Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Jazda ze spuszczonym czynnikiem - pytanie


raf1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów!!

Właśnie odebrałem samochód z napraw. Na okres naprawy oddałem do przechowania czynnik klimatyzacji ( w innym zakładzie) Dziś odebrałem samochód i udałem się napełnić klime na nowo. Niestety zakład zamknięty jest przez tydzień. Czy mogę jeździć autem bez czynnika przez okres jednego tygodnia? Czy nie zatrze się kompresor? Oczywiście nie używam klimatyzacji. Mój samochód to B7 2.0 TDI kod: BPW

Bardzo proszę o poradę

Pozdrawiam

RAF1977

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumi

ponieważ kompresor jest gorący i kręci się na pasku klinowym stąd wzięło się moje pytanie. Więc to za sprawą sprzęgła czy też elektromagnesu się włącza/wyłącza? Jak to działa w B7 2.0 TDI BPW

Pozdrawiam

Raf 1977[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2009, 17:26_________________________________________________może jest gorący po prostu od silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jeden tydzień nic sie nie stanie ale ja śmigałem tak przez cała zimę i spręzarke zatarłem :wallbash:

Nie wiem jak w B7 ale w B6 jest tak ze sprężarka chodzi cały czas i dlatego ją zatarłem :embarrassed:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprężarki pracują cały czas, po prostu zawór sterujący puszcza czynnik do komór sprężarki lub omija przy econie i wtedy nie tłoczy i nie obciąża silnika. Jeżeli gaz był spuszczony to mała ilość oleju została w kompresorze, ale taka jazda bez czynnika mu nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...