Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Ori BOSE, można podłaczyć bez wzmaka.


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupić komplet 6 głośników + ori wzmacniacz do B5. Wszystko BOSE.

Mam jakiś mały wzmacniacz w bagażniku BP. Do czego podłaczoną mam tubę.

Pieniądze są tak niewielkie, że zastanawiam się nad wymianą wszystkich głośników.

Pytanie: Czy oryginalnie w Audi, głośniki BOSE są podłączone poprzez wzmacniacz ? Czy wzmacniacz jest tylko od Subwoofera, a głośniki podłączone są pod radio ?

Bo nie chce kupować wzmacniacza, skoro nie będzie mi potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ci potrzebny bo tyl i sub ida ze wzmaka. Nie wiem jak w B5 ale w B7 przod takze. Poza tym Bose glosniki maja inne wtyczki wiec bez kabli pod Bose sie nie obejdzie, chyba, ze ciecie i sztukowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy kupnie od razu krzyczeć o oryginalne okablowanie ? :mysli:

Ale do dokładanego radia (alpine) da się to wszystko podłączyć, żeby się trzymało kupy ?

Ps. Sorry, da się wszystko :wink4: Ale czy da się bez wielkiego dłubania, dokupowania wtyczek, przejściówek czy bóg wie co jeszcze.

Chodzi mi o P&P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P&P to na pewno nie bedzie ale przejsciowki majatku nie kosztuja wiec z tym podlaczeniem tez nie powinno byc problemow. Jezeli sie nie myle to sygnalowe z ori radia na wzmak ida przez moni-iso. Jezeli masz mozliwosc obejzec ten wzmak, ktory chcesz kupic to looknij na niego i juz bedziesz wiedzial jak jest zasilany (pod warunkiem, ze wiazka kabli tez jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosfer ile chcesz dać za ten zestaw BOSE?

Wczoraj na alle natknąłem się na kompletny zestaw BOSE do B6 za 1000zł.

Czy jest różnica między zestawem do B5 i B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosfer ile chcesz dać za ten zestaw BOSE?

Wczoraj na alle natknąłem się na kompletny zestaw BOSE do B6 za 1000zł.

Czy jest różnica między zestawem do B5 i B6?

Jest roznica i to duza.

B5

http://www.bose.de/DE/de/Images/Audi_A4_Avant_(B5)_Baujahr_1995-2001_DE_tcm44-6208.pdf

B6

http://www.bose.de/DE/de/Images/Audi_A4_Avant_(B6)_Baujahr_2001-2005_DE_tcm44-6164.pdf

BTW

Nie wiem czy tak bardzo oplaca sie inwestowac w przerobienie na Bose. Jezeli ktos kupi auto, w ktorym jest juz fabrycznie zamontowane Bose to jest ok ale dokladac i przeplacac nie ma sensu bo naprawde rewelacji nie ma. Lepiej kupic cos innego i zamontowac. Ja u siebie mam ori Bose i nie bylem z niego zadowolony dlatego go troche rozbudowalem(2 wzmaki + procesor dzwieku) by poprawic troche jakosc. Gdybym nie mial Bose, zdecydowalbym sie na jakies dobre glosniki + wzmak (moze wyjdzie troche wiecej niz 1000zl ale za to roznica jakosci dzwieku bedzie wieksza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel racja z tym, że moje seryjne "Audio" opiera się o dwa owale z tyłu i dwa w drzwiach pasażera. FINITO.

A ten zestaw mogę mieć za psie pieniądze. :naughty: Normalnie sam wzmacniacz kosztuje więcej.

Więc chyba nie mam co się zastanawiać. Zastanawiałem się tylko czy brać komplet z SubWoofem czy same głośniki. Ale w sumie chyba wolę wziąć wszystko razem z kablami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłaczyć głośniki bez ori wzmacniacza Bose. Ja też się nad tym zastanawiałem. Jak na razie mam na ori + dodatkowy wzm z gł. basowym. Fabryczny sub oczywiście odłączony. Jak miałbym ochotę z tym dłubać to kupiłbym 4 kanałowy wzmacniacz i dwa kanały w mostku na sub, a dwa pozostałe jako stereo i pod nie bym podpiął głośniki przód i tył równolegle. Wtedy jako front masz głośniki w drzwiach, a jako rear działa sub. Ten wzmacniacz Bose w klasie D mi jakoś nie podchodzi z brzmieniem. W poprzednim aucie miałem Clariona i to naprawdę grało.

A jak masz możliwośc to bierz cały kpl. podłączysz i zobaczysz. Ps. Czy ten Twój zestaw tez ma mikrofon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Czy ten Twój zestaw tez ma mikrofon ?

Nie. Nie ma.

Możesz podłaczyć głośniki bez ori wzmacniacza Bose. Ja też się nad tym zastanawiałem. Jak na razie mam na ori + dodatkowy wzm z gł. basowym. Fabryczny sub oczywiście odłączony. Jak miałbym ochotę z tym dłubać to kupiłbym 4 kanałowy wzmacniacz i dwa kanały w mostku na sub, a dwa pozostałe jako stereo i pod nie bym podpiął głośniki przód i tył równolegle. Wtedy jako front masz głośniki w drzwiach, a jako rear działa sub. Ten wzmacniacz Bose w klasie D mi jakoś nie podchodzi z brzmieniem. W poprzednim aucie miałem Clariona i to naprawdę grało.

Dzięki za podpowiedzi. Zestaw kupię. Jak wynegocjuję jeszcze cenę to się pochwalę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.ale do kompletu to tam jeszcze duzo brakuje[br]Dopisany: 13 Wrzesień 2009, 16:23_________________________________________________jeszcze pytanko.co to jest to co lezy miedzy glosnikami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To między glośnikami wygląda podobnie do mikrofonu, ale mogę się mylić. Trochę do tego jeszcze brakuje, gł. wysokotonowe np. Popytaj też o wiązkę, żebyś miał wtyk do wzmacniacza. Jak nie ma mikrofonu, to Bose przy głośniejszym graniu się wyłącza, ściszasz i się włącza. Poza tym na wybojach Ci się radio samo nie podgłaśnia. Jak dasz inny sub i dodatkowy wzmacniacz problem wyłączania się znika. Ale z racji na brak mikrofonu będziesz miał 3 piknięcia z navi po otwarciu drzwi-u mnie tak jest, ale narazie nie podłączałem Vaginy i nie wiem czy to napewno to. Ogólnie powiem Ci że ja na Twoim miejscu bym kupił porządny wzmacniacz i dobre głośniki i olał to Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.. :) Wyrwałem komplet.

6 glośników + 4 tweetery + wzmacniacz z mocowaniem + wiązka :cool1::naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysławie założyleś już ten sprzęt ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysławie założyleś już ten sprzęt ???

Skapitulowałem.. :wink4:

Sprzedałem wszystko i wróciłem do serii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysławie założyleś już ten sprzęt ???

Skapitulowałem.. :wink4:

Sprzedałem wszystko i wróciłem do serii..

ale próbowałeś cos teges ?? czy bez walki ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś, podliczyłeś koszty, przeanalizowałęś i stwierdziłeś, że sprzedajesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...