Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie auto dostawcze kupić????


kuredu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Jakie auto polecacie na dostawczaka???Zastanawiam się na VW Caddy, Citroen Berlingo, Opel Combo. Wszystko w dieslu około 100KM. Może ma ktoś jakieś opinie i wrażenia z jazdy tymi autami. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup citroena c15 duuzo tanszy od konkurencji, moglbys kupic 2 w cenie 1 niezniszczalny silnik 1,8d lub 1,9d, prosty w budowie, czesci tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa fordy transity i polecam w 100% łatwo nie mają i w sumie nic się nie psuje :naughty:

a jeśli chodzi o mniejsze to polecam VW Caddy :good: nieźle się prowadzi i na prawdę zrobiony jest z myślą o pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup citroena c15 duuzo tanszy od konkurencji, moglbys kupic 2 w cenie 1 niezniszczalny silnik 1,8d lub 1,9d, prosty w budowie, czesci tanie

ale w grę wchodzi tylko nowe auto, combo kiedyś jeździłem i jak był mocno załadowany to ciężko się nim jeździło, zastanawia mnie ja z resztą aut. francuzem nigdy nie jeździłem więc nie mam opinii. caddy ma dobry silnik 1.9tdi a na sprawdzonej jednoste mi bardzo zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caddy :good:

ja przez jakiś czas jeździłem Peugeot Partner 1.6HDI 90PS 2008r - nie wiem co będziesz woził tym autem ale osobiście nie polecam

za mały silnik, pełno klekotu a zero dynamiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslicie że takimi dostawczakami też dają jazdy próbne jak osobówkami :mysli:

jak tak to musze zobaczyć co i jak.

towaru bede woził ile się da - jak będzie ładowność 800kg to tyle biorę na pakę i wio, i bardzo mi zależy żeby wtedy auto się dobrze prowadziło bo osiągów i tak nię będzie żądnych z takim ładunkiem. raczej nie będzie szans żeby się tak obicążonym autem przejechać :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 peugeoty partnery I i II z silnikami 2.0HDI, jeden przelatał 500tys km, i silnik wymienilismy na nowszy, ale nie mam żadnego złego zdania na temat tego autka, na obwodnicy zamknął licznik 190km/h) Co do dynamiki to moge śmiało stwierdzić że jest dynamiczny(nie wiem jak te 1,6HDI) bezproblemu leci sie nim 130 z pełnym załadunkiem

Miły i praktyczny samochód tyle że juz nie w produkcji wiec odpada jak dla ciebie :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem jakiś czas VW cady 1,9d. Silnik jak najbardziej ok na woła roboczego. Zawsze zapla w najwieksze mrozy nie było problemu. Stanowczo za mała moc, ale prostota wykoannia i bezawaryjnosc rekompensuja to nie wspomne o cenie zakupu. Środek nie robi szału ale jest jak najbardziej funkcjonalny. Miejsce w środku dla dorosłej osoby względne.Symboliczne spalanie.

Aktu;anie docieram służbowe citroen berlingo 1,6Hdi 90KM i powiem, że samochodzik godny polecenia mimo, że to francuz. Zaskakujaco dobrze trzyma sie drogi. Jest bardzo oszczedny przy 100km/h spala jakies 5 l ON przy max bucie 170km/h po autostradzie 9,1l na 100km. Samochód plastikowy w srodku, nie zachwyca diesagnem, siedzenia ze sztucznego materiału bez klimy pala w dupe żywym ogniem w upał. Wysoko sie siedzi ma sie wrażnie, że sie siedzi na samochodzie a nie w środku. Nie wiem za bardzo czemu ale bardzo lubie ten samochodzik moze dlatego, że szef naprawia i serwisuje.

Silnik jest naprawde dynamiczni i mozna nim nieźle ciśnąć. Padaja standardowo osłony turbiny - termiczne a pozatym to raczej nic sie nie dzieje auto 15m-cy 90kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ma Peugeota Partnera 2.0 HDi/90 KM z 2004 r. Nawet przyjemnie się nim jeździ. Ma go od nowości, przejechał nim ponad 200 tys. km (taka praca) i mówi, że jest zadowolony. Pamiętam, że jak sprzątaliśmy piwnicę, to na 3 razy wszystko wywieźliśmy (stare pralki, wózki etc.). Używa go też jako rodzinnego, bo ma z tyłu kanapę 3 os.

Czasem przyjeżdża też dostawczym Fiatem Ducato I/Peugeotem J5 (nie pamiętam który to, podobne są), ale jego już od dawna nie produkują, więc dla ciebie odpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam reno kangoo 1.9dti i też nie narzekam :good:

mowiles ze nie jezdzi to wcale ,ze straszne padlo :kox: :kox:

tobie to się zbiera :decayed: teraz mam z nim problem jak to w życiu ale tak to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakich rozmiarów "pakę" potrzebujesz... :cool1:

Jeżeli coś większego to mogę z czystym sumieniem polecić Ci Fiata Ducato Maxi w 3.0 Multijet 160 PS

Mój ojciec ma taką nówkę salonową tegoroczną i jest naprawdę zadowolony. Cena za pełną wersję też konkurencyjna myślę :wink4:

Jeździłem tym też kilka razy i muszę przyznać że silnik robi robotę a i 8 euro palet wchodzi bez problemowo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli coś mniejszego to Fiat Scudo 2.0 Multijet 120 Ps. U mnie w firmie od roku jeździ właśnie Scudo i daje radę :hi: Cena jest niższa niż konkurencji, a przecież to i tak ma być wół roboczy :cool1: 42 tysiączki stuknęły i zero problemów...

Jeżeli coś pokroju Caddy to może Doblo?

Wiem wiem, zaraz się posypią opinie, że przecież to są Fiaty :decayed: Osobiście do siebie nie kupiłbym fiata, ale na firmę jako wół roboczy wychodzi chyba najbardziej oszczędnie...

Zbliża się koniec roku, warto poczekać bo będą wyprzedaże roczników 09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuredu, ponieważ jestem w temacie to też wrzucę swoje 3 grosze:

Na początku roku szukałem "osobowego dostawczaka" - wybierałem pomiędzy Caddy, Combo, Transit Connect, Partner, Berlingo. Ze wszystkich tych samochodów najbardziej podobał mi się VW Caddy, ale jak mi zrobili wycenę w salonie to od razu zrezygnowałem. W Citroenie (to samo w Peugeocie) dali mi dobrze wyposażone Berlingo 1.6 HDI 110 KM za rozsądne pieniądze. Samochód pewnie ma jakieś wady, ale u mnie po 30 000 km jeszcze nic nie wyszło i nie żałuję wyboru. Liczę na to, że bezproblemowo powinienem zrobić jakieś 200 000 km.

Jeśli u Ciebie cena nie jest najważniejsza to bierz VW - o ile nie jest przereklamowany (ja nie miałem okazji jeździć Caddy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na jeździe próbnej caddy 1.9tdi 104KM i autko daję radę, od razu robią program w serwisie na 130KM także jako tako będzie to latać.dziś pojade do citroena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na jeździe próbnej caddy 1.9tdi 104KM i autko daję radę, od razu robią program w serwisie na 130KM także jako tako będzie to latać.dziś pojade do citroena...

w jakiej cenie program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na jeździe próbnej caddy 1.9tdi 104KM i autko daję radę, od razu robią program w serwisie na 130KM także jako tako będzie to latać.dziś pojade do citroena...

w jakiej cenie program ?

pewnie 4 klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...