Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Ceny hybryd


maciejski

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, znacie moze orientacyjne ceny roznych hybryd (GT17/20, GT18/20 itp), ktore podpasuja do AVF? Bylem prawie zdecydowany na BRD ale problemy ze strojeniem, slaby dol i dostepnosc a poza tym cena 2k zl :shocked:

ps. czy w/w turbiny pasuja p&p do avf czy nie bardzo? jakie maja orientacyjne potencjaly, chcialbym cos do 200KM i raczej nie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BRD na rynku wtórnym (nowe egzemplarze) czyli z tymi które kupujecie tutaj badz na allegro a po za importerem jest tak ze sa to w dużej mierze odpady po produkcyjne. Czyli turbiny które np. nie wywarzyły sie w tolerancji producenckiej. Taka turbina bedzie min. duzo słabiej wstawac. Miałem u siebie juz po kilka egzemplarzy silników danego typu z pomontowanymi turbinami BRD sa takie które maja po 270Nm przy 2000obr i takie które maja po 330Nm przy tych samych obrotach silnika (ten sam model silnika).

Z hybrydami bedzie jeszcze gorzej poniewaz nikt w Polsce ani za granica nie prowadzi produkcji wieloseryjnej danego typu hybrydy. Do tego składane czasami sa na zamiennikach badz z czesci uzywanych. Wiec tutaj bedziesz miał jeszcze wieksze prawdopodobieństwo ze to co założysz moze od razu nadawac sie do demontazu np. pusci olej, bedzie obcierac o obudowe badz bedzie niedowazona (kiepskie wstawanie, stabilizacja doładowania itp). Kolejna rzecz to wykonanie samej turbiny, czasami hybryda nie ma wiekszego potencjału pomimo zamontowania wiekszych wirników. Bez zagłebiania sie w szczegóły ale trzeba wiedziec duzo o turbinach zeby budowac nowe modele a nie tylko orientowac sie z czego sie składaja i ze gwint tu jest prawostronny a tu lewostronny :-).

Osobiscie radziłbym Ci zakupic nowe BRD od przedstawiciela KKK w Poslce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje z tymi BRD....tez sie dziwowalem jak to jest ze niektore egz ladnie sie steruja a niektore kibiel.

A co do hybryd to tak:

Mam dwie sprawdzone wiec taka wersja jakby z wirnikami ARL (da spokojnie 185KM bez kopcenia) i swietny dol to kosz 1800zl z montazem. Taka by 195KM zrobic z zapasem to koszt 2200zl z montazem. Obie maja rok gwarancji i naprawde nie mialem z nimi problemow oprocz dwoch ktore wyslalem w polske i moze byl problem zlego zamontowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6732501 ten pan z allegro powinien jeszcze miec nowe BRD... ja kupiłem od niego taka nowituka suszareczke.... w piatek bede montował ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dobrze z kolesiem gadac :): jakos sie udalo... meczyłem go meczylem i wymiękł hahahaha ale powiedział ze podniesie wszystkie ceny, bo kazdy sie mocno targuje... ostatnio z tego co pamietam mial taka wystawiona za 2100zl.. to było jakie 5-7 dni temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy trafiłeś na dobre turbo czy szrota który zaczyna pompować od 2500obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest tak jak ktoś już tu pisał że większość tych turbin na allegro to odpady produkcyjne które nie przeszły kontroli jakości i dlatego są takie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sprawdzone wiec taka wersja jakby z wirnikami ARL (da spokojnie 185KM bez kopcenia) i swietny dol to kosz 1800zl z montazem. Taka by 195KM zrobic z zapasem to koszt 2200zl z montazem. Obie maja rok gwarancji i naprawde nie mialem z nimi problemow oprocz dwoch ktore wyslalem w polske i moze byl problem zlego zamontowania.

tak z ciekawosci bo sporo pewnie ich montowales a ja tylko u siebie... na czym moze polegac zly montaz turbo ... ? bo tak na moja glowe to jak turbo jest P&P to chyba ciezko cos zle zamontowac ... [no chyba ze zapomnialo sie o doplywie/odplywie oleju :naughty:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o problemach BRD... jutro jade na motnaz a 28 wrzesnia na wywalenie DPF'a i modyfikacje programowa,,, zobaczymy jaka wersja mi sie trafila ;/ mam nadzieje ze to nie jest szrot.. jedno wiem na pewno, ze ta suszarka nie była nigdzie montowana wyglada naprawde na nowiutka.... a jak sie bedzie sprawowac to sie okaze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym cena 2k zl :shocked:

2k zł złote to dużo za turbo?? :blink:

spanky jak ktos turbiny nie przeleje olejem po zamontowaniu to problem gotowy...

Dlatego trzeba po montażu turba pokręcić rozrusznikiem z wyłączoną pompą paliwa, tak aby oleju trochę napompało :wink4: Zamiast od razu odpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...