Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy ktoś orientuje się jaka jest oryginalna długość wiązki bose od wzmacniacza do radia? Może ktoś ma wyciągniętą taką wiązkę i jest w stanie zmierzyć?
Chodzi o to że kupiłem wzmacniacz bose i dostałem do niego wtyczkę z wiązką która jest ucięta, ma długość dokładnie 350cm od wtyczki do miejsca ucięcia.
W wiązce są wszystkie przewody i tylko nie wiem czy wystarczy ta długość od wzmacniacza do radia żeby za radiem wszystko połączyć czy i tak będą muszą ją sztukować? Wiem że kabel do mikrofonu w lampce podsufitki na pewno będzie za krótki tylko czy pozostałe przewody wystarczą żeby je podłączyć prosto do kostki radia (chodzi mi zwłaszcza o przewód ekranowany/sygnałowy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś orientuje się jaka jest oryginalna długość wiązki bose od wzmacniacza do radia? Może ktoś ma wyciągniętą taką wiązkę i jest w stanie zmierzyć?

Chodzi o to że kupiłem wzmacniacz bose i dostałem do niego wtyczkę z wiązką która jest ucięta, ma długość dokładnie 350cm od wtyczki do miejsca ucięcia.

W wiązce są wszystkie przewody i tylko nie wiem czy wystarczy ta długość od wzmacniacza do radia żeby za radiem wszystko połączyć czy i tak będą muszą ją sztukować? Wiem że kabel do mikrofonu w lampce podsufitki na pewno będzie za krótki tylko czy pozostałe przewody wystarczą żeby je podłączyć prosto do kostki radia (chodzi mi zwłaszcza o przewód ekranowany/sygnałowy)?

W tym tygodniu prowadziłem kable od radia do wzmacniacza. Miały długość 4 m i były praktycznie na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie napisać którędy poprowadziliście wiązkę?
Czy tunelem środkowym czy prawą podłogą i za schowkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie napisać którędy poprowadziliście wiązkę?

Czy tunelem środkowym czy prawą podłogą i za schowkiem?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/59353-all-b6b7-etap-stage-pierwszy-i-drugi-zmiany-wzmacniacza-na-bose/?p=1978894

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tą trasą pod fotelem pasażera na pewno jest dłuższa wiązka, ja mam oryginalną i szła na 100% tunelem środkowym, przymierzałem ja dzisiaj tak na sucho i wychodzi mi na granicy, może wystarczy może nie.
Czy ktoś puszczał wiązkę środkiem i wie jaka jest dokładnie długość przewodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiazka w orginale idzie tunelem srodkowym i tak lepie zrób mniej roboty, jak robia wiazke przyjmuje zawsze 4,5 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że idzie tunelem środkowym tylko pytanie jaka dokładnie ma długość fabryczna wiązka od wzmacniacza do radia?
Mam obciętą fabryczną wiązkę o długości 3,5 m i wydaje mi się że powinna wystarczyć a jak zabraknie to najwyżej 20-30 cm.
4,5 m to za dużo moim zdaniem ale być może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, w takim razie u mnie nie obejdzie się bez sztukowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ile w BOSE jest głośników do SEDANA ??

Na llegro raz pisza że :

w zestawie są 4 duże głośniki jeden mały na konsole plus subwoofer

4 GŁOŚNIKI DRZWIOWE , 4 CYKACZE DRZWIOWE , 1 W KONSOLE ,SUBUFER , WZMACNIACZ

A ile w KOMBi/AVANT??

I jak z wiązkami ile jest w zestaiwe ?? 1 główna i do każdego głośnika w drzwi też sa ??

I Czy z kombi podjedzie do sedana ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ile w BOSE jest głośników do SEDANA ??

Na llegro raz pisza że :

w zestawie są 4 duże głośniki jeden mały na konsole plus subwoofer

4 GŁOŚNIKI DRZWIOWE , 4 CYKACZE DRZWIOWE , 1 W KONSOLE ,SUBUFER , WZMACNIACZ

A ile w KOMBi/AVANT??

I jak z wiązkami ile jest w zestaiwe ?? 1 główna i do każdego głośnika w drzwi też sa ??

I Czy z kombi podjedzie do sedana ??

pozdrawiam

https://www.bose.co.uk/GB/en/Images/Audi_A4_(B6)_Model_Year_2004_EN_tcm6-68501.pdf

subwoofer z kombi nie podejdzie do sedana i na odwrót. Reszta czyli głośniki niskotonowe, centralny i tweetery są takie same avant=sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za konkretną i szybką ODP

Jeszcze tylko jak poznam , że dany zestaw jest do SEDANA a KOMBI ??

Jakieś różnice ?

I co do tej wtyczki 42 - 443 972 963C wtyczka 25-pin (starszy model wzmacniacza, końcówka 382A) lub 4E0 971 636 na 32-pin (nowszy model, 382C) jest do wzmazniacza z AVANT tylko ? Przy sedanie zapominam o niej tak ?

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poznasz po tym ze do kombi wzmacniacz jest przykręcony do subwoofera a w sedanie wzmacniacz jest osobno a sub osobno. Reszta głośników taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś brakowało basu w Bose. :wink: . Tani sposób na dodatkowy głośnik basowy, wzmacniacz od A8. Zamiast centralnego obsługuje drugi głośnik basowy...

O wiązkę z A8 łatwiej (i taniej), i nie wiele się różni...

16112014554.jpg 16112014555.jpg

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Właśnie przymierzam się do montażu Bose w mojej B7 MY 2007 z radiem Symphony 2+. Wziąłem się za przeglądanie schematów i odkryłem jedno połączenie między radiem a wzmacniaczem Bose o którym nikt nie pisze.
Występuje ono na pewno w radiach symphony, concert i chorus od listopada 2006. Chyba nie ma fo w RNS-E i BNS ale tego nie jestem pewien więc proszę samemu sprawdzać.

Na schemacie z elsy widać że w tych radyjkach należy połączyć pin nr 10 z zielonej 12-to pinowej kostki C w radiu z pinem numer 24 we wzmacniaczu Bose. Oryginalnie połączone są te piny przewodem o przekroju 0,35 w kolorze niebiesko czerwonym.

Sprawdziłem to w oryginalnej wiązce z auta z roku 2007 i to połączenie występuje, nie ma go natomiast w wiązce z auta z roku 2005.
Myślę że warto by dodać tą informacje do pierwszego posta dla tych którzy będą montować bose w B7 wyprodukowanych po listopadzie 2006 i wyposażonych w jedno z wyżej wymienionych radyjek.
Nie wiem do czego służy to połączenie i tu pytanie do kolegów którzy są bardziej ogarnięci w temacie Bose- do czego to połączenie jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

Mam jeszcze takie pytanko, czy ktoś orientuje się czy piny z kostek ISO da się przełożyć do kostki FAKRA? Chodzi o to że mam całą nie pociętą wiązkę Bose która od strony radia ma kostki ISO, moje radio ma kostki FAKRA i zastanawiam się czy wystarczy ze przełożę piny czy będę musiał je odciąć i założyć inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o informacje kto z dolnego śląska pomógł by przy montażu / rezanku systemu bose wraz z kodowaniem prosze o info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...