Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie auto dostawcze kupić????


kuredu

Rekomendowane odpowiedzi

program 1,5tys brutto także tragedii nie ma. ale nie wiem czy się nie zdecydować na citroena - 850kg ładowności, w wyposażeniu klima, bluetooth, el.lusterka, el.szyby, radio mp3, sterowanie w kierownicy... silnik 1.6hdi 90KM za cenę 44tys netto :kox:, jeździłem dziś i nie ma tragedii, ze 110KM by się programem zrobiło no i jest tańszy od caddy o 12tys, a caddy golas tylko klima i radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuredu, na używanego Citroena pewnie bym się nie zdecydował, ale to jest nówka, więc nie ma się co bać. Trzeba po prostu rozsądnie jeździć i tyle, z resztą, jak każdym samochodem. Oblicz mniej więcej ile km i ile lat będziesz jeździł tym autem - czasem po prostu nie warto kupować niczego droższego..

Poza tym model Caddy jest już lekko podstarzały, a Berlingo to nowa konstrukcja - to też duży plus przy późniejszej odsprzedaży. No i wiadomo, że bajery typu bluetooth itp. umilają jazdę. Od wielu osób słyszałem, że 1.6 HDI to udany silnik. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie jeżdzą już 3 caddy ale niestety są to 2,0 sdi, muły straszne ale to auta do roboty a nie do ścigania. Żaden jeszcze nie odmówił posłuszeństwa a najstarszy jest z 2004 roku, niestety w środku wygladają jakby miały 10 lat bo jezdzą nim wszyscy jak kto potrzebuje..

No i plus był taki że po rozmowie w ASO cena była lepsza od Fiata Doblo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powiem co do citroena berlingo, że to na prawde udane samochody co do ceny. W firmie robia u mnie około 200kkm przez 3 lata uzytkowania i nie ma z nimi problemów. A silnik 1,6hdi nówka chodzi rewelka około 100kkm zaczyna głośniej pracować i do 200kkm bezproblemowo i przy tym przebiegu najczesciej pada sprzegło.

W tej firmie naprawde katuje sie samochody osobiscie jak jade w trase to pedał w podłodze całyu czas i nie ma zmiłuj. Trase z warszawy do bonn w niemczech to zrobiłem na max bucie 170km/h czasem tylko nieznacznie wolniej a silnik nawet spoceń nie ma. Podobno w tych nowych berlingo poprawili ta osłonę silnika. Silniki pobieraja troche oleju jak sa nowe przy 30-40kkm przestaja brać a potem około 100kkm trzeba dolewać około 150ml na tysiać km.

W firmie jeździ jakieś 30-40 tych samochodów i nikt jakoś nie narzeka. Zaskakujaco dobre ma zawieszenie.

Acha i jak coś to bierz na tych szerszych gumach 185 duzo lepiej sie prowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a potem około 100kkm trzeba dolewać około 150ml na tysiać km.

BTW instrukcja mówi, że normą jest pobieranie 0,5 l. oleju na 1 000 km. Trochę to dziwne, ciekawe jak jest w innych nowych samochodach. :mysli:

Acha i jak coś to bierz na tych szerszych gumach 185 duzo lepiej sie prowadza.

Przy nowych Berlingo są już chyba w standardzie szersze gumy. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berlingo i Partner to bliżniaki i z reguły Partner był tańszy, różnią sie tylko grilami i paroma detalami :naughty: więc częsci jest gdzie szukać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że każda marka pisze troche zawyżoną tą norme ile trzeba oleju dolewać co jaki okres... ze względu na to żeby potem ustrzeć się reklamacji na naprawy lub wymiany na inne auto wolne od wad ze względu na to że silnik " bierze olej " a co do Berlingo kumpel w firmie dostał nowe ma już przejechane przez6 miesiecy prawie 70 tysięcyi również osłona termiczna turbiny sie rozleciała... na dodatek źle założyli i na jałowym i wolnych obrotach klepie jakby sie trzaskały szklanki w starych oplach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym auto swiecie jest wzmianka o nowej odmiani dacii logan, dacia pick-up silnik 1.5dci i meeega tania :kox:

