Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w A4 B6 i B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Fr0styyy. napisał:

A ja trochę z innej beczki, są jakieś dopuszczalne normy dźwięku dla multitronika? Tak wiem, pewnie nie da sie tego tak o zmierzyć, bo do tego dochodzi jeszcze hałas silnika, opon itd, ale mniej wiecej mutli samo w sobie jest ciche z zewnatrz? Od pewnego czasu borykam się z hałasem, szumem gdzieś spod auta i chyba bym stawial na lozysko w skrzyni, bo objawy do niczego innego nie pasuja.

Wymienione zostaly wszystkie 4 lozyska w kolach, bez efektu, polosie i przeguby, efektow brak. Na zimnym silniku przy mniej wiecej 30km gdy zdejme noge z gazu slysze wycie z centralnej czesci auta, wraz ze wzrostem predkosci np. przy 80km/h slychac prace skrzyni (tak mi sie wydaje, ze skrzynia), bo ten szum jest jakby jednostajny, nie narastajacy, nie pasuje to do kol, bo wraz ze wzrostem badz spadkiem predkosci ten szum wydaje sie byc jednakowy, taka sama amplituda.

 

Najgorsze jest w tym to, ze nie potrafie tego zdiagnozowac, opony i lozyska odpadaja, zimowki i letnie to samo. Porownujac moje auto do innych aut ukl. napedowy jest po prostu nieznosnie glosny :/

 

 

edit: zapomnialem, auto ma juz 287kkm

Kamil ile razy już mówiłem Ci, że jesteś... przewrażliwiony :) Znając Ciebie "nieznośnie głośny" dla innego użytkownika będzie "ledwo słyszalnym szumem"... Podsumowanie masz na końcu swojego ostatniego wpisu - 278kkm to nie jest nowe auto i nigdy już nie będzie. Jeśli chcesz - nie ma problemu, zrzucamy przekładnię i wymieniam proforma wszystkie łożyska. To jednak wygeneruje koszty z którymi też się nie pogodzisz - tak źle i tak źle... Popracuj nad kompromisem ;)

 

Jak będziesz przejeżdżał to wpadnij - przejadę się i pomyślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Temat dotyczy modeli B6 B7 a ja chciałbym dowiedziec się coś o skrzyni  PVM w B8 .

Jeśli oczywiście można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wikary napisał:

Witam.

Temat dotyczy modeli B6 B7 a ja chciałbym dowiedziec się coś o skrzyni  PVM w B8 .

Jeśli oczywiście można ?

PVM to Multitronik 3ciej generacji czyli 0AW. W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie (dzięki za odzew) .

Nabyłem niedawno takie cudo i chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zrobiłem.

Co prawda zauważyłem ,że przy ruszaniu po przejechaniu kilku metrów czuć takie delikatne puknięcie czy szarpnięcie .

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wikary napisał:

Ogólnie (dzięki za odzew) .

Nabyłem niedawno takie cudo i chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zrobiłem.

Co prawda zauważyłem ,że przy ruszaniu po przejechaniu kilku metrów czuć takie delikatne puknięcie czy szarpnięcie .

  

Jaki przebieg? W kwestii puknięcia - jednorazowo, po tym jak auto stało jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wikary napisał:

160 kkm .

jednorazowe ale przy każdym ruszaniu 

 

Jest tyle możliwości, że to niekoniecznie skrzynia... Zawieszenie, poduszki... nawet niedokręcony akumulator (ale to już typowo dźwięki, bez efektu szarpnięcia na przeniesieniu napędu). Przy przebiegu 160 000km skrzynia powinna nadal śmigać bez problemów - wszystko zależy od tego jak było eksploatowane auto. Kiedy miała miejsce ostatnia wymiana ATF?

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wikary napisał:

Wymiana była 40 tys temu.

Może jestem przewrażliwiony . 

No to masz jeszcze 20 000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś orientuje się którą generacja jest skrzynia JZN? mam takową w audi a4 b7 2007 sierpień, czy ona też jest taka awaryjna? Dziękuje za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elemental1 napisał:

Mam pytanie, czy ktoś orientuje się którą generacja jest skrzynia JZN? mam takową w audi a4 b7 2007 sierpień, czy ona też jest taka awaryjna? Dziękuje za odpowiedź:)

JZN to najbardziej dopracowany model 1 generacji czyli 01J. Przypominam, że o awaryjności Multitronika będzie decydować przede wszystkim eksploatacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanko bo przekopuje cały internet i nie mogę tego znaleźć: ile było tych generacji multitronica? czy skoro ja mam najbardziej dopracowaną wersje I generacji to czy to jest tak, że są nowsze generacje w samochodach starszych niż 2007? Będę wdzięczny za takie napisanie tej tajemnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, elemental1 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanko bo przekopuje cały internet i nie mogę tego znaleźć: ile było tych generacji multitronica? czy skoro ja mam najbardziej dopracowaną wersje I generacji to czy to jest tak, że są nowsze generacje w samochodach starszych niż 2007? Będę wdzięczny za takie napisanie tej tajemnicy.

W B7 auto wyposażone w silnik 2.7TDI dostało 2-gą generację skrzyni czyli 0AN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, taki problem: podczas próby flashowania skrzyni 0aw z wersji bieżącej 0007 do nowej wersji oprogramowania 0009, otrzymałem komunikat jak na załączonym obrazku. Czy ktoś coś nt. może podpowiedzieć ? Dodam, iż błędów w ECU brak oraz ECU silnika zaktualizowałem bez problemu.

Pozdr.JC

blad_flash_0aw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualizacja oprogramowania wnosi jakieś znaczące poprawki w działaniu skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wikary napisał:

Czy aktualizacja oprogramowania wnosi jakieś znaczące poprawki w działaniu skrzyni ?

To zależy od jednostki. Zazwyczaj tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od jednostki. Zazwyczaj tak.
Nie znalazłem tyko listy zmian wg wersji... ?

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...