Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Nieszczelna klimatyzacja


jaro86glogow

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad miesiąc temu nabijałem klimatyzacje która pochodziła ok. 3-4 dni. Po powrocie do warsztatu sprawdzono mi nieszczelności i nic nie wykryto wiec nabili klime drugi raz i znów po kilku dniach wyparowała :( Pojechałem kolejny raz i dalej nie wykryto rzadnych nieszczelności i nabito raz jeszcze i powiedzieli mi że nieszczelna może być jakaś chłodniczka pod deską rozdzielczą ale tym sie nie zajmują :kwasny: oczywiście znów klima po kilku dniach przestała działać. Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę stary temat, ale mam ten sam problem nigdzie nie widać nieszczelności, a czynnika po kilku dniach ubywa - pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę stary temat, ale mam ten sam problem nigdzie nie widać nieszczelności, a czynnika po kilku dniach ubywa - pomocy

Musi gdzieś być i to dosyć duża, szukajcie do skutku, sprawdzcie parownik czy się nie rozszczelnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy jak Ty z nieszczelnością. Też po napełnieniu mroziło mi 5-6 dni a potem pustka czynnika. Z zewnątrz nic nie wykazywało nieszczelności ale winowajcą okazał sie podziurawiony jak sito parwonik. Niestety poswięciłem 2 dni na wymianę tego parownika (demontaż całego kokpitu) ale teraz tylko czekam na napełnienie czynnika i będzię "zima" w środku lata

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedługim czasie i mnie czeka kontrola szczelności układu klimatyzacji gdyż po lekkim zderzeniu "uleciał" czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, powiem wam że po drugim napełnieniu czynnik nie schodzi z układu, klima działa, mechanik powiedział jeszcze że jak zejdzie to będziemy próbować płynem do uszczelniania klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ilość czynnika odzyskanego względem załadowanego czy klima po prostu jeszcze działa pomimo tego, że zostało np .300g czynnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam problem jak koledzy powyżej (to chyba choroba ju,ż odpowiedniego wieku samochodu)tzn. czynnik ucieka po paru dniach używania, nieszczelności pod maską nie wykryto (jakimiś okularami), wiec został TYLKO Parownik ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć majkel_majki. Nie sprawdzałem tego na urządzeniu ale po pierwszym nabiciu zeszło po kilku dniach ( ok. 5 dni ), teraz działa już ponad dwa tygodnie jeżdżąc cały czas na klimie AUTO. Jak się coś zmieni to będę pisał w tym wątku, ale mam nadzieję że będzie ok. Pozdawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dołączam się również do kolegów powyżej, miałem już nabijaną klimatyzację dwa razy w krótkim czasie /dwa tygodnie/, jutro jadę ponownie.

Może ktoś wie ile taki parownik kosztuje.

Napiszę co powie na to mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2011 o 16:47, Tedan napisał:

Witam!

Dołączam się również do kolegów powyżej, miałem już nabijaną klimatyzację dwa razy w krótkim czasie /dwa tygodnie/, jutro jadę ponownie.

Może ktoś wie ile taki parownik kosztuje.

Napiszę co powie na to mechanik.

I co było przyczyną daj znać mam to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo stary-moze nikt już się nie odezwać. W tej chwili nabicie klimy kosztuję znacznie więcej więc nie ma się co nastawiać, że po którymś nabiciu nagle się uszczelni. Jeśli po dodaniu barwnika nie widać wycieków pod maską to pozostaje wymiana parownika pod deską i oby pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...