Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż klimatyzacji manualnej 1.9 TDi 1Z


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

założenie to jest bułka z masłem proste jak drut też się bałem żeby coś się nie stało ale do tej pory nic się nie stało więc wszystko gra części to mam pół na pół trochę z a4 trochę z passata bytłe wszytko było od 4 -cylindrowców nie ważne czy 1.9 czy 1.8. Schemat elektryczny gdyby ktoś chciał pod klime manualną to oczywiści mam i laik by sobie poradził bo ładnie opisane gdzie się wpiąć a wszystko jest na trzech przekaźnikach

---------- Post dopisany at 09:30 ---------- Poprzedni post napisany at 09:26 ----------

@stasiu227 - w pierwszym poscie masz opisane co i jak, sam ocen czy duzo roboty :)

@grippen - Oznaczylem kostki na czwartej fotce:

http://img90.imageshack.us/img90/8752/beznazwy1uw.th.jpg

1. Zlaczka od silniczka regulacji reflektora,

2. Wtyczka do reflektora.

Innych wtyczek tam nie widze.

faktycznie mój błąd kurcze pisałeś do Tadzia jak ci mówiłem może on by miał tą wiązke albo u kogoś podpatrzyć gdzie to idzie i dorobić. bo tak ogólnie mówiąc to ten czujnik ma załączyć sprężarkę gdy jest ciśnienie w układzie.

Daniel przy dobrych wiatrach to dosłownie 1 dzień roboty i wszystko ładnie będzie hulać

---------- Post dopisany at 09:44 ---------- Poprzedni post napisany at 09:30 ----------

:decayed:

KLIMATYZACJA KOMPLETNA AUDI A4 B5 1.8 (3007521461) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

zapytać o wiążke i macie ori:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie mój błąd kurcze pisałeś do Tadzia jak ci mówiłem może on by miał tą wiązke albo u kogoś podpatrzyć gdzie to idzie i dorobić. bo tak ogólnie mówiąc to ten czujnik ma załączyć sprężarkę gdy jest ciśnienie w układzie.

jestem z nim w kontakcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już montować to tylko climatronika. Tyle samo zabawy i podobne koszta. Ja do swojego kupiłem kombajn po lifcie za 150+ na flaszkę z nagrzewnicą i wentylatorem. Wiązkę już miałem bo jakiś pseudo mechanik zamontował mi manuala ala climatronik ( cokolwiek to znaczy) rzeźbiarz piękny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założenie to jest bułka z masłem proste jak drut też się bałem żeby coś się nie stało ale do tej pory nic się nie stało więc wszystko gra części to mam pół na pół trochę z a4 trochę z passata bytłe wszytko było od 4 -cylindrowców nie ważne czy 1.9 czy 1.8. Schemat elektryczny gdyby ktoś chciał pod klime manualną to oczywiści mam i laik by sobie poradził bo ładnie opisane gdzie się wpiąć a wszystko jest na trzech przekaźnikach

---------- Post dopisany at 09:30 ---------- Poprzedni post napisany at 09:26 ----------

@stasiu227 - w pierwszym poscie masz opisane co i jak, sam ocen czy duzo roboty :)

@grippen - Oznaczylem kostki na czwartej fotce:

http://img90.imageshack.us/img90/8752/beznazwy1uw.th.jpg

1. Zlaczka od silniczka regulacji reflektora,

2. Wtyczka do reflektora.

Innych wtyczek tam nie widze.

faktycznie mój błąd kurcze pisałeś do Tadzia jak ci mówiłem może on by miał tą wiązke albo u kogoś podpatrzyć gdzie to idzie i dorobić. bo tak ogólnie mówiąc to ten czujnik ma załączyć sprężarkę gdy jest ciśnienie w układzie.

