Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Do czego służy kluczyk pod kierownicą?


Kmistrz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to nie jest przypadkiem ręczne odłączenie Airbag-a od strony pasażera :mysli:

Takie rozwiązanie jest stosowane w wielu autach. Stosuję się to podczas przewożenia małych dzieci w foteliku na przednim siedzeniu. :gwizdanie:

A mnie się zdawało, że w A4 B5 nie było możliwości odłączenia Airbagu. Gdzieś widziałem naklejkę, że na fotelu pasażera nie można przewozić małego dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdawało, że w A4 B5 nie było możliwości odłączenia Airbagu. Gdzieś widziałem naklejkę, że na fotelu pasażera nie można przewozić małego dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy.

jest możliwość odłączenia airbag tylko w określonych rocznikach w A4 sam naprawiam jest tak że w schowku pasażera jest ukryty wyłącznik tzn wyłącza się kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to coś takiego jest http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c557df1aa697f42.html

Jest to blokada kierownicy.JA własnie posiadam takie zabezpieczenie,z tego co wiem to jest to nie oryginalne ale przydatne. :>

gustowny breloczek :>

To raczej będzie blokada kierownicy, bo nic innego już nie przychodzi do głowy.

A może to jest domontarz kolumny. Jakieś zabezpieczenie, zrobione jeszcze przez poprzedniego właściciela, żeby utrudnić złodziejowi dostęp do stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś informację na (nie wiem jak to nazwać) pokrywę którą musisz ściągnąć, żeby dostać się do bezpieczników?? Po lewej stronie kokpitu... ??

Ja mam tylko 1 poduszkę, więc nie mam takowej informacji, ale widziałem w innych b5-tkach biały napis i jakieś obrazki... Rzuć na to okiem,

Rzuć też okiem na krawędź tego otworu, jak jest wyrezany, czy krawędź jest równa ... może to nam coś powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego pewnie się wyciąga a nie przekręca.Ja u siebie żeby go wyciągnąć to muszę się trochę namęczyć tzn.najpierw go przekręcam w lewo,pózniej wduszam i przekręcam w prawo i dopiero wyciągam,gorzej jest z włożeniem.Może ty masz coś podobnego.Ja się dopiero skapłem o tej kombinacji 3 miesiące po kupnie auta :tongue4: Według mnie nie ma to jak mechaniczne zabezpieczenie,a w najgorszym wypadku złodziej sie nieźle namęczy :>

A wierzcie mi że u mnie naprawdę jest to solidnie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dzieje się, tylko tego nie widać smiley Tak jakby to był rzeczywiście kluczyk do odłączania Airbagu pasażera, to tego nie widać aż do wypadku wallbash

W Peugeot-cie 206 jest taki kluczyk i służy on do odłączania Air-baga od strony pasażera. Gdy się go przekręci zaświeca się kontrolka od poduszek na zegarach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...