Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam jeszcze takie pytanie- czy ktoś mógł by mi dokładnie napisać którędy idzie fabryczna wiązka bose od wzmacniacza w b7.
Wiem że od wzmacniacza do radia idzie prawym tylnym boczkiem pod tylnym siedziskiem i potem pod pod tunelem środkowym do radia ale nie wiem co dalej?
Którędy dalej idzie wiązka do mikrofonu w lampce podsufitki (lewym czy prawym słupkiem A)?

No i którędy idą przewody do głośników w drzwiach przednich i tylnych - wiem że idą razem z całą wiązką do radia ale co dalej? Którędy idą do kostek w słupkach A i B?

Zaznaczam że chodzi mi o fabryczną wiązkę mam taką to zamontowania nie pociętą i chce ją w całości bez lutowania zamontować do B7 avant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam wiązkę BOSE, większość kabli już sobie oznaczyłem które do czego się podłącza :) lecz są takie cienkie kabelki rożnego koloru, wiecie może do czego one służą oraz gdzie się je podłącza?? dodam że brązowy kabel ostatni po lewej jest dł 50cm i jest on obcięty. htpp://i60.tinypic.com/140gp4w.jpg

Edytowane przez milosztk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak sprawdzić jakie mam kodowanie w rns e czy oby napewno mam bosse?

ori mam system bosse lecz nawi rns d wymieniłem na rns e i nie wiem czy mam wlasciwe kodowanie czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie RNS-E możesz sprawdzić wchodząc w tryb serwisowy RNS-a.
aby to zrobić włącz RNSa nacisnij górny lewy klawisz przy gałce i przytrzymaj go 8 sek i zwolnić następnie nacisnąć górny prawy klawisz przy gałce i trzymać też około 8 sekund, navi wejdzie w trub serwisowy i tam znajdziesz opcję kodowania w której zobaczysz jak zakodowany jest RNS

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie RNS-E możesz sprawdzić wchodząc w tryb serwisowy RNS-a.

aby to zrobić włącz RNSa nacisnij górny lewy klawisz przy gałce i przytrzymaj go 8 sek i zwolnić następnie nacisnąć górny prawy klawisz przy gałce i trzymać też około 8 sekund, navi wejdzie w trub serwisowy i tam znajdziesz opckę kofowania w której zobaczysz jak zakodowany jest RNS

chodzi tobie o menu ukryte engineering?? jak tak to inaczej sie do niego wchodzi!!!! a w tym menu ukrytym gdzie to sprawdzić??bo wszystko nie po polsku i nie chcem czegoś przez przypadek przestawić w kazdym badz razie jak mam nawi spolszczone to wszystko powinno być po polsku lecz niestety nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o menu engineering. Nie masz się czego obawiać wejdź w to menu i podejrzyj jakie masz kodowanie. Zakładka w której można to zrobić nazywa się coding.
Co do wejścia w to menu to faktycznie zapomniałem napisać że przed naciśnięciem lewego górnego przycisku przy gałce należy nacisnąć jeszcze klawisz NAVI. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.

Mam podpięty tył pod bose. Wczoraj bawiąc się rns-e w opcjach wył. podświetlenie ekranu, zauważyłem że buczenie z tylnich głośników znika w raz ze zgaszeniem ekranu. Macie podobnie czy tylko u mnie takie cuda się dzieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore glosniki BOSE i wzmak byly ostatnim wydaniem w b7? Chodzi mi o oznaczenie. Z koncowka A, B czy jeszcze cos innego bylo? A wzmacniacz to wiem ze ten srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki na pewno z końcówką B
A wzmacniacz to nie wiem, musze sprawdzić w domu, mam taki z początku 2007r.


Sub ze wzmacniaczem z kwietnia 2007 ma numer 8E9 035 382 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.

Mam podpięty tył pod bose. Wczoraj bawiąc się rns-e w opcjach wył. podświetlenie ekranu, zauważyłem że buczenie z tylnich głośników znika w raz ze zgaszeniem ekranu. Macie podobnie czy tylko u mnie takie cuda się dzieją?

jak bys przeczytał cały watek to bys wiedzial w czym problem lezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.

