Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


LaBarba

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz piszę,więc proszę klubowiczów o wyrozumiałość.

wyszło na to,że mam walnięty panel jak w temacie.niby działa wszystko ok,ale sprężarka wlącza się i wyłącza sama.i to niezależnie od tego,czy na panelu jest śnieżynka,czy nie.słychać to na przekaźniku pod kierownicą w czasie jazdy no i na mocy silnika.

i wreszcie pytanie:znacie kogoś,kto naprawia takie panele?

kiedyś widziałem na allegro ale od początku lata z tym walczę i nie mogę znależć.

widziałem na forum jakiegoś gościa z Lublina,ale on zajmuje się chyba tylko wyświetlaczami.

sorki,że tak długo i dzięki za jakąkolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproś jakiegoś elektryka żeby Ci sprawdził luty na płytce od panela. Najczęściej to jest przyczyną dziwnych zachowań tych paneli, w sumie Twoje auto ma już 14 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem właśnie w tym,że płytka panela jest ok.coś się popieprniczyło na tej drukowanej płytce w środku.

o panelu znalazłem na forum,ale to nie to.wszystko działa poprawnie,tylko panel sam załącza kompresor.

potrafi to zrobić 3 razy na sekundę na postoju,więc jakieś luzy raczej wykluczam.gadałem z facetem z allegro,ale on po wysłuchaniu chce mi sprzedać od razu nowy za 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzoną zawartość pamięci - w tzw formacie bin lub hex i wtedy dzieja sie cuda . Jeśli masz jakiegoś elektronika pod ręką z programatorem moge podesłać Tobie taka zawartość tej pamięci . Ratowałem już kilka razy tekie panele .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzał tranzystor który podaje 12 V na spręzarke w tym panelu ?? Czy nie dostaje on zwarcia i dlatego ta sprężarka tak co chwila się załącza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dioda ma za zadanie zabezpieczyc elektronikę sterownika od strzału z cewki sprężarki - przy zdjęciu napięcia z elektromagnesu sprężarki indukuje sie napięcie . Jeśli oczywiście jest to ta dioda o której piszesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...