, po włączeniu świateł jeszcze mocniej piszczy do momentu rozpalenia żarników ( mam ori xenon )

ma ktoś pomysł gdzie szukać ? jest to uciążliwe na dłuższa mete. Może nie głośne aż tak ale wyczuwalne i słyszalne ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj sobie dokladnie calosc i znajdziesz odpP
No to zobaczymy czy znajdzie ja tam tyle czasu i nie znalazłem a wszystkie sztuczki robiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego problemu nie miałem bo robiłem na ori wiązce, ale w tym temacie jest informacja że należy ekranować sygnał do wzmacniacza, bo inaczej takie rzeczy się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wina kabla, a wina braku ekranowania kabli sygnałowych. Jest to w temacie, troszkę w pierwszym poście ale też i dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wszystko przewody ekranowane itp. 3razy przerabiałem i nic z tego różne masy, ekrany przewody sygnałowe w oryginalnej wiążące jak również w ekranie następnie puszczone bezpośrednio środkiem samochodu i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby opisać różnicę pomiędzy włączonym i wyłączonym AudioPilotem? Dawno temu uruchomiłem tę opcję i niestety nie odczuwam żadnej różnicy. RNS-E nie ścisza również dźwięku podczas dojeżdżania do świateł, co jest bardzo denerwujące. Wydaje się, że wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją. Po podłączeniu mikrofonu BOSE nie sygnalizuje problemu po otwarciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi ori BOSE w sensie, że fabryka dała i albo mi to nie działa albo działa tak, że tego za bardzo nie słyszę. Gala mam ustawione na 5, zresztą sprawdziłem od 1 do 5 i różnicy nie zauważyłem.

W Toledo też miałem ten system i działało to bardzo fajnie, ściszało się i pogłaśniało tak, że nie trzeba było dotykać gałki głośności.

Działa to komuś kto ma BOSE tak zauważalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to wychodziło BOSE bez audiopilota? W którym miejscu powinien być ten mikrofonik?

Myślałem, że on ma być w lampce i tam mam jakiś mikrofon w lampce, ale mam też uchwyt na telefon.

W takim wypadku powinny być 2? Czy albo telefon albo AudioPilot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie AudioPilota nie ma w BOSE w instalacji z czarnym wzmakiem, wymyślono to później (koniec 2004?) i było w instalacji ze srebrnym wzmakiem.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego wątku i małym posiedzeniu w autku faktycznie mikrofonu od AudioPilota nie mam, a mam tylko mikrofon od telefonu i czarny wzmak :)

Jednak doczytałem również, że GALA steruje głośnością zależnie od prędkości i tutaj żadnej różnicy nie widzę niestety :kwasny: pomoże ktoś coś?

Radio to Symphony II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wszystkich speców o pomoc.

Ostatnio miałem rozładowany akumulator, potem go wyciągałem do ładowania. Nie wiem czy to ma związek z tym, ale pojawil się w aucie za tylnym siedzeniem dźwięk przypominający tyrkanie pierdzenie czy bzyczenie.

Dźwięk slychac cały czas. Nawet jak auto stoi zamknięte z włączonym alarmem przez kilka minut.

Nagralem film

Macie pomysł co to może być i jak go usunąć ??

Przestalo pierdziec po wyciagnieciu bezpiecznika centralnego modulu komfortu. Co to oznacza?

Widze, ze macie rozpracowany temat instalacji na atomy, pomóżcie proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy można spotkać w tych naszych autach. niby temat nie o BOSE, ale wiesz co normalnie jak CAN nie śpi to słychać minimalny szum w głośnikach. Ty wypiąłeś na filmiku subwoofer, więc to nie on. Może w wzmacniaczu coś pyka. Wydaje mi się że ma to coś wspólnego z CANem bo on usypia się dopiero po jakimś czasie od zamknięcia. Spróbuj wyciągnąć bezpiecznik 39 (instalacja audio) i sprawdź czy dalej słychać, jeśli dalej to można wykluczyć audio i szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypialem radio i nadal pierdzi.

Gdzie się podpina wzmacniacz o którym mowisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz i radio są pod tym samym bezpiecznikiem 39, czyli musisz szukać gdzie indziej - z audio sprawa zakończona.

Najlepiej sprawdź błędy w module komfortu ( bo piszesz że po wypięciu bezpiecznika z MK jest cisza), może jakiś CAN z MK daje coś nie wiadomo gdzie, wsłuchaj się mniej więcej skąd jest dźwięk. A może syrena alarmu? Najlepiej ciągnij temat w dziale elektrycznym, bo tu już nie ma co robić OT:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...