Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Szyba się otwiera, ale już nie zamyka


Viking

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

A4 mam już 5 lat i do wczoraj było z szybami wszystko ok. Aż tu nagle otwieram przednią od strony kierowcy i już nie mogę zamknąć.

Zdjąłem boczek wyjąlem mechanizm, ręką podniosłem szybę.

Podłączyłem na wyjęty mechanizm styki. Silnik pracuje ale tylko na opuszczanie. Podłączyłem styki od drugiej szyby i jest to samo. Tylko opuszczanie, czyli styki działają. Słychać tylko takie "cyk" wciskając przycisk ale szyba się nie zamyka. Mechanizm też jest ok chodzi lekko.

Zamknąłem ręcznie szybę i odłączyłem kostke żeby przez przypadek nie otworzyć okna. Narazie taj jeżdżę. Czekam na wsze podpowiedzi....

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przekaźnik jest do wymiany, bo nie podaje napięcia aby silnik działał w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chudineze za odp.

Czyli przekaźnik jest jeden na jedną szybę??? Bo druga strona działa ok. Gdzie on jest zlokalizowany? I jak jest oznaczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem te schematy ale znalazłem tylko bezpiecznik szyby przedniej i tylnej a po przekaźniku ani śladu??? Ale to chyba nie bezpiecznik bo wogóle by szyby nie działały a szyba jednak się opuszcza, tylko nie podnosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie się przyjrzałem schematowi i znalazłem, że przyczyną może być zepsuty włącznik. Spróbuj zamienić kostki w drzwiach kierowcy prawe z lewymi i wtedy zobaczysz jak działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisałem że jest tak samo jak przełącze styki. Szyba tylko się otwiera. Druga chodzi jak powinna. Czyli styki są ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, też szyba od strony pasażera tylko się opuszała, sprawdziłem sam silniczek i był ok, ale ta cała elektronika która jest przy nim nie sterowała jak powinna, kupiłem cały ten mechanizm na allegro za 40zł i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, też szyba od strony pasażera tylko się opuszała, sprawdziłem sam silniczek i był ok, ale ta cała elektronika która jest przy nim nie sterowała jak powinna, kupiłem cały ten mechanizm na allegro za 40zł i po problemie.

Tak więc dzisiaj tak jak kolega napisał wymieniłem silniczek z całą tą elektroniką. Oczywiście wszystko działa. Szyba otwiera się i zamyka. Powodem usterki była awaria tej elektroniki przy silniczku. W B5 nie ma przekaźników od szyb. Tak więc jak komuś poleci otwieranie to najpierw sprawdzić styki przy włączniku i jak jest ok to kupować silniczek. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...