Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w A4 B6 i B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w pierwszej kolejności chciałbym podziękować za szybkie i trafne odpowiedzi. Niestety znowu zaczęła mrugać skrzynia....;/ Czy może Pan sprecyzować gdzie dokładnie szukać aby móc usunąć tą usterkę? jakieś wskazówki mogące pomóc naprawić w/w usterkę. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Musisz wpakować się w auto i do mnie przyjechać - na odległość go nie uleczę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hehe;] rozumiem rozumiem;] tylko jedynie wiem że Pan jest z województwa Wielkopolskiego, a nie znam dokładnego adresu lub kontaktu. Czas dopiero bym miał pod koniec tygodnia o ile by Panu pasowało oczywiście. Czy mógłbyś napisać orientacyjny przedział kosztowy naprawy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym posiadaczem audi a4 b6 2003 r możecie mi coś powiedzieć na temat przekładki multitronica na manuala może ktoś taką posiada

Jest na to osobny wątek na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś z Was lał do multi FEBI 27975 poj. 1 Litr ?Sprzedawca twierdzi,że " Od oryginału dostępnego w ASO VW AUDI podany olej nie różni się niczym po za ceną." A różnica nie mała bo za 1 l. 43 pln.Macie jakieś sprawdzone wiadomości?pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś z Was lał do multi FEBI 27975 poj. 1 Litr ?Sprzedawca twierdzi,że " Od oryginału dostępnego w ASO VW AUDI podany olej nie różni się niczym po za ceną." A różnica nie mała bo za 1 l. 43 pln.Macie jakieś sprawdzone wiadomości?pozdro

Nie do końca to prawda, bo sam odcień już jest inny, co nie zmienia faktu że można go stosować. Ja go zalewam i niema problemów, tylko zmieniam go co 50tyś. Tylko ja dużo jeżdżę, jeśli ktoś robi 15-30tyś rocznie to jedna proponowałbym zalać oryginał, a kupić 4L na 2-4lata to nie majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, niby taki sam jak oryginał, a jednak nie.Czy przejechałeś na febi te 50 tysi, czy to dopiero 1-sze zalanie?Może ktoś jeszcze się wypowie? Nie lubię oszczędzać na olejach " kto smaruje ten jedzie " ale też dużo jeżdżę więc wymiana raz w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, niby taki sam jak oryginał, a jednak nie.Czy przejechałeś na febi te 50 tysi, czy to dopiero 1-sze zalanie?Może ktoś jeszcze się wypowie? Nie lubię oszczędzać na olejach " kto smaruje ten jedzie " ale też dużo jeżdżę więc wymiana raz w roku.

W starej skrzyni miałem zalany febi i nic się nie działo, potem zalałem ori ale awaria silnika podczas jazdy doprowadziła do uszkodzenia skrzyni. Niestety tamten olej do niczego już się nie nadawał, a że szukałem oszczędności to nową skrzynię zalałem febi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej FEBI to nie ten sam olej co oryginalny a jedynie fluid "zgodny ze specyfikacją". To że nic się nie działo nie znaczy, że jest to prawidłowy olej dla przekładni - dłuższy przebieg powie prawdę. Po raz kolejny podkreślam - skrzynia jest zbyt droga w naprawie, dlatego na materiałach eksploatacyjnych typu ATF nie oszczędzamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dzięki za zainteresowanie, kusi mnie cena febi ale zaczekam jeszcze może inni się wypowiedzą.

---------- Post dopisany at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany at 13:58 ----------

To chyba jednak kupię ori, chociaż w Lublinie w aso ( już bez autoryzacji ) koszt 1 litra to 108 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek a wiesz kto rozlewa ATF dla ASO? Moze akurat Febi... :whistling:

Artur nie dyskutuj. Skoro nie zalecam zalewania Febi albo ew. toleruję go jako jedyny zamiennik to mam swoje powody. Powinno to Wam wystarczyć. Do dziś nie znam producenta a żaden z dostępnych na rynku "odpowiedników" nie jest oryginalnym olejem.

