Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy standartowy subwoofer różni się czymś poza głośnikiem i napisem Bose ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: jestem na etapie zbierania części/elemtow do BOSE… w związku z tym mam pytanka:

1. Posiadam wzmak+sub z koncowka 382 E czy rozpiska pinow/podlaczenie jest takie samo jak 382 C?

2. W sprawie mikrofonu (z niemieckiego opisu) - Co to jest ten FSE?

8E0862373 Mikrofon BOSE z FSE; 8H0862373 Mikrofon BOSE bez FSE...

3. Obecnie posiadam mikrofon 8L1862373A czy moge go zastosowac? Czy musi być któryś z w/w?

4. Troche zakręciłem się z tymi pojeciami, czy AudioPilot to chodzi o f-cje GALA czy jeszcze cos innego?

Dzieki za odp.

1. Sugeruj się ilością pinów w kostce.

2. FSE to skrót od niemieckiej nazwy cyfrowej redukcji szumów.

3. 8L1862373A to standardowy mikrofon - AudioPilot używa innego (numery podałeś).

4. GALA a AudioPilot to dwie różne rzeczy - GALA robi Ci głośniej radio jedynie na podstawie odczytu prędkości. AudioPilot robi głośniej na podstawie analizy szumów w aucie (używa do tego mikrofonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: jestem na etapie zbierania części/elemtow do BOSE… w związku z tym mam pytanka:

1. Posiadam wzmak+sub z koncowka 382 E czy rozpiska pinow/podlaczenie jest takie samo jak 382 C?

2. W sprawie mikrofonu (z niemieckiego opisu) - Co to jest ten FSE?

8E0862373 Mikrofon BOSE z FSE; 8H0862373 Mikrofon BOSE bez FSE...

3. Obecnie posiadam mikrofon 8L1862373A czy moge go zastosowac? Czy musi być któryś z w/w?

4. Troche zakręciłem się z tymi pojeciami, czy AudioPilot to chodzi o f-cje GALA czy jeszcze cos innego?

Dzieki za odp.

1. Sugeruj się ilością pinów w kostce.

2. FSE to skrót od niemieckiej nazwy cyfrowej redukcji szumów.

3. 8L1862373A to standardowy mikrofon - AudioPilot używa innego (numery podałeś).

4. GALA a AudioPilot to dwie różne rzeczy - GALA robi Ci głośniej radio jedynie na podstawie odczytu prędkości. AudioPilot robi głośniej na podstawie analizy szumów w aucie (używa do tego mikrofonu).

Czy mozna w systemie BOSE podlaczyc/zainstalowac tylko tą f-cje GALA bez Bose Pilot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RNS-E GALA jest standardowo w ustawieniach radia. Ja i tak mam wyłączoną bo mnie wkurza jak się podgłaśnia i ścisza.

Moje Bose już podłączone, nic nie buczy, a gra przepięknie :kox: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RNS-E GALA jest standardowo w ustawieniach radia. Ja i tak mam wyłączoną bo mnie wkurza jak się podgłaśnia i ścisza.

Moje Bose już podłączone, nic nie buczy, a gra przepięknie :kox: .

No to super :good: gratuluje... w tej chwili tylko czekam na pin'y no i na Twoja wiazke :> i w zasadzie moge brac sie za wymianke. A wiazki tak samo polozyles jak Bromchit opisal na str. 16 tego watku? czy jeszcze inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do wymiany wzmacniacza u siebie i zastanawiam się czy wymieniać również głośniki na bose. Znalazłem na alledrogo dwa zestawy (wzmacniacz oraz głośniki) i zastanawiam się czy cena jest rozsądna...

http://allegro.pl/audi-a4-bose-subofer-glosniki-komplet-i1439376582.html

http://allegro.pl/audi-a4-b7-bose-glosniki-subofer-i-wzmacniacz-2007-i1424992854.html

Co do tej drugiej aukcji to nie wiem czy ten zestaw podejdzie ale wydaje mi się, że tak.

Może tak dla porównania pochwalicie się za ile pln-ów udało wam się zorganizować sprzęt, głównie chodzi mi o wzmacniacz z subwooferem do avanta. Może macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę, którego możecie polecić.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zakłóceń w przednich głośnikach, czy udało się komuś je wyeliminować bo już tyle jest o tym napisane, a złotego środka chyba nikt nie odkrył :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena ok.

hm :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

niestety ceny takich kompletów są nie tanie..... cena wydaje się w miarę rozsądna... jak masz wolne fundusze warto zainwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z drugiego linka ze wszystkimi wtyczkami i przede wszystkim wiązką od wzmaka do radia to jak za darmo. Dziwię się, że jeszcze nie sprzedamy.

