Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja mam nadzieję, że u mnie też nie będzie buczało, bo mam dojście do ori kabla sygnałowego. Możesz powiedzieć bardziej dokładnie jak podłączyłeś te podwójne plus i masę ? Do których pinów wpinałeś, bo nie rozumiem, czyli co, podłączałeś dwa przewody plus do jednego pinu ? i tak samo masę ?

BTW Jak by ktoś szukał ori kabla sygnałowego takiego jak w wiązce Bose to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeszcze tego nie podłączyłem, bo wszystko uruchomiłem dosłownie dwa dni temu, a wiązkę wrzuciłem dużo wcześniej. Tak planuję podłączyć dwa przewody plus i dwa minus do jednego pinu, oczywiście z drugiej stronie podłączyć do plusa i do masy. Nie bawiłem się z tym od razu, żeby nie robić dodatkowego zamętu w razie problemów z buczeniem. Teraz jak wszystko dobrze gra, będę musiał się za to wziąć, co by zasilnie było wydajniejsze, chociaż nie mam pewności czy to coś to poprawi :mysli:. :) no, ale skoro w ori były grubsze, to można spróbować.

Teraz już nie będę w tym wszystkim ryć :>, także przewody sygnałowe zostaną takie jakie są. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakładałem Bose, to kable sygnałowe puściłem w skrętce bez żadnego ekranu, i nie mam żadnych zakłóceń :> .

Miałem już zwykły subwoofer, więc wykorzystałem wiązkę od niego i dołożyłem drugą taką samą w całości,którą wyprułem z wiązki wnętrza, kupionej kiedyś na części. Na tym chodzi przód i zero problemów wszystko gra czyściutko.

Czyli puszczałeś sygnały w ekranach bo w ori wiązce właśnie takie są :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ori wiązce nie Bose, z aktywnym tylko tyłem, sygnały idą w skrętce. Tak jest w B6 i B7, bo dokładałem wiązkę wyprutą właśnie z instalacji B7. :) I w obu wiązkach jest na 100% tylko skrętka nie ma żadnego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ori wiązce nie Bose, z aktywnym tylko tyłem, sygnały idą w skrętce. Tak jest w B6 i B7, bo dokładałem wiązkę wyprutą właśnie z instalacji B7. :) I w obu wiązkach jest na 100% tylko skrętka nie ma żadnego ekranu.

Nie wiem jak jest w zwykłej instalacji ale w BOSE skretka jest ekranowana. Jest w niej 6 przewodów + żyłka, całość ekranowana folią, w czarnej izolacji.

Jest jeszcze jeden przewód ekranowany z 3 żyłami białym, czarnym i brązowym ale nie wiem co nim idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga ekranowana wiązka jest do AudioPilota (inaczej BOSE mic ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wykorzystałem wiązkę od niego i dołożyłem drugą taką samą w całości,którą wyprułem z wiązki wnętrza, kupionej kiedyś na części.

Wiązkę puściłem obok tej którą już miałem.

Brimchit, możesz powiedzieć którędy oryginalnie biegnie wiązka audio w A4 :mysli:

Ta druga ekranowana wiązka jest do AudioPilota (inaczej BOSE mic ;)).

Czyli jak dla mnie zbędna :)

Panowie,

1. które piny idą pod kable sygnałowe, a które pod głośnikowe ?

2. Czy kolory przewodów głośnikowych w wiązce BOSE odpowiadają kolorom kabli głośnikowych w zwykłej instalacji ?

3. Jaki kolor mają kable głośnikowe zasilające tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wykorzystałem wiązkę od niego i dołożyłem drugą taką samą w całości,którą wyprułem z wiązki wnętrza, kupionej kiedyś na części.

Wiązkę puściłem obok tej którą już miałem.

[/quote

... wykorzystałem wiązkę od niego i dołożyłem drugą taką samą w całości,którą wyprułem z wiązki wnętrza, kupionej kiedyś na części.

Wiązkę puściłem obok tej którą już miałem.

Brimchit, możesz powiedzieć którędy oryginalnie biegnie wiązka audio w A4 :mysli:

Ta druga ekranowana wiązka jest do AudioPilota (inaczej BOSE mic ;)).

Czyli jak dla mnie zbędna :)

Panowie,

1. które piny idą pod kable sygnałowe, a które pod głośnikowe ?

2. Czy kolory przewodów głośnikowych w wiązce BOSE odpowiadają kolorom kabli głośnikowych w zwykłej instalacji ?

3. Jaki kolor mają kable głośnikowe zasilające tył ?

Brimchit, możesz powiedzieć którędy oryginalnie biegnie wiązka audio w A4 :mysli:

Ta druga ekranowana wiązka jest do AudioPilota (inaczej BOSE mic ;)).

Czyli jak dla mnie zbędna :)

Panowie,

1. które piny idą pod kable sygnałowe, a które pod głośnikowe ?