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 22:54 ----------

Gdybyśmy jeszcze się nie zrozumieli... :wink: Nie zalewam ori dlatego, że to ori - tylko dlatego, że jest to jedyny pewny środek do skrzyni jaki znam (a dobrze wiecie, że trochę tego widziałem). Gdyby było coś innego, czym mógłbym go zastąpić to już dawno bym to stosował (wiedzielibyście pierwsi). A zastanawiając się czy kupić 5L zamiennika za 200zł czy 5L ori za 400zł - mając na uwadze ile kosztuje remont skrzyni - jestem w stanie dać te 200zł więcej aby mieć pewność, że skrzynia jest zalana tym czym powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podpowie mi ktoś, gdzie kupić ori ATF taniej niż w Lublinie?u mnie tak jak napisałem wyżej 108 pln za litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podpowie mi ktoś, gdzie kupić ori ATF taniej niż w Lublinie?u mnie tak jak napisałem wyżej 108 pln za litr

Skontaktuj się ze mną przez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek a wiesz kto rozlewa ATF dla ASO? Moze akurat Febi... :whistling:

Artur nie dyskutuj. Skoro nie zalecam zalewania Febi albo ew. toleruję go jako jedyny zamiennik to mam swoje powody. Powinno to Wam wystarczyć. Do dziś nie znam producenta a żaden z dostępnych na rynku "odpowiedników" nie jest oryginalnym olejem.

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 22:54 ----------

Gdybyśmy jeszcze się nie zrozumieli... :wink: Nie zalewam ori dlatego, że to ori - tylko dlatego, że jest to jedyny pewny środek do skrzyni jaki znam (a dobrze wiecie, że trochę tego widziałem). Gdyby było coś innego, czym mógłbym go zastąpić to już dawno bym to stosował (wiedzielibyście pierwsi). A zastanawiając się czy kupić 5L zamiennika za 200zł czy 5L ori za 400zł - mając na uwadze ile kosztuje remont skrzyni - jestem w stanie dać te 200zł więcej aby mieć pewność, że skrzynia jest zalana tym czym powinna.

jestem tego samego zdania bo przecież też kupiłem z ASO biorąc pod uwagę np. to że, następna wymiana za 60kkm , zapytałem tylko z czystej ciekawości czy wiesz kto rozlewa dla ASO

najlepszego w Nowym Roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego - właścicielom Multitronica, życzę przede wszystkim - bezawaryjności (= dużo kasy na koncie) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanie... Czy sterownik multitronik od benzynki np. 2.0tfsi różni się czymś od sterownika dieslowskiego np .2.0tdi???

Bo mój był już wcześniej naprawiany niewiem gdzie niewiem u kogo .... etc.

Nie rozumiem. Wyjąłem sterownik delikatnie itp. wyczyściłem w benzynce ekstrakcyjnej, pekniety drucik naprawiony i pełen nadziei wsuwam sterownik na swoje miejsce do tego kabel zasilający i brak paska PRNDS :wallbash:... wtf? Może jak bym przykręcił wszystkie śruby ? moze brak masy? brak oleju w skrzyni? dzis jeszcze popatrze jeszcze na to wszystko ale nie mam pojecia od czego zacząć....

Niewiem czy jest sens dawać go do naprawienia gdyz jak sie okazało juz byl kiedys naprawiany. Może lepiej kupić jakąś używke na allegro tymbardziej ze symbole na sterowniku wszedzie sa takie same. Pozdrawiam

Pojawił się rano komunikat na wyswietlaczu fis niezaleznie czy sterownik jest wpiety czy wypiety "PRESS CLUTCH PEDAL TO START ENGINE" ... niewiem czy to zmiany na lepsze czy gorsze?? jakies pomysły co zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bart-S małe zapytanko poszło na PW, prośba o odpowiedź w wolnej chwili :-)

Dostałem - w wolnej chwili odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem początkujący na forum proszę o wyrozumiałość.

Mam pytanko dotyczące adaptacji skrzyni multi FSD w motorze 1.8T Zamierzam wymienić akumulator i teraz czy po odłączeniu od zasilania auta adaptacja jest konieczna jeśli tak to jak ją przeprowadzić poprawnie aby skrzynia działała jak powinna? oraz czy mogę to zrobić bez podłączenia kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...