Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, nie dość że kable kupić, to trzeba zdobyć wtyczkę z kawałkiem kabla która też sporo kosztuje, a jak dzwoniłem po ludziach to teraz chcą bardziej sprzedawać wraz z wzmacniaczami/tubami albo komplety. Największe dłubanie to i tak chyba samo rozprowadzenie kabli, demontowanie elementów, niż samo skręcanie wiązki :)

Jeszcze "jedno" pytanie mi się nasuwa, wiązki do Bose też są różne? Wiem że są inne dla Sedana, Avanta, pod czarny i srebrny wzmacniacz, jest tego więcej?

Jak jest to z tymi drzwiami? Wiązka jest jakoś łączona przy słupku? Czy jakoś wchodzi razem do drzwi i kolejny demontaż boczków drzwi jest konieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszta złożenia wiązki może i troszkę tańsze ale pewnie nie wiele, a też trochę pracochłonne. Jeśli np. nie znaleźlibyśmy używanej kostki (przeważnie 100 zł za używaną), to w ASO wyjdzie sama kostka z pinami prawie tyle co cała wiązka.

Tak jak napisałeś, są wiązki pod czarny lub srebrny wzmacniacz oraz Sedan lub Avant oraz jeszcze Cabrio i tyle.

Jeżeli masz już głośniki Bose w drzwiach, to boczków nie demontujesz, ponieważ tylko doprowadzasz wiązkę do kostki w słupku.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Rox całą wiązkę z kostką :) wraz z kablem zmieniarki i anteną radiową. Nic tylko szukać i upolować...

Slawek którędy poprowadziłeś przewody do głośniczka centralnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle że z przeciągnięciem przewodu do gł. centralnego męczyłem się najdłużej z wszystkiego czyli ponad 2 godziny ciągłych prób tylko z tym (z malutkimi przerwami). Wkładałem drucik od góry w różnych kierunkach i nigdzie się nie pojawiał, gdzieś się zawijał, gdzieś sobie wchodził i tyle. Aż w pewnym momencie gdzieś zauważyłem za poduszką pasażera przed tą belką że jest drucik. I przeciągnąłem, ale nerwów najwięcej właśnie poszło na tą głupią rzecz. Szczerze to nawet nie wiem którędy tam idzie, ale wszedł tak że go nie widać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukac ja mialem aktywny tyl i naglosnienie audi tj 10glosnikow w tym pod przednia szyba wiec pozostalo mi jedynie podmienic glosnik centralny na Bose a kabelki ktore ida od centralnego do glosnikow L/P przod wystarczy uciac i do tego dolutowac kabelki z wiazki Bose majace napedzac gł centralny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem Audi Sound System z 10 głośnikami i wzmacniaczem. Ale ja postanowiłem montaż Bose z doprowadzeniem wszystkich kabelków na swoje miejsca :wink: Szczególnie że głośnik centralny w desce ma kabelki cztery razy cieńsze niż w wiązce Bose, a sam głośniczek ori to takie małe coś, a centralny głośnik Bose jest o wiele masywniejszy.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy podmienialem glosniki Audi na Bose i widzialem ich roznice w budowie, co do wplywu grubosci kabli na jakosc moc wydawanego dzwieku to nie wiem czy przy centralnym jest to takie konieczne aby je wymieniac :D no ale jakby wpadla mi kompleta wiazka to czemu by nie zmienic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skompletowany cały zestaw z wiązką ale kompletnie nie mam czasu i warunków aby to zamontować. Sprawę utrudnia fakt że mój egzemplarz nie ma głośnika centralnego oraz nie ma żadnego suba z tyłu więc trzeba wszystko rozporowadzić. Szukam kogoś chętnego z Poznania lub może znacie kogoś godnego polecenia co mógłby ogarnąć montaż do mojego B6 avant w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem caly komplet bose z instalacja ale bez malych cykaczy w drzwiach i tu moje pytanie, czy one roznia sie cos od bose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem caly komplet bose z instalacja ale bez malych cykaczy w drzwiach i tu moje pytanie, czy one roznia sie cos od bose?

Przod jest taki sam, tyl cykacze sa inne....

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje za opowiedz, mam jeszcze jedno pytanie wiazka jest ucieta na srodku, musialbym ja zlutowac ale nie wiem czy te kable nie sa ekranowane i czy nie bede mial problemow z lutowaniem wiazki w calosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie drodzy Koledzy chciałbym się serdecznie przywitać ze wszystkimi bo jestem tu nowy ;) Jestem Fryda i miło mi u Was gościć ;)

Pojawiły mi się małe problemy i prosiłbym o pomoc ;)

Mam w swojej A4 B6 2003r. sedan audi concert (nie bose) przód, tył i sub w półce oraz wzmacniacz harman w nadkolu ;) czyli standard

W tym tygodniu wydębiłem od znajomego subwoofer BOSE (oryginał w półkę) wstawiłem i podpiąłem zamiast oryginalnego (nokia chyba tak?) i powiem że czuć że jest mocniejszy ale niestety wzmacniacz harman nie nadąża za nim - sub pierdzi ;(