2. Czy kolory przewodów głośnikowych w wiązce BOSE odpowiadają kolorom kabli głośnikowych w zwykłej instalacji ?

3. Jaki kolor mają kable głośnikowe zasilające tył ?

kolory przewodów bose są takie same jak w zwykłej wiązce

tył

lewy głośnik - (minus) czerwono/żółty (plus) +brązowo/żółty

prawy głośnik - czerwono/zielony brązowo/czarny

sub - (minus) brązowo/szary (plus)+ czerwono/czarny

przód

centralny - czarny +zielony

lewy głośnik -niebiesko/żółty +brązowo/zielony

prawy głośnik -zielono/niebieski +brązowo/niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafik84 :hi:

A wiesz może, który typ pinów idzie pod przewody sygnałowe, a który pod głośnikowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomogę :embarrassed: bo ja miałem gniazdo z przewodami do wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomogę :embarrassed: bo ja miałem gniazdo z przewodami do wzmaka

Też mam takie gniazdo tylko boję się, że jak bym miał odcinać i się wlutowywać w końcówki przewodów to będą zakłócenia, dlatego wolał bym dać nowe piny.

A tobie nie buczy, nie masz zakłóceń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam tylko przód jak włączę światła ale jak nacisnę na stop to wszystko ustaje myślę że jest to problem z zasilaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tego się obawiam.

Bromchit pisał, że na tym cieńszym, seryjnym zasilaniu ma podłączone i mu nie piszczy :mysli: mógłby kolega tylko uściślić czy lutował kabelek zasilający czy ma podłączony w jednym kawałku z nowymi pinami :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowa kolegi Bromchit :

Wiązkę puściłem obok tej którą już miałem. W tej dokładanej wiązce zostawiłem wszystkie przewody celowo, żeby plus i masę puścić do tuby przez obie wiązki, bo jak było wcześniej napisane Bose jest zasilane grubszymi kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowa kolegi Bromchit :

Wiązkę puściłem obok tej którą już miałem. W tej dokładanej wiązce zostawiłem wszystkie przewody celowo, żeby plus i masę puścić do tuby przez obie wiązki, bo jak było wcześniej napisane Bose jest zasilane grubszymi kablami.

Ale pisał też, że tej drugiej jeszcze nie podłączył a że nie ma zakłóceń to już nie będzie połączał. Najlepiej żeby sam się wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowa kolegi Bromchit :

Wiązkę puściłem obok tej którą już miałem. W tej dokładanej wiązce zostawiłem wszystkie przewody celowo, żeby plus i masę puścić do tuby przez obie wiązki, bo jak było wcześniej napisane Bose jest zasilane grubszymi kablami.

Ale pisał też, że tej drugiej jeszcze nie podłączył a że nie ma zakłóceń to już nie będzie połączał. Najlepiej żeby sam się wypowiedział.

poczekamy może nam napisze dokładniej jak ma u siebie zrobione :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka idzie środkiem wzdłuż tunelu od strony kierowcy, potem skręca pod koniec tunelu na stronę subwoofera i idzie pod przednią częścią tylnej kanapy, potem po nadkolu do góry i do bagażnika jakoś pod pasem bezpieczeństwa :mysli: (dokładnie nie pamiętam). Po prostu układałem ją wzdłuż wiązki, która już tam była. Nie wiem jak to wygląda w sedanie.

Wiązkę włożyłem w całości tak jak ją wyprułem i nie wiele musiałem kombinować z podłączeniem przednich głośników, bo podłączyłem je po prostu za radiem. Kable do głośników w dokładanej wiązce niestety trzeba było troszkę przedłużyć, bo w końcu wcześniej szły do tylnych drzwi. A i zapomniałem wspomnieć dołożyłem jeszcze kabelek do głośnika centralnego, tego też jeszcze nie podłączyłem, bo nie mam głośnika :)

Co do podłączenia no więc tak: :mysli:

w tej chwili mam dwie wiązki nie Bose, dwa sygnały i głośniki idą jedną wiązką to jest tył, który już miałem aktywny także nią idzie plus, minus, i pilot, a dwa sygnały i głośniki idą drugą wiązką i to jest przód. W tej drugiej wiązce nie podłączyłem plusa i minusa, ale zamierzam to w wolnym czasie to zrobić.

Mam jedno pytanko, czy ktoś się orientuje jak to jest z tym wyświetlaniem napisu Bose w radiu Concert po jego włączeniu? Wyczytałem, że wystarczy pin w radiu opisany jako Bose podłączyć do masy + oczywiście kodowanie i napis się wyświetla. Wszystko się zgadza napis się wyświetla, ale wtedy gra to gorzej niż bez Bose,o wiele ciszej i mega płasko, więc odłączyłem go. W sumie to tylko napis :> , ale nurtuje mnie gdzie to tak naprawdę trzeba podłączyć, żeby ten napis się wyświetlał i grało jak należy.

Według Elsy faktycznie ten pin trzeba połączyć z masą, ale wtedy wszystko zaczyna grać jakoś słabiej. :confused4: , ktoś miał może taki problem? Kodowanie raczej mam w porządku.

Grało słabiej bo muza na płytce była marnej jakości, jest wyszystko ok. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli domyślam się, że na tą chwilę Ci nie zakłóca ponieważ nie masz podłączonych wszystkich głośników i nie masz przekodowanego systemu na Bose.

U siemiana przed przekodowaniem na pełny system też nie piszczało, problemy zaczęły się dopiero po podłączeniu przodu pod wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony przód, i radio przekodowane na Bose. tak jak pisałem wyżej.

Wzmacniacz w radiu wyłączony, jak radio nie było przekodowane to Vag wyświetlał błędy przednich głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie polozylem wiazke z BOSE i wlutowywalem sie w koncowki kabbli w nowej kostce, jeszcze nie kodowalem i zadnych piskow nie ma tylko lepiej gra niz wczesniej :) i gdzies mam na zbyciu centralny glosniczek BOSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...