Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w A4 B6 i B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... ile jeszcze razy będzie wałkowany ten sam temat?

Żaden z olejów dostępnych na rynku after market nie jest tym samym który dostępny jest w ASO - niestety trzeba się z tym pogodzić. Warsztaty współpracujące z VW/Audi Group mają większe rabaty na części i dzięki temu właśnie olej mam taniej - a że na częściach/materiałach nie zarabiam, to masz 400zł za 5L.

Do dziś nie ustaliłem kto jest producentem G 052 180 A2 a to że taki sam symbol widnieje na opakowaniu Febi, nie znaczy że to ten sam olej! Do swoich przekładni lejcie co chcecie - ale proszę mi tu nie siać zamętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie... ile jeszcze razy będzie wałkowany ten sam temat?

Żaden z olejów dostępnych na rynku after market nie jest tym samym który dostępny jest w ASO - niestety trzeba się z tym pogodzić. Warsztaty współpracujące z VW/Audi Group mają większe rabaty na części i dzięki temu właśnie olej mam taniej - a że na częściach/materiałach nie zarabiam, to masz 400zł za 5L.

Do dziś nie ustaliłem kto jest producentem G 052 180 A2 a to że taki sam symbol widnieje na opakowaniu Febi, nie znaczy że to ten sam olej! Do swoich przekładni lejcie co chcecie - ale proszę mi tu nie siać zamętu.

Racja, zasugerowałem się pracownikiem ASO, który twierdzi, że leją FEBI, ale faktycznie nie ma co pisać.

Zgłoszę się wkrótce do Ciebie po olej. Mam jeszcze jakieś 8k do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich fanów marki Audi. Od kilku dni śledzę to forum bo 2 tyg temu stałem się szczęśliwym posiadaczem A4 B8 z wymarzoną skrzynią CVT ;)

Jak Wszyscy pewnie wiedzą ma swoje mankamenty, ale jej zalety i walory użytkowe są nie do podważenia. Z góry dziękuję za rozmowę telefoniczną z guru tego forum - Bartkowi. Myślę że z Jego pomocą wyprowadzę skrzynię na prostą (szarpie przy ruszaniu, tylko na zimnej skrzyni, robi to złośliwie tylko raz, potem jest wszystko OK i ciężko to zdiagnozować).

Odnośnie oleju - Etka do mojej skrzyni podaje inny nr produktu - G052 516 A2 (skrzynia 0AW). Czy ktoś z forumowiczów sprawdzał jaki olej w ASO trzeba kupić do A4 B8?

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - w B8 masz 3-cią generację skrzyń Multitronic a zatem leje się do niej inny ATF: 052516A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za potwierdzenie. Mam też dwa pytanie techniczne -

1. Które sprzęgło jest zaciśnięte ( "działa" w moim mniemaniu oznacza "sprzęgło zaciska lamele") podczas jazdy do przodu, a które podczas jazdy do tyłu? Będę zmieniał koło dwumasowe i chciałbym tam przy okazji zajrzeć

2. Czy do wymiany filtra w mojej skrzyni trzeba się dostać do przestrzeni łańcucha czy wystarczy zdjąć korpus pompy?

Będę wdzięczny za wszystkie Wasze odpowiedzi i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za potwierdzenie. Mam też dwa pytanie techniczne -

1. Które sprzęgło jest zaciśnięte ( "działa" w moim mniemaniu oznacza "sprzęgło zaciska lamele") podczas jazdy do przodu, a które podczas jazdy do tyłu? Będę zmieniał koło dwumasowe i chciałbym tam przy okazji zajrzeć

2. Czy do wymiany filtra w mojej skrzyni trzeba się dostać do przestrzeni łańcucha czy wystarczy zdjąć korpus pompy?

Będę wdzięczny za wszystkie Wasze odpowiedzi i sugestie

AD1. masz dwa sprzęgła w skrzyni - jedno odpowiada za jazdę do przodu, a drugie za jazdę do tyłu (reszta jest chyba jasna). Nie zalecam zaglądać tam bez odpowiedniej wiedzy (widzę po tym co do mnie przyjeżdża i jakie ludzie potrafią mieć pomysły ;)).

