Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Nawigacja RNS-E 193 Nowy soft 0700


Cilek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Wiem, że pojawiły się nowe RNS-E do najnowszej A3 i TT,

mają większą rozdzielczość, podobno czytają filmy nawet z SD (do 64gb) i nowe menu ala 3D..

Wiecie może coś na ich temat?

Interesuje mnie czy można np z takiej od A3 przełożyć panel od A4 (fizycznie nie powinno być problemu) i czy będzie wszystko banglać?

kiedyś miałem wsadzoną starą A3 na chwile i CAN coś wariował, nie wiem jak będzie zachowywać sie z nową, czy da się przekodować ją na A4?

może ktośbędzie miał pomysł na to..

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba to a ciekawe czy jest juz w sprzedazy :D:D filmik ciekawie zapowiada tego rns e :D:D

Przecież to nie żaden nowy rns-e tylko jakiś amerykański dotyk, oni tam mają takie dziwne rzeczy, nie zdziwiłbym się jak to jest pc-car z panelem dopasowanym do A3..

nowe rns-e wygląda z zewnątrz identycznie jak stare z tym że przycisk CD/TV nazywa się teraz MEDIA..

no i nie czyta starych map, potrzebuje już RNS-E 2009 ale AJ

wygląda tak:

48bd3d9c4b48be83med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba to a ciekawe czy jest juz w sprzedazy :D:D filmik ciekawie zapowiada tego rns e :D:D

Przecież to nie żaden nowy rns-e tylko jakiś amerykański dotyk, oni tam mają takie dziwne rzeczy, nie zdziwiłbym się jak to jest pc-car z panelem dopasowanym do A3..

nowe rns-e wygląda z zewnątrz identycznie jak stare z tym że przycisk CD/TV nazywa się teraz MEDIA..

no i nie czyta starych map, potrzebuje już RNS-E 2009 ale AJ

To jest RNSe z Seata Exeo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest RNSe z Seata Exeo

Nie wprowadzaj ludzi w błąd..

to jest rns-e z Exeo żywcem wzjete z A4 jak większość tego auta na dodatek wer. 192 czyli stara:

0f645a3652fae2bbmed.jpg

a tamto na zdjęciu w A3 to jakieś chińskie g.wno jak pisalem..

ale nie zbaczajmy z tematu, interesuje nas nowy rns-e by Audi który wprowadzają w A3 i TT w końcówce 2009r..[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 23:35_________________________________________________Witam,

i co nikt nie ma pojecia czy taki plan ma szanse powodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten nowy rns e mozna juz w pl kupic ??

ale to tylko tym przyciskiem i mapami sie rozni ??

To lypa troche bo ja chce kupic do mojej A4 B6 rns-a w nastepnym tyg i narazie szukam :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można już je kupić ale występuje tylko w A3 i TT bo inne modele wyposażają teraz w MMI..

więc właśnie próbuję się dowiedzieć jak wygląda sprawa zgodnosci miedzy A3 a A4 lub TT a A4

chodzi mi o CAN i w ogóle o komunikację z Autem bo sprawa przełożenia panelu to raczej niepowinna stanowić problemu..

Widziałem ja wygląda wyświetlana mapa i byłem pod wrażeniem, wyglądała podobnie jak w 510,

to pewnie za sprawą większej rozdzielczości i zmienionej szaty graficznej, menu ma podobną budowe ale zdecydowanie ładniej wygląda.

podobno mozna odtważać filmy nawet z SD, pewnie film bedzie można wkońcu oglądać bo teraz powiem szczerze,

że na komórce mam o niebo lepszy obraz niz w rns-e..

i tak będzie można się przekonać co nowego wprowadzili dopiero jak się ją dostanie..

stare rns-e też przecież ewulowało, sam wymieniłem oryginalne rns-e z 2004 na 2008 łącznie z bluetooth i wtedy pojawiły sie nowe opcje w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to z 2004 i 2008 czym sie rozni ?? daj link jakis na allegro moze do tego z 2008 ja jestem zielony w tych RNS ;d;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) chodzi mi o CAN i w ogóle o komunikację z Autem bo sprawa przełożenia panelu to raczej niepowinna stanowić problemu (...)

Zmiany w RNS poszły dalej niż tylko zmiana rozdzielczości LCD, także elektronika jest inna.

Zamiast przekładki panelu z A4 do RNS z nowej wersji A3 kolesie kombinują z montażem w A4 B6/B7 RNS'a od Seata Exeo.