No i widzę, że głośniki nowszego typu z końcówką B :kox: tylko warto się dopytać o głośnik centralny bo na zdjęciach nie widać a w aso kosztuje 220 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z drugiego linka ze wszystkimi wtyczkami i przede wszystkim wiązką od wzmaka do radia to jak za darmo. Dziwię się, że jeszcze nie sprzedamy.

No i widzę, że głośniki nowszego typu z końcówką B :kox: tylko warto się dopytać o głośnik centralny bo na zdjęciach nie widać a w aso kosztuje 220 zł.

dokładnie wiązka to rarytas i mniejszy problem :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z drugiego linka ze wszystkimi wtyczkami i przede wszystkim wiązką od wzmaka do radia to jak za darmo. Dziwię się, że jeszcze nie sprzedamy.

No i widzę, że głośniki nowszego typu z końcówką B :kox: tylko warto się dopytać o głośnik centralny bo na zdjęciach nie widać a w aso kosztuje 220 zł.

Ja chcialem go kupic, tylko w ostatniej chwili udalo mi sie znalesc jeszcze tanszy zestaw z wtyczkami z 2007 :decayed: a po 2-gie jakos nie za bardzo mnie przekonywalo to zdjecie sub'a :confused4: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem muszę i tak się wstrzymać do polowy miesiąca bo chwilowo PLN-ow brak, ale już wiem ile trzeba na to przeznaczyć środków.

Ja chcialem go kupic, tylko w ostatniej chwili udalo mi sie znalesc jeszcze tanszy zestaw z wtyczkami z 2007 :decayed: a po 2-gie jakos nie za bardzo mnie przekonywalo to zdjecie sub'a :confused4: ...

też się zastanawiam czemu gość odkręcił wzmacniacz i trzyma tego sub'a razem z innymi częściami typu "odpady" :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest nr blendy bose koloru czarnego do B7?

Znalazlem na forum w 'dziale czesci' te nr ale do B6 (tylko ze w kolorze swing :gwizdanie:) i nie wiem czy do B7 sa takie same?

lewa strona 8E0 035419A 24S(przod) ,8E0 035435A 24S(tyl)

prawa strona 8E0 035420A 24S, 8E0 035436A 24S

dzieks za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest nr blendy bose koloru czarnego do B7?

Znalazlem na forum w 'dziale czesci' te nr ale do B6 (tylko ze w kolorze swing :gwizdanie:) i nie wiem czy do B7 sa takie same?

lewa strona 8E0 035419A 24S(przod) ,8E0 035435A 24S(tyl)

prawa strona 8E0 035420A 24S, 8E0 035436A 24S

dzieks za odp.

Numery które podałeś są prawidłowe (jest to blenda z profilem i logiem BOSE). 3 ostatnie znaki to oznaczenie koloru.

Kolory dla B6:

E59 - szary (tapicerka LF)

1RS - beżowy "twist" (tapicerka LE)

24S - ciemnoszary "swing" (tapicerka LB i LC)

4PK - czarny "soul" (pozostałe)

6YS - niebieski "maritime" (tapicerka LD)

Kolory dla B7:

E59 - szary (tapicerka NQ, NZ)

4PK - czarny "soul" (pozostałe)

G6G - niebieski "indygo" (tapicerka MF, NW)

8X5 - beżowy "torrone" (tapicerka NR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek (auto-autex z allegro - Polecam :good:) od ktorego kupilem zestaw BOSE <w skrócie napisze ze> dorzucil do kpl mikrofon, ktory wyglada mniej wiecej tak :cool1:

mic_bose.jpg

8E0951177 wg 'sklep.gajos' to jest czujnik ruchu :mysli:

Pytanko czy to jest tylko czujnik ruchu czy to cos na kabelku to mikrofon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik ruchu - dodatkowa opcja alarmu fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne Bose wyrezane:) Wszystko ładnie pięknie, tylko muszę stwierdzić, że na stronie 1. tematu, jest błędna informacja o podłączeniu kabli sygnałowych - nie mam spisanych kolorów, jednak sugeruję wszystkim, którzy chcą wyrezać Bose, żeby zostawili na koniec podłączanie sygnałów do poszczególnych wyjść radioodtwarzacza, bo przy podpięciu kabli wg. strony pierwszej, owszem, grały przednie głośniki, ale jako "przód-tył", a nie "prawy-lewy". Niby podpinałem również masę do pinu Bose w radiu, bo w kostce wzmacniacza, miejsce 24. pinu jest puste;/ Chyba coś nie stykało, bo napis Bose się nie pojawił przy kodowaniu 01200 (Concert II w A4). Jutro na spocie sprawa się wyjaśni - raz jeszcze podepniemy i sprawdzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...