Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w A4 B6 i B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, Damian napisał:

Bart-S napisalem do Ciebie PW :)

Nie spamujcie tutaj - odpowiadam na każde PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku jakie są szanse na to, że pada łożysko w skrzyni? Mam wymienione obydwa łożyska z przodu a wciąż słyszę szum jakby z prawego przedniego koła :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, wróżenie z fusów [emoji14] Jak wpadnę na wymianę oleju to może zajrzysz i zbadasz temat, od razu to światło wsteczne by się zrobiło a to w sumie już nie dużo mi brakuje do wymiany oleju. [emoji4]

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2017 o 04:25, Fr0styyy. napisał:

Wiem, wiem, wróżenie z fusów emoji14.png Jak wpadnę na wymianę oleju to może zajrzysz i zbadasz temat, od razu to światło wsteczne by się zrobiło a to w sumie już nie dużo mi brakuje do wymiany oleju. emoji4.png

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie skrzynia multitronic była już wymieniona w Niemczech przy przebiegu 120k km i ni hu.. nie moge znaleźć kiedy był wymieniany olej .Da sie to jakoś sprawdzić kiedy zrobić następna wymianę oleju 
Dzięki za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyciągniętą historię serwisową? Jeśli tak to podeślij mi na mejla...

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bart ! Odnalazłem Cię dzięki ecobuda. Zaproponował mi aby zwrócił się do Ciebie o pomoc w zlokalizowaniu usterki. A mianowicie przytaczam posta którego wysmarowalem kilka dni temu:

Mam problem z dziwnym buczeniem / brzęczeniem w moim Audi A4 B7 BPW 2.0TDI (140KM). Skrzynia Multitronic 7gear. 

Podczas postoju, zmiany biegów z P R N D cisza, nic się nie dzieje - jest OK. Skrzynia zmienia biegi płynnie, żadnego szarpania. Olej w skrzyni był wymieniony 5 tys km temu (podczas wymiany już ta usterka była słyszalna) natomiast fachowiec od skrzyń powiedział że to nie wina skrzyni. Zatem tu pojawia się moje pytanie / zagwostka. Jak ruszam spod świateł to na samym starcie słychać dziwne regularne i zawsze takie same brzęczenie przez pół sekundy po czym później przyspieszając już jest niesłyszalne. (Jak jest zimny to czasem przy lekko wciśniętym gazie słychać to brzęczenie kilka sekund). Jak odpuszczę gaz i troszkę zejdzie z obrotów (zwalnia) to też zaburczy.  Po czym lekko dotknę gazu i znów to samo brzęczenie. Sytuacja nie ma miejsca jak wcisnę mu pedał do gleby - wtedy ładnie szybko się zbiera, nie ma dziury i również nie słychać tego dziwnego denerwującego brzęku. Ten dziwny dzwięk pojawia się tylko i wyłącznie przy dodaniu gazu i jego odpuszczeniu... tak poza tym wszystko pracuje bez zastrzeżeń. Nie słychać żadnych puków, strzałów czy metalicznych dźwięków

Tak dla informacji tylko dodam że zanim rozpadł mi się dwumas to tego brzęczenia nie było. Wymieniono mi dwumas jakies 4-6 miesiecy temu. Na początku cisza i miód malina ale po jakimś czasie brzęczenie się pojawiło i regularnie od tamtego czasu to słychać.

Mechanik zaś, który mi go wymieniał powiedział że to nie jest dwumas. I co ja mam teraz o tym myśleć?  Jest sens, żebym zlecił komuś rozebrać dwumas i przejrzeć czy coś tam się nie poluzowało? Jestem laikiem w tych kwestiach wiec działam po omacku...

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę, pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek.gorbaczow napisał:

Witaj Bart ! Odnalazłem Cię dzięki ecobuda. Zaproponował mi aby zwrócił się do Ciebie o pomoc w zlokalizowaniu usterki. A mianowicie przytaczam posta którego wysmarowalem kilka dni temu:

Mam problem z dziwnym buczeniem / brzęczeniem w moim Audi A4 B7 BPW 2.0TDI (140KM). Skrzynia Multitronic 7gear. 