AD2. W 0AW masz filtr wbudowany w obudowę skrzyni (nie trzeba jej rozbierać aby się do niego dostać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za potwierdzenie. Mam też dwa pytanie techniczne -

1. Które sprzęgło jest zaciśnięte ( "działa" w moim mniemaniu oznacza "sprzęgło zaciska lamele") podczas jazdy do przodu, a które podczas jazdy do tyłu? Będę zmieniał koło dwumasowe i chciałbym tam przy okazji zajrzeć

2. Czy do wymiany filtra w mojej skrzyni trzeba się dostać do przestrzeni łańcucha czy wystarczy zdjąć korpus pompy?

Będę wdzięczny za wszystkie Wasze odpowiedzi i sugestie

AD1. masz dwa sprzęgła w skrzyni - jedno odpowiada za jazdę do przodu, a drugie za jazdę do tyłu (reszta jest chyba jasna). Nie zalecam zaglądać tam bez odpowiedniej wiedzy (widzę po tym co do mnie przyjeżdża i jakie ludzie potrafią mieć pomysły ;)).

AD2. W 0AW masz filtr wbudowany w obudowę skrzyni (nie trzeba jej rozbierać aby się do niego dostać).

AD1. Chodzi mi o to czy podczas jazdy do przodu sprzęgło biegu wstecznego (wewnątrz wałka wejściowego, te mniejsze) jest zwolnione czy zaciśnięte? To bardzo ważna dla mnie informacja

AD2. Mam na myśli filtr wewnętrzny skrzyni, ten tańszy;)

OK, OK, OK. Pomyliłem się, 228 ma dużo stron. Sprzęgło biegu wstecznego to te duże, już wiem jak się to kręci. Uczę się tej skrzyni, wybacz... Ale w dalszym ciągu nie wiem gdzie jest ten nieszczęsny filtr wew (kiedyś go nie wymieniłem w tipie u klienta i miałem z tym sporo problemów jak prowadziłem warsztat samochodowy). Nie chce rozbierać całej skrzyni, chce sprawdzić zużycie sprzęgieł, przepłukać układ i wymienić cały olej z filtrem, zapiąć przyczepę jadąc na urlop z dzieciakami i mieć święty spokój na jakiś czas... Taki przegląd na 120 tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Taki błąd mi dziś wywaliło - po skasowaniu powraca w momencie gdy wrzucam na D na w innych pozycjach błąd się nie pojawia, skasuję i znów jak daję na D to wywala, na Fisie PRND w negatywie i brak możliwości zmiany biegów ręcznie. Auto normalnie jeździ jak do tej pory. Doczytałem, że to może być jakiś magnes ale nic więcej - pomoże ktoś ?

1 Fault Found
18161- Tiptronic Switch (F189): Implausible Signal
P1753 - 35-00 - -


sorry pomyliłem wątki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

czy ktoś się orientuje lub miał przypadek zadziałania systemu ESP, ABS lub innych korzystających z pompy ABS podczas delikatnego ruszania i rozpoczęciu spokojnej jazdy z prędkością ok 20km/h? (chodzi o krótki, ok 0,5 sec dźwięk pompy ABS). Wiem że sterownik skrzyni 0AW ma możliwość wymuszenia pracy tych systemów, nie wiem tylko w jakim przypadku... Za wszelkie informację z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie wymienia Ci oleju na oryginał tylko jakiś inny. Sam ori olej kosztuje ~400zł

Gdzie można dostać za taką cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, troche przesadziłem w dół z tą ceną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sopy 800zl wymiana. To dobra cena?

Normalna ;) Na pewno lepsza niż w ASO ;)

:hi:

Taki błąd mi dziś wywaliło - po skasowaniu powraca w momencie gdy wrzucam na D na w innych pozycjach błąd się nie pojawia, skasuję i znów jak daję na D to wywala, na Fisie PRND w negatywie i brak możliwości zmiany biegów ręcznie. Auto normalnie jeździ jak do tej pory. Doczytałem, że to może być jakiś magnes ale nic więcej - pomoże ktoś ?

1 Fault Found

18161- Tiptronic Switch (F189): Implausible Signal

P1753 - 35-00 - -

sorry pomyliłem wątki

Jest kilka opcji - najbardziej prawdopodobna to płytka pod wybierakiem.

