Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w A4 B6 i B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik do naprawy. Raczej odradzam jazdę w trasę z tą usterką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciężko u mnie z terminami ale zadzwoń wieczorem. Coś wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20210813_125201 (1).jpgWitam, od kilku lat użytkuję multitronica (bardzo go sobie chwalę), ale ostatnio zaczął trochę "kuleć".

Najpierw (być może zbieg okoliczności, ale rozładował mi się akumulator) i wyskoczył błąd w komunikacji z pamięcią. Po skasowaniu pojawiał się po 2km, po kilku metrach, czy nawet po wrzuceniu biegu, ale przeczytałem o tym, że często w tych skrzyniach siada elektronika, dałem sobie z tym spokój, bo nic poza błędem się nie porobiło. Skrzynia dalej bardzo dobrze działała. 

Po roku czasu, czyli obecnie, niespodziewanie zaczęła mieć problem z ruszaniem do przodu (potem było ok) i z jazdą na wstecznym. Ciężko się zbierał i przez chwilę czuć szarpanie, a do tego nie trzyma się na wzniesieniach.

Jutro przyjdzie interfejs i podłączę VAGa, to będę wiedział więcej. Jednak z tego co wyczytałem, to najpierw mogę spróbować sprawdzić/przeprowadzić adaptację (ten zjazd na wzniesieniach) i sprawdzić je w VAG. Co do błędów zawór 1 i komunikacja z pamięcią, to wyjmować elektronikę i wysyłać do naprawy? Polecacie kogoś, kto to zrobi i za ile takie naprawy? tzn. wyślę samą elektronikę. Ze skrzyni wyleję tylko 60% oleju, to ile będzie trzeba dokupić? 6 litrów?

Edytowane przez kazek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja audi a4 b7 2005 rok, kod silnika BLB multitronic, niestety nie znam kodu skrzyni, miga PDRNS na czerwono auto szarpie przy przyspieszaniu i dlawi sie, w pozycji P i N wszystko gra natomiast przy postoju np. na swiatlach w pozycji D i trzymaniu hamulca strasznie rzuca autem, podczas ruszania bez dodawania gazu auto szarpieoraz  prosze o informacje co to moze byc

z góry dziekuje

Edytowane przez Milan1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię masz GYJ. Zacznij od podłączenia się do sterownika skrzyni i odczytania (nie kasowania!!!) błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam ostatnio ogromny problem z moim b6 i jego multitronikiem, problem jest w tym ze samochod stoi w miejscu jak by byl na N ale jak go podnosze to skrzynia dziala. Adaptacja nigdy sie nie konczy, a podczas niej wyskoczyl mi nowy blad i jedyny (zamieszczam foty) 

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrowienia z Hiszpanii. 

IMG_20210926_213058.jpg

IMG_20210926_213149.jpg

IMG_20210926_213607.jpg

IMG_20210926_214115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukaszbass napisał:

Olej jak dawno temu był zmieniany?. Można skasować błąd?

Niedawno jak przestal dzialac :(

2 minuty temu, Bart-S napisał:

Sprzęgło Ci się ślizga.

I co z tym mozna zrobic ? Jakie czesci kupic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lukaszbass napisał:

Zgłosić się do użytkownika Bart-S. Nie jednemu pomógł w temacie skrzyni miedzy innymi mi ;-)

No juz jestem w tym :) 

Dziekuje za pomoc 

 

Edytowane przez MateuszSline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MateuszSline napisał:

No juz jestem w tym :) 

Dziekuje za pomoc 

 

Od tego jest forum, pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomy w A6 C5 2.4l AML skrzynia FNW  RdW1670 uszkodził sterownik 01J 927 156DR, nabyliśmy sterownik 01J 927 156DB od A4 B6 2.4l BDV, skrzynia FRC RdW2042, czy po podmianie ma to szanse zadziałać? Czy sterowniki są zamienne ze sobą, będzie potrzebna aktualizacja oprogramowania do RdW1670 ? Skrzynie biegów bardzo różnią się od siebie?

Edytowane przez miras86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, miras86 napisał:

Witam, znajomy w A6 C5 2.4l AML skrzynia FNW  RdW1670 uszkodził sterownik 01J 927 156DR, nabyliśmy sterownik 01J 927 156DB od A4 B6 2.4l BDV, skrzynia FRC RdW1670, czy po podmianie ma to szanse zadziałać? Czy sterowniki są zamienne ze sobą, będzie potrzebna aktualizacja oprogramowania do RdW1670 ? 

Zgłosić się do użytkownika Bart-S :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Od pewnego czasu borykam się z problemem skrzyni mutli GHT w b6 (LPG), mianowicie. Gdy wrzucam bieg ( D ) auto strasznie szarpie, wyrywa się do jazdy. Bujnie dwa/trzy razy i później jest okej. Gdy podjeżdżam do świateł też zdarza mu się bujnąć parę razy, ale tutaj obstawiam winę lpg, gdyż na benzynie nie poszarpuje. Auto po wymianie olejów, adaptacji, nic nie pomogło, w końcu wybrałem się do renomowanego serwisu skrzyń i tam mi powiedziano że wsadzony jest sterownik z silnika 1.8t. Jest możliwość że to wina sterownika ? Czy przyczyny szukać gdzie indziej ? Facet w serwisie zapewniał że sterownik ma wgrane bebechy 2.4. Nie wiem ile w tym prawdy, ale może tutaj ktoś doradzi co zrobić w takiej sytuacji.. 

 

Pozdrawiam serdecznie, Kuba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 13:08, Bart-S napisał:

Pokaż dane sterownika skrzyni.

Niestety nie posiadam żadnego kompa, żeby sprawdzić cokolwiek.. Jakaś inna opcja żebyś mógł mi pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

multitronic 0AW (LLA) w A4 B8 przy niższych temperaturach tj. ok. +5 stopni i niżej dziwnie zachowuje się rano po pierwszym uruchomieniu silnika i przełączeniu na bieg (niezależnie czy to D, S czy R). W momencie zapięcia Drive skrzynia stawia mocny opór i obroty silnika spadają czasem poniżej 500, a ekstremalnie może nawet raz na jakiś czas zdarzyć się zadusić silnik.

Co może być przyczyną, czy ktoś miał takie objawy i jak został ten problem rozwiązany ?

Dziękuję za odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...