Daniel przy dobrych wiatrach to dosłownie 1 dzień roboty i wszystko ładnie będzie hulać

---------- Post dopisany at 09:44 ---------- Poprzedni post napisany at 09:30 ----------

:decayed:

KLIMATYZACJA KOMPLETNA AUDI A4 B5 1.8 (3007521461) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

zapytać o wiążke i macie ori:decayed:

to mówisz kolego że ori wiązka i dało by rade wsadzić climatronik:eusathink:jutro zadzwonie i sie spytam, ino skąd wziąść schemat? bo to już wyższa półka jazdy z elektroniką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwiesz orginaną wiązkę to intuicyjnie wszystko będzie tam gdzie ma być (złącza, wtyczki itp.) Schemat z etki
Coraz bardziej mnie kreci żeby to zamontować:whistling:bende dzwonił do nich czy mają wiązke a jak nie to może kto ma na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy z 1.8 benzyniaka podejdzie wszystko do 1.9 tdi afna ? czy cos bedzie trzeba koniecznie kupic z afna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasują wszystkie klimy tylko maja być od R4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę kotleta.

Od 3 tygodni walczymy z montażem klimatyzacji, ale nie manualnej ale klimatronika.

Jak z mechaniką uporałem się bez większych problemów, to elektryka ... NIGDY WIĘCEJ !

Mieliśmy kupić pełny zestaw, brakowało łapy sprężarki, łapy osuszacza, śrub, to oczywiście trochę się najeździliśmy w poszukiwaniach. Tu ciekawostka, w naszym egzemplarzu czyli Avant 1.9 TDI AFN 110km 1998 rok mieliśmy już wentylator klimy, to nam odeszło na szczęście.

Kupiliśmy kilka wiązek, nie pasowały. Trzeba wiele rzeźbić..

Największy problem sprawiło to, że do przedlifta wkładaliśmy bebechy z polifta, czyli chłodnice, nagrzewnice. Sprężarka ma te same wtyczki w lifcie jak i bez, z tym nie było problemu.

Montując klimatronika pamiętajcie o tym, że jak macie przedlifta to od polifta kostki są inne ( kostki wchodzące do klimatronika są te same, mówię o kostach z drugiej strony, w lifcie piny są płaskie, a przedlifcie są okrągłe i tu był pies pogrzebany). Po tygodniu znaleźliśmy w końcu wiązke, lecz trzeba jeszcze dosztukować szyberdach i halogeny bo my mamy a w aucie, z którego mamy wiązke tego nie było).

Jestem sceptycznie nastawiony, może się to zmieni jak w końcu to uruchomimy. Chcecie montować klime, TYLKO MANUALNĄ ! :)

Dziś jeszcze szukam oringów do przewodów które wchodzą do obudowy nagrzewnicy. Jak ktoś ma numery części to byłbym wdzięczny.

Wczoraj 31 odebraliśmy auto od elektryka. Przód złożyłem, przy okazji wymieniany był zderzak na lift. Niestety auto ponownie musi u elektryka przestać jakiś czas. Okazało się, że w tej wiązce, którą kupiliśmy, nie było kostki do FIS, w naszej było, więc trzeba wypruć i wstawić do naszej instalacji - kolejna robota, kolejny demontaż wnętrza.

Apropo wnętrza, w 70% złożone, bo dalej nie ma sensu składać dlatego, żeby znów rozkładać. Zmieniona konsola środkowa na lift. Musimy przerobić tylko tunel wokół ręcznego, aby pasował, ewentualnie chcielibyśmy trafić na lift w granatowym kolorze, bo taki mamy środek. Klimatronik działa, klima idzie do nabicia i sprawdzenia szczelności - będzie działać :P. Poza tym, nie mamy podświetlenia konsoli środkowej w sensie klimatronika, popielniczki, uchwytu na kubek - rzeźba będzie.

Prócz tego, trzeba podłączyć kostki do halogenów w zderzaku, założyć i skręcić, do tego musimy dokupić przekaźnik. Po skończonych wszystkich zabiegach, porządnie odkurzyć wnętrze i oddać do prania - syf nieziemski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja właśnie przed wyjazdem nad morze zamontowałem klimatronika w 1Z całkowity koszt z nabiciem klimy to 800zł + 4 piwka . Warto było poświęcić trochę czasu efekt super :banan:

jestem w posiadaniu schematów do audi a4, które bardzo pomogły. Czas pracy to 3 dni do kompletnego złożenia i nabicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu klomatronika jak by coś nie szło to napisz pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...