Pierwsze trzy przyklejone linki dotyczą nowej wersji RNS: http://audiforum.us/rns-e/[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2009, 21:37_________________________________________________

I don't reckon there's an issue with MY of the A4 - AFAIK the 2010 RNS-E communicates to the rest of the car (DIS, CAN, etc) using the same messages as a pre-2010 RNS-E, and we know any version of pre-2010 RNS-E works in any MY of car.

The first person to try a 2010 RNS-E in a B6 or B5 will confirm that - I hope!

http://audiforum.us/rns-e/11419-2010-seat-rns-e-retrofit-audi-a4-b6-b7-2.html#post76159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba to a ciekawe czy jest juz w sprzedazy :D:D filmik ciekawie zapowiada tego rns e :D:D

Przecież to nie żaden nowy rns-e tylko jakiś amerykański dotyk, oni tam mają takie dziwne rzeczy, nie zdziwiłbym się jak to jest pc-car z panelem dopasowanym do A3..

Dokladnie, to zaden RNS-E tylko to cos http://cgi.ebay.de/fuer-Audi-A4-7-Touchscreen-Navi-DVD-DVBT-RDS-Radio-Ipod_W0QQitemZ280396626271QQcmdZViewItemQQptZTechnik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme?hash=item4148f0f95f&_trksid=p3286.c0.m14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

niestety moja znajomość j.angielskiego kończy się na OK..

czy znajdzie sie ktoś zainteresowany tematem który to przeczytał i streści nam co tam napisali?

Ja przejrzałem wszystko ale dowiedziłem się tylko że maja rozdzielczość 800x480 i czytają karty SDHC 32GB

Dalej wolałem nie intrerpretowac po swojemu he he.

Z navi od exeo mniemam że będzie problem.. ale finansowy..

to tak jak z rns-e z A4 a tą z A6 lub TT nie wspominając o R8

im mniej ich wyjechało z fabryki tym są droższe w zakupie choć to te same sprzęty..

pewnie seatów z Navi High wyjedzie niewiele..

dlatego myślę nadal nad dłubaniem w pierwszej napotkanej A3 :-)

pozdrawiam.[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2009, 22:56_________________________________________________

A więc juz mam A3 ale sprawa wyglada tak że navi nie reaguje na kluczyk..?

wyłącza się co pół godziny, nie działa navi tzn liczy wszystko i pięknie wygląda tylko pewnie nie dostaje sygnałów z auta że jest w ruchu i zachowuje sie jak by auto cały czas stało w miejscu.. przeskakuje tylko co jakiś czas na mapie jak policzy GPS,

rozpiska pinów 100% zgodnosci ze starszą, czy moze to być jakaś niezgodnosc danych w magistrali CAN, A3 i A4 ma inne sygnały?

graficznie dużo lepiej sie prezentuje, szkoda byłoby odpuścić taki mod..

na mapce stacje benzynowe maja już swoje kolorowe Logo, milsze dla oka he he

22ed7b568e2f457emed.jpg

0244082439e06a7amed.jpg

e14694cd6bc47b60med.jpg

teraz szczegółowe ulice pokazywane sa do skali 500m[br]Dopisany: 15 Październik 2009, 23:52_________________________________________________Witam po przerwie,

i nie znajdzie sie nikt kto naświetliłby sprawę jak takie coś zamontować do A4

PS sprawdziłem i podobnie zachowuje się navi z nowej TT :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te loga stacji benzynowych o ktorych piszesz i ktore widzimy na ostatnim zdjeciu posiadam w swojej nawigacji RNS-e.Zapewne u ciebie tez sa one widoczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ale dopiero jak włożę mape 2009 AJ..

tak mi sie przynajmniej wydaje, jeszcze to sprawdzę.. może to z wrażenia.

Jaką mape masz u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ale dopiero jak włożę mape 2009 AJ..

tak mi sie przynajmniej wydaje, jeszcze to sprawdzę.. może to z wrażenia.

Jaką mape masz u siebie?

2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja map AJ już ma takie loga stacji paliwowych i jest poprawiona graficznie, więc nie wiem czy to zasługa nowego RNSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja map AJ już ma takie loga stacji paliwowych i jest poprawiona graficznie, więc nie wiem czy to zasługa nowego RNSa.

Tu się z Tobą zgodze bo właśnie mam AJ w starej i są loga..

Tyle tylko, że w połączeniu z większą rozdzielczością nowej navi wygląda to o wiele lepiej..

ktoś już rozkminił jak nową navi upakować do A4? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...