to kompletnie nie jedzie

Kolega ma w sedanie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła i dziś kupione zostało Berlingo 1.6hdi, mam nadzieje że auto się będzie dobrze sprawowało, po jazdach próbnych jestem bardzo zadowolony no i cena mniejsza od caddy o ponad 12tys a doliczając wyposażenie jakiem mam w citroenie to nawet z 18tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym auto swiecie jest wzmianka o nowej odmiani dacii logan, dacia pick-up silnik 1.5dci i meeega tania :kox:

Daci ma silnik od renalult i po przebiegu około 60kkm padaja wtryski (czy tam jakiś rodzaj pompowtrysków) i trzeba wymienić je kompletne i to koszt w okolicach 12tys zł :kox:

Nie wspomnę o obciachu jeżdzać tym samochodem :polew:[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2009, 07:36_________________________________________________

decyzja zapadła i dziś kupione zostało Berlingo 1.6hdi, mam nadzieje że auto się będzie dobrze sprawowało, po jazdach próbnych jestem bardzo zadowolony no i cena mniejsza od caddy o ponad 12tys a doliczając wyposażenie jakiem mam w citroenie to nawet z 18tys.

A jakie masz wyposażenie?

Klima?

Drzwi przesóne na 2 strony?

Oryginalne radio bardzo polecam odbiera nawet w najbardzoej zapadłej dziurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wyposażenie?

el. szyby, el.lusterka, centralny zamek z pilota, klima, komputer pokładowy(coś ala FIS)radio mp3, sterowanie w kierownicy, bluetooth - można się śmiać ale uważam że jak na dostawczaka to całkiem nieźle, a poza tym ładowność podniesiona do 850kg, dodatkowe drzwi z prawej strony, fotel pasażera dwumiejscowy, wykładzina przestrzeni bagażowej, gniazdko w części bagażowej i takie tam różne pierdoły do mocowania i przewożenia bagażu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wyposażenie?

el. szyby, el.lusterka, centralny zamek z pilota, klima, komputer pokładowy(coś ala FIS)radio mp3, sterowanie w kierownicy, bluetooth - można się śmiać ale uważam że jak na dostawczaka to całkiem nieźle, a poza tym ładowność podniesiona do 850kg, dodatkowe drzwi z prawej strony, fotel pasażera dwumiejscowy, wykładzina przestrzeni bagażowej, gniazdko w części bagażowej i takie tam różne pierdoły do mocowania i przewożenia bagażu,

super gratuluję :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wyposażenie?

el. szyby, el.lusterka, centralny zamek z pilota, klima, komputer pokładowy(coś ala FIS)radio mp3, sterowanie w kierownicy, bluetooth - można się śmiać ale uważam że jak na dostawczaka to całkiem nieźle, a poza tym ładowność podniesiona do 850kg, dodatkowe drzwi z prawej strony, fotel pasażera dwumiejscowy, wykładzina przestrzeni bagażowej, gniazdko w części bagażowej i takie tam różne pierdoły do mocowania i przewożenia bagażu,

Fajnie, że wziałeś na wypasie. Zycze bezawaryjnej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

el. szyby, el.lusterka, centralny zamek z pilota, klima, komputer pokładowy(coś ala FIS)radio mp3, sterowanie w kierownicy, bluetooth - można się śmiać ale uważam że jak na dostawczaka to całkiem nieźle, a poza tym ładowność podniesiona do 850kg, dodatkowe drzwi z prawej strony, fotel pasażera dwumiejscowy, wykładzina przestrzeni bagażowej, gniazdko w części bagażowej i takie tam różne pierdoły do mocowania i przewożenia bagażu,

Eno, kosa. Przyjedź nim kiedyś na spota do Radomia. :naughty:

Jak będziesz miał fotki to wrzuć jakieś. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...