Pytanie brzmi czy można zamiast tego wzmacniacza podpiąć wzmacniacz BOSE lub jakiś inny mocniejszy od harman ale pasujący w boczek?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za info ;)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy można zamiast tego wzmacniacza podpiąć wzmacniacz BOSE lub jakiś inny mocniejszy od harman ale pasujący w boczek?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za info ;)

Pozdrawiam ;)

i o tym jest ten wątek, jak przesiąść się z hermana na bose... przeczytaj cały pierwszy post, jest tam wszystko łądnie opisane, co trzeba zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie ;)

Jestem już po przekładce wzmacniacza harman na BOSE. Faktycznie różnica jest kolosalna, nawet przy standardowych głośnikach. Niestety napotkałem kolejny problem. Kupiłem subwoofer BOSE, podpiąłem zamontowałem w półce i szczerze d*py nie urwało ale mam wrażenie, że jest coś nie tak z głośnikiem. Pierdzi przy większej głośności ;( Dla porównania sprawdziłem standardowego suba i gra ok. Jak mam w 100% stwierdzić, że to sub jest zmęczony? Podkreślę, że nie ma widocznych uszkodzeń ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do znawców tematu mam Audi Sound System z 10 głośnikami i wzmacniaczem w audi a4b6 avant i chce wymienić na kompletny system Bose czy też muszę pociągnąć nowe okablowanie czy te standardowe kabelki dadzą radę? I czy będą potrzebne jakieś przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wątek i będziesz wiedział wszystko :) pewnie będziesz się denerwował że dowiesz się wszystkiego po 10 razy ale z własnego doświadczenia już wiesz dlaczego :) Na każdej stronie jest pytanie odnośnie odpowiedzi która jest 2 strony wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prześledziłem cały wątek i mam pytanie. W moim przypadku w B7 jest system 10 głośników ( bez Bose ), ale ja nien chciałem wsadzać Bose tylko inne klocki. Przód wytłumiłem, drzwi podłoga, dystanse do głośników itd. Przód napędzany z ori radia Concert, tył całkowicie wyeliminowałem i teraz pozostaje problem suba. Wiadomo że ori to porażka zero regulacji i zero grania. Planuję to przerobić i poprawcie mnie czy dobrze kombinuję. Wywalam zabudowe suba i wzmaka z prawego boczka ( avant ) tym samym rezygnuję z podpięcia głośników w tylnych drzwiach biorę nowy wzmacniacz monoblok podaję sygnał z ori kabli który miałem wyżej rozpisany, doprowadzam zasilanie z aku do wzmaka i cieszę się ładnym basem :) Wzmacniacz ma regulacje basu więc ciągnę sobie kabelek w okolicę radia i mogę regulować ilość basu w zależności od upodobań czy też potrzeby chwili....czy jest to do wykonania czy czeka jakiś zonk w postaci nie wiem jakiegoś adaptera czy modulatora w oryginalnym wzmaku? Chyba że nie dawać nowego wzmaka tylko wykorzystac ori np. po zmostkowaniu??? ?Proszę o wszelkie uwagi...

---------- Post dopisany 14-06-2014 at 22:38 ---------- Poprzedni post napisany 13-06-2014 at 16:21 ----------

Panowie jeszcze jedno pytanie, które kable ( pin ) odpowiada za sterowanie wzmacniacza ( Audi Sound ) chodzi mi o "remote ", czy jakoś tak....żeby wzmacniacz wyłączał się jak zgaszę radio ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prześledziłem cały wątek i mam pytanie. W moim przypadku w B7 jest system 10 głośników ( bez Bose ), ale ja nien chciałem wsadzać Bose tylko inne klocki. Przód wytłumiłem, drzwi podłoga, dystanse do głośników itd. Przód napędzany z ori radia Concert, tył całkowicie wyeliminowałem i teraz pozostaje problem suba. Wiadomo że ori to porażka zero regulacji i zero grania. Planuję to przerobić i poprawcie mnie czy dobrze kombinuję. Wywalam zabudowe suba i wzmaka z prawego boczka ( avant ) tym samym rezygnuję z podpięcia głośników w tylnych drzwiach biorę nowy wzmacniacz monoblok podaję sygnał z ori kabli który miałem wyżej rozpisany, doprowadzam zasilanie z aku do wzmaka i cieszę się ładnym basem :) Wzmacniacz ma regulacje basu więc ciągnę sobie kabelek w okolicę radia i mogę regulować ilość basu w zależności od upodobań czy też potrzeby chwili....czy jest to do wykonania czy czeka jakiś zonk w postaci nie wiem jakiegoś adaptera czy modulatora w oryginalnym wzmaku? Chyba że nie dawać nowego wzmaka tylko wykorzystac ori np. po zmostkowaniu??? ?Proszę o wszelkie uwagi...

---------- Post dopisany 14-06-2014 at 22:38 ---------- Poprzedni post napisany 13-06-2014 at 16:21 ----------

Panowie jeszcze jedno pytanie, które kable ( pin ) odpowiada za sterowanie wzmacniacza ( Audi Sound ) chodzi mi o "remote ", czy jakoś tak....żeby wzmacniacz wyłączał się jak zgaszę radio ????

Szukaj odpowiedzi na swoje pytania tutaj http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/montaz-dodatkowego-subwoofera-316873/ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...