OK, dziękuję za potwierdzenie. Mam też dwa pytanie techniczne -

1. Które sprzęgło jest zaciśnięte ( "działa" w moim mniemaniu oznacza "sprzęgło zaciska lamele") podczas jazdy do przodu, a które podczas jazdy do tyłu? Będę zmieniał koło dwumasowe i chciałbym tam przy okazji zajrzeć

2. Czy do wymiany filtra w mojej skrzyni trzeba się dostać do przestrzeni łańcucha czy wystarczy zdjąć korpus pompy?

Będę wdzięczny za wszystkie Wasze odpowiedzi i sugestie

AD1. masz dwa sprzęgła w skrzyni - jedno odpowiada za jazdę do przodu, a drugie za jazdę do tyłu (reszta jest chyba jasna). Nie zalecam zaglądać tam bez odpowiedniej wiedzy (widzę po tym co do mnie przyjeżdża i jakie ludzie potrafią mieć pomysły ;)).

AD2. W 0AW masz filtr wbudowany w obudowę skrzyni (nie trzeba jej rozbierać aby się do niego dostać).

AD1. Chodzi mi o to czy podczas jazdy do przodu sprzęgło biegu wstecznego (wewnątrz wałka wejściowego, te mniejsze) jest zwolnione czy zaciśnięte? To bardzo ważna dla mnie informacja

AD2. Mam na myśli filtr wewnętrzny skrzyni, ten tańszy;)

OK, OK, OK. Pomyliłem się, 228 ma dużo stron. Sprzęgło biegu wstecznego to te duże, już wiem jak się to kręci. Uczę się tej skrzyni, wybacz... Ale w dalszym ciągu nie wiem gdzie jest ten nieszczęsny filtr wew (kiedyś go nie wymieniłem w tipie u klienta i miałem z tym sporo problemów jak prowadziłem warsztat samochodowy). Nie chce rozbierać całej skrzyni, chce sprawdzić zużycie sprzęgieł, przepłukać układ i wymienić cały olej z filtrem, zapiąć przyczepę jadąc na urlop z dzieciakami i mieć święty spokój na jakiś czas... Taki przegląd na 120 tyś...

Może zadzwoń - będzie prościej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat i jednocześnie zadam pytanie. Czy jest możliwe żeby audi A4 B7 cabrio 1.8 turbo z 2006 roku miało 6-scio stopniowego multitronica ? Dodam że samochód jest sciągnięty z USA. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj numer nadwozia i oznaczenie silnika oraz skrzyni jeśli masz dostęp do takich danych.

Cabriolet rządził się trochę swoimi prawami a do tego chodzi jeszcze o rynek US - zatem jest taka możliwość (sprawdzę, jak dostarczysz dane o które proszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam do wymiany koło dwumasowe w Audi a4 b6 2.5 tdi 163km Multitronic.Mam takie pytanie, czy do wymiany mam kupić tylko dwumase czy coś jeszcze??Jakieś łożysko oporowe tam występuje?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Since 1946 Ravenol of Germany has been at the forefront of innovation creating the highest quality oils and lubricants specific to advanced engine and transmission designs. Ravenol is recognized throughout Europe as a leader in fluid technology, along with keeping up with ever changing fluid specifications. They've succeeded in meeting and often exceeding low emissions, optimal fuel economy, excellent engine protection, and performance requirements set out by leading European manufacturers. Not every oil company has accomplished the formidable task of gaining such formal approvals. Ravenol has formal approvals from leading vehicle manufacturers such as Mercedes Benz, Volkswagen, Audi, BMW, Porsche, Volvo, ZF, and many more

Przesledziłem cały temat - cały świat pisze co mozna lać do CVT tylko nie po polsku. Na politechnice mnie uczono, że specyfikacja nie od parady na butelce widnieje mówiąc kolokwialnie. ASO rafinerii nie ma.


RAVENOL czy FEBI odpowiednia specyfikacja i ma chodzić.


Jest tez Liqi Molly najwyższa półka


Nie chce prognozować ale to raczej RAVENOL mieści sie w tej magicznej butelce w salonach ASO, FEBI działa od prawie 200lat ale wyłacznie w branży metalowej a RAVENOL niemiecka firma, która to od 60 lat produkuje środki smarowe i je udoskonala.