Podczas postoju, zmiany biegów z P R N D cisza, nic się nie dzieje - jest OK. Skrzynia zmienia biegi płynnie, żadnego szarpania. Olej w skrzyni był wymieniony 5 tys km temu (podczas wymiany już ta usterka była słyszalna) natomiast fachowiec od skrzyń powiedział że to nie wina skrzyni. Zatem tu pojawia się moje pytanie / zagwostka. Jak ruszam spod świateł to na samym starcie słychać dziwne regularne i zawsze takie same brzęczenie przez pół sekundy po czym później przyspieszając już jest niesłyszalne. (Jak jest zimny to czasem przy lekko wciśniętym gazie słychać to brzęczenie kilka sekund). Jak odpuszczę gaz i troszkę zejdzie z obrotów (zwalnia) to też zaburczy.  Po czym lekko dotknę gazu i znów to samo brzęczenie. Sytuacja nie ma miejsca jak wcisnę mu pedał do gleby - wtedy ładnie szybko się zbiera, nie ma dziury i również nie słychać tego dziwnego denerwującego brzęku. Ten dziwny dzwięk pojawia się tylko i wyłącznie przy dodaniu gazu i jego odpuszczeniu... tak poza tym wszystko pracuje bez zastrzeżeń. Nie słychać żadnych puków, strzałów czy metalicznych dźwięków

Tak dla informacji tylko dodam że zanim rozpadł mi się dwumas to tego brzęczenia nie było. Wymieniono mi dwumas jakies 4-6 miesiecy temu. Na początku cisza i miód malina ale po jakimś czasie brzęczenie się pojawiło i regularnie od tamtego czasu to słychać.

Mechanik zaś, który mi go wymieniał powiedział że to nie jest dwumas. I co ja mam teraz o tym myśleć?  Jest sens, żebym zlecił komuś rozebrać dwumas i przejrzeć czy coś tam się nie poluzowało? Jestem laikiem w tych kwestiach wiec działam po omacku...

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę, pomoc.

 

 

Nie jest to typowa usterka - musiałbyś przyjechać na diag (bez usłyszenia tego na żywo wydanie jakiejkolwiek opinii mija się z celem). Brzęczenie oznaczałoby rezonans... Gdyby to było łożysko to słyszałbyś bardziej wycie względnie chrobotanie... No ale tak możemy gdybać bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, też mam podobne objawy które pojawiły się po wymianie dwumasy i pisałem już o tym jakiś czas temu. Póki co jeżdżę z tym bo do ciebie trudno mi się wybrać, może kolega wcześniej się u ciebie pojawi. Ja na pewno przyjadę ale dopiero po powrocie z de. A propos jakby ktoś coś potrzebował z okolic Hamburga to służę pomocą

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh... a to łożysko jest w dwumasie? Chętnie bym podjechał ale z Gdańska to kupa drogi :/ jak sprawdzić ten rezonans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w dwumasie, tylko w skrzyni

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Pojawił się po wymianie dwumasy razem z silnikiem. Silnik umarł. Przed swapem wszystko było Oki. Przy wymianie silnika okazało się że dwumas to już złom i poszedł nowy i od tamtej pory światy gwiazdy brzęczenie, wszystko sporadycznie. Skrzynia biegi zmienia bez problemów i nie szarpie. Tak czy siak do Bartka trza jechać.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nabyłem B7 2007 2.7 TDI z multitronikiem. Nie miałem okazji się jeszcze więcej niź kilka kilometrów przejechać. Natomiast pierwsze wrażenia bdb. Samochód ma na liczniku 420 tyś. Więc sporo natomiast jak wynika z książki serwisowej z aso wymiana oleju była zawsze co 60 tyś. Na 395  tyś. Zrobiona wymiana oleju oraz 4 raz zozrząd. Samochód zadbany od pierwszego wł. Po niedzieli będę w salonie po odbiór całej historii serwisowania wtedy opiszę co więcej było robione i czy ewentualnie coś ze skrzynią. Z tego co przeczytałem na 74 strony nie było przypadku awarii skrzyni w takim zestawieniu BPP i JBB. Czas pokaże. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze paski wieloklinowe a nie rozrząd ;) na pewno dobrze przetlumaczyleś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...