Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] SWAP 2.5TDI na 1.9TDI


zajac109

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Troche jestem ciemny w oznaczeniach silników w audi wiec nie bijcie.

kwestia dotyczy audi A4 2,5 Tdi z 2001 roku

Mam nastepujace pytanie czy mozna zmienic silnik z 2,5 tdi na 1,9 tdi jakiś 130 konny albo podobny. Czy jest to mozliwe na zasadzie wymiany pionu a reszte gratów zostawić czy w gre wchodzi ostra rzeźba.

Powiem jeszcze skad pomysl. Otoz wynika to z tego ze 2,5 sie rozsypalo(oczywiscie wałki), zrobiony zostal remont i po 10 tys znow sie rozsypalo i kolega juz nie chce sie bawic 2 raz.

Jakie ewentualnie silniki mozna zastosować do tej zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest to 2.5 o oznaczeniu ake czyli 180km to wtedy najlepszym wyjsciem bedzie chyba wlozenie innego 2.5 tdi o oznaczeniu BAU gdzie nie ma problemu walkow a podejdzie on pod osprzet z obecnego AKE wiec opcja chyba najtansza bo wkladac 1.9 trzeba z calym osprzetem.. ale jesli jest to 2.5 150km to niestety motor BAU do starego osprzetu nie bedzie pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest to niestety z tego co piszesz 150 konny silnik , a co byloby konieczne do przelozenia jesli mialo to by byc 1,9?

rozumiem, że silnik z calym osprzetem i wiazką trzeba miec , czy skrzynia 6 biegowa bedzie pasowac i reszta napedu(ośka)

co z altkiem i kompresorem od klimy, chlodnicami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest to niestety z tego co piszesz 150 konny silnik , a co byloby konieczne do przelozenia jesli mialo to by byc 1,9?

rozumiem, że silnik z calym osprzetem i wiazką trzeba miec , czy skrzynia 6 biegowa bedzie pasowac i reszta napedu(ośka)

co z altkiem i kompresorem od klimy, chlodnicami?

skrzynia 6 biegowa bedzie pasowac chlodnice tez ale kompresor i alternator juz nie... wiec sporo do przekladki jest wedlug mnie nie warto.... sprzedac to co zostalo i kupic cos innego z 1.9 wyjdzie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi kto kupi auto z padnietym silnikiem? Jesli juz to za 50% ceny... wiec sie nie oplaca sprzedawac. Lepiej naprawic i sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak juz naprawiac to porzadnie zalozyc ori walki albo ori regenerowane (w sumie to tylko ori podejmuja sie regenerowac) bo tanie zamienniki wytrzymuja kilka tys kilometrow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...