Najważniejsze jezeli specyfikacja dopuszcza stosowanie tego oleju to mozna go stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

multijpg_wwqaass.jpg

Który korek służy do sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni ?

Proszę również o poprawę czy dobrze rozumiem sprawdzenie poziomu oleju

1. Rozgrzewam skrzynie w aucie do 35stopni

2. Odkręcam korek (generalnie nie wiem który) :D

3. jak wyleci olej i będzie powoli wypływał do temperatury 40stopni to poziom oleju jest dobry

4. Jak zacznie wypływać powyżej 40stopni to stan oleju będzie niski ?

Auto Audi a4 b4 1.8T 163ps Multitronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Since 1946 Ravenol of Germany has been at the forefront of innovation creating the highest quality oils and lubricants specific to advanced engine and transmission designs. Ravenol is recognized throughout Europe as a leader in fluid technology, along with keeping up with ever changing fluid specifications. They've succeeded in meeting and often exceeding low emissions, optimal fuel economy, excellent engine protection, and performance requirements set out by leading European manufacturers. Not every oil company has accomplished the formidable task of gaining such formal approvals. Ravenol has formal approvals from leading vehicle manufacturers such as Mercedes Benz, Volkswagen, Audi, BMW, Porsche, Volvo, ZF, and many more

Przesledziłem cały temat - cały świat pisze co mozna lać do CVT tylko nie po polsku. Na politechnice mnie uczono, że specyfikacja nie od parady na butelce widnieje mówiąc kolokwialnie. ASO rafinerii nie ma.

RAVENOL czy FEBI odpowiednia specyfikacja i ma chodzić.

Jest tez Liqi Molly najwyższa półka

Nie chce prognozować ale to raczej RAVENOL mieści sie w tej magicznej butelce w salonach ASO, FEBI działa od prawie 200lat ale wyłacznie w branży metalowej a RAVENOL niemiecka firma, która to od 60 lat produkuje środki smarowe i je udoskonala.

Najważniejsze jezeli specyfikacja dopuszcza stosowanie tego oleju to mozna go stosować.

Nikt na siłę nie będzie Ci mówić co masz lać do swojej skrzyni... Chcesz lać Ravenol czy Febi - proszę bardzo ;)

Witam.

multijpg_wwqaass.jpg

Który korek służy do sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni ?

Proszę również o poprawę czy dobrze rozumiem sprawdzenie poziomu oleju

1. Rozgrzewam skrzynie w aucie do 35stopni

2. Odkręcam korek (generalnie nie wiem który) :D

3. jak wyleci olej i będzie powoli wypływał do temperatury 40stopni to poziom oleju jest dobry

4. Jak zacznie wypływać powyżej 40stopni to stan oleju będzie niski ?

Auto Audi a4 b4 1.8T 163ps Multitronic

Korek kontrolny to ten na imbusa, znajdujący się bliżej przodu skrzyni.

Po osiągnięciu wymaganej temperatury odkręcasz go, powinno wylać się to co w trakcie działania skrzyni wleci do wnęki korka... A następnie olej powinien sobie delikatnie skapywać względnie zlatywać minimalnym ciurkiem. W zasadzie zawsze w tym przypadku po prostu odkręca się korek i dolewa oleju aż do przelania pilnując wymaganego zakresu temperatur.

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę źle zrozumiałem i myślałem że cały proces odbywa się na zapalonym silniku

1.Zagrzałem olej do 35 stopni

2. Zgasiłem auto i odkręciłem korek wyleciało pierw z upustu a później wylatywało ciurkiem o średnicy 7mm

3. Mówie zapale auto bo coś to za dużo wylatuje i wtedy trysneło i dopełniło słoik do pełna kolega szybko krzyknął i zgasiłem auto ubyło 1 litr

4. Po tej interwencji postanowiłem ponownie odkręcić korek kontrolny i o dziwo teraz leciało takim małym ciurkiem o średnicy 1mm

Moim rozumowanie wygląda na to że było oleju wlane ponad normę ?

Olej wygląda tak

Olejjpg_wsphqar.jpg

Edytowane przez Bajlando
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...