Mam podpięty tył pod bose. Wczoraj bawiąc się rns-e w opcjach wył. podświetlenie ekranu, zauważyłem że buczenie z tylnich głośników znika w raz ze zgaszeniem ekranu. Macie podobnie czy tylko u mnie takie cuda się dzieją?

jak bys przeczytał cały watek to bys wiedzial w czym problem lezy

Czyżbym trafił na forum audi klub polska? Jak nie chcesz udzielać jakiejkolwiek sensownej odp to jej lepiej nie udzielaj. No chyba że miałeś ciężki dzień i szukasz zaczepki...

Poza tym na żadnych stronach jakie tu prześledziłem nie było napisane, że nieekranowana wiązka w samochodach bez bose jest powiązana z ekranem rns-e. I przez to buczy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Poza tym na żadnych stronach jakie tu prześledziłem nie było napisane, że nieekranowana wiązka w samochodach bez bose jest powiązana z ekranem rns-e. I przez to buczy.

...a jest ich trochę :kwasny: Założyłem ostatnio tył i też buczy ale na szczęście nie jest to aż tak uciążliwe...choć bardziej bym był zadowolony jak by nie buczało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nieuważnie czytasz i powiela sie ionformacje tylko, buczą ci kanały z nie zasiloną linią , zmostkować trzeba piny 19-21 i 20-22, wielokrotnie było pisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zmostkować trzeba piny 19-21 i 20-22, wielokrotnie było pisane

przeleciałem cały temat ale musiało umknąć...to zmostkować plusowe sygnały przednie z tylnymi i nie będzie buczeć tak?żyłem w przekonaniu że buczy z powodu nieekranowych sygnałów (nie mam wiązki bose)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmostkować trzeba piny 19-21 i 20-22, wielokrotnie było pisane

przeleciałem cały temat ale musiało umknąć...to zmostkować plusowe sygnały przednie z tylnymi i nie będzie buczeć tak?żyłem w przekonaniu że buczy z powodu nieekranowych sygnałów (nie mam wiązki bose)

Bo właśnie z powodu braku ekranowania buczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego u siebie, bo nie lubię takich rozwiązań. Skoro chłopaki piszą, że zmostkowanie pomoże to pewnie tak jest. Ja u siebie jak mi buczało wrzuciłem ori wiązkę bose od A8, i jest tak jak być powinno. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob jak Ci napisałem robie tak od lat, i nie pierniczcie bzdetów o braku ekranowania :) bo wszytsko na oryginalnej wiazce jest robione jak robi stage 1 przeciez, , podajcie sobie sygnal na kanały ktore sa pominiete w tym etapie poprzez zmostkowanie ich , mowie o mostkowaniu sygnału audio nie wyjscia !,


Nie robiłem tego u siebie, bo nie lubię takich rozwiązań. Skoro chłopaki piszą, że zmostkowanie pomoże to pewnie tak jest. Ja u siebie jak mi buczało wrzuciłem ori wiązkę bose od A8, i jest tak jak być powinno. :wink:

ori wiazka od a8 :) do a4 sie tez rozni :):)::):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob jak Ci napisałem robie tak od lat, i nie pierniczcie bzdetów o braku ekranowania :) bo wszytsko na oryginalnej wiazce jest robione jak robi stage 1 przeciez, , podajcie sobie sygnal na kanały ktore sa pominiete w tym etapie poprzez zmostkowanie ich , mowie o mostkowaniu sygnału audio nie wyjscia !,

Nie robiłem tego u siebie, bo nie lubię takich rozwiązań. Skoro chłopaki piszą, że zmostkowanie pomoże to pewnie tak jest. Ja u siebie jak mi buczało wrzuciłem ori wiązkę bose od A8, i jest tak jak być powinno. :wink:

ori wiazka od a8 :) do a4 sie tez rozni :):): :):)

Tak różni się, brakuje kabelka do centralnego, ale to nie problem, reszta jest identyczna, i co najważniejsze brak buczenia. :)

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...